Profile

Cover photo
Nerki.info/Nieśmiertelni
3 followers|62,054 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
Transplantacje krzyżowe - wymagają wielkiej determinacji, wysiłku, koordynacji działań wielu osób i zaangażowania sporych środków. Dają satysfakcję, niosą nadzieję i zmieniają życie wielu ludzi. #transplantacje   #dializy   #nerki  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Urzędnicy decydują o sprawach życia i śmierci. Tu nie ma miejsca na błędy... #nerki   #odszkodowanie  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Szczecin: gratulujemy! Dobra robota. #Szczecin #transplantacje
 ·  Translate
Pod koniec czerwca szczecińscy transplantolodzy przeprowadzają się do nowoczesnego Centrum Zabiegowego przy ul. Arkońskiej.
1
Add a comment...
 
Ruszajcie w podróż. Nic nie powinno Was powstrzymać! #dializy   #wakacje  
 ·  Translate
Dializa nie jest ograniczeniem dla tych, którzy chcą spędzić wakacje poza domem. Odpowiednie przygotowanie pozwoli zwiedzić najdalsze zakątki świata bez stresu i zbędnych wydatków.
1
Add a comment...
 
Tym razem znowu nieco o diecie. 
Jak jeść, żeby pomóc nerkom? Poczytajcie.
#dieta #dializy #nerki  
 ·  Translate
Które warzywa i owoce mają pozytywny wpływ na nerki? Oto lista 5 składników, które pomogą Wam utrzymać je w dobrej kondycji.
1
Add a comment...
 
Dziś o grejpfrutach i ich zbawiennym wpływie na nerki. Skoro naukowcy twierdzą, że owoce pomagają, to tak musi być i basta.
Ruszajcie do sklepów!
#grejpfrut   #nerki   #dializy   #badania  
 ·  Translate
Wygląda na to, że brytyjscy naukowcy znaleźli sposób na powstrzymanie rozwoju wielotorbielowatości nerek. Byłby to przełom w leczeniu, bo nie ma, jak dotąd, skutecznej terapii pomagającej cierpiącym na tę chorobę.
1
Add a comment...
 
Naukowcy próbują przekonać organizm osób po przeszczepie do nieodrzucania narządu. Nerka na zawsze? Bez leków immunosupresyjnych? Piękna perspektywa, prawda?
#transplantacje  #nerki #terapia
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Właśnie na takie niusy czekamy. Naukowcy naprawdę potrafią pomóc dializowanym. Sztuczna, ale naturalna przetoka? Proszę bardzo. Już jest. #przetoka   #dializy   #nerki  
 ·  Translate
Bioinżynieria przychodzi z pomocą osobom dializowanym. Naukowcy z Durham w USA stworzyli naczynia krwionośne za pomocą komórek dawców tkanek aorty. To wielka szansa dla tych, którzy potrzebują bezpiecznego i naturalnego dostępu naczyniowego.
1
Add a comment...
 
Kolejna dobra wiadomość: nerki mają możliwość regeneracji. Czy to oznacza, że wkrótce lekarz przepisze nam tabletki, po których nerki wrócą do pełnej sprawności? Czekamy. #nerki   #PChd   #odkrycie  
 ·  Translate
Wbrew powszechnej opinii, nerki nieustannie produkują nowe komórki. To odkrycie może stanowić podstawę do opracowania nowych metod leczenia i produkcji tego narządu.
1
Add a comment...
 
Ktoś, gdzieś myśli o najmłodszych. To bardzo budujące, prawda? #dializy  
 ·  Translate
Dializowanie małych dzieci, to ryzykowna procedura. Włoskiemu lekarzowi udało się skonstruować urządzenie, które zwiększa szanse niemowlaków na szybki powrót do zdrowia.
1
Add a comment...
 
Sypią się ostatnio dobre wiadomości, jak z rękawa. 
#dializy   #PChN   #komórkimacierzyste  #badania #nerki
 ·  Translate
Lekarze z USA znaleźli sposób na dostarczanie chorym nerkom komórek macierzystych w sposób stały i nieprzerwany. Badania dowiodły, że zastosowane przez nich rozwiązanie jest skuteczne. Stan nerek poprawił się już po trzech miesiącach terapii.
1
Add a comment...
 
Na razie jest pusty plac, ale wg zapowiedzi władz powiatu stacja dializ ma stanąć w Brodnicy już w październiku. Trzymamy kciuki.
#dializy   #nerki  #Brodnica #stacjadializ 
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Oficjalny profil użytkowników portalu www.nerki.info oraz forum Nieśmiertelnych (http://forum.niesmiertelni.info/).
Introduction
Dializowani i wszyscy, którym dializy zmieniły życie - dzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest nas 100 tysięcy. Wiele można opowiadać, prawda?
Contact Information
Contact info
Email