Profile cover photo
Profile photo
Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова
7 followers
7 followers
About
Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова's posts

Post has attachment
Першу власну виставку відкрив 23 серпня 2016 року молодий Музей місцевого самоврядування Харківщини — структурний підрозділ Харківського історичного музею.
Виставка приурочена до Дня Державного Прапора і Дня Харкова. Це перший етап фотоконкурсу «Ми сильні з прапором своїм», оголошеного цього літа музеєм. Його номінації (“Прапор доріг до свободи”; “Сім’я між колосом і небом”, “У кольорах державної символіки”) стали розділами літопису, який складали разом люди різного віку, професій і навіть країн проживання. Від Харкова до Мельборна — така географія. Окрім України представлені фотороботи з Австралії, Індії, Нової Зеландії, Норвегії та Польщі.
Особлива подяка за надані матеріали Гвардійському факультету військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
На презентацію завітали особливі гості – альпініст, Заслужений майстер спорту, Почесний громадянин Харкова, учасник національного проекту «Прапор України на вершинах світу» Сергій Бершов, голова Харківського міського національного громадського об’єднання казахстанців «Бірлік» Макка Каражанова та волонтер Ольга Рубцова.
С.Бершов, коментуючи участь у програмі «Прапор України на вершинах світу», пояснив, що проект передбачає підкорення 14-ти гірських вершин вище 8 тисяч метрів та найвищих точок континентів. Вперше український прапор українська альпіністська експедиція підняла на восьмитисячник Манаслу у Гімалаях 1991 року, за два тижні до офіційного затвердження цієї символіки. Прапори України та Харкова уже побували на всіх восьмитисячниках, а з континентів альпістам залишилося побувати на горі Костюшка в Австралії та в Антарктиді. Традиція продовжуються. «Коли ми піднімаємося на вершини, то фотографуємося з прапором України та Харкова. Саму програму ще у 1990-х роках затвердив наш обласний клуб альпіністів», – підкреслив Сергій Бершов.
Волонтер О.Рубцова принесла на відкриття виставки державний прапор, який буває з нею в усіх поїздках у зону АТО і рясніє автографами воїнів. Вона розповіла, як цінується жовто-блакитна символіка нашими воїнами.
М.Каражанова розповіла про єдиний в Україні музейний проект, пов’язаний з увічнення пам’яті воїнів-казахів, полеглих за Харківщину у 1940-х роках. Він втілюється згаданим національно-культурним товариством і Красноградським краєзнавчим музеєм ім. Мартиновича. Як переплітаються долі наших народів, так і на виставковому фото переплелися прапори України і Казахстану.
Виставка працюватиме до 19 вересня, дня Харківської області, коли будуть підбиватися підсумки фотоконкурсу. Кожен відвідувач може взяти участь у виборі фотороботи, що буде відзначена призом глядацьких симпатій.
http://museum.kh.ua/news/news.html?title=MY-SYLNI-Z-PRAPOROM-SVOYiM

Post has attachment
ФОТОКОНКУРС «МИ СИЛЬНІ З ПРАПОРОМ СВОЇМ»
23 серпня – День Державного Прапора України і День Харкова. Поєднаймо їх незабутньою подією!
«Пішов під прапор», – говорили українські моряки про того, хто на початку 1990-х знаходив роботу на іноземних кораблях. 25-річна Україна має химерний екіпаж, бо не просто багато охочих «піти під прапор», а й чимало згодних на державну символіку іншої країни над Харковом і Одесою, Дніпром і Києвом. «Ми пливемо в жовто-синьому човні», – була така пісня.
Для тих, кому додають надії ці кольори, хто любить фотографувати, молодий Музей місцевого самоврядування Харківщини – відділ Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова – оголошує конкурс фоторобіт.
Вік, професія, країна проживання не обмежуються. Приймаються роботи, виконані в Україні та за її межами.
Тематичні номінації:
1. Прапор доріг до свободи (хроніка становлення незалежності, подорожі рідною землею і світом з прапором України).
2. Сім’я між колосом і небом (від полотнища над власним будинком до прапорця в руках дитини).
3. У кольорах державної символіки (поєднання жовтого і блакитного в природі, моді, архітектурі тощо).
Конкурсні роботи разом з анкетою учасника надсилайте до 15 серпня на електронну пошту: mms.kharkiv@yandex.uaіз зазначенням у темі листа «прапор на конкурс». Один автор може подати по одній роботі в кожній номінації.
50 кращих робіт буде обрано для виставки до Дня Державного Прапора України, яка експонуватиметься у Музеї місцевого самоврядування Харківщини з 23 серпня. Підбиття підсумків конкурсу відбудеться в День Харківської області 19 вересня. Учасникам вручать буклети на згадку.
Положення про конкурс «Ми сильні з прапором своїм», основні вимоги щодо участі у конкурсі та відзнаки для переможців можна знайти в Інтернеті на офіційному сайті Харківського історичного музею у розділі «Музей самоврядування Харківщини» за адресою: http://museum.kh.ua/kharkovmuseums/self-government-museum.html
http://museum.kh.ua/events/event.html?title=FOTOKONKURS-MY-SYLNI-Z-PRAPOROM-SVOYiM

Post has attachment
20 липня 2016 р. з 11:00 у Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова буде проходити круглий стіл, присвячений охороні та збереженню об’єктів архітектурної та історичної спадщини в центральній частині Харкова. Буде обговорюватися Концепція створення пішохідної туристичної зони «Старе місто» в історичній частині Харкова. Пішохідна зона може включити вулицю Квітки-Основ’яненка, верхню частину вул. Університетської, Університетску гірку, Покровський сквер та пішохідну частину майдану Конституції.
З концепцією можна ознайомитися на сайті Громадської спілки захисту пішоходів «ЗА БЕЗПЕКУ ПІШОХОДІВ!»: http://www.pishohid.org.ua/koncepciya-stvorennya-pishohidnoyi-turystychnoyi-zony-v-centri-harkova

Post has attachment
15 липня 2016 року напередодні 26-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України у музеї відбувся масовий мультимедійний захід за участі студентів другого курсу історичного факультету ХНУ імені В.Н.Каразіна. У доповіді, яка супроводжувалася демонстрацією слайн-шоу, зав. сектора відділу науково-експозиційної роботи II Л.Ю.Глазкова висвітлила причини і передумови прийняття Декларації про державний суверенітет України, її відмінності від декларацій інших союзних республік, а також історичне значення документа для майбутнього проголошення Незалежності України та подальшої розбудови держави. На завершення, учасники заходу змогли прослухати оглядову екскурсію по експозиції «АТО і Харківщина».

Post has attachment
12 липня 2016 р. під час проходження музейно-архівної практики студентам ІІ курсу історичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна було запропоновано спробувати свої сили у квеструмі «Таємниці щоденника археолога». Учасники занурилися в неповторну атмосферу старожитностей і виконали цілу низку різноманітних завдань. Особливу активність виявили дівчата, завдяки зусиллям яких команді вдалося зібрати чотиризначний код, відімкнути замок і врешті-решт вийти переможцями з виставкової зали.

Post has attachment
У державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» (Хмельниччина) 17-18 червня 2016 р. відбувся другий регіональний музейний форум «Музей: храм муз – 2016», у якому взяли участь 18 музеїв та заповідників з 12-и областей України. Там був представлений і Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова.
http://prostir.museum/ua/post/37568
Зокрема, на форумі було запропоновано конкурсну програму у категоріях «Музейний фільм» і «Музейна мультимедійна програма».
Наш документальний фільм «Циркунівське городище. Форпост скіфської епохи» був представлений у конкурсі музейних фільмів та зайняв там друге місце. Фільм розповідає про археологічну пам’ятку скіфського часу, що розташована поруч з сучасним Харковом — у с. Циркуни. За припущеннями, саме тут могли жити легендарні «меланхлени» — плем’я, описане давньогрецьким істориком Геродотом.
Якщо ви цікавитесь археологічними розкопками на Харківщині, це відео можна подивитись на нашому youtube-каналі: https://youtu.be/Lmepgn1dm-o

Post has attachment
Харківський історичний музей у співпраці з порталом izi.TRAVEL запустив власний аудіогід у експозиціях на вул. Університетській 5.
https://izi.travel/ru/cb96-harkivskiy-istorichniy-muzey/uk

Аудіогід дозволяє відвідувачу прослуховувати розповідь про виставки та окремі експонати за допомогою смартфону. Для цього необхідно встановити на смартфон (або планшет) програму izi.TRAVEL та сфотографувати спеціальний QR-код, що приклеєний біля експонату. Після цього програма автоматично виведе інформацію про цей предмет на екран смартфону та запустить відповідне аудіо. Таким чином, наприклад, можна дізнатися історію окремого експонату, що розміщений у музейній вітрині.

Зараз аудіогід запущений у тестовому режимі. Із переліком уже озвучених експозицій Харківського історичного музею можна ознайомитися на сайті izi.TRAVEL (Україна / Харків / Харківський історичний музей).

Програмне забезпечення доступне для портативних пристроїв з операційними системами Android, iOS та Windows Phone.

Post has attachment
23 червня на захід, присвячений жіночій моді ХІХ ст., завітали студенти Харківської державної академії культури. Окрім лекції, відвідувачам був запропонований огляд тематичних експонатів з фондів ХІМ, гра у шаради — традиційна салонна розвага аристократів тієї епохи, а також міні-квест по експозиції «Історичні етюди. Харків XIX ст.».

Post has attachment
В середу, 22 червня виповнилось рівно 75 років з початку вторгнення нацистської Німеччини до Радянського Союзу. В цей день в Україні відзначали День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. До заходів пам’яті долучились також і наукові співробітники Харківського історичного музею, що провели відповідну лекцію для курсантів Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України.

Post has attachment
23 червня о 12:00 в історичному музеї відкриється виставка «Одна Україна, єдиний народ». Вона присвячена двом ювілейним датам: 25-річчю незалежності України та 20-й річниці прийняття Конституції. Виставка містить рідкісні світлини із зображенням знакових подій в історії сучасної України, які допомагають відтворити тематичний ланцюг взаємопов`язаних державотворчих подій. Їх зміст пояснюють супроводжуючі тексти.
Wait while more posts are being loaded