Profile cover photo
Profile photo
NZOZ "Artdent" M i J Ojczyk s.c.
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
IMPLANTY ZĘBÓW A WIEK PACJENTA. Proteza na implantach cena.
Implanty

Wraz z wiekiem jakość życia stopniowo się obniża. Dotyczy to także zębów i jamy ustnej naszych pacjentów. Wielu z nich jest już w podeszłym wieku i w przeciągu swojego życia utracili własne zęby. Protezy, które dziś użytkują, tylko w niewielkim stopniu spełniają ich oczekiwania i są powodom wielu dolegliwości, pogorszenia wyglądu i samopoczucia. Nierzadko ruszająca i spadająca proteza prowadzi do zaburzeń w układzie pokarmowym, spadku wagi ciała i innych problemów zdrowotnych.
Istnieją jednak sposoby na poprawę tego stanu rzeczy i o nich właśnie chcę napisać. Zapraszam do naszego artykułu na :
https://artdent.ojczyk.pl/implanty-zebow-a-wiek/
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej Promocji ŚWIĄTECZNEJ w naszych przychodniach w Bochni i w Brzesku.
Szczegóły na naszej stronie internetowej :
https://artdent.ojczyk.pl/promocje/
Add a comment...

Post has attachment
ZALECENIA PO USUNIĘCIU ZĘBA. Co robić po usunięciu zęba.
Chirurgia stomatologiczna

Prawdopodobnie każdy z nas w swoim życiu musiał usunąć w gabinecie stomatologicznym zęba. Niezależnie od przyczyn, czy były to zęby mleczne, zniszczone, czy usuwane ze wskazań ortodontycznych, przeżywamy stres związany z usunięciem zęba. Denerwujemy się bardzo mocno przed zabiegiem, jak i w jego trakcie. Całe napięcie opada z nas dopiero po fakcie. Dlatego też nie zawsze jesteśmy w stanie zarejestrować, a co dopiero zapamiętać uwag, jakie otrzymujemy od lekarza w związku z usuniętym zębem. A jest ich czasem sporo. Tutaj znajdziecie wszystkie zalecenia i wskazania po usunięciu zęba zebrane w jednym artykule :
https://artdent.ojczyk.pl/zalecenia-po-usunieciu-zeba/

Add a comment...

Post has attachment
APARAT ORTODONTYCZNY RUCHOMY. RODZAJE. EFEKTY. CENA. OPINIE

Aparat ortodontyczny ruchomy jest to taki aparat, który stosujemy do leczenia wad zgryzu u młodszych dzieci. Zakładamy go w okresie uzębienia mieszanego, kiedy to nasze dzieci mają jeszcze zęby mleczne. Przeważnie dzięki niemu wyprowadzamy stosunkowo niewielkie zaburzenia zwarciowo-zgryzowe. Można jedna przy bardzo dobrej współpracy z lekarzem i determinacji pacjenta leczyć naprawdę duże wady zgryzu.
Cały zakres informacji o aparacie ortodontycznym ruchomym znajdziecie na stronie : https://artdent.ojczyk.pl/aparat-ortodontyczny-ruchomy/
Add a comment...

Post has attachment
IMPLANT ZĘBA A ALKOHOL. Wpływ alkoholu na implanty zębowe podczas wgajania i użytkowania.

Implant zęba a alkohol praktycznie się wykluczają. Implant zęba jest bardzo nowoczesną metodą leczenia. Technologia wykonania wszczepów zębowych, jak i proces ich wprowadzenia w kość należy zaliczyć do dużych osiągnięć współczesnej medycyny. I właśnie z punku medycznego, cały czas od momentu przeprowadzenia zabiegu, ma miejsce interakcja implant-organizm. Aby była prawidłowa, pacjent musi podjąć odpowiedni reżim higieniczno-żywieniowy. Czytaj więcej w najnowszym naszym wpisie na : https://artdent.ojczyk.pl/alkohol-a-implanty-zebowe/
Add a comment...

Post has attachment
ZDJĘCIE PANORAMICZNE ZĘBÓW. RODZAJE. WARTOŚĆ DIAGNOSTYCZNA
Rtg zębów
Cała współczesna diagnostyka stomatologiczna opiera się na radiologii. Rozpoznanie i prawidłowe postawienie diagnozy, są podstawą wyleczenia pacjenta. Dlatego tak ważne jest, by zdjęcie, które dostaje do ręki lekarz zawierało jak najwięcej informacji. Jest to możliwe przy zastosowaniu obrazowania cyfrowego zarówno zdjęć zębów panoramicznych, punktowych jak i tomograficznych.
Ciekawe informacje znajdziecie na : https://artdent.ojczyk.pl/zdjecie-panoramiczne-zebow/
Add a comment...

Post has attachment
IMPLANTY ZĘBOWE JEDNOFAZOWE I DWUFAZOWE. Przebieg zabiegu
Implanty
Kontynuując tematykę implantów, chciałbym opisać procedury implantacji zębów najczęściej wykonywane w gabinetach zabiegowych. Jak wygląda zabieg krok po kroku i jakie ma to znaczenie i konsekwencje dla pacjenta. Co powoduje, że implanty wkręcamy i od razu są obciążane, albo dlaczego decydujemy się na odbudowę protetyczną po kilkunastu tygodniach.
Zapraszam do lektury na: https://artdent.ojczyk.pl/implant-zeba/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
IMPLANTACJA NATYCHMIASTOWA
Implanty
Czy można wymienić zniszczony własny ząb na nowy, ładny, biały? Jest taka możliwość!
Implant natychmiastowy jest wprowadzany od razu w momencie usunięcia zęba. Na wszczepie również od razu montujemy koronę tymczasową. Efekt jest taki, że pacjent podczas jednej wizyty zostaje w pełni zaopatrzony chirurgicznie, implantologicznie i protetycznie. Przychodzi do gabinetu z zębem i z zębem wychodzi. Jest to olbrzymi plus całego postępowania. Jest jednak wiele warunków, które musza być spełnione, by można było taki zabieg przeprowadzić.
Zapraszam do dalszej lektury na : https://artdent.ojczyk.pl/implant-zeba/
Photo
Photo
22.10.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
IMPLANTY ZĘBOWE PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Implanty
Sukces zabiegu implantologicznego nie jest związany tylko, z jakością i techniką przeprowadzenia wszczepienia implantu. Aby było to możliwe trzeba się do tego jak najlepiej przygotować.
Zanim wprowadzimy implant zęba do kości, należy przeprowadzić szereg badań pacjenta i analiz w jamie ustnej. Ustalamy wskazania do implantacji. Przeprowadzamy z pacjentem wywiad i badanie kliniczne. Przed implantacją potrzebne są w wielu przypadkach badania laboratoryjne.
Podstawowym badaniem jest diagnostyka radiologiczna, a w szczególności badanie tomograficzne CBCT. Ono decyduje o rodzaju i parametrach implantu zębowego.
Jest również wskazówką, czy nie należy wykonać przygotowania chirurgicznego wyrostka, np. augmentacji kości.
Dalsze badanie i planowanie może wykazać przed zabiegiem wkręcenia implantu, potrzebę przeprowadzenia leczenia ortodontycznego, leczenia protetycznego, czy periodontologicznego.
Zapraszam serdecznie do przeczytania reszty artykułu na : https://artdent.ojczyk.pl/wkrecenie-implantu/

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded