Profile cover photo
Profile photo
Officentury
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
officentury@officentury.com

Geç kaldığını mı düşünüyorsun...
http://www.officentury.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ofis masanız sizi ele veriyor!

Benim masam benim kararım deyip ofis masanızda istediğinizi yapabileceğinizi düşünmeyin. Ofisteki hareketleriniz ve masanızdaki eşyalar tüm karizmanızı yerle bir edebilir.

Çam ağacı süsler gibi her bulduğunuzu asmayın

Hayatınızın büyük bölümünü ofis masasında geçirdiğinizi ve kendi alanızı yaratmak istediğinizi biliyoruz. Ancak gerçekte hiçbirimiz ofis masamızda yalnız değiliz. Yanımızdan geçen insanlar sürekli masaların düzenini ve üzerindekileri incelemektedir. Bu nedenle peluş oyuncaklarınızı veya özel hediyelerinizi masanızın üzerinde bırakmayın.


Ofiste soyunmayın

Ayakkabılarınız ayağınızı sıkmış olabilir. Ancak toplum içinde olduğunuzu hatırlayıp sabretmeyi deneyin. Hiç kimsenin minik parmaklarınızı görmesine gerek yok.
Photo
Add a comment...

Çağrılarınızı cevaplayan,kargolarınızı,alan asistanınız,görüşmelerinizi gerçekleştireceğiniz toplantı odaları,Yıldız Residence'da hazır
http://www.officentury.com/
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-10-21
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Okumanız için size harika bir yazı bulduk..

Kendi İşinizi Kurmanız İçin 20 Neden

Eğer bir girişimciyseniz, kendi işinize girmemek için binlerce neden duymuşsunuzdur: ya çok risklidir, ya da borca batacaksınızdır, ya uykularınız kaçacaktır, ya da sosyal hayatınız mahvolacaktır vesaire vesaire, liste böyle uzar gider. Ama bütün bu belirsizliklere rağmen insanlar hala girişim dünyasını çekici bulurlar. Elbette bir işe girişmek için de nedenler var. İşte onlardan birkaçı:

Boş zaman
 Bunu yaratmak biraz zaman alabilir. Başlangıçta muhtemelen daha uzun çalışıp daha az kazanacaksınız, ancak işleri doğru yönetebilirseniz, çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayıp bir girişimci olmanın verdiği özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Anlatacak bir hikaye
Karşılaşacağınız zorluklar ve bu zorluklara bulduğunuz çözümler sizin için çok büyük birer deneyim olacaktır ve insanlar bu deneyimleri dinlemeyi severler.

Vergiden kazanç
Kendi şirketiniz varsa seyahatlerinizi, yemeklerinizi, telefon faturalarınızı hatta arabanızın bile bazı ödemelerini masraf olarak gösterebilirsiniz. Tabii ki ne tip vergi kesintilerinden yararlanabileceğinizi muhasebecinize sormanızı öneririz.

Gurur
Başarılı bir iş kurduğunuzda muhteşem hissedersiniz. Bir vizyonunuz vardı, onu tamamlamayı başardınız ve “Bunu ben yaptım.” deme hakkına sahipsiniz. Öbür tarafa bakarsak, patronunuz için milyarıncı (böyle bir kelime varsa eğer) teklif talebini doldurmak pek de güzel olmasa gerek.

Gelecek kuşaklarınız
Eğer bir doktor, tesisatçı veya otobüs şoförüyseniz kariyerinizi sevdiklerinize bırakma gibi bir şansınız yoktur. Ancak kendi işinize sahipseniz bunu bir sonraki jenerasyona aktarma hakkına sahipsiniz. Ve bu işi kurduğunuz için kendinizle gurur duymalısınız.

İş Güvenliği
Hiç işinizden kovuldunuz mu? Eğer kovulduysanız bu konuyu anlayabilirsiniz. Tabii bir girişimciyseniz kendi kendinizin patronu olduğunuz için böyle sıkıntılarınız olmaz. Gösteriyi siz yönetirsiniz ve arkada bırakılmak gibi bir korkunuz olmaz.

Networking
Girişimciler komünal yaratıklardır. Birbirleriyle buluşmaya, hikayelerini anlatmaya ve birbirlerinin deneyimlerinden yararlanmaya bayılırlar. Bir girişimci olduğunuzda arkadaş çevreniz ve tanışıklıklarınız hep çoğalır, çünkü diğer girişimciler de dayanak olarak başka girişimcileri ararlar ve karşılaştıkları sorunların çözümü için birbirlerinden yardım alırlar.

İyilik yapmak
Bu kısım girişimcilere özel olmasa da kesinlikle işin avantası. Şirketinizin kârının nereye gideceğini siz seçiyorsunuz ve bununla bir hayır kurumuna yardım yapabilir veya direkt olarak kendiniz topluma katkı sağlayabilirsiniz. Bu kesinlikle bir girişimci olmanın en güzel yanlarından.

Yenilik ve değişiklik
Biz, insanlar olarak, yeni şeyler deneyimlemeyi çok seviyoruz, ancak ofisinizdeki ufacık çalışma ortamında değişen pek de bir şey yok değil mi? Ama işleri kendiniz yönetmeye başladığınızda bu değişecektir. Kendi işinizi başlatmak yeni sorunlarla karşılaşmanızı ve yeni bir şeyler deneyimlemenizi garanti edecektir.

Akıl hocalığı
Akıl hocalarına sahip olma ve akıl hocası olma şansını yakalamak hayattaki en güzel deneyimlerden birisidir. Ustalardan öğrenmek ve yeni başlayanlara yardım etmek insana tatmin duygusu verir. Ustaların deneyimlerine dayanarak söylüyorum, girişimcilik topluluğu oldukça yardımsever bir topluluktur ve size her an yardım edeceklerdir.

Bir uzman haline gelmek
Bu nokta akıl hocası haline gelmekle paralel aslında. Bir girişimci olarak ne yaparsanız yapın eğer o işe sıkıca tutunursanız muhtemelen o işte oldukça iyi hale geleceksinizdir. Ve bu size bir tür uzmanlık sağlayacaktır. Röpörtaj verme, deneyimleriniz hakkında yazma ve mesajınızı yayma şansını bulabilirsiniz.

Yetenekler
Ne yapıyorsanız yapın, yeni sorunları çözmek için yeni yetenekler öğrenmek zorunda kalacaksınız. Durum ölüm kalım meselesine dönüşünce hiç aklınızda olmayan yetenekleri edindiğinizi göreceksiniz. Yeni yetenekler geliştirmek zor ve zaman alıcı olsa da uzun vadede paha biçilemez hale geleceklerdir.

Azim ve kararlılık
Bu özellikler girişimcilik için gerekli oldukları gibi girişimcilik esnasında da gelişir. Eğer kendi işinizi başlatırsanız göreceksiniz, iradenizde ve kararlılığınızda ilerleme olacaktır. En basitinden bir egzersiz programına bile daha kolay uyabileceğinizi göreceksiniz.

Tanınırlık
Tam anlamıyla girişimcilere yönelik, yerel, bölgesel ve ulusal binlerce ödül var. Bu sizin kendi işinize başlamak için tek nedeniniz olmamalı, ancak tanınırlık kesinlikle güzel bir his.

Ekonomik bağımsızlık
Dürüst olalım, bu muhtemelen insanların kendi işlerini kurmasındaki en büyük neden. Ve tabii ki bu çok güzel bir şey, herkes ekonomik bağımsızlık istemeli. Ekonomik bağımsızlığı nasıl tanımlıyorsanız tanımlayın emeklilik birikimi, sınırsız nakit para veya ne isterseniz alabileceğiniz bir miktar girişimcilik size bunları sağlayabilir. Evet, para mutluluğu satın almıyor olabilir ama mutluluğu bulmayı mutlaka kolaylaştırıyor.

Yeniden başlamak
Kariyeriniz boyunca bir çok şirket kurup satabilirsiniz ve her bir şirketi sattığınızda kendinizi yenileme ve en baştan başlama fırsatına sahipsiniz. Bir girişimci olarak, ne olmak isterseniz onu olabilirsiniz.

Dünyayı değiştirin
Herkes, her girişimcinin dünyayı değiştireceğini söylemesiyle dalga geçer. Büfenin birinde satılan bir cep telefonu aksesuarının dünyayı nasıl değiştireceğini söylemek zor, ama bu başarıyı yakalayanlar var. Elon Musk’a, Bill Gates’e, Sergey Brin’e ve sayısız başka girişimciye bakarsanız, dünyayı küçük veya büyük şekillerde değiştirdiklerini göreceksiniz.

İstihdam yaratmak
Çalışanlarınızın başarısı için sorumlu olduğunuzu bilmek kadar tatmin edici bir duygu olamaz. Sizin fikirleriniz onların hayatlarını sürdürmelerine, ailelerine bakmalarına ve kendi hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor!

Markanız
Bir şey için tanınmak korkunç derecede eğlenceli bir şey. İnsanlar size pazarlamacı çocuk, perakende uzmanı veya yazılım gurusu demeye başlayabilir. Ne olarak tanınırsanız tanının, bir marka yaratmak ve onun için tanınmak eğlenceli bir durum.

KENDİ NEDENİNİZ
Biz size genel nedenlerin ufak bir listesini yaptık ancak asıl önemli olan bir işe girmek için sizin kendi nedenleriniz.


http://officentury.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
IT SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARINDAN 8 ALTIN TAVSİYE
YETENEĞİ ÇEKMENİN 4 YOLU;
-Cazip bir maaş paketi
-Şirketin itibarı ve marka değeri
-Sorumlulukların ve gerçekleştirilecek görevlerin açıkça tanımlanması
-Cazip bir kariyer yolu
YETENEĞİ TUTMANIN 4 YOLU;
-Arkadaş canlısı çalışanlar ile güzel bir çalışma ortamı sağlamak
-Çalışana gerçek bir finansal bakış açısı vermek
-Çalışabilmesi için etkili ve iyi araçlar sunmak
İşözel hayat dengesini kurmak
Kaynak: Michael Page IT Barometresi

https://www.facebook.com/officentury
Add a comment...

Ofiste nasıl daha zinde olunur?
Ofis yaşamında zindelik ve verimlilik çizgisini korumak çok önemli. Öte yandan ofis yaşamı adeta enerjimizi kurutacak tuzaklarla dolu… Koşturmaca, stres, uzun telefon görüşmeleri… Peki tüm bu karmaşanın ortasında zinde kalmak için neler yapabiliriz? İşte size ofiste sağlıklı yaşam tavsiyeleri…
Ofis Yaşamında Verimlilği, Zindeliği ve Bağışıklığı Artıran Besinler
Bir besine yasak denildiği zaman beyindeki algı o besinleri daha çok istememize neden olabiliyor. Bu sebeple diyetlere "yasak” kavramı yerine "ölçülü” kavramı koyuyorum diyen Diyetisyen Emre Uzun ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Ofis yaşamında nasıl beslenmeliyiz? Çalışanlar zaman zaman yemeklerini masa başında yemek zorunda kalıyorlar, bu hareketsizlik obezite ve diyabet gibi ciddi rahatsızlıkların sebebi oluyor bununla nasıl başa çıkmalıyız? Gün içerisinde neler tüketebiliriz?
İşte ofis yaşamına ait tüyolar…
- Diyet serüveni herkesin ömründe en az bir kere yaşadığı bir deneyim herhalde, ancak nedense toplum olarak sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getiremiyoruz. Sizin yönteminizin farklarından bahsedebilir misin? Ne yapalım da diyet listelerimizi hayatımızın bir parçası haline getirelim?
Diyet öncelikle kişiye özel düzenlenen bir beslenme programı olmalıdır. Kişinin beslenme alışkanlıkları, tüketip tüketmediği besinler ele alınarak çeşitli ve yeterli beslenmesi sağlanmalıdır. Bir besine yasak denildiği zaman beyindeki algı o besinleri daha çok istememize neden olabiliyor. Bu sebeple diyetlere "yasak” kavramı yerine "ölçülü” kavramı koyuyorum. Danışanlarımı kesinlikle aç bırakmıyorum. Diyet denildiğinde akla uzun süreli açlık gelir, bu algıyı kırmaya çalışıyorum. Danışanlar sıkı bir takipte oldukları için her geçen gün daha sağlıklı besinleri tercih edebilmeyi ve beslenme alışkanlıklarını düzenli hale getirmeyi kolayca öğreniyorlar.
- Ofis çalışanlarına yönelik önerileriniz neler olur? Güne nasıl bir kahvaltıyla başlayalım, ara öğünlerde neler atıştırabiliriz, verimliliği ve zindeliği artırmak için neler yapabiliriz?
Sabah erken saatlerde ofiste bulunması gerek çalışanların genellikle pratik hazırlanabilir, besin değeri yüksek bir kahvaltı yapmaları gerekir. Sabahları yoğurt-müsli, yoğurt-meyve-yulaf, 2 ince dilim esmer ekmek arasına beyaz peynir ve bol yeşillikten oluşan sandviç gibi pratik hazırlanabilir kahvaltılar tercih edilebilir. Ayrıca tam tahıllı ekmek ve yulaf hafızayı korumada oldukça etkili olduğundan iş verimliliğini arttırmaya yardımcı olur. Yoğurt içerdiği protein ve enerji sayesinde daha dinç olmamıza yardım edecektir.
Öğle ve akşam yemeği arasında uzun süre varsa ara öğün olarak ofiste yanında götürülebilecek besinler elma, armut gibi kolay taşınabilir meyveler, kuru meyveler, 2-3 adet diyet bisküvi, 2 adet kepekli grisini veya 1 adet galeta tercih edilebilir. Bu besinlerin yanında bitki çayları iyi bir tercih olacaktır.
- Peki yaramaz şeylerden hiç mi yemeyelim? Arada kaçamak yapabileceğimiz besinler neler olur?
Kaçamak denildiğinde akla genelde tatlılar gelir. Daha önce de bahsettiğim gibi diyette "yasak” yerine "ölçülü” kavramını kullanacak olursak çikolata, sütlü tatlılar, dondurmalar ölçülü şekilde tüketilirse kilo almada bir tehdit oluşturmaz. 3-4 kare bitter çikolatadaki kakao içerdiği flavanoidler sayesinde vücudumuzu kansere karşı korumakla beraber tatlı isteğimizi bastırmamıza yardımcı olur. Ayda 1 tükettiğiniz sütlü tatlılar veya haftada 1 tükettiğiniz dondurmalar da tatlı krizinizi bastırmanıza yardımcı olur.
-Sonbahar ve okulların açılmasıyla birlikte grip ve nezle mevsimi de başlayacak. Sonbahar ve kış ayları için bağışıklığımızı artıracak besin önerileriniz neler olur?
Yeterli protein tüketmek ve yeterli vitamin, mineral alımı bağışıklık sistemimizi güçlendirmemizin temellerini oluşturur ve soğuk algınlıklarının semptomlarını azaltır. Havuç, portakal, turunçgiller ve kırmızıbiber içerdiği beta karoten ve C vitaminleri bağışıklık sistemini bozan serbest radikaller ile savaşarak bağışıklık sistemimizi destekler. Ayrıca yeşil yapraklı sebzeler antioksidan olan C ve E vitaminlerini içerdiği için bağışıklık sistemini destekler. Sarımsak halk arasında doğal antibiyotik olarak bilinir. En güçlü antioksidanlardan biri olan selenyum içerir. Mantar, bakteri ve virüslere karşı oldukça etkilidir ve soğuk algınlıklarına karşı korur. DNA’nın tamir mekanizmasını etkileyerek kansere karşı korur. Az yağlı kırmızı et tüketimi doku onarımına yardımcı olarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine neden olur. Ayrıca yeşil çay da içerdiği polifenoller ve kateşinler sayesinde bağışıklık sistemini destekler ve kansere karşı korur.
Kaynak: http://www.secretcv.com
Add a comment...

Satın Alma Kararını Etkileyen En Önemli 10 Faktör
Dijital pazarlama gibi yeni bir disiplinin yarattığı devinim içerisinde, internette her yerde, “branding kelimeler & jenerik kelimeler” , “online pazarlama kampanyanızda dikkat etmeniz gereken x altın kural” gibi yazılara rastlıyoruz. Ürün, hizmet veya direkt olarak marka imajının satışını dijital dünyada nasıl yapabiliriz diye hep kendimize soruyor, devamlı kendimizi, yöntemlerimizi ve kullandığımız araçları geliştirmeye çalışıyoruz.
Ancak bazen gözden kaçırdığımız bir gerçek var; dijital dünyayı ve dijital dönüşümü yöneten en önemli faktör, müşteridir.
Geçtiğimiz 10 sene içerisinde insanların alışveriş alışkanlıkları değişti ve daha “karşılaştırmalı” ve “seçici” bir tüketici profili ortaya çıktı diyebiliriz. İnternet gibi her türlü bilginin derya deniz olduğu bir aracı da hesaba kattığımızda, satış ve pazarlama profesyonelleri olarak belki de tarih boyunca hiç bu kadar kuvvetli bir tüketici ile karşılaşmamıştık.
Kafanızda oluşmuş olabilecek “peki ne yapmak lazım?” sorusuna cevaplarımı başka bir yazıda açmak üzere, küçük tavsiyeler halinde yazmak isterim;
Müşterinizin kim olduğunu öğrenin
Müşterinizi dinleyin, ihtiyaçlarını öğrenin
Müşterinize faydalı olun,
Hem işletmenizin hem de müşterinizin menfaatlerini koruyabileceğiniz bir denge oturtmaya çalışın
Müşterinize doğru kanallardan doğru mesaj ile ulaşın
Gelenleri kaçırmamak için yeniden hedefleme, etiketleme, CRM gibi yöntem ve araçlar kullanın
Operasyonunuzu ve kampanyalarınızı devamlı optimize edin
Dinleyin, dinleyin dinleyin.
http://officentury.com/
Add a comment...

Post has attachment
Erken Kalkarsan CEO Olabilir Misin?
“Erken kalkan yol alır.” diye bir atasözümüz. Dünyanın en başarılı CEO’ları saar kaçta kalkıyor? Onların başarılı CEO olmasında erken kalkmalarının etkisi var mıdır?
Başarılı insanların sosyal hayatında yaptıkları şeyleri uygularsanız başarılı olmazsınız. Bunlar başarının ardındaki gerçekleri gölgeleyen magazinsel detaylardır. Eğer başarıyı sadece içtiği kahveye bağlarsanız o zaman o kişinin çalışma prensiplerine ve stratejik fikirlerine saygısızlık etmiş olursunuz.
Mesela CEO ‘ların bazıları sabah 4 veya 5 te kalkıyor diye siz de kalkarsanız, bir yere CEO olmazsınız. Öyle ya, erken kalkan CEO olsaydı her sabah namazına kalkan imamlardan ala CEO olmazdı.
CEO’lar saat kaçta kalkıyor?
Sabah sıkı bir kahvaltı ve portakal suyu içerseniz de yine CEO olmazsınız.
Sabah işe başlamadan önce yarım saat spor yapar, koşar veya ağırlık çalışırsanız da CEO olmazsınız.
CEO’nun biri günde 7 bardak kahve içiyormuş. Siz de çok kahve içiyorsunuz diye CEO olmazsınız.
Mesela Vehbi Koç her gün patates haşlaması yermiş. Siz de yerseniz onun gibi olamazsınız.
Steve Jobs kitap okumayı seviyormuş. Siz de okuyunca CEO olmazsınız.
Belki bir gün gerçekten CEO olacaksınız ama CEO’ların yaptıkları magazinsel şeyleri yaparak değil.
İş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, hangi CEO saat kaçta kalkıyor, hangisi günde kaç bardak kahve içiyor diye merak edeceğimize işimizi nasıl daha iyi yaparız sorusunu cevaplayabilirsek başarılı olabiliriz. Başarı, çalışmak ve çabalamakla gelir. Başkaları ne yapıyorsa onu taklit etmekle değil. Kimse erken kalkıyor diye başarılı olmaz.
Erken uyanmıyorsun belki, ama işini en iyi sen yapabilirsin! Erken uyanma demiyorum. Uyan. Hobi olarak yine uyan ama başarıyı erken uyanmaya bağlama.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded