Profile cover photo
Profile photo
NEOLOGOPEDIA
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
Łapiąc ostatnie promienie wakacyjnego słońca myślimy już o początku roku szkolnego. Koniec sierpnia to dobry moment na konsultację logopedyczną lub pedagogiczną dziecka, szczególnie jeśli wybiera się ono po raz pierwszy do szkoły. Do NEOLOGOPEDII zapraszamy również przedszkolaki. 
 
W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny: 570 11 24 22.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poradnia NEOLOGOPEDIA życzy Państwu Wesołych Świąt :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poradnia NEOLOGOPEDIA prowadzi nabór na bezpłatne zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju w roku 2017. Rodziców zainteresowanych możliwością objęcia dziecka specjalistyczną opieką w ramach WWR zapraszamy na wstępną konsultację informacyjną. W ramach konsultacji specjalista naszej Poradni oceni rozwój dziecka, przedstawi warunki i możliwości uzyskania pomocy oraz odpowie na Państwa pytania. Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją: 570 112 422 w celu ustalenia dogodnego terminu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
20 września - Dzień Przedszkolaka

20 września po raz 5-ty obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Stał się on ogólnopolską tradycją z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli, a w 2013 roku został ustanowiony przez Sejm jako ogólnopolskie święto.

Jest to dzień szczególnie uroczyście obchodzony w przedszkolach. Obfituje on w atrakcje, a w wielu placówkach w tym dniu organizowane jest ślubowanie. Przedszkolaki mają też swój hymn!
Bycie przedszkolakiem to bardzo ważny i dumny okres w życiu każdego dziecka. Czas ten przypada na szczególny moment rozwoju. Przedszkole to miejsce, w którym dzieci nie tylko uczą się i bawią, ale również nawiązują relacje rówieśnicze i stają się ważnymi członkami społeczeństwa. To czas kiedy zaczyna się kształtować ich osobowość i charakter.

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy sukcesów, a dyrektorom i nauczycielom łódzkich przedszkoli gratulujemy wspaniałej inicjatywy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rok szkolny z NEOLOGOPEDIĄ
W nowym roku szkolnym Poradnia NEOLOGOPEDIA zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III na zajęcia:

Logopedyczne:
·  korekta wad wymowy (m. in. seplenienie, nieprawidłowa realizacja głoski r)
·  rozwijanie kompetencji komunikacyjnych
·  terapia niepłynności mówienia
·  grafomotoryka i rozwijanie umiejętności manualnych

Pedagogiczne:
· doskonalenie umiejętności czytania, pisania oraz liczenia
· diagnoza i terapia dysleksji
· terapia specyficznych trudności w uczeniu się

Zajęcia mają charakter terapeutyczny, kompensacyjny i korekcyjny. Celem zajęć jest doskonalenie i rozwijanie kluczowych kompetencji szkolnych oraz umiejętności uczenia się i autokorekty. Prowadzone są jako indywidualne terapie lub zajęcia w małych grupach. W szczególności zapraszamy dzieci uczęszczające do „zerówki”.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją: 570 112 422.

Serdecznie zapraszamy!
 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ogrodowe zabawki.
Łapiąc ostatnie promienie wakacyjnego słońca możemy pysznie zabawić się w ogrodzie lub na działce. Nie warto zabierać na działkę torby pełnej plastikowych zabawek. Wystarczy trochę fantazji, a inspiracji poszukajmy w wymyślnych kształtach natury. W sierpniowym ogrodzie znajdziemy wiele warzyw, owoców i innych roślin które posłużyć mogą nam do stworzenia całej menażerii.
Oto nasze propozycje ogrodowych zabawek:
 
1.       Śliwkowy hipopotam
Ze śliwek i borówek powstał słodki hipopotam. Oczy zrobiliśmy z ziarenek pieprzu, a uszy z małych listków. Jako łączniki mogą posłużyć patyczki lub wykałaczki. Śliwkowym hipopotamem można się świetnie pobawić, lub zjeść na deser. Uwaga, ważne by duża śliwka miała ogonek!
 
2.       Ogórkowy smok
Smoka można spotkać pomiędzy rzędami marchewki. Z trzech ogórków (pękatych i przejrzałych) powstał tułów, smocza głowa i łapy. Małe, niedojrzałe pomidorki z ziarenkiem pieprzu stały się smoczymi oczami. Jarzębina przyozdobiła smoczą szyję, zaś liście winogrona i pomidorów stały się skrzydłami i ogonem. Groźne pazury to niedojrzałe nasiona kwiatów.
 
3.       Koperkowa ryba
Fantazyjny koper włoski zamienił się we wspaniałą rybę, którą można ozdobić na wiele sposobów. Oczy to borówki z kwiatkiem, a uśmiech to kawałek pomidora. Inne dodatki mile widziane!
 
4.       Gruszkowy jeż
Dokąd tupta nocą jeż? Jeż powstał z gruszki i wyschniętych strączków nasion kwiatowych, ale na działce znajdziemy wiele innych pomysłów by stworzyć bujne kolce jeża. Jeże to nie tylko świetna i dość trwała zabawka, ale także ekologiczna ozdoba ogrodu.
 
5.       Paprykowy ptak
W naszym ogródku zamieszkał rajski ptak! Jak to się stało? Z dwóch papryk i pomidora powstał tułów, dziób i głowa. Skrzydła to liście peonii, a liść paproci zamienił się we wspaniały ogon. Jagodowe oko przyozdobiły płatki gazanii.  Pióropusz na głowie to wspaniale pachnący kwiat caprifolium.
 
Działkowe zabawki rozwijają wyobraźnię i uczą kreatywności. Są też okazją do zapoznania się z nazwami roślin. A jakie Państwo stworzycie zwierzęta z owocowo-warzywnych skarbów działki lub ogrodu? Podzielcie się swoimi pomysłami nadsyłając zdjęcia w komentarzach.

Owocnej zabawy!
 
 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Ogrodowe zabawki
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Lato z NEOLOGOPEDIĄ – wakacyjne zajęcia pedagogiczne i logopedyczne.
 
Poradnia NEOLOGOPEDIA zaprasza dzieci w lipcu i w sierpniu na wakacyjne zajęcia pedagogiczne i logopedyczne. Lato to więcej wolnego czasu i dobry moment by doskonalić wymowę, zachęcić dzieci do czytania i pisania, rozwinąć umiejętności manualne i poprawić koncentrację. Wakacyjne zajęcia w NEOLOGOPEDII w holistyczny sposób łączą terapię z nabywaniem nowych umiejętności i kreatywną zabawą.  

Proponujemy spotkania indywidualne 1 lub 2 razy w tygodniu po 45 minut w atrakcyjnych pakietach cenowych! Serdecznie zapraszamy, więcej informacji chętnie udzielamy telefonicznie: 570 11 24 22
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tydzień dziecka w NEOLOGOPEDII – Bezpłatne konsultacje logopedyczne.

Dzień Dziecka w NEOLOGOPEDII trwa cały tydzień! Od 30 maja do 03 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na bezpłatne konsultacje logopedyczne. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem: 570 11 24 22. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasz udział w Targach Edukacyjnych w Łodzi 2016 - NEOLOGOPEDIA
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-03-20
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
NEOLOGOPEDIA zaprasza na Targi Edukacyjne w Łodzi!
Serdecznie zapraszamy na stoisko Poradni NEOLOGOPEDIA na Targach Edukacyjnych w Łodzi, które odbędą się w dniach 17-18 marca (czwartek i piątek) w godzinach 10:00-18:00 w Hali Expo, Łódź, al. Politechniki 4.
Na stoisku NEOLOGOPEDII (nr 32) z przyjemnością udzielimy Państwu wszelkich informacji o naszej ofercie dotyczącej logopedii, psychologii i pedagogiki oraz naszych programów. Jednym z głównych tematów targowych, który będziemy prezentować jest program „Starter 6-latka”  http://www.neologopedia.pl/starter6latka oraz konsultacje gotowości szkolnej.
Po raz kolejny na targach łódzkich, prezentujemy także nasze cieszące się dużym powodzeniem programy z serii „A jaa..”, http://www.neologopedia.pl/Programy które od kwietnia będą również prowadzone w formie zajęć grupowych. Szczególnie interesującą propozycją jest program „A jaa… lubię czytać i pisać” dedykowany dzieciom, które rozpoczęły edukację w szkole.
Wszyscy czytelnicy G+, którzy zlinkują ten wpis i odwiedzą nasze stoisko targowe nr 32, na hasło „NEOLOGOPEDIA - Google+” otrzymają rabat 10% na dowolną konsultacje z naszej oferty. Rabat do wykorzystania przez miesiąc (do 17 kwietnia).
Serdecznie zaprasza zespół NEOLOGOPEDII Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded