Profile cover photo
Profile photo
Orto-Pes Specjalistyczna Firma Ortopedyczna
About
Posts

Post has attachment
W przypadku amputacji pod kolanem wykonujemy modularne protezy podudzia: https://ortopes.pl/protezy-podudzia/. Sposobem mocowania tego typu protez są zwykle linery silikonowe lub system wykorzystujący podciśnienie. Drugi rodzaj mocowania polecany jest osobom szczególnie aktywnym, zapewnia bowiem wysoką wytrzymałość na duże obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej integralności ciała z protezą.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Główną zaletą protez modułowych jest to, że składają się one z kilku elementów połączonych ze sobą za pomocą specjalistycznych modułów. Dzięki temu istnieje możliwość dokładnego dopasowania protez do potrzeb pacjentów, co jednocześnie przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczących naszych protez modułowych: https://ortopes.pl/abc-protez-konczyn/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W leczeniu deformacji stóp oraz kontuzji stawów pomocne są specjalistyczne aparaty ortopedyczne: https://ortopes.pl/aparaty-i-gorsety-korekcyjne/. Oferowane przez nas ortezy gwarantują prawidłową stabilizację oraz korekcję stawu, który tego wymaga. Materiały, z których wytwarzane są nasze ortezy typu DAFO czy KAFO należą do lekkich i wytrzymałych, dzięki czemu korzystanie z nich nie jest uciążliwe.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasze protezy dostosowujemy do potrzeb pacjentów w zależności od tego na jakiej wysokości została przeprowadzona amputacja. Oferujemy protezy przedramienia, ręki, uda, podudzia, a także protezy kosmetyczne palców lub innych części ciała. Wykonujemy również protezy ze specjalnym koszem biodrowym, po wyłuszczeniach kończyn w stawie: https://ortopes.pl/protezy-przy-wyluszczeniu-w-stawie/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Oferujemy również specjalistyczne wkładki do butów: http://www.wkladki.ortopes.pl/ Zastosowanie wkładek jest zalecane nie tylko w przypadku intensywnych treningów sportowych, ale też na co dzień- chodzi bowiem o nasz komfort. Proponujemy wkładki miejskie dla dorosłych i dzieci, a także indywidualne wkładki z dodatkową warstwą ochraniającą konkretną część stopy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zdajemy sobie sprawę, że po amputacjach kończyn pacjenci muszą nauczyć się żyć w zupełnie nowych okolicznościach. Powrót do normalnego funkcjonowania bywa trudny, nie jest jednak niemożliwy. W naszej pracowni protetycznej https://ortopes.pl/protetyka/ wykonujemy nowoczesne protezy modułowe wyposażone w różne rodzaje mocowań, dzięki którym zachowany jest komfort użytkowania.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W przypadku jeśli nie znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania na naszej stronie internetowej zachęcamy do kontaktu z naszą pracownią ortopedyczną: https://ortopes.pl/kontakt/. Zespół naszych fizjoterapeutów i techników ortopedycznych z chęcią udzieli wyczerpujących informacji. Informujemy, że konsultacje są bezpłatne.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Silikon to niezwykle plastyczny i jednocześnie odporny na uszkodzenia rodzaj tworzywa, dzięki któremu możliwe jest wykonanie realistycznych protez. Jest to szczególnie ważne w przypadku protez kosmetycznych https://ortopes.pl/protezy-kosmetyczne/, wykonywanych w celu uzupełnień utraconych części dłoni np. palców, innych części ciała lub całych kończyn.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Amputacje z wyłuszczeniem kończyny w stawie, to zabiegi, które wymagają zastosowania odpowiedniego rodzaju protezy. W tym celu oferujemy indywidualne konstrukcje protetyczne z uwzględnieniem wszystkich potrzeb pacjentów, niezależnie od tego czy wyłuszczenie dotyczy stawu biodrowego, kolanowego czy skokowego. Szczegóły na stronie: https://ortopes.pl/protezy-przy-wyluszczeniu-w-stawie/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czy nic się nie stanie, jeśli proteza zostanie zanurzona w wodzie? Kiedy należy wymienić protezę? Czy jej noszenie boli? Odpowiedzi na te wszystkie i wiele więcej najczęściej zadawanych pytań znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce FAQ: https://ortopes.pl/faq-najczesciej-zdawane-pytania/. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded