Profile cover photo
Profile photo
Nolto
18 followers -
Nolto Hakkında
Nolto Hakkında

18 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Public
Bitcoin'in değeri, gün içinde 10 bin dolara çıkarak rekor kırdı.

Sanal para birimi Bitcoin'in değeri, ilk kez 10 bin doları aşarak yeni bir rekor kırdı.
Bitcoin'in değeri, gün içinde 10 bin dolara tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Sadece bu sene içinde yaklaşık yüzde 1000 değer kazanan Bitcoin, TSİ 22.00'de ise 9 bin 990 dolardan işlem görüyordu.
Dünya genelindeki 900'e yakın sanal para arasında en değerli olan Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 170 milyar dolara yaklaşıyor. Bu rakam, sanal para biriminin Mc Donald’s, Goldman Sachs ve Disney gibi dev şirketlerin piyasa değerlerini geride bıraktığı anlamına geliyor.
Buna karşın analistler, inanılması güç performansıyla birçok yatırımcının iştahını kabartan Bitcoin’in oldukça dalgalı bir seyir izleyebileceği uyarısında bulunuyor. Daha birkaç yıl öncesine kadar bin doların altında işlem gören Bitcoin, değerini kısa süre içinde 10'a katlamış olmasına rağmen birkaç günde yüzde 60'a yakın değer kaybettiği dönemlerde oldu.
Bu nedenle riskli bir yatırım aracı olarak kabul edilen Bitcoin'in gelecek dönemde nasıl bir grafik izleyeceğine yönelik görüşler arasında büyük farklılıklar bulunuyor.
Bazı yatırımcılar, sanal para biriminin değerinin 2018 sonunda 40 bin dolara ulaşacağını öne sürerken, diğerleri Bitcoin'in çöküş ihtimalinin yüzde 80'in üzerinde olduğunu savunuyor.
Photo

Post has attachment
Public
#BTK tarafından; #Google, #Facebook, #Reddit, #Twitter, #Instagram, #Tumblr, #Pinterest, #Vimeo, #Skype, #Foursquare, #MySpace, #Snapchat için kullanım yaşını 13, #LinkedIn için 16, #Badoo ve #Tinder için 18, #Youtube, #Flickr ve #WeChat için ise 18 yaş üstü olduğu açıklandı.
Photo

Post has attachment
Public

Post has attachment
Public
#WhatsApp'ın göçmesinin ardından efsane mesajlaşma uygulaması #ICQ sosyal medya hesaplarından çok fena dalga geçti. 😃👍👊👌
@icq @whatsapp
Photo

Post has attachment
Public
WhatsApp çöktü! Dünyaca ünlü popüler #mesajlaşma uygulaması olan #WhatsApp'ta bir süredir erişim sıkıntısı yaşanıyor.

Kullanıcılar bu sorununu #popüler mikroblog sitesi olan #Twitter'dan dile getirdi. Sorunun dünya çapında olduğu ifade ediliyor.

Sorunla ilgili henüz WhatsApp ekibinden bir açıklama gelmedi.

Yüzde 60 bağlanamıyor!

Dünya genelinde ise problemler #Türkiye saatiyle 10:00 sularında başladı. İngiltere ve Avrupa'nın büyük bölümünde görülen sıkıntının büyüklüğü DownDetector adlı sitenin verileriyle görülebiliyor. Buna göre, kullanıcıların yüzde 60'ı hizmete erişemiyor, yüzde 25'i mesaj almakta sıkıntı çekerken, yüzde 14'i giriş yapamıyor.
Photo

Post has attachment
Public
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun #29Ekim1923
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
#Atatürk
Photo

Post has attachment
Public
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, #Türkçe klavye olan "F klavye" kullanımını önemsediklerini söyledi.

Erdem, F klavyeye kademeli bir geçiş sağlanarak, halen kullanımda olan klavyelerin 2017 yılı sonuna kadar F klavyeye dönüştürülmesinin öngörüldüğünü ifade etti.

Erdem, "Bunun için ciddi takipçilik ve çalışmalar yapıldı. #Fklavye'yle ilgili yüzbinlerce broşür dağıttık. F klavyenin önemine dikkat çekildi. Tekraren hatırlatıldı. Ayrıca F klavyeli dizüstü bilgisayar bulma sıkıntısı vardı. #Türkiye’de artık #dizüstü F #klavyeli bilgisayar bulma kolaylığı sağlanıyor." dedi.

Gönlünün, herkesin kursa giderek 10 parmak F klavye kullanabilmesinden yana olduğu belirten Erdem, ancak şu anda bilgisayar kullananların çoğunluğunun bunu 3-4 parmağıyla yaptığını söyledi.

Q klavye kullanan bir kişinin yaklaşık 20 günde F klavyeyi aynı hızda kullanabilir hale geldiğine işaret eden Erdem, şöyle devam etti:

"Bizim mücadelemiz #10parmak kullanmayı sağlamak. Neden? Çünkü verimi getirecek. Bu çok zor bir şey değil. Geçtik denildiği an biter. F klavyeye 'Ef' klavye diyenlere 'Ağzına acı biber süreyim de bir daha unutma.' diye latife yapıyoruz. Bir yandan da muhabbetle bu işi çözmeye çalışıyoruz. Önemli sıkıntılarımızdan biri alfabemizin İngilizce seslendirilmesi ki bu bizim yok olmamız demektir. Dilimizin yok olması demektir. Seslerimizin yok olması demektir. Düşünün bir insan ismini İngilizce seslendirdiği zaman farklı bir isim karşımıza çıkar."

Erdem, özellikle basın sektöründe çalışanların hız gereği tercihlerinin F klavyeden yana olduğunu, birçok gazetecinin kendisine "Bizi bir dertten kurtardınız. F klayve dizüstü bilgisayar bulamıyorduk. Şimdi buluyoruz." diyerek teşekkür ettiğini aktardı.
Photo

Post has attachment
Public
Tarihte bugün:

16 yıl önce bugün Microsoft, açık ara en çok beğenilen işletim sistemi Windows XP'yi yayınladı. #windowsXP #microsoft
Photo

Post has attachment
Public
Bitcoin'den yeni rekor: Kripto paraların en değerli birimi Bitcoin, 6.147 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

ABD #sermaye piyasası düzenleyicileri Bitcoin'i kapsama alanına almak için çalışmaya devam ederken "Merkez bankalarının merkez bankası" adıyla anılan Bank for International Settlements (BIS) da merkez bankalarının kendi #Bitcoin'ini çıkarıp çıkarmaması konusunu tartışıyor. #cryptocurrency #cryptocurrencies #blockchain #para #ekonomi #dijital #dijitalleşme
Photo

Post has attachment
Public
Birçok devlet Yapay Zeka’nın önemini anlamaya başladı. Bu konuyla ilgili en önemli gelişmelerden biri Birleşik Arap Emirlikleri’nin Yapay Zeka’dan sorumlu bakan ataması oldu. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Başbakanı olan Sheikh Mohammed bin Rashid, attığı bir #Tweet ile yeni bakanı duyurdu.

27 yaşında olan #YapayZeka’dan sorumlu yeni bakanın adı Omar Bin Sultan Al Olama. Yapay Zeka’nın kullanımı ve son gelişmelere uyumu konularını ele alacak. Arap Emirlikleri’nin bu atılımı, ana gelir kalemlerinden biri olan Petrol’ün, gelecekte tükenme ihtimalinin göz önünde bulunduruluğunu ve yeni #tekonoloji'lere #yatırım yapılması gerektiğini gösteriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri, geçmişte #drone, #robot ve #otonom araçlara yaptığı yatırımlarla da gündeme gelmişti. Değişimin farkında olan #kabine, ayak uydurmak için yeni ne tür adımlar atacağını zaman gösterecek.

Önemli olan ise bizim de #hükümet tarafında bu tür adımların atılmasıdır. Yapay Zeka, dost mu düşman mı bilinemez ama bu değişimi yakalayamazsak, orta ve uzun gelecekte #teknolojik geri kalmışlık yüzünden bizim için bir tehdit olabilir.
Photo
Wait while more posts are being loaded