Profile cover photo
Profile photo
PMOI IRAN
1,093 followers -
Iran, Resistance, Opposition, Mujaheddin, Freedom, Democracy,
Iran, Resistance, Opposition, Mujaheddin, Freedom, Democracy,

1,093 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Public
فراخوان کمیتهٔ برگزاری گردهمایی سالانه مقاومت در پاریس: ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

قیام و ایران آزاد

با هزار اشرف و ارتش آزادی

حمایت

از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی

همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی

فراخوان

به گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس

۹تیر۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

هموطنان عزیز،

پشتیبانان مقاومت،

یاران قیام و ارتش آزادی،

اشرف نشانها در کشورهای مختلف جهان،

در شرایطی که قیام سراسری دیماه ۹۶، سلطنت خلیفه ارتجاع را به لرزه افکنده و تحولات شتابان اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی پس از قیام، میهن ما را در برابر آزمون تاریخی دیگری قرار داده است؛ کمیتهٔ برگزاری گردهمایی سالانه مقاومت، شما را به مشارکت هر چه فعالتر در برپایی این گردهمایی در روز شنبه ۹تیر۱۳۹۷(30ژوئن 2018) در پاریس، فرامی‌خواند.

اجتماع بزرگ امسال ما، در گرامیداشت قیام۳۰خرداد، سرآغاز مقاومت انقلابی، روز شهیدان و زندانیان سیاسی و سالروز تأسیس ارتش آزادیبخش ملی، و در پانزدهمین سالگرد درهم شکستن کودتای ۱۷ژوئن، نماد همبستگی و آماده‌باش حامیان و یاران مقاومت و همه مشتاقان آزادی وطن است. همانها که در صحنه سیاسی و بین‌المللی هفتخوان سخت‌ترین آزمونها را پشت سر گذاشته‌اند و بر سر آنند که فلک ارتجاعی و استعماری را سقف بشکافند و طرحی نو دراندازند؛

-طرح ایرانی آزاد، بدون سرکوب و شکنجه و اعدام، بر اساس جدایی دین و دولت که در آن ولایت و سلطنت مطلقه فقیه با دموکراسی و حاکمیت جمهور مردم ایران، جایگزین شود.

-طرح ایرانی غیراتمی و کانون صلح و دوستی در منطقه و جهان که در آن ثروتها و ذخایر ملی ایران نه برای جنگ‌افروزی، بلکه برای رفاه و سعادت ملت و تحقق برابری و عدالت اجتماعی و آبادانی و محیط‌زیست زیباترین وطن هزینه شود.

هموطنان،

یاران اشرف‌نشان،

در گردهمایی سال گذشته، خانم رجوی درباره اوضاع جوشان جامعه ایران گفت:

«آفتاب تغییر بر ایران تابیده است.

رژیم حاکم بیش از همیشه آشفته و ناتوان است. جامعه ایران لبریز نارضایتی است.

و جامعه بین‌المللی سرانجام به این واقعیت نزدیک شده که مماشات با این رژیم خطاست.

همین اوضاع جوشان سه حقیقت اساسی را برای رسیدن به‌‌ آزادی ایران و صلح و آرامش در منطقه بیان می‌کند:

اول:‌ ضرورت سرنگونی رژیم ولایت فقیه،

دوم: در دسترس بودن سرنگونی این رژیم،

و سوم: وجود یک آلترناتیو دموکراتیک و مقاومت سازمانیافته، برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی».

قیام دیماه و استمرار آن در جای جای میهن ستم‌زده حقانیت این حقایق را ثابت کرده و دشمن ضدبشری نیز به آن اذعان کرده است.

آخوندهای حاکم در تله خودساخته اتمی اکنون به دام افتاده‌اند و سرمایه‌گذاری آنها بر روی برجام نافرجامشان به‌کلی سوخته است.

پایان استبداد دینی و تغییر دموکراتیک در ایران اجتناب‌ناپذیر است.

در چنین موقعیت حساسیبه‌پامی‌خیزیم، تا از قیام و آزادی مردم ایران، از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی، از جایگزین دموکراتیک و مستقل و از برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی حمایت کنیم.کمیته برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس

زمان: ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

مکان: پاریس –ویلپنت
Photo
Add a comment...

Post has attachment
۹ تیرماه
پاریس
PhotoPhotoPhotoPhoto
6/18/18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
تلاش برای سرپا کردن جنازه اصلاحات
این روزها در صحبتها و مطالبی که بین اعضای باند اصلاح‌طلب نظام با همدیگر رد و بدل می‌شود یا در مصاحبه‌هایی که با رسانه‌های خودشان می‌کنند و بیانیه‌هایی که صادر می‌کنند عموماًً این حرف یا این اعتراف مطرح می‌شود که: مردم از اصلاح‌طلبان عبور کردند یعنی مردم از آنها رو برگردانده‌اند یا مثلاًًً مطرح می‌شود آنهایی که به روحانی رأی دادند، الآن پشیمان هستند.

منظور و مقصد نهایی گویندگان این حرف‌ها چیست؟

آیا آنها حقیقتاًً دارند اعتراف می‌کنند به پایان خود و باند و جریان سیاسی‌ای که در این مملکت شکل داده بودند؟!

یا این‌ هم فریب دیگری است که این باند برای ادامه حیات خود، به کار می‌برد؟

ادامه از لینک زیر
https://goo.gl/8khFJS
Add a comment...

Post has attachment
مجاهدین در آلبانی و داستان «بفرمایید زنجبیل!»
وفتی کتاب تاریخ ایران را ورق می‌زنیم و سرگذشت سرداران و دلیران آن را می‌خوانیم& به نکات و دقایق بسیار لطیفی برمی‌خوریم که حاصل ذوق و طبع شیرین مردم آن روزگار است. چه بسا این نکات مختص همان دوران و همان شهر به‌خصوص باشد ولی شنیدن و یا خواندن آن خالی از لطف نباشد. من به درستی و یا غلطی این جمله که تاریخ تکرار می‌شود و یا نمی‌شود کاری ندارم. اصلاً تاریخ‌نگار نیستم. کار من طنز و ظرافت است. جایی‌که نتوانم حرفم را بزنم سعی می‌کنم با داستان و قصه و افسانه‌بافی حرفم را بزنم. چون من حرفهای بزرگی دارم که می‌دانم گوش کسی به بزرگی آن نیست! مجبورم که کمی با چاشنی شوخی و مزاح این حرفها را قابل هضم کنم.

وقتی صحبت از تاریخ مشروطه‌ٔ ایران می‌کنیم ناخودآگاه یک نام و یک جنبش به ذهن متبادر می‌شود. جنبش آذربایجان به رهبری سردار ملی یعنی ستارخان. پایداری و پیروزیهای او و یارانش بود که جان رفته از کالبد مشروطه در دوران استبداد محمدعلیشاهی را به ایران برگرداند. امروزه کسی نیست که به سردار ملی ستارخان ننازد و افتخار نکند. قهرمانی‌ها و رشادتهای او بود که محله‌های تبریز را به مقاومت واداشت و با شمشیر خودش بیرق سفید تسلیم را از سردر خانه‌های محلات تبریز به زمین انداخت. با پیروزیهای شگفت ستارخان و مجاهدان تبریز دور جدیدی در تاریخ مشروطه آغاز شد. یکی از خاطراتی که از آن روزگاران در تاریخ مانده است این است که می‌گویند:
ادامه از لینک زیر
https://goo.gl/4GVK6M
Add a comment...

Post has attachment
حمایت سناتورکانادایی لئو هوساکاس از دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران

ادامه از لینک زیر
https://goo.gl/N4DFkG
Add a comment...

فروپاشی اقتصادی و هراس از آینده سیاه‌تر

وضعیت اقتصاد به بن‌بست رسیده و در حال فرو پاشی نظام ولایت به‌گونه‌یی است که کارشناسان اقتصادی و مهره‌های رژیم نیز به آن اذعان می‌کنند و دیگر کمتر کسی است که بتواند این وضعیت را پنهان کند.

آنها با اعتراف به وجود چند ده مشکل بزرگ بر سر راه اقتصاد کلان کشور، بن‌بست نظام را در این رابطه بازتاب می‌کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس ارتجاع در ۲۷آذرماه ۹۶ در نشستی تحت عنوان «ششمین همایش ملی نقش پژوهش در قانونگذاری» گفت: «مشکلات بزرگ کشور را از لحاظ اقتصادی بررسی کنید ۳۸-۳۷چالش است. حداقل ۱۵-۱۰تای آن خیلی بزرگ است. این هم ابعاد اقتصادی می‌تواند داشته باشد هم ابعاد سیاسی دیگر و غیره ما باید خودمان را مواجه کنیم با این مشکلات... اگر تأخیر کنیم با این مشکلات برخورد کنیم با مشکل بزرگتری و بیشتری مواجه می‌شویم».

پیش از لاریجانی هم مسعود نیلی، دستیار ویژه اقتصادی آخوند حسن روحانی، ۶ابرچالش را برای اقتصاد ایران برشمرده و گفته بود: «چیزی که امروز ابرچالشها را ایجاد کرده ساختار اقتصاد است و این مشکلات را کسی از بیرون به ما تحمیل نکرده بلکه حاصل تصمیمات غلط خود ما در سالهای گذشته بوده است».(خبرگزاری تسنیم ۲مهر ۹۶)

از دیگر دلایل فروپاشی اقتصادی رژیم ورشکستگی مالی دولت است به حدی که ناتوان از پرداخت ضروری‌ترین مخارج است.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، در برابر خبرنگاران و در کنفرانس خبری با عجز و التماس به قسم حضرت عباس متوسل شد که مخارج جاری را اضافه نکنید: «شما را به حضرت عباس قسم می‌دهیم به جاریها اضافه نکنید ما از کجا بیاریم پول اینها را بدهیم نداریم که بدهیم».(خبرگزاری فارس ۱۸مهر ۹۶)

هم اکنون نیز با بیانهای مختلفی به واقعیت اقتصاد فروپاشیده و چالشهای پیش روی حاکمیت آخوندی با عباراتی نظیر این‌که «فقط خدا می‌داند که در چند ماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد»، «در دل‌های مردم اضطراب و دلواپسی زائد‌الوصفی موج می‌زند»، «دچار بی‌برنامه‌گی و روزمرگی شده‌ایم»، «دشمن به‌دنبال فروپاشی دولت نیست بلکه فروپاشی کل نظام را در دستورکار خود دارد» و... اعتراف می‌شود.

در این زمینه سایت نامه نیوز ۲۵خرداد ۹۷ می‌نویسد: «حجم هنگفتی از نقدینگی به تحرک درآمده است، فقط خدا می‌داند ۶ماه یا ۹ماه آینده چه اتفاقی می‌افتد، اصلاح تیم اقتصادی دولت تأثیری بر بهبود وضعیت نخواهد داشت».

سایت جماران ۲۵خرداد ۹۷ نیز می‌نویسد: «شرایط اقتصادی و بحران و بی‌ثباتی در بازار، نگرانیهای عمده‌‌یی را در قشرهای مختلف کشور دامن زده است. متأسفانه نگاه استراتژیک و تدبیری بر اصلاح امور دیده نمی‌شود، بلکه غمگنانه شکافهای درون‌سیستمی نیز بیداد می‌کند».

فرشاد مومنی، یکی از اقتصاددانان حکومتی نیز با اذعان به بحران در اقتصاد و فروپاشی آن، ورشکستگی را فراتر از موضوع اقتصادی می‌داند و نظام بحران‌زده آخوندی را در تمامی زمینه‌ها دچار مشکل و بحران می‌‌داند: «متأسفانه در شرایط کنونی تعداد گرفتاریهای کوچک و بزرگ از حد متعارف خود فراتر رفته و منحصر به حیطه اقتصاد هم نیست و با پدیده سیستمی روبه‌رو هستیم که ساختار قدرت و قوه مجریه نمی‌توانند به‌صورت انفعالی و جزیی با آن برخورد کنند. متأسفانه کشور ما به طرز غیرمتعارفی دچار بی‌برنامه‌گی و روزمرگی شده است... ما دچار پارادوکس در ساختار توسعه‌‌یی کشور هستیم که ریشه در کوته‌نگری سیستمی دارد که همه را دعوت می‌کند تا اهداف بلندمدت را فدای امور کوتاه‌مدت کنیم».

پیش از این نیز آخوند حسن روحانی وضعیت بحران اقتصادی را به بیماری تشبیه کرد که نیاز به جراحی دارد: «برای این‌که ما مشکلات را حل بکنیم با قرص حل نمی‌شود مریض ما و گاهی جراحی می‌خواهد. حالا اگر خانواده‌‌یی که باید این مریض را به جراح بسپارند بینشان اختلاف‌نظر باشد. یعنی یکی بگوید باید جراحی بشود، پزشک جراح هم بگوید جراحی شود... معنایش این است که ما ۵مشکل داریم نمی‌توانیم حل کنیم بعد می‌رسیم به یک نقطه خطرناک».(تلویزیون رژیم ۱۱دی ۹۶)

واقعیت این است که این وضعیت محصول نزدیک به ۴۰سال حاکمیت نظامی است که از یک‌طرف برای حفظ نظامش تا می‌تواند برای سرکوب و صدور تروریسم هزینه می‌کند و از طرف دیگر فساد و چپاول به اعتراف مهره‌های خود نظام، گسترده، سیستماتیک و نهادینه است.

بنابراین در حالی که کشور روی دریای نفت خوابیده است و اکثریت مردم ایران در فقر و فلاکت قرار دارند، حاکمیت آخوندی هزینه نفت و گاز و سایر منابع ملی این مردم را خرج نهادها و نیروهای سرکوب و صدور تروریسم می‌کند و سال به سال بودجه این نیروها و نهادها را افزایش می‌دهد.

گذشته از اختصاص بودجه سنگین برای سپاه پاسداران خامنه‌ای و سایر نیروهای نظامی رژیم، در راستای پیش‌برد مطامع خود در منطقه سالانه صدها میلیون دلار خرج گروه تروریستی حزب‌الله در لبنان می‌کند.

هزینه جنگ سوریه برای مردم ایران طی ۶سال گذشته نزدیک به صدمیلیارد دلار هزینه دربرداشته است.

و...

اگر داد نظام از تحریمهایی که محصول سیاستهای ضدمردمی اتمی، موشکی و دخالتهای منطقه‌‌یی رژیم است بلند می‌باشد، نه برای این است که به‌حال مردم ایران دل می‌سوزاند، بلکه نگران این‌ است که نتواند هزینه نیروهای سرکوبگر سپاه پاسداران و سایر نیروهای سرکوب و نیز سیاستهای تروریستی و دخالتهای منطقه‌‌یی به‌عنوان عمق استراتژیک نظام را تأمین کند. به عبارت دیگر نگران موجودیت نظام ولایت فقیه است.
Add a comment...

Post has attachment
شهرهای میهن - حمایت از گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس توسط کانونهای شورشی - خرداد ۹۷

https://goo.gl/YLPBwy
Add a comment...

Post has attachment
لنجداران جنوب ایران در شرایط نزدیک به مرگ!

ادامه از لینک زیر

https://goo.gl/fqncBN
Add a comment...

Post has attachment
طولانی‌ترین نبرد در جنگ یمن

بیزینس اینسایدر ۱۵ژوئن۲۱۰۱۸

کشتی امارات که مورد اصابت حوثی‌ها در بندر یمن قرار گرفت یک ناوچه آبی‌خاکی بود اما از این‌که چه اتفاقی برای آن افتاد اطلاعی در دست نیست.

یک منبع مطلع به بیزنس اینسایدر گفت، کشتی امارات اوایل چهارشنبه مورد اصابت موشکهای حوثی‌ها قرار گرفت این موشک ها ساخت ایران یا چین بود.

تهاجم به بندر یمنی حدیده ادامه یافته است. شورای امنیت بیانیه مشترکی را که خواستار توقف عملیات ائتلاف به رهبری سعودی بود رد کرد. عملیات به رهبری امارات اوایل چهارشنبه شروع شد و شامل عملیات محاصره حدیده است.

ائتلاف گفته است حوثی‌ها موشک‌های بالستیکی را از ایران به داخل حدیده آورده و از این بندر به‌عنوان منبع اصلی درآمد استفاده می‌کنند....

بنا‌به‌ گفته رویتر و سی.بی‌.اس این عملیات با حدود ۲۱۰۰۰سرباز ائتلاف صورت گرفته است. آنها بر شبه‌‌نظامیان حوثی از جنوب و غرب و شرق فرود آمده‌اند.

https://goo.gl/9mGN8Q
Add a comment...

Post has attachment
آینده نظام چه می‌شود؟!
فقط خدا می‌داند ۶ماه دیگر چه اتفاقی می‌افتد!
آینده نظام چه می‌شود؟! این روزها این محتوای اولین و آخرین سؤالی است که هر یک از کارگزاران و سران و سرکردگان نظام به بیانهای مختلف می‌پرسند.

با آشکار شدن نشانه‌های متعدد قرار گرفتن رژیم در دوران سرنگونی، همه اجزای رژیم، چه آنها که در متن حاکمیت هستند و چه آنها که در حاشیه‌های حاکمیت بیتوته کرده‌اند و چه آنها که دم و دنباله‌های رژیم در خارج کشور هستند و ادای اپوزیسیون را در می‌آورند، سخت به «حول و ولا» افتاده‌اند و مذبوحانه تلاش می‌کنند جلوی این حکم قطعی تاریخ (یعنی سرنگونی) را بگیرند.

از جمله عناصر این جماعت نالان و هراسان، فردی به نام مصطفی تاجزاده است که در زمان خاتمی معاون وزارت کشور بوده و در سالهای اخیر به حاشیه رانده شده بود و خبری از او نبود. وی به‌خصوص پس از قیام دیماه فعال شده است و با مصاحبه‌های متعدد‌ یا انتشار کلیپ در فضای مجازی؛ به‌شدت در تلاش و تقلا برای نجات رژیم از گرداب سرنگونی است.

ادامه از لینک زیر
https://goo.gl/mhBoqs
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded