Profile cover photo
Profile photo
PSYCHOBALZAM
1 follower
1 follower
About
PSYCHOBALZAM's posts

Post is pinned.Post has attachment
AUTOGÉNNY TRÉNING je osvedčená, vedecky overená a odporúčaná cesta uzdravovania mysle i duše, objavovania vlastných možností, cesta k spokojnosti, úspechu, nadhľadu, vnútornej slobode a životnej múdrosti.

Post has attachment

Post has attachment
Osvedčená, vedecky overená a odporúčaná cesta uzdravovanie tela i duše, objavovania vlastných možností, cesta k spokojnosti, úspechu, nadhľadu, cesta k vnútornej slobode a životnej múdrosti.
Podľa celého radu našich i zahraničných autorov sa autogénny tréning stal celosvetovo nielen najrozšírenejšou antistresovou a psychohygienickou metódou, ale v posledných 20 - tich rokoch sa stáva aj účinnou psychoprofylaktickou technikou, v kontexte prevencie zlyhania ľudského činiteľa v pracovnej sfére (piloti, operátori rizikových prevádzok, chirurgovia, vrcholoví manažéri, športovci, hudobní interpreti a speváci, herci, redaktori, moderátori, ..).
Popri naznačenom prínose autogénneho tréningu v pracovnej oblasti, je neoceniteľný aj jeho individuálny, osobný prínos. Vedie nielen k objektívnemu zlepšeniu telesného a duševného zdravia v mnohých oblastiach (kardiovaskulárne a tráviace ťažkosti, tréma, nespavosť, atď.), zvýšeniu výkonnosti, ale tiež k zlepšeniu sebauvedomenia, zvýšeniu integrity vlastnej osobnosti a nakoniec, v prípade jeho dlhodobejšieho využívania i k jej rozvoju a racionálnej prestavbe
Z výhod, ktoré autogénny tréning prináša zdravému človeku udávajú absolventi autogénneho výcviku zvyčajne, že:
• sa stávajú nenápadne pokojnejšími, vyrovnanejšími a vedia lepšie kontrolovať svoje emocionálne reakcie.
• dokážu viac tlmiť nežiaduce návyky a nutkavé pocity
• vedia získať odstup od emocionálnych reakcií iných ľudí, čím zlepšujú svoje sociálne správanie a zvládanie náročnejších životných situácií
• dokážu sa lepšie adaptovať na realitu, vrátane akceptovania situácií neriešiteľných a nimi neovplyvniteľných
• si uvedomujú postupný nárast dôvery v seba samého, zodpovednosť za svoje zdravie, za využitie svojich schopností, čo sa prejavuje lepšou organizáciou vlastného času a väčšou vytrvalosťou pri dosahovaní vytýčených cieľov
• po zvládnutí základného stupňa udávajú, že sa dokážu i v nepriaznivých podmienkach lepšie sústrediť na vykonávanú činnosť, úspešne ju zvládnuť a dokončiť.

Post has attachment
Po viacerých žiadostiach o opätovné vypočutie interview Romana Bomboša s Jean Michelom Jarrem ponúkame priaznivcom tohto hudobného génia video výber z reportáží vysielaných v Dobrom ráne a Štúdiu svet SRo. V nich JMJ hovorí o inšpirácii, o kráse, o matke elektronickej hudby, o analógu, trochu o svojom súkromí, o koncertovaní, o československých fanúšikoch, o Bratislave a o fujare. Okrem rozhovoru ponúkame aj identifikáciu jeho zvláštneho pôvodu a sprístupňujeme málo známe fotografie (napr. JMJ so soškou Oscara ).

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Žiaľ ! - opustila nás posledná z veľkých hereckých osobností povojnovej generácie, národný umelec KAROL MACHATA. Ten jeho hlas …, hodvábny, zamatový, čo pohladí každú dušu. V posledných rokoch ho však bolo počuť len málo. Utiahol sa. Môj kamarát ho nedávno počúval v aute s deťmi v akejsi rozprávke. “odstavili sme auto vedľa cesty a nechali sa unášať tým jeho nádherným hlasom”. V archíve sme našli rozhovor s ním (1980), v ktorom hovorí o spolupráci na jednej z prípravných nahrávok Psychobalzamu, ktorý vtedy ešte nemal ani meno.
foto:Vladimír Hák

Post has attachment
Ukážka PSYCHOSIESTY, hudobno-slovnej imaginatívnej relaxácie  V tejto nahrávke boli použité výňatky zo skladieb: Neil Diamonda, Pink Floyd, Jeana Michela Jarreho, Johanna Pachelbela a Franka Schmidta.

Post has attachment
Dnes je Wolrld Sleep Day (Svetový deň spánku). Všade po svete ho oslavujú, ten spánok samozrejme, len na Slovensku nie. My máme podľa osobitného nariadenia Min. zbytočných vecí SR výnimku a Deň zdravého spánku máme až 21.3. Musíme sa predsa niečím odlíšiť od ostatných. Je dobré byť originálny, či nie? Ak sa vám však chce oslavovať spánok už dnes a hlavne -ak si to môžete dovoliť, tak sa nechajte inšpirovať.  Je vraj zdravý. :)

Post has attachment
Sugescia, ako proces ovplyvňovania človeka človekom, je prítomná v každom okamihu medziľudskej komunikácie. Túto skutočnosť si však neuvedomujeme pre rôznu intenzitu sugestívneho pôsobenia a aj preto, že len zriedkavo sme schopní postrehnúť a uvedomiť si, kedy podliehame prevažne sugestívnej zložke v komunikácii. Sugestívny je každý človek, ktorý hovorí presvedčivo to, čo hovorí. Pritom sa ani nemusí stotožňovať s tým, čo hovorí. Ono to funguje aj cez médiá. Sme ovplyvniteľní omnoho viac, ako sme ochotní pripustiť si to. Najlepší spôsob ako tomu predísť a zachovať si svoj postoj je odísť z takéhoto priestoru, prerušiť komunikáciu, vypnúť, prepnúť, atď.  Iste viete  kam a na koho v týchto dňoch  mierim - na príslušníkov druhého najstaršieho remesla. :) Veľa zdaru priatelia!
Wait while more posts are being loaded