Profile cover photo
Profile photo
naszeprawo.pl
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Spadek a majątek wspólny.
Czy spadek wchodzi do majątku wspólnego? Zdecydowana większość małżonków zwierając małżeństwo decyduje się na wspólność majątkową. Powstaje ona automatycznie wraz z zawarciem związku małżeńskiego. W przypadku gdy przyszli małżonkowie lub osoby będące już w związku małżeńskim zdecydują się na inny ustój majątkowy, muszą udać się do notariusza i zawrzeć odpowiednią umowę. W ramach umowy zawartej w formie aktu notarialnego, małżonkowie mogą rozszerzyć lub graniczyć wspólność majątkową. Mogą również ustanowić rozdzielność majątkową lub rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobków. Umowa taka może zostać zawarta przed ślubem lub w trakcie trwania małżeństwa.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-spadkowe/62-spadek-a-majatek-wspolny
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Opłata likwidacyjna jako świadczenie główne?
5 milionów – szacuje się, że tyle osób w przeciągu ostatnich kilku lat, pokusiło się o otworzenie rachunku polisolokaty w bankach czy towarzystwach ubezpieczeniowych. Brak rzetelnej polityki informacyjnej podczas sprzedaży tych produktów spowodował, że wielu klientów nie zdawało sobie sprawy z ryzyka związanego z istnieniem wysokich opłat likwidacyjnych czy też świadczeń wykupu. Czy koszty te mogą być utożsamiane ze świadczeniem głównym, zawieranym w każdej umowie?
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-w-praktyce/61-oplata-likwidacyjna-jako-swiadczenie-glowne
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak wybrać kancelarię, która zapewni Twojej firmie optymalną obsługę prawną.
Wybranie odpowiedniej osoby czy kancelarii, której powierzymy obsługę prawną swojej firmy, to niezwykle trudne zadanie. Stanie przed nim jednak tak naprawdę każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości i rodzaju biznesu, jakim zarządza. Z tego właśnie powodu tak istotne staje się odnalezienie nie tyle najtańszej czy najczęściej rekomendowanej kancelarii, ale tej, która najlepiej odpowie naszym potrzebom. Jak tego dokonać? Oto kilka pomocnych porad.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-w-praktyce/60-jak-wybrac-kancelarie-ktora-zapewni-twojej-firmie-optymalna-obsluge-prawna
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czym adwokat różni się od radcy prawnego?
W chwili obecnej wiele osób korzysta z pomocy adwokatów i radców prawnych. Niestety też wciąż wiele osób nie wiem czym różnią się te dwie profesje. Często radcę prawnego traktuje się jako osobę, która nie bierze udziału w postępowaniach sądowych. Obecnie natomiast uprawnienia adwokatów i radców prawnych praktycznie się pokrywają. Radca prawny może prowadzić sprawy majątkowe, rodzinne oraz ubezpieczeniowe.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-w-praktyce/59-czym-adwokat-rozni-sie-od-radcy-prawnego
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zasady przekształcania spółek.
Proces przekształcania spółek może być czasochłonną, biurokratyczną i kosztowną procedurą. Przy tej operacji mogą być choćby konieczne skomplikowane rozliczenia księgowości. Czasem proces ten jest jednak niezbędny z punktu widzenia danej działalności gospodarczej. Prowadzenie spółki na dotychczasowych warunkach może przestać być optymalne i zamiast pomagać, będzie hamować rozwój przedsiębiorstwa.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/firma/58-zasady-przeksztalcania-spolek
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak nie przegrać opieki nad dziećmi?
Jedną z najważniejszych kwestii podczas spraw rozwodowych jest opieka nad dziećmi.
Przygotowanie się do sprawy rozwodowej rzadko kiedy ogranicza się do wpisania w wyszukiwarkę frazy „prawnik gdynia” i wybrania najkorzystniejszej cenowo oferty. Zanim wybierzemy właściwą kancelarię powinniśmy poważnie zastanowić się, co konkretnie chcemy na sali sądowej uzyskać.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-rodzinne/57-jak-nie-przegrac-opieki-nad-dziecmi
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak znaleźć prawnika, który odzyska spadek?
Doświadczenie śmierci bliskiej osoby dotyka niemal każdego człowieka. Oprócz oczywistych przeżyć natury emocjonalnej, żałobnicy mierzą się z problemem uregulowania spraw majątkowych zmarłego. Dziedziczenie spadku wiąże się z wieloma formalnościami i wymaga szczególnej ostrożności spadkobierców, a najlepiej – profesjonalnego wsparcia.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-spadkowe/56-jak-znalezc-prawnika-ktory-odzyska-spadek
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rozwód? Skorzystaj z porady prawnika.
Przychodzi czasem taki moment, że coś się kończy. Uczucie już wygasło, ludzi zaczyna więcej dzielić niż łączyć a samo przebywanie i kontakt z drugą osobą jest coraz bardziej męczący. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do rozwodów, które to są oczekiwanym rozwiązaniem dla par ludzi, którzy kiedyś znaczyli dla siebie bardzo wiele, ale z czasem, cała ta chemia gdzieś uleciała.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/prawo-rodzinne/55-rozwod-skorzystaj-z-porady-prawnika
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czym jest egzekucja sądowa?
Panuje powszechna opinia, że praca komornika jest niezwykle niewdzięczna i bardzo nielubiana przez społeczeństwo. Taki wizerunek kreują głównie media, które pokazują trudne sytuacje w życiu każdego komornika. Należy jednak pamiętać, że aby ubiegać się o stanowisko w tym zawodzie, trzeba mieć dobre wykształcenie oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy asesora komorniczego.
Cały artykuł pod adresem: http://naszeprawo.pl/index.php/2-uncategorised/54-czym-jest-egzekucja-sadowa
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Polisolokaty - zmiany w prawie w 2016 roku.
Polisolokaty jeszcze do niedawna uważane były za bardzo niekorzystny sposób oszczędzania ze względu na olbrzymie opłaty likwidacyjne. Czy zmiany w prawie zachęcą klientów do oszczędzania na polisach lokacyjnych?
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded