Profile cover photo
Profile photo
Moje Auto
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Chwytamy ostatnie promienie słońca i żegnamy lato! Przed nami jesień, czyli kolejny sprawdzian dla naszego samochodu. Kiedyś czekałem do zimy i dopiero w połowie jesieni dokładniej sprawdzałem auto i wykonywałem kilka napraw i zmian, aby dobrze je przygotować na mrozy i śnieg. Od pewnego czasu robię to już z początkiem września. Deszczowe dni, niższe temperatury i słaba widoczność – jak sobie z tym radzić?

https://www.moje-auto.pl/blog/ja-i-moje-auto/przygotowanie-samochod-do-jesieni
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli chcesz, żeby nie straszne Ci było słońce Sahary czy syberyjskie mrozy podczas jazdy samochodem – sprawdź jak skutecznie ochronić silnik swojego samochodu przed skrajnymi temperaturami!

https://www.moje-auto.pl/blog/porady/jak-zadbac-o-chlodnice-w-samochodzie-jak-samodzielnie-dolac-plyn-do-chlodnicy
Add a comment...

Post has attachment
Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej producentów płynów do chłodnic samochodowych. Jakie wymogi powinien spełnić płyn, aby był bezpieczny dla naszego samochodu? Czym kierować się przy wyborze płynu?
O tym dowiesz się z naszego najnowszego wpisu!

https://www.moje-auto.pl/blog/porady/plyn-do-chlodnic-samochodowych-czym-kierowac-sie-przy-zakupie
Add a comment...

Post has attachment
To ostatnia część trylogii na temat sprzątania wnętrza samochodu. Zaczęliśmy od kokpitu i jego pochodnych elementów, następnie czyściliśmy i w pewnym stopniu praliśmy tapicerkę. Dziś niejako kontynuacja tych czynności – bo spojrzymy pod nogi. Na dywaniki i wykładzinę podłogi oraz bagażnika. Oj, uzbierało się na nich co nieco!

https://www.moje-auto.pl/blog/ja-i-moje-auto/nie-zamiataj-pod-dywanik
Add a comment...

Post has attachment
Było już porównanie czystego stołu do kokpitu w naszym aucie. Dziś więc o krześle, fotelu czy salonowej kanapie, na których również spędzamy większość naszego dnia. Analogią do nich będą oczywiście siedzenia w samochodzie, choć dla mnie pod słowem „tapicerka” kryje się jeszcze kilka innych elementów. A czy też tak macie, że zanim usiądziecie, odruchowo spoglądacie czy wszystko jest w porządku?

https://www.moje-auto.pl/blog/ja-i-moje-auto/rodzaje-zabrudzen-tapicerki
Add a comment...

Post has attachment
Posiłek jest bardzo ważną częścią naszego dnia i jak wszyscy wiemy najlepiej spożywać go siedząc przy stole. Dodajmy czystym, nie wyobrażam też sobie korzystania z brudnych naczyń oraz sztućców. Spójrzmy w ten sposób na… kokpit w samochodzie. Nie, to nie pomyłka, przecież za kierownicą również spędzamy dużą część naszego dnia. Zadbajmy więc, aby to były przyjemne chwile, lepiej też zniesiemy stanie w ulicznym korku.
https://www.moje-auto.pl/blog/ja-i-moje-auto/co-laczy-stol-kuchenny-z-kokpitem-samochodu

#mojeauto #mojeautozawszezadbane

Add a comment...

Jak zaoszczędzić miejsce w samochodzie? Założę się, że z tym dylematem każdy z nas - kierowców mierzył się nie raz. I to niezależnie czy posiadany samochód należy do segmentu supermini, kompaktu, crossovera czy dużego vana. Zawsze na ich pokładzie nie będzie wystarczająco dużo miejsca, a na to spostrzeżenie sami sobie odpowiemy, że przecież wozimy tylko to co jest nam potrzebne. Dziś zatem o pomyśle, jak ograniczyć ilość i objętość kosmetyków samochodowych, jednocześnie pozostawiając podstawowe produkty w zasięgu ręki. A może chcecie podzielić się swoimi pomysłami?
https://www.moje-auto.pl/blog/ja-i-moje-auto/jak-zaoszczedzic-miejsce-w-samochodzie
Add a comment...

Post has attachment
Sprawdźcie, jak zadbać o wygląd zderzaka i poprawić jego kondycję! Nielakierowane elementy plastikowe na zewnątrz pojazdu takie jak zderzak, listwy ozdobne czy klamki i inne powierzchnie z czasem tracą kolor i sprawiają wrażenie zaniedbanych. Zastosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji elementów plastikowych umożliwia odnowienie ich kolorów oraz zabezpieczenie ich i ochronę przez szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.
https://www.moje-auto.pl/blog/porady/jak-zadbac-o-plastikowy-zderzak
Add a comment...

Post has attachment
Chłodnica to w samochodzie wymiennik ciepła, który chłodzi silnik pojazdu. Zauważyłeś, iż spod maski wydobywa się para? Kontrolka na desce rozdzielczej sygnalizuje obniżający się poziom płynu chłodniczego? Temperatura w układzie chłodzenia niepokojąco wzrasta? Może to oznaczać, że z chłodnicy wycieka ciecz. Niestety, zdarza się, że taka niemiła niespodzianka spotyka nas w podróży, kilka godzin jazdy od domu. Jak się ratować i uszczelnić chłodnicę? Pomóc może środek do uszczelniania chłodnicy.
https://www.moje-auto.pl/blog/porady/cieknaca-chlodnica-to-nie-problem
Add a comment...

Post has attachment
Pamiętajcie, że felgi utrzymane w należytej czystości wytrzymają znacznie dłużej od tych brudnych i zaniedbanych.
Na felgach samochodowych możemy się spotkać z zanieczyszczeniami eksploatacyjnymi oraz dużo trudniejszymi do usunięcia zanieczyszczeniami powstałymi z metalicznego pyłu z klocków hamulcowych.
Jeśli płyny do mycia felg o neutralnym pH nie dają rady usunąć trudnych zabrudzeń, warto wybrać silniejszy środek. Sprawdźcie, jak sobie z nimi poradzić przy użyciu Super Silnego Preparatu do Mycia Felg Moje Auto – podpowiadamy sposób użycia w kilku krokach.
https://www.moje-auto.pl/blog/porady/felgi-na-blysk
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded