Profile cover photo
Profile photo
Muszkieter.in
45 followers -
blog, społeczeństwo, technika, blogosfera, kultura, muzyka, kino, film, dyskusje
blog, społeczeństwo, technika, blogosfera, kultura, muzyka, kino, film, dyskusje

45 followers
About
Muszkieter.in's posts

Post has attachment
Patrząc w przyszłość z odwagą i poczuciem, że ma się na nią wpływ – wspomnienia aż tak nie dręczą, bo skupiamy się na działaniu tu i teraz, by mieć dobre tam i zaraz. Gorzej, gdy przeżywamy przeszłość jako porażkę opartą na złych wyborach i trudno się nam uporać z wnioskami, które nasuwają jedno – przegraliśmy życie.

#muszkieciny #thinkstajl

Post has attachment
Wielu grzmi, gdy pojawiają się wynaturzenia w postaci chamskiego obrażania zmarłych, wyzywanie ich od szmat, czy obrzucanie błotem homoseksualistów, bo są tym, kim są. O dziwo ci sami ludzie są niezwykle uradowani na pomysł pojawienia się strony, na której ktoś zadaje sobie trud wrzucania hejterskich tekstów na zdjęcia ich autorów i publikowania ich w sieci.

Pojawia się tu pewien zgrzyt. Taki szczególny rodzaj „memów” staje się automatycznie tym samym, co zwykły hejt, bo wymierzony w konkretne osoby, aby im przywalić, pokazać, naznaczyć i w ten sposób wskazać, gdzie ich miejsce. Czy to jest sposób na walkę z hejtingiem? Czy tak ma wyglądać walka z sieciowym chamstwem i brakiem poszanowania dla podstawowych wartości? Nie. To bardziej wysublimowana forma ataku na osoby, które zaatakowały jako pierwsze.

Post has attachment
O tym, że ambicja potrafi zabijać nas na raty niby wiemy, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak z walczyć z przerostem oczekiwań. Tak naprawdę walczymy sami ze sobą i pełni złości, niepokoju, lęku zapominamy jak ważna jest akceptacja.

#muszkieciny

Post has attachment
Na trudne pytania nie ma łatwych odpowiedzi, więc ciągle szukam.

Zapraszam na nowe #muszkieciny

Post has attachment
Brak nadziei, brak wiary, ogólnie brak wszystkiego, co nadawało życiu sens. Jeśli tak się czujesz - nie poddawaj się i walcz o to, by przywrócić blask Twojej gwieździe.

Zapraszam na nowe #muszkieciny po długiej przerwie.

Post has attachment
Żyjemy w dobrobycie, a jeszcze nie tak dawno temu, w latach 80-tych na półkach sklepowych brakowało wszystkiego. Dzieciom z pewnością trudno było marzyć, gdy wokół nich panowała szara rzeczywistość i beznadzieja stanu wojennego. Na szczęście pojawiały się promyki nadziei w postaci paczek z zagranicy. Dziś możemy być wdzięczni za pomoc i mamy sposób, by tę wdzięczność wyrazić :)

#muszkieciny

Post has attachment
Wielkanoc to najważniejsze katolickie święto. W tym roku jednak go nie czuję. Nie wiem dlaczego, więc może zastanowimy się wspólnie, na ile to jest tradycja obchodzona z obowiązku, a na ile święto oparte na czystej wierze w Zmartwychwstanie.

Zapraszam na blog między posiłkami, w których prawdopodobnie się przejadacie :)

Post has attachment
Jak żyć - zwłaszcza w wielkim poście zadaję sobie to pytanie. Można je nawet uzupełnić - jak żyć wartościowym życiem. Wydaje się, że wszystko zależy od przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Zapraszam na blog, nowa muszkiecina już tam jest.

Post has attachment
Zderzenie dwóch światów, czyli mojego i Leszka Krzewickiego, który wędruje przez Polskę od najmłodszych lat, jest bezrobotny i bezdomny. Posiada 2 koniki polskie, na których jeździ po Krakowie i okolicach, bo najbardziej ukochał to miejsce.

Zapraszam Was na interesującą rozmowę z niezwykłym gościem, który żyje w zgodzie z naturą w naszym nienaturalnym świecie.

#WaznoBurza

Dzień dobry Muszkieterowie. Mam dziś dla Was intro pierwszego podcastu z serii Ważnoburza. Uchylam rąbka tajemnicy, kto będzie moim gościem i częściowo o czym będziemy rozmawiać :)

‪#‎WaznoBurza‬ ‪#‎SloniemPoPolsce‬

http://muszkieter.in/wp-content/uploads/2015/03/waznoburza-001_intro.mp3
Wait while more posts are being loaded