Profile cover photo
Profile photo
Ondřej Neumajer
233 followers -
http://ondrej.neumajer.cz/
http://ondrej.neumajer.cz/

233 followers
About
Ondřej's posts

Post has attachment
MŠMT připravuje ICT šablony aneb projekty zjednodušeného vykazování pro MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ. Sbírá náměty, které podpoří vzdělávání s využitím digitálních technologií. Víte, co by vám ve škole pomohlo?
#SDV #StrategieDigitálníhoVzdělávání #MŠMT

Post has attachment
Konference sCOOL web zaměřená na problematiku tvorby školních webů propukne 1. června 2017 v sále Nové radnice Magistrátu hlavního města Prahy. Pro účastníky soutěže a dobrovolné hodnotitele vstup zdarma. Letošní sestava odborníků je opravdu slibná!

Post has attachment
Martin Roman, bývalý ředitel ČEZ a dnes investor v oblasti vzdělávání (nedávno např. koupil podíl ve společnost Edulogy) právě zahajuje odborným příspěvkem na Pedagogické fakultě UK konferenci věnovanou Efektivitě výuky a hodnocení žáků. Jeden z prokazatelných důkazů zvyšujícího se zájmu a propojování byznysu a školství.
http://akademie.edulabcr.cz/udalosti/efektivita-vyuky-hodnoceni-zaku-a-jejich-motivace-seminar-pedf-uk #Edulab #Edulogy #PedFUK #hodnocení
Photo

Post has attachment
Finalisté soutěže sCOOL web 2017 o nejlepší školní web jsou známi. Cílem soutěže je otevírat školy veřejnosti. Vyberte svého favorita a hlasujte v kategorii ceny veřejnosti!

Post has attachment
Tušíte, čím jsou výukové aktivity s mobilem či tabletem unikátní? A víte, jak se dá měřit pedagogická kvalita takových výukových aktivit? Odpovědi nabízí pedagogický rámec iPAC.

Post has attachment
Evropská komise zpracovala návrh legislativních změn autorského práva, který přináší pro oblast vzdělávání několik problémů. Popsány jsou na stránkách petice, kterou zpracovala evropská síť COMMUNIA.

Post has attachment
Ve 13 letech přijde zlom a české dívky rázem ztrácejí zájem o přírodní vědy, technologie a matematiku. Prošel jsem si výsledky srovnávacího průzkumu v dalších deseti evropských státech a zkusil se zamyslet, proč asi.

Post has attachment
14. ročník konference Počítač ve škole na gymnáziu v Novém Městě na Moravě. Konečně jsem pochopil, co znamená pojem mixovaná realita. http://www.pocitacveskole.cz/prednasky/o-virtualni-rozsirene-realite
Photo

Post has attachment
Letošní rok je (minimálně pro mne) ve znamení velkých změn v digitální gramotnosti. Některé popisuji v článku, na další se chystám na letošní konferenci Počítač ve škole. Reakce okolí ale očekávám, až se změny objeví v rámcových vzdělávacích programech škol.

Post has attachment
Našli jsme doma plastovou stavebnici z mého mládí, nazývá se SEKO2 a je z tehdejších Kovozávodů v Semilech (fakt je z plastu). Syna v první třídě nadchla, stejně jako mne tehdy. Návod z roku 1987 je důkazem, že pojem "polytechnika" MŠMT nevymyslelo, jen znovuobjevilo. Díky připravovaným grantovým výzvám zažíváme jeho revival.
Photo
Wait while more posts are being loaded