Profile cover photo
Profile photo
Mobilhanem
9 followers -
Android ve ios yazılım geliştirme hakkında kapsamlı bilgiler veren örnek kodlar paylaşan aktif Mobil Kod blogu ve platformu.
Android ve ios yazılım geliştirme hakkında kapsamlı bilgiler veren örnek kodlar paylaşan aktif Mobil Kod blogu ve platformu.

9 followers
About
Mobilhanem's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Merhaba arkadaşlar,
Mobilhanem.com için hazırladığımız Arduino derslerimize Dijital Pinler ve Dijital I/O Fonksiyonları ile devam ediyoruz. Bu dersimizde dijital pinlerden ve bu dijital pinlerin kullanımda bize yardımcı olan fonksiyonlardan bahsedeceğiz. Önce dijital pinler nedir inceleyip ardından Arduino UNO’da bulunan 14 adet dijital pini ve 6 adet analog pini dijital olarak nasıl kullanabileceğimizi pinMode, digitalWrite ve digitalRead fonksiyonları ile birlikte göreceğiz.

Post has attachment

Post has attachment
Merhaba arkadaşlar mobilhanem.com için hazırladığımız PHP eğitimlerinde bu ders trim fonksiyonu kullanımına bakacağız. Trim fonksiyonu genellikle güvenlik amacıyla kullanılır. Başlıca kullanım alanları form işlemlerinde kullanıcıdan gelen verilerin boşluklarını silmekte kullanılır. Trim Fonksiyonu Trim fonksiyonu bir string ifadenin başındaki ve sonundaki boşlukları siler. 

Post has attachment


Merhaba arkadaşlar mobilhanem.com için hazırladığımız bu dersimizde Temel String Fonksiyonlarına bakacağız. Php de bir sürü temel string fonksiyonları mevcut. Biz bu fonksiyonlardan genelde kullanılanlarına bakacağız.

Post has attachment
Merhaba arkadaşlar,
Mobilhanem.com için hazırladığımız Arduino derslerine Serial Port ile devam ediyoruz. Serial Port tüm Arduino kartlarda en az bir adet mevcuttur ve Arduino kartımız ile bilgisayar veya diğer cihazların haberleşmesinde kullanılır. Bizim bu seride ki derslerimizde kullanacağımız Arduino UNO kartında bir adet Serial Port vardır. Birden fazla Serial Port kullanmak isteyen kulllanıcıların Arduino MEGA veya Arduino DUE gibi toplamda 4 adet Serial Port sahip olan kartları tercih etmesi gerekmektedir.

Post has attachment
Merhaba arkadaşlar,
Mobilhanem.com sitesi üzerinden yayınladığımız ElasticSearch derslerine devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda ElasticSearch frameworkünün ne olduğu üzerinde durmuştuk. Bu yazımızda ise ElasticSearch kurulumu nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.Post has attachment
Merhaba arkadaşlar,
Mobilhanem.com eğitim portalı üzerinden sizler için yeni bir eğitim dizisine başlıyoruz. Bu eğitim dizisinde son yıllarda PHP Frameworkler arasında popülerliği gittikçe artan Laravel’i anlatacağız ve Laravel nedir , nasıl kullanılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Post has attachment
Merhaba Arkadaşlar,
Mobilhanem.com sitemiz üzerinden anlattığımız/yayınladığımız Android Eğitimleri yazı serimizde bu dersimizde İlk Uygulama (Merhaba Android) ile devam ediyoruz. Dersin başlığından da belli olacağı gibi bugünkü dersimizde android kodlamaya giriş yapacağız ve ilk programımızı emülatör veya gerçek bir cihaz üzerinde çalıştıracağız.

Öncelikle Android Studio’da Merhaba Android adında bir uygulama oluşturalım. Android Studio’da proje oluşturmak için dersimizi inceleyebilirsiniz. Merhaba Dünya uygulamamızı oluştururken Android Studio bize hangi template ile uygulamayı oluşturacağımızı soracaktır. Biz Empty Activity olanı seçerek devam ediyoruz.
Wait while more posts are being loaded