Profile cover photo
Profile photo
Národní Síť Zdravých Měst
130 ZDRAVÝCH MĚST, OBCÍ a REGIONŮ v Česku. Kontakt: info@nszm.cz Web: http://www.ZdravaMesta.cz/
130 ZDRAVÝCH MĚST, OBCÍ a REGIONŮ v Česku. Kontakt: info@nszm.cz Web: http://www.ZdravaMesta.cz/
About
Posts

Post has attachment
JAKÁ BYLA KONFERENCE NSZM ČR?
PODÍVEJTE SE S NÁMI!

PRAHA, 1. a 2. prosince 2015 – Za účasti mnoha vzácných hostů a více než 170 zájemců o témata spojená s udržitelným rozvojem obcí proběhla v Kaiserštejnském paláci v Praze na Malé Straně konference Národní sítě Zdravých měst ČR.

Akce nejenže ukázala ta „nejudržitelnější“ certifikovaná místa v Česku, ale nabídla řadu inovací a inspirací z praxe měst a regionů na témata související s kvalitou úřadů, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením či s mezinárodní spoluprací. Dvoudenní akce současně připomněla výročí 70 let OSN.

Více informací k akci naleznete na www.ZdravaMesta.cz/konference2015.


https://www.youtube.com/watch?v=BYWQs8HwMAQ

Post has attachment
PŘEDSTAVUJEME GALERII UDRŽITELNÉHO ROZVOJE:
4) DOPRAVA A MOBILITA

Zajímá Vás, jak udržitelné město přistupuje k tématu dopravy a mobility? Prostřednictvím inspirací i konkrétních strategií zde naleznete odpovědi na otázky, jako například ...

Jaké jsou využívány Integrované plány dopravy?
Jak je řešena MHD na území města?
Jaký je podíl environmentálně šetrných vozů v majetku města?
Jaká jsou realizována zklidňující opatření?
Jak je zajišťována prevence?

www.udrzitelne-mesto.cz nebo přímým linkem www.doprava.udrzitelne-mesto.cz/

GALERII UR PŘEDSTAVÍME JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN NA 22. KONFERENCI NSZM:
https://www.facebook.com/events/1055096201197174/
Photo

Post has attachment
SRDEČNĚ ZVEME KOORDINÁTORY A POLITIKY ZDRAVÝCH MĚST NA KONZULTAČNÍ WEBINÁŘ

KDY: Tento pátek 20.11.2015 od 10.00 (připojovat se je možné již od 9.30)

KDE: https://plus.google.com/+NarodniSitZdravychMest
Národní síť Zdravých měst na Google+ (hangouts)

Budeme zde řešit veškeré dotazy koordinátorů.

Těšíme se na Vaši účast!

https://magic.piktochart.com/output/9426409-webinare-nszm
Photo

Post has attachment
ZDRAVÁ MĚSTA, OBCE a REGIONY v Česku se intenzivně připravují na nové možnosti financování aktivit místní Agendy 21 v nejbližších měsících a letech.
Kromě uvedených zdrojů EU budou k dispozici také národní zdroje (SFŽP a další) pro financování menších záměrů a akcí měst, obcí i regionů.
Členové NSZM trénují psaní projektů a využití argumentů, které přináší místní Agenda 21 (MA21) pro úspěšné odůvodnění potřebnosti - poptávka veřejnosti, expertní posouzení udržitelného rozvoje, a další.
Nácvik "jak úspěšně napsat a řídit projekt" pokračuje na nejbližší Škole Zdravých měst na podzim t.r.
Více na: http://ZdravaMesta.cz
Kontakt: info@nszm.cz

Post has attachment
LETNÍ ŠKOLA ZDRAVÝCH MĚST, OBCÍ a REGIONŮ 
Jilemnice, 2015 
Video z akce: http://televize-krkonose.cz/article.php?id=265
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
OTEVŘENÉ SETKÁNÍ (NEJEN) PRO NOVÉ ZASTUPITELE

Celostátní diskusní setkání Národní sítě Zdravých měst ČR proběhlo dne 28. dubna 2015 od 10 hod. na pražském magistrátu. Bylo otevřené pro všechny zájemce.

Více informací: http://zdravamesta.cz/index.shtml?apc=r2280515n
Photo

Post has attachment
Jak dál po komunálních volbách? Inspiraci nabídla Konference Národní sítě Zdravých měst 2014

Za účasti mnoha vzácných hostů a zájemců o témata spojená s udržitelným rozvojem obcí proběhla v Kaiserštejnském paláci v Praze na Malé Straně konference Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM). Mezi hlavní témata akce patřily postupy správného řízení obcí a měst směrem k jejich vyváženému rozvoji, konkrétní kroky i překážky na této cestě představili zástupci šesti míst z Česka. Tématem bylo rovněž dobrovolnictví a jeho využití v praxi měst. Dvoudenní konference přinesla řadu inspirací i pro nově zvolené zastupitele a radní.
21. Konference Národní sítě Zdravých měst proběhla pod záštitou místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR Jana Bartoška a ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj. Více než stovku hostů uvítal předseda NSZM Petr Hermann a ředitel asociace Petr Švec, úvodní zdravice přednesli ředitelka české kanceláře Světové zdravotní organizace Alena Šteflová a generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba. Zahajovací blok konference byl završen slavnostním podpisem dohody o spolupráci mezi asociací Zdravých měst a Hasičským záchranným sborem ČR.

Dopolední panelová diskuse byla věnována tématu dobrovolnictví a jeho praktickým ukázkám. Své zkušenosti zde představili jak odborníci s dlouholetou praxí v této oblasti, tak praktici z měst. Jiří Tošner z Národního dobrovolnického centra HESTIA, Hana Rabenhauptová ze Zdravého města Prachatice, Lenka Černá z Dobrovolnického centra Ústí nad Labem a Dagmar Fousková ze Sdružení dobrovolných aktivit INEX nabídli účastníkům své pohledy z praxe dobrovolnictví. Byly představeny nově vzniklé tematické publikace - jednak metodika určená především obcím a dobrovolnickým organizacím, které s obcemi chtějí spolupracovat, dále pak publikace se sebranými příklady z praxe, a to nejen z Česka, ale i ze Slovenska či Litvy. Rovněž byl promítnut krátký dokument mapující dobrovolnické aktivity v Opavě, zmíněném Ústí nad Labem či na Vsetíně.
Praktickou inspiraci nově zvoleným zastupitelům nabídli v odpolední části zástupci samospráv, které patří k „nejudržitelnějším“ v Česku – tedy těch, které naplňují nejvyšší příčky mezinárodní metody místní Agenda 21 (MA21). Tématem spolupráce na rozvoji regionu se představil svazek obcí Drahanská vrchovina, možnosti komunitního života a obtíže s financováním investic v malých obcích byl ukázán na příkladu Křižánek. Vsetín se pochlubil například manažerským účetnictvím či způsobem hodnocení a odměňování vedoucích pracovníků městského úřadu. Zástupci Kopřivnice mimo jiné ukázali průběh a výsledky procesního řízení či zmínili zásadní význam spolupráce města s místními firmami a zaměstnavateli, Litoměřičtí naopak představili aktivity navázané na spolupráci s mládeží. Chrudim, jako město s prokázanou nejvyšší kvalitou MA21, se na konferenci prezentovala například svým strategickým plánem – způsobem přípravy, projednání s veřejností a plánem průběžné práce s dokumentem ve vazbě na rozpočet. Zástupci uvedených čtyř měst, malé obce a mikroregionu převzali za tyto své aktivity ocenění ze strany Ministerstva životního prostředí i Národní sítě Zdravých měst. Závěrečné slovo k prezentacím i celkově k postupu obcí k udržitelnému rozvoji přednesl poslanec Parlamentu ČR Herbert Pavera.

Součástí 21. Konference NSZM bylo také návazné metodické setkání včetně individuálních konzultací, které se uskutečnilo následující den.

Prezentace, fotogalerii a další informace k akci naleznete na webu:
http://www.ZdravaMesta.cz/konference2014
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded