Profile cover photo
Profile photo
ČESKÝ MINCOVNÍ OBCHOD - mince a ražby
25 followers -
Fascinace sbíráním mincí a ražeb
Fascinace sbíráním mincí a ražeb

25 followers
About
Posts

Post has attachment
Český Mincovní Obchod® Vám představuje pamětní ražbu ke 100. výročí narození Johna Fitzgeralda Kennedyho.
John Fitzgerald #Kennedy byl roku 1961 zvolen jako 35. prezident USA. Nadchl celou Ameriku, ale i celý svět svým mladistvým šarmem, příjemným vzhledem a jasným rozumem. V pátek 22. listopadu 1963 ukončila život tohoto nadějného politika kulka atentátníka v Dallasu. I dnes, více než 50 let od tohoto tragického momentu zůstává John F. Kennedy jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji zmiňovaných prezidentů Spojených států amerických.
https://www.mincovni-obchod.cz/xxxl-cestna-razba-john-f-kennedy-2200251-23.html
Photo

Post has attachment
A máme tu dalšího vítěze. LED Televizor vyhrál náš zákazník z Prahy.
Mezi 1125 účastníky byl nejrychlejší a tak se stal vítězem soutěže o tento televizor.
K výhře mu tímto gratulujeme a zárověň bychom rádi poděkovali všem účastníkům!
Photo

Post has attachment
Český Mincovní Obchod® Vám představuje exkluzivní sběratelskou ražbu k 300. výročí narození císařovny Marie Terezie

Letos si připomínáme 300. výročí narození významné habsburské panovnice Marie Terezie. Kromě toho, že byla císařovnou, byla také českou královnou. Stalo se tak 14. dubna 1743 kdy byla korunována v Chrámu svatého Víta Svatováclavskou korunou. Dodnes jsou s ní spojeny především významné vojenské stavby jako Terezín, Tereziánská zbrojnice v Olomouci, ale třeba i Tereziánské křídlo Pražského hradu.
http://www.mincovni-obchod.cz/pametni-razba-marie-terezie-9176812-23.html
Photo

Post has attachment
Karlův most je jeden z třinácti velkých pražských mostů přes řeku Vltavu. Stářím přes 655 let je jedním z nejstarších kamenných mostů v Evropě! Tento přes půl kilometru dlouhý most má šestnáct oblouků. Všechny oblouky zdobí sochy svatých. Jednou z nich je socha svatého Jana Nepomuckého, který byl údajně na tomto místě vhozen do mřeky Vltavy.
http://www.mincovni-obchod.cz/giganticka-razba-karluv-most-8203201-23.html
Photo

Post has attachment
Votivní obraz Jana Očka z Vlašimi je velmi známým a významným středověkým obrazem. Objednal jej kolem roku 1371 pražský arcibiskup Jana Očka z Vlašimi. Měl býr umístěn v tehdejší letní rezidenci pražských arcibiskupů v Roudnici nad Labem.
http://www.mincovni-obchod.cz/karel-iv-na-votivnim-obraze-jana-ocka-z-vlasimi-9173751-23.html
Photo

Post has attachment
Prezidentské volby v USA jsou rozhodnuty: novým prezidentem USA je Donald Trump! Vyhrál tyto volby a porazil tak svojí demokratickou sokyni Hillary Clintonovou. Celý svět čeká, jak realitní magnát ovlivní budoucnost nejen v USA.
http://www.mincovni-obchod.cz/mimoradna-razba-donald-trump-1701641-23.html
Photo

Post has attachment
Tento rok v září byla papežem Františkem svatořečena zřejmě světově nejznámější řádová sestra a nositelka Nobelovy ceny za mír – Matka Tereza! Díky její činnosti ve slumech v Kalkatě byla světově proslulá jako "Anděl chudých". V roce 1979 jí byla propůjčena za její celoživotní činnost Nobelova cenu za mír.
http://www.mincovni-obchod.cz/pametni-razba-svatoreceni-matky-terezy-1963319-23.html
Photo

Post has attachment
Letos si připomínáme 700 let od narození "Otce vlasti" Karla IV. Tuto překrásnou ražbu Vám nyní představuje Český mincovní obchod.
http://www.mincovni-obchod.cz/giganticka-razba-karel-iv-9176603-23.html
Photo

Post has attachment
První částí československé hymny se stala píseň z divadelní hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka uvedené v Praze v roce 1834. Hudbu k ní složil František Škroup. Ta se stala v roce 1918 československou národní hymnou a je dodnes českou národní hymnou.
http://www.mincovni-obchod.cz/giganticka-narodni-razba-kde-domov-muj-8203111-23.html
Photo

Post has attachment
Jeroným Pražský byl český náboženský myslitel a filozof. Jako zastánce Jana Viklefa a Jana Husa byl pronásledován a vydal se na Kostnický koncil aby se hájil. V květnu 1415 byl uvržen do žaláře a byl souzen. Před 600 lety, necelý rok po Janu Husovi, byl v Kostnici upálen.

http://www.mincovni-obchod.cz/mimoradna-razba-jeronym-prazsky-9173628-23.html
Photo
Wait while more posts are being loaded