Profile cover photo
Profile photo
Ostróda Reggae Festival
76 followers -
Ostróda Reggae Festival
Ostróda Reggae Festival

76 followers
About
Ostróda Reggae Festival's posts

Post has attachment
Official Shop! Ostróda Reggae Festival 2015!

Post has attachment
Godziny otwarcia kas festiwalowych oraz punktów odbioru akredytacji !

Post has attachment

Post has attachment
Lokalizacja :)

Post has attachment
"W OBIEKTYWIE BOMBACLASS"
Spotkanie z Andrzejem „Papakris” Kużasem - wspaniałym pasjonatem i największym polskim dokumentalistą wydarzeń reggae. Po nim projekcje największych perełek kanału YT Bombaclass w subiektywnym wyborze autora.
Liczby mówią same za siebie - prawie 1500 filmów, 7000 subskrypcji i 13 mln wyświetleń to dotychczasowy dorobek jednego z najpopularniejszych kanałów reggae live Youtube na świecie. Twórcą i szefem Bombaclass jest wrocławianin Andrzej „Papakris” Kużas – znany wielu fanom reggae „starszy pan z kamerą”. Jego miłość do reggae, pasja do filmowania i dzielenia się tym z innymi nie ma sobie równych. Dzięki niemu mnóstwo krajowych festiwali i koncertów zarówno światowych gwiazd, jak i polskich wykonawców zostało na zawsze udokumentowane, w tym również potężna sekcja filmów z ORF.
„15 lat zacząłem jeździć jako kierowca z grupą Tumbao, w której śpiewał mój syn Krzysiek. Wcześniej słuchałem metalu, ostrej jazdy, ale jak rozstałem się z alkoholem, to zacząłem rozróżniać co dobre, a co złe. Reggae podeszło mi najbardziej, co nie znaczy, że innej muzyki nie lubię. Postanowiłem to dokumentować i pokazywać innym.” 
Wszystkie filmy nagrywane są za zgodą organizatorów i wykonawców, a zamieszczonych na YT filmów nie udostępnia się w inny sposób ani nie sprzedaje.
Dorobek Andrzeja oglądają ludzie z praktycznie całego świata, przez co rozsławia on osiągnięcia naszej sceny jak mało kto. Nadszedł czas by go bliżej poznać, porozmawiać o jego przygodach, pasji i uhonorować jego długoletnią pracę dla nas wszystkich.
Po spotkaniu blok filmowy “Bombaclass Greatest Hits” - subiektywny wybór najlepszych filmów live z archiwum Bombaclass.

17.08 (niedziela), 12:00, wstęp wolny
Uniwersytet Reggae, sala kameralna amfiteatru w Ostródzie, ul. Mickiewicza 17a

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
1-STOP-EXPERIENCE - nowe brytyjskie ska na ORF!

Dowodzeni przez charyzmatyczną wokalistkę, weterankę Jennie Matthias z korzeniami w żeńskiej formacji The Belle Stars (sformowanej przez dziewczyny z legendy 2-Tone - The Bodysnatchers) oraz Skipa MacDonalda – gitarzystę takich zespołów jak Tackhead czy Little Axe, 1-Stop-Experience zaznaczają nowy rozdział w historii brytyjskiej muzyki ska.

Brzmienie 1-Stop-Experience jest mieszanką technologii oraz żywych instrumentów. Ich muzyka to dynamiczne ska i reggae z elementami popu, muzyki latynowskiej oraz bluesa, dając efekt w postaci pikantnego muzycznego koktailu. W składzie zespołu usłyszysz również członków takich gigantów ska jak Bad Manners, Pama International, Side Walk Doctors czy The Selecter.
Debiutancki album grupy „Peeping Tom” (2011) został zmiksowany przez uznanego w świecie maestro dubu Adriana Sherwooda i zawiera również efekty pracy Crispy Horns – sekcji dętej Zion Train i Love Grocer. 1-Stop-Experience są znani z bardzo dynamicznych koncertów i zawsze szybko rozkręcają zabawę pod sceną. Określani jako “inteligentne ska”, zamieszają w Polsce po raz pierwszy, występując w Ostródzie 12.08.
Prawdziwe święto dla fanów ska!

EN

Led by charismatic veteran singer Jennie Matthias of all female band The Belle Stars (based on members of 2-Tone’s The Bodysnatchers) and Skip MacDonald – the guitarist for such bands like Tackhead or Little Axe, 1-Stop-Experience marks a new period in history of British ska music.

1-Stop-Experience sound is a mixture of technology and live instruments. Their music is mainly upbeat ska & reggae with pop latin & blues overtones, creating a spicy musical mix. The line-up of the band also consists of members of ska giants Bad Manners, Pama International, Side Walk Doctors or The Selecter.
Their debut album „Peeping Tom” (2011) was mixed by world-known dub maestro Adrian Sherwood and contains also some work from Crispy Horns – horn section for Zion Train or Love Grocer. 1-Stop-Experience are known for putting on a lively performance and always get the crowd on the dance floor.
Described as “intelligent ska”, they are going to make Poland dance-craze first time, performing in Ostroda on 12th August.
Real holiday for ska fans, indeed!

Post has attachment
Rod Taylor zapowiada swój koncert na Ostróda Reggae Festival 2012 w dn. 11-08 oraz nowy album z Bobem Wasa i Positive Roots Band, z którymi pojawi się na festiwalu!

Post has attachment
FAT FREDDY'S DROP zakończą koncerty na red stage
Nie możemy sobie wyobrazić piękniejszego zakończenia koncertów tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival niż magia i niezwykle nastrojowe dźwięki naszych zupełnie wyjątkowych gości – Fat Freddy’s Drop z Nowej Zelandii.
18.000 km dzielących Ostródę od Wellington nie stoi na przeszkodzie aby z dumą zaprezentować Wam prawdziwą ucztę wysublimowanych smaków reggae, dub, soul, funk, jazz, blues i elektroniki, która wyniosła tą największą gwiazdę Antypodów na muzyczne salony świata.
Wait while more posts are being loaded