Profile cover photo
Profile photo
Panele operatorskie HMI
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
Krótki film o instalacji oprogramowania Easy Builder PRO oraz konfiguracji paneli HMI Weintek.
Add a comment...

Post has attachment
Jak przywrócić panel HMI Weintek do ustawień fabrycznych.

Takie to pytanie nurtowało wielu automatyków którzy utracili możliwość połączenia się ze swoim panelem Weintek.
Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Pierwsza to taka, że kiedyś, jakiś automatyk robił maszynę i nie udostępnił żadnych haseł ani opcji dostępowych. Druga to robiliśmy to sami i zapomnieliśmy.
Pamiętajmy jednak, że przywrócenie panela hmi Weintek do ustawień fabrycznych kasuje nam istniejący projekt. Więc jeśli nie macie kopii projektu, a nie chcecie zostać "na lodzie" to nie róbcie tego.
Więc zaczynamy. Po pierwsze nasz zabieg wykonaliśmy na panelu MT8071iE posiadającym ethernet.
Powiedzmy, że zapomnieliśmy hasła do projektu oraz ip, a na dodatek zablokowaliśmy podgląd ustawień systemu.
Wtedy odwracamy panel i wyciągamy gumową zaślepkę zakrywającą małe przełączniki.
Podnosimy pierwszy z lewej, wyłączamy i załączamy panel. System przejdzie w tryb kalibracji. Należy postępować zgodnie z informacją na pulpicie przyciskając w odpowiednich punktach. Po kalibracji pojawi się ekran pytający czy przywrócić domyślne hasło. Oczywiście musimy to potwierdzić aby cieszyć się hasłem 111111. Po tym pojawi się zapytanie czy wykasować istniejący projekt. Tutaj również potwierdzamy. Po wszystkim opuszczamy przełącznik 1 na off i wyłączamy oraz włączamy panel mając domyślne hasła oraz ip które możemy sprawdzić dla pewności w ustawieniach systemowych.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą paneli operatorskich do maszyn pakujących. Oferujemy wsparcie techniczne oraz atrakcyjne ceny!

Post has attachment
cMT-SVR-100 w aplikacji sterowania falownikami fotowoltaiki.

Inwestycja polegała na wykonaniu sterowania falownikami do instalacji produkującej energię elektryczną. Weintek cMT-SVR-100 miał nadzorować mierniki parametrów sieci oraz sam falownik. System opierał się o komunikację Modbus TCP oraz RTU. Weintek analizował dane "spływające" do niego i na tej podstawie regulował falownikiem. Serwer cMT-SVR-100 współpracował również z panelem cMT-iV5 gdzie pokazywana była wizualizacja.
Add a comment...

Post has attachment
Ostatnio podczas serwisu natknęliśmy się na panel dotykowy Siemens TP1200 Comfort w maszynie zwanej laminatorem. Urządzenie ma na celu skleić dwie folie ze sobą aby nadruk lub powłoka była chroniona przed ścieraniem. W tym przypadku laminator używany był do folii stosowanej w przemyśle spożywczym. Panel dotykowy Siemens podpięty był do sieci lokalnej z sterownikiem PLC, Serwonapędami oraz regulatorami PID. Wszystkie te elementy brały udział w procesie technologicznym.
Add a comment...

Panele dotykowe. Trochę wiedzy...
Podstawową różnicą określającą panele dotykowe od operatorskich jest fakt posiadania aktywnej matrycy reagującej na dotyk. Panele reagują zarówno na różnorakie rysiki oraz co jest w większej mierze spotykanie na dotyk dłoni (palców). Z paneli dotykowych można wydzielić panele z matrycami rezystancyjnymi oraz pojemnościowymi. Tutaj główna różnica polega na tym, że matryce rezystancyjne spotykamy w wersjach reagujących na pojedynczy punkt, z kolei panele dotykowe posiadające matryce pojemnościowe mają możliwość obsługi wielu punktów tzw. multitouch.
Add a comment...

Post has attachment
Przygotowaliśmy dla państwa porównanie opisujące panele Weintek. Porównanie dotyczy różnych serii i ich modeli:

1. eMT: eMT3070B, eMT3105P, eMT3120A, eMT3150A
2. cMT: cMT-SVR-100, cMT-SVR-102, cMT-iV5, cMT3151
3. mTV: mTV-100
4. iE: MT8050iE, MT6070iE, MT6071iE, MT8070iE, MT8071iE, MT8073iE, MT8100iE, MT8101iE, MT8102iE, MT8103iE
5. iER: MT8070iER1
6. XE: MT8090XE, MT8091XE, MT8092XE, MT8121XE, MT8150XE
7. iP: MT6051iP, MT6071iP, MT8071iP, MT6103iP

Wszystkie panele dostępne są na https://panele-hmi.pl/panele-operatorskie-weintek
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Firma Weintek wypuściła jakiś czas temu panele HMI z serii iP. Ciekawa alternatywa dla ekonomicznych paneli operatorskich. Szczegóły można poznać na
Add a comment...

Post has attachment
Gorąco zapraszamy do naszego nowego blogu poświęconego panelom operatorskim HMI.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded