Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Lechman
44 followers -
Kancelaria prowadzi pełną obsługę prawną podmiotów gospodarczych i pomoc prawną dla osób fizycznych.
Kancelaria prowadzi pełną obsługę prawną podmiotów gospodarczych i pomoc prawną dla osób fizycznych.

44 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Co nieco o nas do pooglądania :) ...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
💡 #RPO zwraca uwagę że przesłuchanie jako świadka osoby faktycznie podejrzanej, zanim zostaną jej postawione zarzuty, jest niedozwolone - mimo to jest praktykowane. Zasada, że nikogo nie można zmusić do oskarżenia siebie samego jest naczelną zasadą procesu karnego w demokratycznym państwie prawa ❗ #Podejrzany czy #oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swej niewinności, a #policja czy #prokuratura nie może przymuszać go do dostarczania dowodów przeciw sobie. #Świadek ma zaś obowiązek zeznawać o wszystkim, co wie w danej sprawie.⚠

Post has attachment

Post has attachment
Prezydent podpisał ustawę, która zwalnia z obowiązku posiadania przy sobie i okazywania podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy OC. Jeśli samochód zostanie zatrzymany do kontroli, dane te funkcjonariusze sprawdzą w centralnej ewidencji pojazdów. Zmiany te wejdą w życie po wdrożeniu koniecznych rozwiązań technicznych. Konkretna data zostanie opublikowana, z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem, w formie komunikatu Ministra Cyfryzacji.

Post has attachment
Już niedługo nie będzie mandatu za jazdę samochodem bez dokumentów.
Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym przewiduje, że kierowcy pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego/pozwolenia czasowego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej – jeśli poruszają się po terytorium Polski.

Post has attachment
⚠Ostrzeżenie Ministerstwa Finansów przed fałszywymi e-mailami 📧 rozsyłanymi w jego imieniu.

Post has attachment
💡Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem utworzenia #rejestr/u uporczywych #dłużnik/ów #alimentacyjny/ch, wobec których #sąd zarządził egzekucję świadczeń.

Post has attachment
⚠ Coraz częściej dochodzi do #atak/ów skierowanych na mobilnych użytkowników polskich #bank/ów. Tym razem miał miejsce atak przez aplikację do kradzieży danych logowania rachunków bankowych.
💡 Jak uchronić się przed fałszywymi aplikacjami?
1. Zabezpieczyć 📱 smartfon przed dostępem osób postronnych.
2. Dbać o aktualizację systemu operacyjnego ✅
3. Pobierać wiarygodne aplikacje 🛡 wyłącznie z oficjalnych sklepów.
4. Zweryfikować uprawnienia 🔒, jakich żąda aplikacja przy instalacji.
5. Zachować czujność ❗ przy logowaniu się do swojego rachunku bankowego – korzystać z dedykowanej aplikacji danego banku.
Wait while more posts are being loaded