Profile cover photo
Profile photo
OSWorld.pl
164 followers -
OSWorld to serwis internetowy, dzięki któremu poznasz czym naprawdę jest Open Source.
OSWorld to serwis internetowy, dzięki któremu poznasz czym naprawdę jest Open Source.

164 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Firma Apple uwolniła kod LZFSE, bezstratnego algorytmu do kompresji danych, używanego w systemach iOS 9 i OS X 10.11. Jest to duże zaskoczenie dla społeczności, jako że firma słynie bardzo z zamkniętych rozwiązań oraz bronienia swojej własności intelektualnej. Nie mniej jednak co jakiś czas postanawia dać cząstkę tego, co wypracowała światu. Takim ostatnim wielkim uwolnieniem okazał się język programowania Swift, który jest następcą Objective-C. Algorytm LZFSE oferuje taki sam poziom kompresji, jak Zlib Level 5, ale jest 2 – 3 krotnie szybszy, dzięki metodzie strumieniowej bezstratnej kompresji słownikowej przy użyciu kodowania Finite State Entropy. Dekompresja jest także szybsza, niż zlib.
Add a comment...

Post has attachment
Emil Velikov ogłosił wydanie Mesa 12, otwartej implementacji standardu OpenGL. Dodano wsparcie dla OpenGL 4.3 w sterownikach Intel i965, Nouveau NVC0 i RadeonSI. Na początku jesieni możemy się spodziewać kolejnego wydania, które obsłuży OpenGL 4.4 lub OpenGL 4.5. I sporo innych nowości :-)
Add a comment...

Post has attachment
Linux Magazine Poland ogłosiło wydanie Linux Magazine – numer 149. Lipcowy numer magazynu zawiera wskazówki na temat narzędzi i umiejętności potrzebnych nam, aby dyski SSD mogły przyspieszyć działanie naszego serwera. Znajdziemy w nim opisy zarządzania narzędziami SSD za pomocą TKperfa, przyspieszanie dysku z wykorzystaniem SSD w roli pamięci podręcznej oraz sposoby optymalizacji pamięci flash na Linuksie. Dołączone DVD zawiera trzy odmiany Ubuntu 16.04: Kubuntu, Ubuntu i Ubuntu Mate.
Add a comment...

Post has attachment
Firma Red Hat ogłosiła wydanie Red Hat Container Development Kit 2.1. Jest to zestaw dla deweloperów, który umożliwia programistom tworzenie produkcyjnie gotowych aplikacji w kontenerach, które działają z OpenShift 3 oraz środowiskami Red Hat Enterprise Linux. Użytkownicy CDK otrzymują Red Hat Enterprise Linux Server oraz lokalną instancję OpenShift Enterprise do użytku deweloperskiego, co stanowi przydatną konfigurację do pracy z aplikacjami kontenerowymi.
Add a comment...

Post has attachment
WireGuard to nowy projekt w pełni wolnego i bezpiecznego VPNa. Został zainicjowany przez firmy ZX2C4 i Edge Security, a właścicielem marki jest Jason A. Donenfeld. Celem projektu jest prosta i szybka konfiguracja, połączona z bezpieczeństwem w postaci zaimplementowania najnowocześniejszych narzędzi kryptograficznych. Całość ma być bardziej użyteczna niż IPSec, unikając przy tym ogromnego nakładu pracy, jaki trzeba włożyć w działanie. WireGuard ma być bardziej wydajny, niż OpenVPN i ma być przystosowany dla wbudowanych interfejsów i superkomputerów.
Add a comment...

Post has attachment
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego uruchomiło superkomputer Okeanos. System zbudowany jest z 1084 węzłów typu Cray XC40, czyli serwerów supekomputerów, umieszczonych w szafach. Każdy węzeł posiada dwa 12-rdzeniowe procesory Intel Xeon (architektura Haswell z technologią HT), co razem daje 48 logicznych jednostek obliczeniowych. Wspomniane węzły są połączone siecią typu Cray Aries, w topologii Dragonfly.
Add a comment...

Post has attachment
Studio deweloperskie Lonely Troops ogłosiło dostępność Megapolis na systemy Linux. Tytuł posiada już swoje lata, ale wiele osób zadowoli prostota budowania i zarządzania własnym miastem. W grze musimy spełniać oczekiwania mieszkańców, a jeżeli to zrobimy, to zostaniemy odpowiednio wynagrodzeni. Do dyspozycji graczy oddano 24 unikalne scenariusze w kampanii, a także 22 osiągnięcia do zdobycia. Można także tworzyć całkowicie własne mapy i zadania do wykonania.
Add a comment...

Post has attachment
Junio C. Hamano ogłosił wydanie +Git 2.9, wolnego systemu kontroli wersji. Został on stworzony przez Linusa Torvaldsa na potrzeby jądra Linux. Sporo ciekawych nowości :-)
Add a comment...

Post has attachment
8 września zapraszamy na targi pracy IT Career Summit! Wejdź do gry o karierę marzeń w IT!

Gościem specjalnym będzie ŁUKASZ JAKÓBIAK – osobowość internetowa, prowadzący talk-show 20m2.
Add a comment...

Post has attachment
Programiści, designerzy, pasjonaci nowych technologii! Tylko do 30.06.16 macie możliwość wziąć udział w Hackathonie HackArt - hackathon online dla instytucji kultury i powalczyć o pule nagród w wysokości 25 000 zł!

Aby poznać szczegóły - wejdź na stronę hackart.challengerocket.com.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded