Profile cover photo
Profile photo
Nikol Ježková (Roxtri)
21 followers -
Programátorská víla z jižních Čech.
Programátorská víla z jižních Čech.

21 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Nový slušivý klobouk se na podzim šikne :-) - 100% - eko, bio, rozložitelný
- nejnovější móda
- třeba ještě seženu sukénku do setu
Photo

Post has attachment
Je úplně jedno, jaký jste měli den, když máte doma tohle :-)

Po ježdění Páťu pouším napást se mimo ohradu. Pomalu popochází a Píďa pobíhá a popásá se kolem.
Dnes se Patris vypravila na špacír. Píďovi se to zdálo jako skvělý nápad a hned se přidal :-) Vzali čáru kamsi pryč. Páťa běžela okouknout Loušovic krávy. Inu jsem měla podvečerní fitness v oranici. Je to stejné, asi jako když ulítnou včely :-)

Sluníčko, teplo, bezvětří, ani zima ani chladnu. Žádné mouchy.
Vzala jsem Helis na chvíli podrndat do ohrádky. Trénujeme jízdu do obratů, aby se lépe ohýbala ve hřbetě. Měla dobrou náladu a snažila se. Když nám to ta šlo, vzala jsem na cvhíli i Páťu. Té to také šlo.
Dnes bylo nádherné odpoledne :-)
https://youtu.be/r_dItp3c8ac
#zivotJeSkvely #PatriotRoxtriHorse #horse

Post has attachment
Na švestkách mne rozhodně nenachytáte
Letos ani jedna švestka a žádná třešeň.
Příčinou katastrofální neúrody nebylo, že zemědělci zapomněli zasít, nýbrž co nepomrzlo na jaře, popadalo v tom následném suchu :-(
I tak jsem si dovolila pár švestiček z cizí zahrádky - 39 Kč/kg a že jsou pěkné :-)
Dle tvaru a chuti to budou spíš pološvestky
Photo

Post has attachment
Už mám i Píďu v cloudu :-)
Photo

Post has attachment
Zmoklej Píďa
Roste jako z vody - asi mu budu dávat pláštěnku :-)
Photo

Pokladní
Pokladní v hypermarketech mají více sluníčka než dříve. Alespoň u těch hradeckých mám takový dojem. Jsou mnohem milejší, v lepší náladě, často se usmějí, než tomu bylo před pár lety.

Nevím, co je na pozadí, možná je řetězce nějak motivují.

Tahle práce zrovna nebude žádný med. Nekonečné pípání, uspěchaní nespokojení zamračení chvátající lidé, chovat se k nim slušně, mile, stíhat tempo ... Jeden za druhým, pořád někdo něco chce, furt dokola, celý den ...

Domnívám se, že toto povolání není vysněné pro většinu dotyčných. Přesto vše zvládají dobře.

Klobou dolů před nimi ...
Občas by si zasloužili nějaké to milé slůvko, nebo pozornost.
No to by byla akce, všem u kasy donést kytku s psaníčkem, že si ceníme jejich práce ... Tohle povolání asi moc uznání nedostává :-)

Každé povolání je důležité. Můj názor je, že ten, kdo dělá něco, co ostatní potřebují je důležitý. Je jedno, jestli uklízí toalety nebo řídí Boeing. Všichni máme své limity - co může dělat jeden, nemeůže dělat druhý. Všichni dohromady tvoříme náš svět - to, co je .... a to, co máme ....

Post has attachment
Trocha obezřetnosti na tom internetu, může jít nejen o peníze

Známé včera přišla na Facebook žádost o přátelství od její kolegyně z práce. Bez váhání ji přijala, proč také ne. Na to obdržela zprávu s prosbou, že jí zašle SMS a zda by nebyla tak hodná a nemohla poslat PIN z této zprávy. Chtěla pomoci, tak bez váhání PIN odeslat. Na to si uvědomila, že je to nějaké divné, proč by přeci chodila na její mobil platba s PINem. Najednou přátelství zmizelo ...

Co se vlastně stalo?

Přátelství na Facebooku
O přátelství zajisté nežádala kolegyně z práce, ale útočník. Zfalšoval profil a vydával se za kamarádku z práce. Ve virtuálním světě je velmi jednoduché zfalšovat identitu, vydávat se za jinou osobu. Proto je dobré mít se na pozoru.

SMS zpráva
Obsahovala PIN k tzv. m-platbě. Tento druh platby umožňuje zaplatit mobilem. Můžete nakoupit na internetu a peníze vám strhnou ve vyúčtování za telefon. Platbu je zapotřebí potvrdit PINem. A tento PIN byl právě v SMS zprávě.

A co se dělo dál?
Zjistilo se, že kolegyně měla naštěstí m-plaby zakázané. Útočník tedy nemohl zaplatit. Ovšem kdyby m-platbu měla povolenou, o peníze by přišla.

Ráda bych upozornila, že kamarádka, které se incident stal, sice není IT specialistka, ale počítačově gramotná osobu. Jedná se o mladou inteligentní schopnou slečnu. Dokonce snad podstoupila i nějaké školení v oblasti těchto bezpečnostních útoků. Jenže pokud se člověku nic podobného nestalo a při náročném dni přijde žádost od známé, jeden v tom prostě háček nehledá.

Často jsme velmi důvěřiví.
Jako v běžném životě zamykáme byt, auto, hlídáme si doklady, peněženku a neříkáme své důvěrné informace jen tak ... ani ve virtuálním světě bychom se neměli chovat jinak. V tomto neviditelném prostoru je to mnohem mnohem náročnější. V osobním styku a fyzickém životě máme k dispozici větší míru intuice, zkušeností. Na internetu nic takového není.

Osobně vidím velké mezery v tom, jak si hlídáme naší virtuální bezpečnost. Nejsme zvyklí, že by nás někdo chtěl virtuálně okrást, podvést nebo nám ublížit.

Před nedávnem jsem sdílela skvělé video Michala Špačka, kde i pro laickou veřejnost ukazuje, jak lze jednoduše získat vaše data. Všem doporučuji ho shlédnou. Nejen, že je krátké, ale je i velmi poutavé a poučné https://www.facebook.com/spaze/posts/10212551499239053
Photo

Post has attachment
Mamka pěstuje úplně černá rajčata :-)
Photo
Photo
08.08.17
2 Photos - View album

Post has attachment
Černé bohatství roste za naší stodolou
Jsou plané
Ostružinami se živí nějaký hmyz, vycucává ty kuličky a ježci je žerou v celku :-)
Photo

Post has attachment
Málo vápníku
Letošní naše úroda velkých červených rajčat není nic moc. Malá keříčková jsou pěkná, ty mám prvním rokem na zkoušku a jen tři rostlinky.

Každoročně máme nejlepší rajčata v okolí - na našem zápraží se jim prostě daří. Letos jsem pořídila různé druhy rajčat. Většinou kupujeme jen tornádo a maximálně 3 rostlinky jiných druhů na zkoušku.

Tři rostlinky (z 12) mají divné plody. Prvně jsem myslela, že je to plíseň. V zahradnictví mi řekli, že jde o málo vápníku v půdě. Přitom půdu mají všechna stejnou - já si myslím, že nějaké odrůdy jsou prostě háklivější. Tak mi doporučili kristalon. Ten kupuji, používám, ale zlepšení moc není. Další dvě rostlinky jsme přelily a ani ostatní nejsou nic moc. Aby bylo dílo dokonáno, tak nedávná vichřice nám je polámala :-(

Takovej kristalon stojí 100 Kč a už jsem vypotřebovala třetí balení. To se pak ta domácí produkce pěkně prodraží. Ale člověk má stále dobrý pocit, že si to vypěstoval sám. Jde si jen tak po dvorku, utrhne rajče, co je teplé od sluníčka, voňavé ... :-)
Photo
Wait while more posts are being loaded