Profile cover photo
Profile photo
‫شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران‬‎
275 followers -
سوخت پاک ، هوای پاک
سوخت پاک ، هوای پاک

275 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

✅ توزیع بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت به روال عادی بازگشت

⛽️ قرارگرفتن #پالایشگاه_امام_خمینی (ره) شازند در وضع اورهال و تولید #بنزین_یورو۴، سبب کاهش میزان تولید و توزیع #بنزین_سوپر در جایگاه‌های عرضه سوخت شده بود و اکنون توزیع این سوخت مطابق روال عادی ادامه دارد.
🇮🇷

🔹 به گزارش شانا، فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، تنها عهده‌دار توزیع انواع سوخت از جمله بنزین سوپر در سطح کشور است که این کار بی‌وقفه و طبق روال گذشته ادامه دارد.

وی افزود: کاهش میزان تولید بنزین سوپر در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به دلیل اورهال سبب کاهش میزان توزیع آن شده بود که این موضوع در چرخه تولید بنزین طبیعی است و اکنون به وضعیت عادی بازگشته و بنزین سوپر به‌وسیله نفتکش‌های جاده‌پیما از این پالایشگاه بارگیری و در جایگاه‌های عرضه سوخت توزیع می‌شود.

کاهی تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای تولید بنزین سوپر و بنزین یورو۴ برعهده شرکت ملی پالایش و پخش است که براساس نیاز کشور و شرایط تولید در پالایشگاه ها تعیین می‌شود.
Add a comment...

Post has attachment

🇮🇷
🔴 #پالايشگاه_شازند پس از تعمیرات اساسی موفقیت آمیز به چرخه تولید بازگشت

🔷 مديرعامل شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند با بيان اينكه اين پالايشگاه با تمام ظرفيت در حال بهره برداري است، گفت: فاز نخست تعميرات اساسي اين پالايشگاه با موفقيت و بدون کوچکترین حادثه ای به پايان رسيده است.

🔰 به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ایران ، عليرضا امين افزود: از ٢٩ فروردين ماه امسال تعميرات اساسي پنج واحد عملياتي اين شركت آغاز شد و كمتر از يك ماه به پايان رسيد.

🔸وي با اشاره به اینکه واحدهاي تقطير، گاز مايع، تبديل كاتاليستي، كاهش گرانروي و تصفيه نفت سفيد در فاز اول تعمير اساسي شده اند، گفت : مدت زمان تعميرات اساسي هركدام از واحدها به ترتيب ٢٧ روز، ١٩ روز، ٢١ روز، ٢٦ روز و ٢٣ روز بوده است که در برخی واحدها بی سابقه است.

🔺امين با اشاره به اخرين تعميرات اساسي اين پالايشگاه که سال ٩٢ انجام شده بود،افزود: اين تعميرات بدون کوچکترین حادثه و خسارتی و با آرامش كامل به انجام رسيد.

🔹مدیرعامل #پالایشگاه_امام_خمینی (ره) شازند بكارگيري پيمانكار و نيروهاي بومي در روند اين تعميرات را به يك ويژگي مهم دانست و گفت: ٨٠ درصد از نيروهايی که در تعميرات اساسی پالایشگاه فعالیت داشتند از شهرستان شازند جذب و پس از انجام مصاحبه و گذراندن آموزش و دوره ایمنی (HSE) بكار گرفته شدند.

امين تعداد نفرات فعال در تعميرات اساسي بهاره اين پالايشگاه را ١٦٠٠ نفر اعلام كرد.

به گفته وي علاوه بر انجام تعميرات در امنيت کامل، بدون حادثه و بهره گیری از نيروهاي بومي، انجام تعميرات اساسي پنج واحد عملياتي بطور همزمان یکی از ویژگی های مهم این تعمیرات به شمار می رود .

مديرعامل پالايشگاه امام خميني (ره) شازند از انجام دو فاز ديگر از تعميرات اساسي در سال جاري خبر داد و افزود: در هريك از فازهاي بعدي ٤ تا ٦ واحد ديگر تعمير اساسي خواهند شد و براین اساس همه واحدهاي اين پالايشگاه امسال تعمیرات اساسی(overhaul) خواهند شد.

امين تاكيد كرد: هم اكنون همه واحدهاي پالايشگاه در سرویس و در ظرفیت کامل تولید هستند.

وي میزان تولید بنزین این پالایشگاه را روزانه ١٦.٥ ميليون ليتر بنزين يورو چهار اعلام کرد و گفت : اين. میزان تولید درحالی به چرخه تولید بنزین کشور بازگشته كه هنگام انجام تعميرات اساسي پالایشگاه بطور متوسط روزانه ٨ تا ١٢ ميليون ليتر بنزین تولید می شد.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۷/۳/۱۱
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
🎥 ببینید| 🔵 #علیرضا_صادق_آبادی از افزایش #کیفیت_بنزین تولیدی در کشور می‌گوید؛ بهبود ۸۵ درصدی کیفیت بنزین تولیدی در سطح یورو
Add a comment...

Post has attachment
🎥 ببینید| 🔴 توضیحات #علیرضا_صادق_آبادی معاون وزیر نفت درباره میزان ظرفیت تولید و همچنین تولید واقعی #بنزین کشور در سال ۹۷


Add a comment...

Post has attachment

Post has shared content
پیام علیرضا صادق‌آبادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مناسبت فرارسیدن سال نو و روز ملی شدن صنعت نفت
Photo
Add a comment...

Post has attachment
📸 عکس دسته جمعی کارکنان واحد NHT (تصفیه هیدروژنی نفتا) و واحد بنزین سازی فاز دوم #پالایشگاه_ستاره_خلیج‌فارس در روزهای پایانی سال و آستانه تعطیلات نوروزی
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#یادداشت

نگاهی به صنعت پالایش ایران از پنجره برجام

علیرضا صادق آبادی
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

تردیدی نیست پس از مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 و لغو تحریم‌های ظالمانه، بیشترین سود از این فرصت نصیب صنعت نفت ایران شد. صنعت نفت ایران طلیعه‌دار بزرگ‌ترین دستاوردهای برجام شد و از این رهگذر، آب رفته را به جوی برگرداند و یک بار دیگر نام ایران زمین در جهان درخشیدن گرفت.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
گزارش تصویری از نشست خبری معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران
۳ دی ۹۶

http://www.shana.ir/fa/newsagency/280413
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded