Profile cover photo
Profile photo
Naser Farzinfar
About
Posts

Post has attachment
افسانه‌ی پیدایش آینه به زعم جوانمردان
فتوت یا جوانمردی آیینی بسیار قدیمی است که سرچشمه‌های آن را در ادیان ایران باستان باید جست و تاکنون همچنان نشانه‌هایی از آن را در مرام اهل زورخانه، لوتیان و دراویش می‌توان یافت. رساله‌های اهل فتوت بخش قابل ملاحظه‌ای از ادبیات عامیانه‌ی ایران را تشکیل می‌دهد ...

Post has attachment
آن روز دنیا زیر و زبر شد
داستان «روزی که دنیا زیر و زبر شد»، نوشته Thomas Olde Heuvelt ، در سال ۲۰۱۵ جایزه هیوگو از معتبرترین جایزه های ادبیات علمی- تخیلی و فانتزی را به خود اختصاص داده است. نویسنده ۳۲ ساله هلندی تا به حال ۵ رمان و تعداد زیادی داستان کوتاه نوشته است. اخیراً شرکت بر...

Post has shared content
۲۰ رمان ایرانی برتر سال ۹۳
دبیرخانه‌‌ی جایزه‌ی ادبی «اکنون» ۲۰ اثر راه‌یافته به مرحله‌‌ی دوم این جایزه را از میان ۸۴ رمانِ رسیده، معرفی کرد. در این جایزه، رمان‌های منتشرشده در سال ۹۳ که سه نسخه از آن به دبیرخانه‌‌ی جایزه ارسال شده، بررسی و انتخاب شده است.

بیست رمان راه یافته به مرحله‌‌ی دوم داوری‌های این جایزه، به ترتیب حروف الفبا به این شرح است:

پاییز فصل آخر سال است نوشته‌ی نسیم مرعشی، تاول نوشته‌ی مهدی افروزمنش، تو در قاهره خواهی مرد نوشته‌ی حمیدرضا صدر، جناب آقای شاهپور گرایلی همراه با خانواده نوشته‌ی فرهاد بابایی، دود نوشته‌ی حسین سناپور، دیوار نوشته‌ی علیرضا غلامی، روزنامه‌نویس نوشته‌ی جعفر مدرس صادقی، روضه‌‌ی نوح نوشته‌ی حسن محمودی، سارق چیزهای بی‌ارزش نوشته‌ی پیام ناصر، سال درخت نوشته‌ی ضحی کاظمی، سین مثل سودابه نوشته‌ی کاوه میرعباسی، عاشقی به وقت ونگوگ نوشته‌ی محمدرضا شرفی خبوشان، کافورپوش نوشته‌ی عالیه عطایی، کی از این چرخ و فلک پیاده می‌شوم نوشته‌ی گلبرنگ رنجبر، گهواره‌ی مردگان نوشته‌ی مهدی بهرامی، گورچین نوشته‌ی شهره احدیت، من و اتاق‌های زیر شیروانی نوشته‌ی طاهره علوی، وارونگی نوشته‌ی عطیه راد، وقت سایه‌ها نوشته‌ی محمود فلکی، یزله در غبار نوشته‌ی علی صالحی

۵ میلیون تومان برای برنده‌ی نخست جایزه‌ی ادبی اکنون

هم‌چنین بر اساس اعلام دبیرخانه‌، جایزه‌ی ادبی اکنون حداکثر شش نامزد خواهد داشت که نامزدهای جایزه نیز با هدیه‌ای یک میلیون تومانی تقدیر خواهند شد. رمان برگزیده‌ی این جایزه‌‌ی ادبی نیز هدیه‌ای ۴ میلیون تومانی دریافت خواهد کرد که در مجموع، نویسنده‌‌ی رمان برتر، برنده‌ی پنج میلیون تومان وجه نقد خواهد شد.

تمامی مراحل داوری این جایزه را رمان‌نویسان جوان انجمن رمان ۵۱ انجام می‌دهند.

Post has attachment
ویس و رامین، خسرو و شیرین و یک شباهت جزئی دیگر
یکم) از قرار معلوم از مدتها پیش منظومه‌ی ویس و رامین سروده‌ی فخرالدین اسعد گرگانی را با شیرین و خسرو نظامی گنجوی مقایسه کرده‌اند. ویس و رامین رگ و ریشه‌ی پارتی-اشکانی دارد و قرن پنجم هجری سروده شده. اما نظامی خسرو و شیرین را قرن ششم نوشته و داستان از دوران ...

Post has shared content
fascinating piece.

What You Need to Know About Language in 23 Maps and Charts

"The limits of my language," the philosopher Ludwig Wittgenstein once posited, "mean the limits of my world." Explaining everything within the limits of the world is probably too ambitious a goal for a list like this. But here are 23 maps and charts that can hopefully illuminate small aspects of how we manage to communicate with one another.

MORE: http://www.vox.com/2014/11/17/7082317/language-maps-charts#
Photo

Post has shared content
«آقام گف این چیه؟ گفتم آشنایی با مادر. یکی برا بچه‌هاش تعریف میکنه که چطور با مادرشون آشنا شده. راستی شما چطور آشنا شدین باهم؟ گف فیلمتو ببین»
http://vhdo.nl/1ERwHBg


۲
«نگران روزیم که بچم بگه بابا با مامان کجا آشنا شدی.....
بعد من با کلی سر افکندگی بگم مامانو تو وی چت shake زدم»
http://vhdo.nl/1ERxdPS


۳
«بابا چی شد که با مامان آشنا شدی؟
+پک عمیقی به سیگار به نشانه گوه خوردن
پسرم همه چیز از یه :* تو توییتر شروع شد»
http://vhdo.nl/1ERwTjU


۴
«بابا چطور با مامان آشنا شدی؟ 
توی توالت عمومی یه شماره بود زیرش نوشته بود "اندامی"»
http://vhdo.nl/1ERwUnY 


۵
«بابا چجوری با مامان آشنا شدی؟
فرزندم یه مراسمی بود واس اسطورمون مرتضی پاشایی اونجا رفتیم آهنگاشو میخوندیم همو دیدیم یک دل نه صد دل عاشق شدیم»
http://vhdo.nl/1ERx6nr


عکس از: http://vhdo.nl/1ERzvyc
Photo

Post has attachment
آداب صفا
در عهد صفوی فتوت در میان عامه‌ی مردم ایران رواج بسیار یافت، چنانکه ادبیات
مکتوب اهل فتوت، غالباً به صورت رساله‌های موسوم به "فتوت‌نامه" بیشتر
در دوران صفویه تحریر شده است. فتوت‌نامه‌ها درواقع گونه‌ای از پندنامه‌ها است و
بیش و کم به همان سبک کهن پندنامه‌ها و...

Post has shared content
دومین رویداد TEDx سینمایی (که احتمالا از این به بعد با نام TEDxGholhakSalon و تحت لایسنس TEDxGholhak برگزار خواهد شد) ۱۴ تیرماه با موضوع قصه‌گویی در ادبیات و سینما اجرا می‌شه. ما دست کم ۲ رویداد دیگر در مرداد و شهریور ماه خواهیم داشت. به همین خاطر نیازمند تعدادی داوطلب هستیم که در چند بخش به ما کمک کنند:
۱- Executive producer
پیشبرد تولیدات و برنامه‌ریزی‌ها در روز رویداد. نظارت بر اتفاقات جاری در روز رویداد٬ کنترل محتوا٬ مدیریت صحنه٬ تکنولوژی و ویدیو.
۲- Event Manager
مسئولیت تدارکات رویداد بر عهده‌ی او خواهد بود و باید بتواند «تجربه‌ی تداکسی» را برای حضار ایجاد کند. بنابراین باید بسیار با روح TED و TEDx آشنا باشد. همچنین وظیفه دارد که با مسئولین سالن برگزاری در تعامل باشد٬ اتفاقات بیرون از استیج را مدیریت کند بر بلیت فروشی و ثبت نام نظارت داشته باشد.
۳- Sponsorships and budgets manager
مسئول کسب درآمد از طریق جذب اسپانسر و همچنین مدیریت مالی هزینه‌های رویداد. تجربه در جذب کمک‌های مالی برای فعالیت‌های عام المنفعه و آشنایی با اصول حسابداری برای اینکار اهمیت دارد.
۴- Graphic Designer
مسئول طراحی پوستر‌ها آماده‌سازی وبسایت و برندینگ و زیباسازی برنامه.
۵- Communications, editorial and marketing director
مسئولیت این فرد تضمین حضور پرقدرت خبر و وقایع رویداد در سطح شبکه‌های خبری آنلاین و آفلاین است٬ چه از طریق به روز کردن محتوای وبسایت٬ نوشتن وبلاگ و یا شبکه‌های اجتماعی و چه از طریق تعامل با خبرگزاری‌ها و نشریات. همچنین این شخص وظیفه دارد که در نقش یک Marketer عموم را از برگزاری چنین رویدادی مطلع کند و مخاطبین را به سمت آن جذب کند.
۶- Photographer
داشتن امکانات عکاسی در سالن و نور کم الزامی است. همچنین ضروری‌ست که این شخص بتواند در کنار سایر عکاس‌ها و در تعامل با آنان فعالیت کند.
۷- Translator
توانایی ترجمه از زبان فارسی به انگلیسی و برعکس. توانایی در نوشتن به زبان انگلیسی 
۸- Crew Leader
رهبری تیم عملیات سالن و تقسیم وظایف آنها متناسب با زمان‌بندی رویداد
۹- آچار فرانسه
نیروی عملیاتی در روز رویداد. انجام وظایف مختلف از کنترل بلیت گرفته تا راهنمایی شرکت‌کنندگان و مشارکت در پذیرایی و...

درخواست همکاری‌تون رو ایمیل کنید به TEDxGholhak at gmail dot com اولویت با کسانی است که رزومه‌ی مرتبط با گزینه‌ی مورد نظر را به پیوست ایمیل ارسال کنند. 
تذکر ضروری اینکه٬ همگی اعضای تیم (از سخنرانان روی صحنه گرفته تا سایرین) غیرانتفاعی فعالیت می‌کنند و طبق قوانین TEDx حق انتفاع مالی از برنامه را ندارند. با این حال انتظار می‌رود که افراد مسئولیت‌پذیر باشند و بتوانند در چارچوب یک فعالیت عام المنفعه و غیر انتفاعی وقت و انرژی خود را مسئولانه وقف کنند و اگر وظیفه‌ای را می‌پذیرند به انجام برسانند. 
کمترین کمکی که می‌توانید بکنید٬ به اشتراک گذاری این نوت است :)
Photo

Post has attachment
مجموعه داستان ترسناک بختک
داستان ترسناک، داستانی‌ست که خواننده‌اش را می‌ترساند؛ این داستان‌ها ریشه در حکایت‌های قدیمی عامه دارند. این تعریف سرراست و سادۀ دایره‌المعارف بریتانیکا است. و اینکه در دوران رمانتیک، نویسندۀ آلمانی ای.تی.ای هافمن و نویسندۀ امریکایی، ادگار آلن‌پو با آمیختن ف...

Post has attachment
گذر لوطی صالح و معمای یک بیت
همین "تهران" را در نظر بگیرید؛ از قرار معلوم قدیمی‌ترین مکتوبی که از تهران نام برده، فارسنامه‌ی ابن بلخی است که بین سال‌های ۵۰۰ تا ۵۱۰تالیف شده که در آن نویسنده وقتی می‌خواهد از انار کوار تعریف کند، می‌گوید به خوبی انار تهران است. اما لوطی صالح که بوده؟ در ...
Wait while more posts are being loaded