Profile cover photo
Profile photo
Niki “リーゼロッテ” Bretschneider
61 followers
61 followers
About
Communities and Collections
Posts

Poznámka (píšu to všude): Aktuálně reaguji sporadicky, to nejen zde, ale i na e-maily, telefonáty etc. protože jsem chytila nějaký strašlivý mor. Měla jsem teploty hodně přes 40 a aktuálně jsem ve stavu, že se mi trvale motá hlava a nedokážu ani dojít dolů ke vchodu. Horší je, že jak jsem to léčila vším možným, narušila jsem si (opět) paměť. Sice se to už zlepšuje, ale stále jsou jistě věci, které jsem zignorovala jednoduše proto, že si to nepamatuji. Vím, že je to šílené, nicméně já to neovlivním. Pokud se tedy něco takového stalo, tak mi prosím napište. Neberte to prosím jako že mě uháníte, berte to spíše jako pomoc, kterou aktuálně docela potřebuji.
Add a comment...

Post has attachment
Lamy v Ringellandu
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Dnes si připomínáme 103 let od úmrtí významného lékaře Aloise Alzheimera…a zas si na to nikdo nevzpomněl. Nojo, tak to vždycky začíná…
Add a comment...

Dnes v rádiu: "…vánoce se již kvapem blíží, letos lidé kupují především drogy…" COŽE??? Né že bych se tomu divila, taky jsem si musela vzít něco na nervy, ale rovnou drogy?? Když ty zprávy opakovali, tak jsem si na to dala pozor. Tak prosím, lidé kupují drony… Dáme se k tetřevům, zvláště pak k hlušcům.
Add a comment...

Nevím CO je to zase za úkaz, ale z nějakého důvodu mi přestal fungovat IMAP přístup na gmail. Asi zase google "zablokoval něco podezřelého". Protože už na to nadále nemám nervy, tak máte-li kdo moji adresu na gmail, tak jí nepoužívejte a používejte pouze tu na gmx.de případně volny.cz. Jméno je všude stejné.
Add a comment...

V naší domácnosti panovaly prazvláštní rituály a pověry, což způsobilo, že mám prazvláštní zážitky z dětství. A jelikož do ščedrýho dňa máme týden, rozhodla jsem se každý den popsat jednu šílenost. Třeba potom zjistíte, že jste vlastně úplně normální, možná pochopíte, proč Vánoce ignoruji, nevím. Každopádně doufám, že se na můj účet alespoň pobavíte. Bude to něco jako #vánoční_skupinová_terapie :3.

Vánoce v naší domácnosti provázelo několik ryze rodiných strašidel a jedním z nich byla paní Perechta. Nevím čím si zrovna tato historická osobnost zasloužila státi se naším domácím strašidlem, nicméně bylo tomu tak. Běžně způsobovala tajemné rudé žhnutí peřiny. Přirozeně jsem nemohla přiznat, že si čtu pod peřinou při baterce, ale matka v tom byla úplně stejná a tak nám tedy doma v noci řádila Perechta. Občas ve dvou instancích současně. Nicméně o Vánocích měla Perechta zvláštní úkol - hlídala dárky a stromeček před nakukováním klíčovou dírkou. Perechta totiž měla dočervena rozžhavený drát, kterým bodla přes klíčovou dírku do oka každého zvědavce. Přirozeně mi to bylo podezřelé, místnost neměla kamna ani komín a na ústředním topení přeci nerozžhaví ščuhel dočervena. Přemýšlela jsem o tom a jediným dostatečným zdrojem energie, který jsem v místnosti nalezla, byla zásuvka elektrického rozvodu. A v mé hlavě uzrál odvážný plán.

Brzy ráno na štědrý den jsem se vyplížila na chodbu a shodila jsem jistič. Opatrně jsem za rohem hlídala, zda jej Perechta nepůjde nahodit, ale nikoho jsem neviděla. Nebylo mi jasné jak dlouho může trvat, než zchládne zahřívací gerét na ščuhly a tak jsem naznala, že "čím dýl tím líp", navíc jsem na té chodbě docela prochladla, takže jsem se šla ohřát do postele...

V 10 hodin mne vzbudilo nadávání. Ta zatracená lednice vytekla! Něco vyhodilo pojistky. Navrhla jsem, že to byl určitě ten krám, kterým Perechta nahřívá do červena dráty, kterými vypichuje oči. "Jaká Perechta?!" protestoval otec a já pochopila slabinu své výmluvy. Bylo mi jasné, že pokud ITVčko zareaguje na nadproud či zkrat, vyskočí signalizace, ale nespadne páčka. To otec naštěstí nevěděl. Matka zpráskla ruce "Svatá Perechto!". Jí byla funkcionalita ITVčka známá, ale nepráskla mně. A tak nám kvůli Perechtě vytekla na štědrý den lednice. Dalšího roku byla klíčová dírka pečlivě zalepena a byla jsem upozorněna, že Perechta naší domácnost navždy opustila...tedy asi na dva dny, protože hned po štědrém dni zase začala záhadně řádit pod peřinou.
Add a comment...

A doprdele DOST!!! To, že pořád někdo bleje takové věci jako mercurial (hg), by mi až tak dalece nevadilo, kdyby se nenašli magoři, kteří to používají a zatahují to do depences. TOTO MUSÍ SKONČIT! …jinak z toho skončení vezmu…
Add a comment...

Post has attachment
Jelikož G+ končí a všichni se stěhují na cosi mňoukacího, činím tak také:

https://mewe.com/i/nikitalieselottebretschneider
Add a comment...

V gnome-keyring-daemon je velice nepěkný bug, v podstatě to kompletně prostřelí bezpečnost GPG. Řešení neexistuje, protože zákaz gnome-keyring-daemon pro gpg způsobí, že se použije komponenta z KDE, kde je ta stejná chyba.

Problém je následující. gnome-keyring-daemon si při prvním použití zapamatuje heslo ke klíči a potom ho radostně předá v podstatě jakékoliv aplikaci, která si zavolá GPG, čímž padá poslední zábrana pokud se něco opravdu silně nepovede. Neexistuje nástroj, kterým by se toto chování dalo zakázat. Dají se nastavit klíče (ano, gnome má registry...víc wokrnou$ích prasáren v další verzi prosím >__<) gpg-cache-authorize na flase (což je defaultně), jenže tato možnost je unimplemented, což zjistíte až zkoumáním zdrojáků a je tam natvrdo nastavené true. gpg-cache--method se dá nastavit na session nebo timeout a tato nastavení překvapivě někam vedou, jenže prosté nastavení na timeout (default je session) a následně gpg-cache-ttl na nulu způsobí, že se hesla z cache neodstraňují nikdy, takže tudy opět cesta nevede a JEDINÉ fungující řešení je nastavit timeout na jedničku, což značí jednu vteřinu a doufat. To kupodivu jde a funguje, ale bohužel se to stále dá prostřelit vhodným načasováním spuštění gpg, nicméně už to dá víc práce. Čili řešení neexistuje, první pomoc vede přes:

gsettings set org.gnome.crypto.cache gpg-cache-method timeout
gsettings set org.gnome.crypto.cache gpg-cache-ttl 1

a doufat, nicméně je to odporné! Tady je už záměr zcela jasný, především tím, že funkce nemá konfigurační nástroj a není implementovaná funkce disable. Takže buď je gnome3 opravdu ještě tak nedodělané, že se nehodí na produkční nasazení (což tak v mnoha ohledech vypadá), pak by se ale nemělo nasazovat, tudíž software by na něm neměl být závislý, nebo je to prachsprostý záměr prostřelit další díru do soukromí. Je mi z toho celkově na blití.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded