Profile cover photo
Profile photo
Ostróda Reggae Festival
71 followers -
Ostróda Reggae Festival
Ostróda Reggae Festival

71 followers
About
Posts

Post has attachment
Official Shop! Ostróda Reggae Festival 2015!
Poduszka P11
Poduszka P11
ostrodareggaeshop.com
Add a comment...

Post has attachment
Godziny otwarcia kas festiwalowych oraz punktów odbioru akredytacji !
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Lokalizacja :)
Add a comment...

Post has attachment
"W OBIEKTYWIE BOMBACLASS"
Spotkanie z Andrzejem „Papakris” Kużasem - wspaniałym pasjonatem i największym polskim dokumentalistą wydarzeń reggae. Po nim projekcje największych perełek kanału YT Bombaclass w subiektywnym wyborze autora.
Liczby mówią same za siebie - prawie 1500 filmów, 7000 subskrypcji i 13 mln wyświetleń to dotychczasowy dorobek jednego z najpopularniejszych kanałów reggae live Youtube na świecie. Twórcą i szefem Bombaclass jest wrocławianin Andrzej „Papakris” Kużas – znany wielu fanom reggae „starszy pan z kamerą”. Jego miłość do reggae, pasja do filmowania i dzielenia się tym z innymi nie ma sobie równych. Dzięki niemu mnóstwo krajowych festiwali i koncertów zarówno światowych gwiazd, jak i polskich wykonawców zostało na zawsze udokumentowane, w tym również potężna sekcja filmów z ORF.
„15 lat zacząłem jeździć jako kierowca z grupą Tumbao, w której śpiewał mój syn Krzysiek. Wcześniej słuchałem metalu, ostrej jazdy, ale jak rozstałem się z alkoholem, to zacząłem rozróżniać co dobre, a co złe. Reggae podeszło mi najbardziej, co nie znaczy, że innej muzyki nie lubię. Postanowiłem to dokumentować i pokazywać innym.” 
Wszystkie filmy nagrywane są za zgodą organizatorów i wykonawców, a zamieszczonych na YT filmów nie udostępnia się w inny sposób ani nie sprzedaje.
Dorobek Andrzeja oglądają ludzie z praktycznie całego świata, przez co rozsławia on osiągnięcia naszej sceny jak mało kto. Nadszedł czas by go bliżej poznać, porozmawiać o jego przygodach, pasji i uhonorować jego długoletnią pracę dla nas wszystkich.
Po spotkaniu blok filmowy “Bombaclass Greatest Hits” - subiektywny wybór najlepszych filmów live z archiwum Bombaclass.

17.08 (niedziela), 12:00, wstęp wolny
Uniwersytet Reggae, sala kameralna amfiteatru w Ostródzie, ul. Mickiewicza 17a
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
1-STOP-EXPERIENCE - nowe brytyjskie ska na ORF!

Dowodzeni przez charyzmatyczną wokalistkę, weterankę Jennie Matthias z korzeniami w żeńskiej formacji The Belle Stars (sformowanej przez dziewczyny z legendy 2-Tone - The Bodysnatchers) oraz Skipa MacDonalda – gitarzystę takich zespołów jak Tackhead czy Little Axe, 1-Stop-Experience zaznaczają nowy rozdział w historii brytyjskiej muzyki ska.

Brzmienie 1-Stop-Experience jest mieszanką technologii oraz żywych instrumentów. Ich muzyka to dynamiczne ska i reggae z elementami popu, muzyki latynowskiej oraz bluesa, dając efekt w postaci pikantnego muzycznego koktailu. W składzie zespołu usłyszysz również członków takich gigantów ska jak Bad Manners, Pama International, Side Walk Doctors czy The Selecter.
Debiutancki album grupy „Peeping Tom” (2011) został zmiksowany przez uznanego w świecie maestro dubu Adriana Sherwooda i zawiera również efekty pracy Crispy Horns – sekcji dętej Zion Train i Love Grocer. 1-Stop-Experience są znani z bardzo dynamicznych koncertów i zawsze szybko rozkręcają zabawę pod sceną. Określani jako “inteligentne ska”, zamieszają w Polsce po raz pierwszy, występując w Ostródzie 12.08.
Prawdziwe święto dla fanów ska!

EN

Led by charismatic veteran singer Jennie Matthias of all female band The Belle Stars (based on members of 2-Tone’s The Bodysnatchers) and Skip MacDonald – the guitarist for such bands like Tackhead or Little Axe, 1-Stop-Experience marks a new period in history of British ska music.

1-Stop-Experience sound is a mixture of technology and live instruments. Their music is mainly upbeat ska & reggae with pop latin & blues overtones, creating a spicy musical mix. The line-up of the band also consists of members of ska giants Bad Manners, Pama International, Side Walk Doctors or The Selecter.
Their debut album „Peeping Tom” (2011) was mixed by world-known dub maestro Adrian Sherwood and contains also some work from Crispy Horns – horn section for Zion Train or Love Grocer. 1-Stop-Experience are known for putting on a lively performance and always get the crowd on the dance floor.
Described as “intelligent ska”, they are going to make Poland dance-craze first time, performing in Ostroda on 12th August.
Real holiday for ska fans, indeed!
Add a comment...

Post has attachment
Rod Taylor zapowiada swój koncert na Ostróda Reggae Festival 2012 w dn. 11-08 oraz nowy album z Bobem Wasa i Positive Roots Band, z którymi pojawi się na festiwalu!
Add a comment...

Post has attachment
FAT FREDDY'S DROP zakończą koncerty na red stage
Nie możemy sobie wyobrazić piękniejszego zakończenia koncertów tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival niż magia i niezwykle nastrojowe dźwięki naszych zupełnie wyjątkowych gości – Fat Freddy’s Drop z Nowej Zelandii.
18.000 km dzielących Ostródę od Wellington nie stoi na przeszkodzie aby z dumą zaprezentować Wam prawdziwą ucztę wysublimowanych smaków reggae, dub, soul, funk, jazz, blues i elektroniki, która wyniosła tą największą gwiazdę Antypodów na muzyczne salony świata.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded