Profile cover photo
Profile photo
NORTHWAY MEDICINOS IR CHIRURGIJOS CENTRAS
16 followers
16 followers
About
Posts

Post has attachment
Mielieji, norime kartu pasidžiaugti: „Northway“ Vaisingumo centro pasiekti rezultatai lenkia daugelio Lietuvos ir Europos klinikų sėkmės procentus.
Įvertinę keturių mėnesių (2015 m. lapkritis ir gruodis bei 2016 m. sausis ir vasaris) atšildytų embrionų perkėlimo į gimdą rezultatus, galime pasidžiaugti, jog klinikinių nėštumų dažnis siekia net 50%. Tai ypač geras rezultatas, lenkiantis daugelio Lietuvos ir Europos klinikų sėkmės procentus. Šiuo laikotarpiu buvo atlikti 13 embrionų atšildymų. 12 atveju „greito šaldymo“ (vitrifikacijos) būdu užšaldyti ir vėliau atšildyti embrionai sėkmingai išgyveno, deja, vienos pacientės nustojo vystytis. Po dvylikos atliktų embrionų perkėlimo į gimdą procedūrų, pastojo šešios moterys. Iš jų keturiais atvejais buvo atliktas 5 dienų embrionų (blastocistos stadijoje) šaldymas - atšildymas, dviem atvejais moterys pastojo po ankstyvų embrionų (trijų dienų) implantacijos.
Add a comment...

Post has attachment
Ypatingas pasiūlymas "Northway" medicinos centre - visą šių metų kovo mėnesį skrandžio tyrimas su intravenine nejautra - tik 130 Eur. Jei nerimaujate dėl savo skrandžio, tačiau vis atidėliojate jo ištyrimą, žinokite - endoskopinio skrandžio tyrimo bijoti tikrai nereikia. Šį tyrimą atliekame be jokių nemalonių pojūčių.
Skubėkite registruotis!
O čia - interviu Lryte su "Northway" medicinos centro gydytoju gastroenterologu Rolandu Vaicekausku: 
http://sveikata.lrytas.lt/medicinos-zinios/skrandzio-ir-zarnyno-tyrimai-be-nemaloniu-pojuciu.htm 
lrytas.lt
lrytas.lt
sveikata.lrytas.lt
Add a comment...

Post has attachment
"Northway" medicinos ir chirurgijos centro gydytojas, labai patyręs kraujagyslių chirurgas Gintaris Vilkevičius davė interviu Lietuvos rytui apie išsiplėtusias venas. Paskaitykite ir jūs, ką verta žinoti apie venų varikozę.
lrytas.lt
lrytas.lt
sveikata.lrytas.lt
Add a comment...

Post has attachment
Northway“ medicinos ir chirurgijos centre vyko praktiniai transvaginalinės endoskopijos mokymo kursai
2016 m. vasario 12 dieną „Northway“ medicinos ir chirurgijos centre vyko praktiniai transvaginalinės endoskopijos mokymo kursai, kuriuose dalyvavo žinomi nevaisingumo gydymo specialistai iš Rygos reprodukcinės medicinos centro “Embrions” - gyd. Gints Treijs, Juris Vitols ir Egils Gasins. Mokymų metu „Northway“ Vaisingumo centro gydytojas akušeris ginekologas Rolandas Žiobakas dalinosi savo patirtimi, kaip optimaliai panaudoti minimaliai invazinius endoskopinius diagnostikos metodus, siekiant kuo tiksliau diagnozuoti galimas moters nevaisingumo priežastis.
Ta proga - interviu su gydytoju akušeriu ginekologu Rolandu Žiobaku, publikuotas Lryte:
http://sveikata.lrytas.lt/ligos-ir-gydymas/nevaisingoms-poroms-naujos-gydymo-galimybes.htm  
Photo
Add a comment...

"Northway" Vaisingumo centras pirmasis Lietuvoje atlieka ERA testą.
ERA testas (Endometriumo receptyvinių savybių nustatymo testas, angl. Endometrial Receptivity Analysis) ypač aktualus toms poroms, kurioms nepavyksta pastoti net ir atliekant IVF (pagalbinio apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą), kai į gimdą patalpinamas geros kokybės embrionas. Šiuo testu nustatomas gimdos gleivinės pasirengimas tam tikru metu priimti ir implantuoti embrioną. Šį testą skiria bei mėginį paima gydytojas akušeris ginekologas. ERA testas leidžia nustatyti „implantacijos lango“ nukrypimą bei padidina sėkmės tikimybę. Atlikus ERA testą sužinome, kada yra tinkamiausias endometriumo pasirengimo laikas embriono perkėlimui į gimdą individualiai kiekvienai pacientei.
Add a comment...

Post has attachment
"Northway" Vaisingumo centro specialistai džiaugiasi 2015 metų rezultatais:TESA/ICSI procedūrų rezultatai: 83 procentai pastojimo atvejų! Pasak „Northway“ Vaisingumo centro gydytojos endokrinologės andrologės prof., med. m. dr. Birutės Žilaitienės, azoospermijos diagnozė nustatoma tais atvejais, kai vyro spermoje nerandama nė vieno spermatozoido bent dviejuose 2-3 mėnesių intervalu atliktuose spermos tyrimuose, net ir atitinkamai paruošus spermos pavyzdį. Dar netolimoje praeityje tai reiškė, kad šeima greičiausiai niekada nesusilauks vaikų. Pirmieji nėštumai ICSI metodu apvaisinus kiaušialąstę spermatozoidais, gautais tiesiai iš sėklidės, atliekant TESA procedūra (angl. TESA – testicular sperm aspiration) pasaulyje aprašyti 1994 metais. Šis metodas gali būti taikomas ir aspermijos – visiško spermos nebuvimo - atveju.
Daugiau apie tai skaitykite: http://nmc.lt/apie-mus/naujienos/northway-vaisingumo-centro-2015-metu-tesa-icsi-proceduru-rezultatai-83-procentai-pastojimo-atveju/
Add a comment...

Post has attachment
Mielieji, šiandien labai džiaugiamės ir skubame dalintis su jumis naujiena, kad Northway Vaisingumo centre nuo šiol dar sėkmingiau galėsime padėti poroms, negalinčioms susilaukti vaikų

Kaip teigia statistika, maždaug kas penkta pora Europoje negali susilaukti vaikų. Ši problema dažnai sprendžiama pasitelkiant pagalbinio apvaisinimo procedūras. Vienas iš būdų, labai panašių į natūralų, yra apvaisinimas mėgintuvėlyje, kai embrionai išauginami inkubatoriuje ir perkeliami į gimdą. Siekiant geriausių rezultatų, pasitelkus naujausias technologijas, sukurtas embrionų inkubatorius Esco Miri® TL, kuris „time-lapse“ (neinvaziniu periodinio fotografavimo) metodu leidžia stebėti embrionų vystymąsi bet kuriuo momentu ir  implantavimui atrinkti tik pačius geriausius. „Northway“ vaisingumo centras – viena iš nedaugelio šį embrionų inkubatorių turinčių medicinos įstaigų Lietuvoje, Pabaltijo šalyse ir net Europoje. Pasak „Northway“ vaisingumo centro embriologės, biomedicinos mokslų daktarės Živilės ČERKIENĖS  - šis inkubatorius yra tikras perversmas embriologijoje ir apskritai medicinoje. 

„Time-lapse“ technologija leidžia stebėti embriono vystymąsi iki pernešimo į gimdą, nepažeidžiant jo vystymosi sąlygų. Specialiame aparate esanti kamera ištisą parą nepertraukiamai fiksuoja jo vystymąsi iš vidaus, o embriologai visą procesą gali stebėti specialiame ekrane, analizuoti įrašytą informaciją ir implantacijai atrinkti geriausius bei kokybiškiausius embrionus.

Nepatiria papildomo streso 

Naujajame inkubatoriuje įrengta speciali programinė įranga leidžia stebėti embrionų vystymąsi, visiškai nekeičiant jų buvimo sąlygų. Dėl to embrionas nepatiria jokio papildomo streso. 
„Tai yra svarbiausia šio aparato savybė, – teigia Živilė Čerkienė. Mes galime stebėti embriono vystymąsi ekrane be jokios invazijos. Taigi visiškai nesikeičia sąlygos, o embrionas nepatiria jokio papildomo streso. Tai reiškia, kad nereikia, kaip senojo modelio inkubatoriuose, išimti embrionų lėkštelės, dėti po mikroskopu, įvertinti ir vėl grąžinti embrionus į aparatą. Dabar galima viską stebėti ekrane vos prisijungus, tačiau neištraukus embrionų iš jų vystymosi terpės“. 

Stebėti bet kuriuo momentu 

Pasak biomedicinos mokslų daktarės, įprastoje laboratorijoje gali stebėti tik tai, ką matai tuo momentu, bet negali matyti vystymosi proceso. Naujajame inkubatoriuje įtvirtinta kamera suteikia naujas galimybes.  
„Genialu tai, kad embrioną galime stebėti bet kuriuo jo vystymosi momentu, nuo pradžios iki pabaigos, nes viduje įtaisyta kamera filmuoja nuolat, 24 valandas per parą, – džiaugėsi Ž. Čerkienė. – Taigi atėjusi ryte į darbą galiu pasižiūrėti, kas vyko naktį. Taip sumažėja galimybė praleisti kritinius momentus”.  

Gražiausias – nebūtinai geriausias

„Northway“ vaisingumo centro embriologės teigimu, senieji metodai yra pakankamai subjektyvūs, todėl galima nepastebėti tam tikrų kritinių metodų. 
„Embriogenezei labai svarbu, kuris embrionas pirmasis skilo į dvi ląsteles – toks turi didžiausią implantavimo potencialą. Tačiau dirbant senaisiais metodais to padaryti – neįmanoma. Būdavo taip, kad vienu metu randi kelis embrionus, skilusius į dvi ląsteles. Ką daryti? Tokiu atveju dažniausiai pasirenkamas gražesnis, tikintis, kad jis ir geresnis. Bet nebūtinai taip yra. Be abejo, buvo ir tam tikri kriterijai bei metodika, pagal kuriuos atrinkdavome potencialiai geriausius“, - pasakoja Živilė Čerkienė. Pasak jos, siekiant atrinkti geriausią embrioną, jie buvo auginami iki penktos paros, nes tik patys stipriausi pasiekia blastocistos stadiją. O jei šią stadiją pasiekdavo keli, vėl būdavo imamasi subjektyvaus metodo: remiantis tam tikrais vertinimo kriterijais, bandoma išrinkti kokybiškiausią embrioną. 

Tarsi užrašų knygutė

Naujasis „time–lapse“ periodinio fotografavimo metodas medikams padeda išvengti subjektyvumo, nes procesą galima stebėti bet kuriuo metu. 
„Tai, kad gali stebėti embriono vystymąsi bet kuriuo momentu, padeda atrinkti kokybiškiausią embrioną, kuris perkeliamas į gimdą, – teigia embriologė. – Pasitaiko, kad embrionai iš karto dalinasi į tris ląsteles, aplenkdami antrąją stadiją. Tokį reikia iš karto atmesti, nes jis implantavimui visiškai netinkamas. Dirbant senuoju metodu, šių niuansų galima nepastebėti. Embrionus auginant naujajame inkubatoriuje, atsiveria daug didesnės tinkamiausio embriono atrinkimo galimybės. Šį inkubatorių galima pavadinti užrašų knygute, kurioje sukaupta visa reikalinga informacija. Tereikia kruopščiai išanalizuoti užrašus ir išrinkti embrioną su optimaliausiomis implantavimo galimybėmis“.  

Tikras perversmas

Biomedicinos mokslų daktarė Ž. Čerkienė tvirtina, kad naujasis inkubatorius – kol kas geriausia ir naujausia, kas yra sukurta tarnauti žmonėms, trokštantiems susilaukti vaikučio. 
„Vos tik devintajame XX a. dešimtmetyje atsirado pagalbinis apvaisinimas, sensacija buvo pirmoji šio metodo pagalba pastojusi moteris. Nuo to laiko viskas sparčiai vystėsi. Atrodo, taip ištobulėjo embrionų auginimo terpės, kateteriai bei kita, kad nebebuvo kuo nustebinti. Ir štai sensacija – mes galime matyti, kaip vystosi embrionas, stebėti visą procesą nepertraukiamai. Dalyvavau tarptautinėje konferencijoje, kurioje buvo pristatomas naujasis inkubatorius. Grojant klasikinei muzikai pamatyti besivystantį embrioną atrodė tarsi stebuklas. Tai – tikras perversmas ne tik embriologijoje, bet ir apskritai medicinoje”. 
Add a comment...

Post has attachment
Mielieji, 

Nutarėte pajudėti daugiau, tapti sveikesniais ir ištvermingesniais? Kviečiame Jus susipažinti su mūsų kineziterapeuto Sauliaus Spiridono paruošta informacija apie šiaurietišką ėjimą (Nordic walking) - kokia jo nauda ir ką reikėtų žinoti prieš pradedant eiti.  
Add a comment...

Post has attachment
Mielieji, 

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centro bendrosios praktikos chirurgai, proktologai medicinos mokslų daktaras Saulius Švagždys ir Deividas Narmontas pasakoja, kas per liga yra hemorojus ir kaip galima jos išvengti, o susirgus - gydyti. Nesigėdykime, jei kyla įtarimų susirgus šia liga. Pagalba yra - būtinai kreipkitės į gydytojus.  
lrytas.lt
lrytas.lt
sveikata.lrytas.lt
Add a comment...

Post has attachment
Mielieji, 

Pristatome Jums mūsų pasididžiavimą - profesionaliai ir vieningai dirbančią "Northway" Vaisingumo centro komandą.

Nuotraukoje iš kairės: akušerė Jolanta Meištininkienė, akušeris ginekologas Rolandas Žiobakas, embriologė Giedrė Belo Lopes, medicinos mokslų daktaras akušeris ginekologas Vytautas Klimas, akušerė ginekologė Reda Žiobakienė, akušerė ginekologė Audronė Meškauskienė, medicinos mokslų daktarė embriologė Živilė Čerkienė, profesorė endokrinologė andrologė Birutė Žilaitienė ir akušeris ginekologas Žydrūnas Žėba.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded