Profile cover photo
Profile photo
Muszkieter.in
44 followers -
blog, społeczeństwo, technika, blogosfera, kultura, muzyka, kino, film, dyskusje
blog, społeczeństwo, technika, blogosfera, kultura, muzyka, kino, film, dyskusje

44 followers
About
Posts

Post has attachment
Majówka rozpoczęła się luzem i ogniskiem (jak ja dawno nie piekłem ziemniaków i jabłka nad ogniem, czad!), więc dobry nastrój mi się utrzymuje Pomyślałem więc o jednym zgredzie, który dopada każdego - o stresie. Czy istnieje życie bez niego? Jak można obniżać poziom stresu? Czy to w ogóle możliwe? Na te i inne pytania próbowałem sobie thinkstylowo odpowiedzieć, by zakończyć idealną piosenką na dziś - "w dupie to mam" Mikromusic :)

#muszkieciny #społeczenie #thinkstyle #stressfree

http://muszkieter.in/bezstresowe-zycie/
Bezstresowe życie
Bezstresowe życie
muszkieter.in
Add a comment...

Post has attachment
Majówka praktycznie się już zaczęła, a jak jest dużo wolnego czasu, ja wspominam. Dziś daję Wam dłuższy artykuł, w którym rzuciłem się na nostalgię do programów TV z przeszłości, które tworzyły naszą ówczesną popkulturę, dziś już retro. Na pewno i Wy macie swoje programy, na myśl o których łezka się w oku kręci. Warto się zatem zastanowić co się z nami stało, że aktualnie nie mamy czym zastąpić tego braku. Piszę jednak ku pokrzepieniu serc, bo ciągle mam nadzieję, że nasz nowoczesny świat (pop)kultury nie będzie pikował w dół.

#muszkieciny #kultura #społecznie #słowonaniedzielę #nostalgia

http://muszkieter.in/polska-popkultura-retro-okiem-trzydziestolatka/
Add a comment...

Post has attachment
Macie niezamknięte rozdziały w życiu? Nie będę Wam za wiele radził jak sobie z nimi poradzić, ale wiem, że pojawiają się, gdy idzie na burzę, idzie na deszcz zmian. Wtedy dochodzą do głosu i nieraz skutecznie paraliżują. Życzę Wam więc, aby zmiany przychodziły Wam gładko, a niezamknięte rozdziały... szły w odstawkę.

http://muszkieter.in/niezamkniete-rozdzialy-a-zycie/
Add a comment...

Post has attachment
łacz, oznaka słabości i bezsilności. Faceci niby nie płaczą, ale prawda o męskich łzach mówi co innego. Mężczyźni ukrywają tę niemęską stronę, a przecież nawet Churchill potrafił płakać publicznie. Nic nie szkodzi, jeśli jako prawdziwi faceci chcecie chować emocje, jedno jest pewne - bez świadomości, że męskie łzy muszą znajdować ujście, nigdy nie staniecie się prawdziwymi mężami (nie tylko) stanu. Bo o prawdziwym mężczyźnie nie stanowi liczba wylanych łez, ale to, co z tymi łzami zrobił dalej.

#muszkieciny #thinkstyle #męskiełzy

http://muszkieter.in/prawdziwy-facet-potrafi-plakac/
Add a comment...

Post has attachment
Przez ostatnie kilka dni gorzej się czuję. Myślę o tych wszystkich niewykorzystanych szansach i życiu, które powoli zaczyna się komplikować. Strach jest we mnie.

http://muszkieter.in/nie-boj-sie-strachu/
Add a comment...

Post has attachment
Zawsze kiedy czułem się samotny, z pomocą przychodziła muzyka. Słuchawki, mały świat zamknięty między uszami i ja.
Add a comment...

Post has attachment
Szykuję dla Was prawdziwą bombę witaminową. Wystrzelałem się z emocji w innych tekstach i wreszcie do głosu doszedł rozsądek, co oznacza jedno - będzie jeszcze więcej thinkstyle'u, ale już bardziej na faktach. Przekonacie się, a tymczasem robię znów w tył zwrot i urywkuję. Tekst zakańcza Kukiz śpiewający jeszcze wtedy z Emigrantami, że zawsze trzeba mieć nadzieję, nawet jeśli właśnie umarł Bóg. Wszystko okraszone obrazkami z genialnego filmu "Skazani na Shawshank". Niesobotnio, ale też dobrze.

#Muszkieciny #thinstyle #społecznie

http://muszkieter.in/wojna-o-spokoj/
Wojna o spokój
Wojna o spokój
muszkieter.in
Add a comment...

Post has attachment
Patrząc w przyszłość z odwagą i poczuciem, że ma się na nią wpływ – wspomnienia aż tak nie dręczą, bo skupiamy się na działaniu tu i teraz, by mieć dobre tam i zaraz. Gorzej, gdy przeżywamy przeszłość jako porażkę opartą na złych wyborach i trudno się nam uporać z wnioskami, które nasuwają jedno – przegraliśmy życie.

#muszkieciny #thinkstajl
Add a comment...

Post has attachment
Wielu grzmi, gdy pojawiają się wynaturzenia w postaci chamskiego obrażania zmarłych, wyzywanie ich od szmat, czy obrzucanie błotem homoseksualistów, bo są tym, kim są. O dziwo ci sami ludzie są niezwykle uradowani na pomysł pojawienia się strony, na której ktoś zadaje sobie trud wrzucania hejterskich tekstów na zdjęcia ich autorów i publikowania ich w sieci.

Pojawia się tu pewien zgrzyt. Taki szczególny rodzaj „memów” staje się automatycznie tym samym, co zwykły hejt, bo wymierzony w konkretne osoby, aby im przywalić, pokazać, naznaczyć i w ten sposób wskazać, gdzie ich miejsce. Czy to jest sposób na walkę z hejtingiem? Czy tak ma wyglądać walka z sieciowym chamstwem i brakiem poszanowania dla podstawowych wartości? Nie. To bardziej wysublimowana forma ataku na osoby, które zaatakowały jako pierwsze.
Add a comment...

Post has attachment
O tym, że ambicja potrafi zabijać nas na raty niby wiemy, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak z walczyć z przerostem oczekiwań. Tak naprawdę walczymy sami ze sobą i pełni złości, niepokoju, lęku zapominamy jak ważna jest akceptacja.

#muszkieciny
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded