Profile cover photo
Profile photo
NeuroSkoki
33 followers -
O neurobiologii, psychologii i skokach spadochronowych
O neurobiologii, psychologii i skokach spadochronowych

33 followers
About
Posts

Post has attachment
Szacuje się, że na bezsenność cierpi 6% dorosłych. Chociaż problem jest rzeczywisty i negatywnie wpływa na jakość życia, wiadomo też, że wiele osób nieprawidłowo ocenia swój czas potrzebny na zaśnięcie i długość snu, będąc przekonanym, że śpią gorzej niż pokazują to obiektywne wskaźniki. Przyczyn tej rozbieżności może być kilka.

http://neuroskoki.pl/nie-moge-spac-czy-na-pewno/
Add a comment...

Post has attachment
Wizualizacja to jedna z technik mentalnych, pomocnych w nabywaniu nowych umiejętności motorycznych. Może odbywać się z perspektywy samego siebie (wizualizacja wewnętrzna) albo z perspektywy zewnętrznego obserwatora (wizualizacja zewnętrzna). Która z nich jest bardziej skuteczna?

http://neuroskoki.pl/wizualizacja-w-sportach-technicznych-wewnetrzna-czy-zewnetrzna/
Add a comment...

Post has attachment
Sporty ekstremalne z definicji są ryzykowne, jednak każdy taki sport można uprawiać w bardziej albo mniej bezpieczny sposób. Niektórzy starają się minimalizować ryzyko, inni z kolei podejmują aktywności, które wiążą się z większym ryzykiem wypadku. Czym wyróżniają się bardziej ryzykowne osoby?

http://neuroskoki.pl/regulacja-emocji-a-podejmowanie-ryzyka-w-sportach-ekstremalnych/
Add a comment...

Post has attachment
W Polsce hazardzista kojarzy się najczęściej z osobą, która regularnie chodzi do kasyna i jest tak poświęcona grze, że zwykle traci wszystkie swoje oszczędności. Właśnie dlatego uważamy, że tego rodzaju uzależnienie w polskich realiach występuje raczej rzadko. Zakłady bukmacherskie traktujemy natomiast jak zwyczajną rozrywkę, pozwalającą na chwilę odpocząć od codzienności. Tymczasem systematyczne uczestnictwo w rozmaitych typowaniach okazuje się tak samo niebezpieczne jak gra w pokera czy ruletkę i w każdej chwili może przejść w nałóg.

http://neuroskoki.pl/czy-zaklady-bukmacherskie-moga-uzalezniac/
Add a comment...

Post has attachment
„Terapia przez pisanie” Jamesa Pennebakera i Joshua Smytha to dokładny opis metody terapeutycznej zwanej pisaniem ekspresywnym. Autorzy, twórcy tej metody opisują jak powstała i próbują odpowiedzieć na pytania, kiedy pisanie działa, kiedy nie działa i w jaki sposób działa.

http://neuroskoki.pl/recenzja-terapia-przez-pisanie/
Add a comment...

Post has attachment
Psychika jest ważna w każdym sporcie, jednak sporty ekstremalne wyróżnia duże ryzyko wypadku, również śmiertelnego. Jak osoby uprawiające takie sporty radzą sobie z tym zagrożeniem i jakie techniki mentalne stosują, aby osiągać sukcesy?

http://neuroskoki.pl/strategie-mentalne-w-sportach-ekstremalnych/
Add a comment...

Post has attachment
„Mózg. 41 największych mitów” autorstwa Christiana Jarretta to 350 stron rzetelnych informacji o funkcjonowaniu mózgu, opartych na najnowszych badaniach naukowych. Autor rozprawia się z mitami, przekonując, że neurobiologia jest często bardziej skomplikowana i bardziej fascynująca niż może się wydawać.

http://neuroskoki.pl/recenzja-mozg-41-najwiekszych-mitow/
Add a comment...

Post has attachment
Każde dziecko czasem czegoś się boi. Zdarza się jednak, że ten lęk jest nadmierny, uniemożliwia dziecku branie udziału w typowych dla jego wieku aktywnościach i negatywnie wpływa na jego samopoczucie. Co zrobić w takiej sytuacji? Można temu zaradzić.

http://neuroskoki.pl/recenzja-lek-u-dzieci-poradnik-z-cwiczeniami/
Add a comment...

Post has attachment
Zapytani, czy wolą oglądać w serwisach społecznościowych selfie swoich znajomych czy zwykłe zdjęcia, większość użytkowników odpowiada, że zwykłe zdjęcia. Znajomych robiących zdjęcia samemu sobie postrzegają jako narcystycznych, ale sami też robią takie zdjęcia… Jak wytłumaczyć ten paradoks?

http://neuroskoki.pl/selfie-prawie-nikt-ich-nie-lubi-ale-prawie-wszyscy-robia/
Add a comment...

Post has attachment
Ciągle się zamartwiasz albo masz zdiagnozowany zespół lęku uogólnionego? Jest książka dla ciebie! David A. Carbonell w poradniku „W pułapce niepokoju. Jak przechytrzyć własny mózg i przestać się zamartwiać” tłumaczy dlaczego typowe sposoby na pozbycie się lęku często są nieskuteczne i w jaki sposób sobie z nim poradzić.

http://neuroskoki.pl/recenzja-w-pulapce-niepokoju/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded