Profile cover photo
Profile photo
‫ملکیما، تخصصی ترین بازار آنلاین املاک ایران‬‎
7 followers -
تخصصی ترین بازار آنلاین خرید و فروش، رهن و اجاره و ... املاک ایران
تخصصی ترین بازار آنلاین خرید و فروش، رهن و اجاره و ... املاک ایران

7 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
لزوم احداث ساختمان‌های با کیفیت و دارای ضمانت
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی حرکت به سوی حرفه‌ای گری در امر ارائه خدمات مهندسی را هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی در این بخش اعلام کرد و افزود: همانطور که ما به عنوان یک شهروند انتظار داریم تا در هر بخشی از تخصصی‌ترین، حرفه‌ای ترین و با کیفیت‌ترین خدمات بهره‌مند شده و از افرادی با صلاحیت که قادر به تضمین خدمت ارائه شده‌اند، استفاده کنیم باید در حوزه خدمات مهندسی نیز به همین شیوه عمل کنیم.

به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نخستین جلسه شورای بررسی و تأیید مبانی قیمت‌گذاری ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحقق وظایف اجتماعی موجود در قبال مهندسان از طریق کارکرد صحیح این شورا بیان کرد: خوشبختانه برغم تأخیر در تشکیل این شورا امروز موفق به راه‌اندازی آن شدیم، شورایی که وزارت راه و شهرسازی تصمیم دارد به وسیله آن کنترلی صحیح بر خدمات ارائه شده مهندسی در کشور داشته و مبانی قیمتی واقعی را ضمن نظارت بر این امر تعیین کند.
مظاهریان در ادامه نظر کلان وزارتخانه در این حوزه را طراحی یکپارچه تمامی فرایند خدمات مهندسی و ایجاد مبانی فکری منسجم در این بخش اعلام کرد و افزود: در این شورا باید طرحی منسجم و هماهنگ در خصوص فرایند خدمات مهندسی و شفاف‌سازی امور مربوط به آن، تهیه و از این طریق مبانی قیمت‌گذاری را تعیین کنیم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهری ضمن اشاره به شرایط مناقشه‌آمیر تعیین مبانی قیمت‌گذاری خدمات مهندسی در زمان فعلی و تصور سوری بودن بخشی از این خدمات از سوی خریداران خدمت گفت: قطعا با تشکیل این شورا می‌توانیم این نوید را به همگان بدهیم که وزارت راه و شهرسازی به اطمینانی در این حوزه رسیده و بدون شک از این پس شاهد نظم نوینی در فرایند ساخت و ساز شهری خواهیم بود.
وی در ادامه با تأکید بر این نکته که نقش مؤثر شورای بررسی و تأیید مبانی قیمت‌گذاری تا یک دهه آینده مشخص خواهد شد گفت: با توجه به تصویب آئین‌نامه کنترل ساختمان در روزهای آتی باید به ایجاد هماهنگی و پیوستی مناسب بین این آئین‌نامه و فرایندهای جدید تعریف شده در شوراهایی نظیر شورای بررسی و تأیید مبانی قیمت‌گذاری توجه کرده و فعالیت‌های گسترده‌ای را در این بخش به انجام برسانیم.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود حرکت به سوی حرفه‌ای گری در امر ارائه خدمات مهندسی را هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی در این بخش اعلام کرد و افزود: همانطور که ما به عنوان یک شهروند انتظار داریم تا در هر بخشی از تخصصی‌ترین، حرفه‌ای ترین و با کیفیت‌ترین خدمات بهره‌مند شده و از افرادی با صلاحیت که قادر به تضمین خدمت ارائه شده‌اند، استفاده کنیم باید در حوزه خدمات مهندسی نیز به همین شیوه عمل کنیم.
مظاهریان در این‌باره با تأکید براینکه درحال حاضر خدمات مهندسی به دلیل تداخل نظام مسئولیتی، این ضمانت و آسودگی خاطر را برای خریداران خدمت ندارد گفت: امروزه می‌بینیم که خدمات مهندسی در ایران تنها ۲ درصد از قیمت تمام شده یک پروژه را شامل می‌شود که این رقم در سایر کشورها تا ۱۰، ۷، ۵و ۱۵ درصد نیز ادامه دارد، مسئله‌ای که در کشور ما نیز قطعا باید مورد توجه قرار گرفته و با کیفیت خدمات ارائه شده تناسب داشته باشد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین در اشاره به بحث حرفه‌ای‌گری تصریح کرد: قطعا ما به عنوان شهروند زمان دریافت خدمات با کیفیت بالا نه تنها هزینه آن را با رغبت پرداخت می‌کنیم بلکه حاضر به پرداخت انعام نیز هستیم اما این درحالی است که در شرایط کنونی همواره شاهد نارضایتی خریداران خدمت در حوزه خدمات مهندسی هستیم که همه ناشی از قوانین و اجبارهایی موجود در این حوزه است.
به گفته این مقام مسئول با توجه به تجارب جهانی، ساختمان نیز مانند سایر حرفه‌ها دارای خدماتی است که انتظار می‌رود به بهترین شکل ارائه و در اختیار شهروندان قرار گیرد چراکه مردم حاضرند برای دریافت کیفیت بیشتر مبلغ بالاتری را پرداخت کنند اما باید به این موضوع نیز توجه کرد که نظام مبتنی بر کار و کپن این فرایند را بر هم زده و به بحث افزایش خدمات و تضمین آن‌ها معنایی ثانوی می‌بخشد.
مظاهریان در این‌باره افزود: امیدوارم با توجه به شرایط به وجود آمده بتوانیم ضمن ارائه خدمات مهندسی حرفه‌ای و شفاف خدماتی با ضمانت ارائه کنیم تا در نتیجه شاهد ساخت ساختمان‌هایی با کیفیت بالاتر باشیم.
وی همچنین با اشاره به این نکته که شورای بررسی و تأیید مبانی قیمت‌گذاری باید به نحوی عادلانه مبانی قیمت‌گذاری در حوزه خدمات مهندسی را تعیین و تصویب کند گفت: قطعا کار این شورا به شدت سخت و پیچیده خواهد بود چراکه باید به بررسی مسائل در سطح تمامی رشته‌های حوزه مهندسی پرداخته و تصمیم‌گیری کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه اضافه کرد:تصور می‌کنم مجموعه بسیار خبره و کارآمدی در این شورا گرد هم جمع شده‌اند که ضمن عمل به وظیفه اجتماعی خود مشغول به کاری هستند که جامعه و مهندسان هر دو از آن منتفع می‌شوند.
مظاهریان با تأکید بر اینکه اقدامات شورا باید مبتنی بر تجارب داخلی و جهانی در دهه‌های گذشته پیش برود گفت: ما باید در این مجموعه به مبانی قابل دفاع و مناسبی برسیم چراکه اگر فرایند تصمیم‌گیری به گونه‌ای صحیح پیش رود بدون شک نتیجه آن نیز ملاک عملی برای همگان خواهد شد.
مظاهریان در پایان با تأکید بر اینکه باید در این حوزه از دیدی وسیع برخوردار باشیم گفت: ما باید نظام فنی، اجرایی و نظام ساخت و ساز شهری و غیرشهری را از پایه یکسان کنیم چرا که اگر راضی به وجود ۲ سیستم ساخت و ساز جداگانه در کشور نیستیم باید ضمن ایجاد نظامی یکپارچه در این حوزه، بخشی مشترک بین آن‌ها ایجاد کرده و این فرایند را به گونه‌ای صحیح پیش ببریم.

سایت مرجع :
https://melkima.ir/Blog/c-95-%D9%84%D8%B2%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B6%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA
Photo
Add a comment...

Post has attachment
رنگ ساختمان
رنگ آمیزی یکی از ساده ترین و شاید ابتدایی ترین کارها برای تغییر دادن دکوراسیون منزل شما می باشد، بی شک هر خانه ای بعد از مدتی نیاز به کمی تغییر و ترمیم دیوارهای کهنه و کثیف دارد.
رنگ هاي ساختماني به دو دسته رنگ هاي قابل شستشو و رنگ هاي غير قابل شستشو تقسيم مي شوند كه رنگ هاي قابل شستشو شامل رنگ هاي روغني و یا اكريليك و رنگ هاي غير قابل شستشو شامل رنگ هاي پلاستيكی هستند.
گزينه هاي ديگر از قبيل بلكا، كنيتكس و يا مولتي كالر براي پاركينگ ها، راه پله ها و مناطق عمومي مناسب هستند و در داخل ساختمان کاربرد چندانی ندارند.
رنگ پلاستیک
این رنگ از قدیمی ترین نوع رنگ ها بوده و با کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد. رنگ کردن با آن بسیار آسان است و فقط باید دقت کنید که رنگ آماده شده بسیار غلیظ یا رقیق نباشد، چرا که در صورت غلظت بالا رنگ به خوبی بر روی سطح پخش نمی شود و پس از خشک شدن اثر قلم مو یا غلطک را باقی می گذارد. و در صورت رقیق بودن باید چند سری عمل رنگ زدن را تکرار کنید و ممکن است در جریان این رنگ آمیزی مدام خود را سرزنش کنید!
مزایا رنگ پلاستیک:
با آب مخلوط می شوند و نیاز به حلال های نفتی ندارند.
رنگ های پلاستیک درجه ی یک قابل شست و شو می باشند.
سرعت در رنگ آمیزی و اتمام کار در این رنگ ها زیاد است.
بوی زننده ای همانند رنگ های روغنی ندارند.
این رنگ ها زود خشک می شوند .
این رنگ ها مات بوده و ایراد های دیوار ها و سقف ها را تا حد زیادی از بین می برند.
معایب رنگ پلاستیک:
آب گریز نبودن آن زیرا آب را به خود جذب می کند.
زود چرک می شود و قابل شست و شو نمی باشد.
قابل استفاده بر روی آهن آلات مثل در و پنجره و نرده نمی باشد.
رنگ های روغنی
این رنگ ها نیز از رنگ های سنتی و قدیمی محسوب می شوند که هنوز هم برای رنگ آمیزی درب و پنجره بهترین گزینه محسوب می شوند. حتی در مواقعی که از رنگ های دیگر برای زیبایی درب های فلزی استفاده می شود از رنگ های روغنی به عنوان آستر عایق و زد زنگ استفاده می شود. این رنگ ها به سه دسته ی مات، نیمه مات و براق موجود است از مزایای این رنگ مقاوت بالا، ماندگاری، و پوشش خوب آن است و به همین دلیل گزینه ی مناسبی برای در ها و پنجره ها محسوب می شود، و به دلیل براق بودن نور را منعکس می کند و سبب روشنایی بیشتر فضا می شود. واز معایب آن است که موج و ایراد های گچ کاری را مشخص می کند.
رنگ های روغنی مات
از مزایای این رنگ این است که به علت مات بودن نور را منعکس نمی کند و ایرادات گچ کاری را تا حدودی نشان نمی دهد. از معایب آن است که مثل رنگ براق صد در صد قابل شست و شو نبوده و به راحتی نمی توان آن را پاک کرد و جای دستمال روی دیوار باقی می ماند، از معایب بعدی آن این است که پوشش کمتری دارد و بوی آن نسبت به رنگ براق بیشتر است.
رنگ های روغنی نیمه مات نیز بین این دوسته قرار می گیرند.
رنگ مولتی کالر
این نوع از رنگ ها قابل اجرا بر روی تمامی سطوح‌ است. رنگ‌های مولتی‌کالر دکوراتیو بوده و یک لایه ی نازک بر روی سطوح ایجاد می‌نماید و بسیار مناسب برای سطوح گچ، سیمان، بتون، آهن، آلومینیوم، چوب، رنگ، سنگ، شیشه، کاشی، پلاستیک، رنگ روغن و.... است.از مزایای رنگ های مولتی کالر بافت ویژه این رنگ و مات و کم‌ جلا بودن آن، مشکلاتی از قبیل موج و خرابی سطح زیر کار دیوار را در خود محو می‌کند. از آن جایی که ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمی‌کند، برای محیط‌های پرترافیک و یا پر رفت‌و‌آمد مانند راه‌پله‌ها بسیار مناسب است. در صورت آسیب‌دیدگی به سادگی با حداقل مواد و به بهترین وجه ممکن قابل ترمیم است. در مدت کوتاهی خشک می شود، بدون بو است، ضخامت کمی دارد، قابلیت اجرا بر روی تمامی سطوح بدون رنگ پریدگی و زرد شدن را دارد.

ادامه مطلب در سایت مرجع :
https://melkima.ir/Blog/c-96-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86
Photo
Add a comment...

Post has attachment
لزوم استفاده از طراحی داخلی
طراحی داخلی هنر مدیریت صحیح فضای داخلی به منظور رسیدن به بهترین بازدهی فیزیکی و روانی است.طراحان با در نظر گرفتن همه ی شرایط و نیاز ها در جهت رفاه افراد ساکن در خانه اقدام به طراحی می کنند.امروزه دکوراسیون داخلی منازل بیشتر از قبل مورد توجه است. کار طراحان و معماران رعایت استانداردها و ساختن فضاها متناسب با نیازها برای عملکرد مناسب است و با توجه به این ها و نکات تخصصی و ترفند ها شروع به کار می کنند و دکوراسیون داخلی خانه را طراحی می کنند.در واقع در چیدمان دکورمنزل علاوه بر اینکه زیبایی فضا مورد توجه است باید به تناسب فضا نیز اهمیت داد وهمزمان با بهترین استفاده از فضا و مبانی زیباشناسی با استانداردهای متناسب با ابعاد انسانی و جنبه های احساسی انسان همراه و هم جهت باشد و برای کارایی بالاتر به متریال ها، بافت ها، رنگ ها و نور چه از نظر بصری و چه کیفیت و مکان بکارگیری توجه کرد. به همین منظور است که افراد زیادی برای چیدمان خانه های خود از معماران و طراحان کمک می گیرند تا در عین زیبایی فضای مناسب را در خانه های خود داشته باشند.برای طراحی داخلی مسلم است که کمک گرفتن از افراد متخصص در این رشته و مشورت با آن ها نتایج موثرتری دارد اما در صورت علاقه به هنر و دلایل مختلف برای ایجاد تغییر در منزل خود می توانید از تصاویر و مقالات معتبر استفاده کنید

منبع : https://melkima.ir/Blog/c-97-%D9%84%D8%B2%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اجاره :
اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود، اجاره دهنده را موجر و اجاره کننده را مستاجر و مورد اجاره را عین مستاجره گویند.
اجاره در لغت از ریشه اجر به معنای رهانیدن، به فریاد رسیدن، چیزی را به فرد دادن می‌باشد. در اصطلاح عقدی است که به موجب آن مستأجر، در برابر مالی که به موجر می‌دهد، برای مدت معین مالک منافع عین مستأجره می‌شود. یعنی همان سلطه و اختیار استفاده مالک را از عین مورد اجاره دارد. بنابراین اجاره عقدی تملیکی و معوض و موقت می‌باشد.
اقسام اجاره
در قانون مدنی، اجاره بر سه قسم است:
اشیاء
حیوانات
اشخاص
اجاره چیست؟
قرارداد اجاره در واقع قراردادی برای انتقال منافع است ( باید گفت هر شی ای از عین و منافع تشکیل شده است که عین در واقع همان موجودیت آن شی است که حاضر است و منافع چیزی است که از آن عین به صورت تدریجی حاصل می گردد با این حال ممکن است که خود این منافع در صورت تراکم به صورت عین در آیند جهت روشن شدن مطلب مثالهایی را مطرح می کنیم :
به طور مثال ساختمان یک عین است ولی استفاده ای که می توان از آن کرد منفعت آن است مثلا ً در آن زندگی کرد ، کار کرد یا ...
یا مثلا ً یک اسب یک عین است ولی استفاده ای که می توان از آن کرد منفعت آن است مثلا ً سوارکاری یا بارکشی منفعتی است که از این اسب حاصل می آید .
یا مثلا ً یک درخت یک عین است ولی میوه ای که از آن حاصل می آید منفعت آن است که در اثر مرور زمان حاصل شده و پس از تراکم ، خودش تبدیل به یک عین می گردد . حال عده ای از حقوقدانان در تعریف عین و منفعت اینگونه
بیان داشتند که : عین مالی است مادی که به صورت مستقل در خارج وجود دارد و قابل احساس با یکی از حواس ظاهره است و منفعت مالی است که استقلال نداشته و به تدریج از عین حاصل می گردد و ممکن است مادی و محسوس نباشد یا در نتیجه تراکم به صورت عین درآید ).
پس قرارداد اجاره در مورد منافع قابل انعقاد می باشد . سوالی که پیش می آید اینکه این منافع چه چیزهایی می توانند باشند ؟ که در پاسخ باید گفت بر طبق قانون مدنی می توان قرارداد اجاره را در مورد اشیا ، انسان و حیوان منعقد کرد با این حال پس ازتصویب قانون کار عده ای بر این عقیده اند که دیگر قانون مدنی در مورد اجیر کردن افراد ( اجاره اشخاص ) غیرکارآمد و متروک است و پس از تصویب قانون کار باید بر طبق آن روابط کارگر و کارفرما را بررسی کرد ، با این حال عده ای معتقد به بقای قانون مدنی هستند . ولی عملا ً بیشتر در این موارد بر طبق قانون کار رفتار می گردد مگر در مورد یکسری مسایل خاص .
اجاره حیوانات
در مورد حیوانات هم باید دانست که کماکان بر طبق این قانون امکان اجاره حیوانات برای کارهای مختلف به طور مثال کارهای کشاورزی ، بارکشی و .... وجود دارد .در مورد اشیا باید گفت که باید در میان اشیا بین املاک و سایر اشیا تفاوت نهاد و گفت که در مورد اجاره اشیا کماکانقانون مدنی حاکم است به طور مثال قراردادهای اجاره ماشین و ... ولی در مورد اجاره املاک مقررات قدری متفاوت است.
اجاره املاک
در مورد اجاره املاک باید گفت که بحث اجاره املاک تجاری با املاک مسکونی تفاوتهایی دارد و در مورد اجاره املاک قوانین مختلفی طی سالها به تصویب رسیده اند .
در این زمینه قانونی در سال 1356 به تصویب رسید که هنوز هم در مواردی قابلیت اجرایی دارد قانون دیگری نیز در این زمینه در سال 1362 به تصویب رسید و قانون دیگر که در واقع یک ماده واحده بود ( ماده واحده قانونی است که تنها دارای یک ماده می باشد ) در سال 1365 به تصویب رسید ونهایتا در سال 1376 آخرین قانون در این زمینه به تصویب رسید.
کلیات قانون 1356
در توضیح باید گفت که در قانون سال 1356 اجاره کلیه املاک اعم از مسکونی و تجاری مطرح گردیده بود و در این قانون گفته شده بود چه اجاره با سند عادی باشد چه با سند رسمی باشد و یا اینکه اصلا ً سند مکتوبی در این زمینه باشد یا نباشد قرارداد اجاره مشمول مقررات این قانون خواهد بود با این حال مواردی به صورت استثنایی در ماده 2 این قانون از شمول مقررات آن خارج گردیده بودند . در مورد اجاره بها در این قانون آمده بود که میزان آن همان است که در اجاره نامه قید شده است و هرگاه اجاره نامه تنظیم نشده باشد ( همانطورکه گفتیم طبق قانون این سال نیازی نبود که حتما ً قرارداد اجاره به صورت مکتوب تنظیم گردد ) به میزانی است که بین طرفین مقرر و یا عملی شده است ( یعنی میزانی که عملا ً پرداخت می شده مورد قبول است ) و در صورتی که میزان آن معلوم نشود با رعایت مقررات این قانون از طرف دادگاه میزان اجاره بها به نرخ عادله روز تعیین می شود .
با این حال در این قانون مقرر گردیده که تحت شرایطی موجر یا مستاجر می تواند به استناد ترقی یا تنزل هزینه زندگی درخواست تجدیدنظر نسبت به میزان اجاره بها را بنماید .که در این صورت دادگاه با جلب نظر کارشناس اجاره بها را به نرخ عادله روز تعدیل خواهد کرد.
بر اساس این قانون مستاجر نمی تواند منافع مورد اجاره را ( همان طور که قبلا بیان کردیم در عقد اجاره منافع منتقل می گردد ) کلا یا جزئا یا به نحو اشاعه به غیر انتقال دهد یا واگذار نماید مگر اینکه کتبا این اختیار به او داده شده باشد .از جمله نکات دیگری که در این قانون مقرر گردیده در مورد حق کسب و پیشه و نحوه انعقاد قرارداد اجاره است و همچنین مواردی که کماکان بر طبق این قانون اجرا می گردد که در مقاله های بعدی طرح خواهند گردید .

ادامه مطلب در سایت مرجع :
https://melkima.ir/Blog/c-40-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87
Photo
Add a comment...

Post has attachment
الزام به اخذ پایان کار چیست ؟
قولنامه حاوی یک تعهد و قول است وقتی خریدار و فروشنده قصد انجام دادن معامله را دارند ولی هنوز مقدمات لازم را فراهم نکرده اند قراردادی می بندند که در آن دو طرف تعهد میکنند که معامله را با شرائط معین و ظرف مهلت خاص انجام دهند این توافق ها مشمول ماده۱۰قانون مدنی است.
از بحث در درباره نظر علمای علم حقوق درباره قولنامه یا بیع نامه بگذریم اولین اثر حقوقی قولنامه چه آنرا قولنامه( تعهد فروش )بنامیم یا مبایعه نامه (سند فروش) تنظیم سند رسمی است آنچه مهم است این است که سند مثبت وقوع معامله و مالکیت باشد و حال آنکه قولنامه چنین اثری را ندارد یعنی تا فروشنده در دفتر اسناد رسمی ملک را منتقل نکرده است نه خریدار می تواند ادعای معامله را بنماید نه اشخاص ثالث می توانند به وقوع معامله بین طرفین استناد کنند در روند عادی طرفین در دفتر خانه حاضر و با رعایت تشریفات لازم اقدام به ثبت مالکیت می کنند این مهم ترین اثر حقوقی قولنامه است حال اگر یکی از طرفین معامله از تعهدات خود سر باز زند چه؟
در این فرض مهم ترین اثر قولنامه که تنظیم سند و انتقال است آشکار می شود که متعهدله می تواند الزام متعهد را به انجام تعهد بخواهد محکمه نیز با توجه به مفاد قراردادواوضاع احوال و مفاد آن وامارات و قراین حکم خود را صادر می کند و تا زمانی که به این تعهد عمل نشود همچنان به قوت خود باقی است حتی مرگ متعهد نیز نمی تواند تعهد را از بین ببرد و این تعهد به وراث منتقل می شود (مواد۸۶۸و۸۶۹ قانون مدنی) و در صور امتناع ایشان الزام آنها را به تنظیم سند بخواهد پس این قرارداد را قولنامه بنامیم یا بیعنامه اگر دارای شرایط صحت معامله باشد و طرفین نیز شرایط لازمه را داشته باشند مقدمه انتقال است و محاکم نیز معمولا اینگونه نظر می دهند.
اصطلاحاتی که در ستون خواسته در مورد الزام به تنظیم سند بکار میرود
الزام خوانده به حضور در دفتر اسناد رسمی و انتقال و تنظیم سند…یک باب منزل… که عرصه آن موقوفه است.
الزام به انتقال رسمی مالکیت.
الزام به حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی و تنظیم و امضاء سند انتقال رسمی پلاک….
الزام خوانده به تنظیم سند رسمی…دانگ مشاع.
الزام به انجام تعهد مبنی بر تنظیم سند انتقال.
الزام خوانده به حضوردر دفاتر اسناد رسمی و امضاءسند انتقال.
الزام به تهیه مقدمات و تنظیم سند رسمی (افراز)و اقدامات اولیه در جهت نقل و انتقال
الزام به تحویل مورد معامله.
مطالبه وجه التزام
به همراه متعلقات .تلفن … انباری پارکینگ قدر السهم از عرصه و بنا و مشاعات و مشترکات و منصوبات
الزام به تنظیم سند رسمی و انتقال ششدانگ پلاک…به اضافه یک خط تلفن به شماره…
مواد قانونی و اصول مورد استناد
اصل لزوم معاملات و اصل صحت معاملات
مواد۱۰و۱۹۰و۱۹۱و ۲۱۹و۲۲۲و۲۲۳قانون مدنی
آیه شریفه اوفوا بالعقود(آیه مبارکه ۱ سوره مائده)
اقدامات دادگاه برای الزام به تنظیم سند
احراز مالکیت خوانده:از طریق استعلام ثبتی (اگر شماره پلاک در قولنامه اشتباه ثبت شده باشد دادگاه آنرا اصلاح می کند و حکم به انتقال می دهد)
احراز مالکیت خوانده بر تبعات مبیع :در مورد تلفن استعلام از طریق اداره مخابرات
احراز تادیه قسمتی از ثمن (پیش پرداخت)و محاسبه مابقی ثمن و قید درحکم :در مورد چک استعلام از طریق بانک
احراز انجام معامله و قرارداد از بررسی اسنادو اظهارات طرفین وشهود :ملاحظه اصل مبایعه نامه.توجه به دفاعیات خوانده.توجه به اهلیت طرفین.توجه به نحوه تحریر سند عادی. توجه به مفهوم و ماهیت سند تنظیمی و شروط و تعهدات طرفین
احراز هویت وشناسای فروشنده وخریدار در صورت فوت آنها ورثه با ملاحظه انحصار وراثت
تحقیق راجع مورد معامله اگر در رهن بانک باشد تعیین و احراز میزان بدهی …و با حفظ حقوق مرتهن و یا بازداشت کننده مقدم حکم به الزام به انتقال داده شود
توجه به هزینه های انتقال سند وعهده ار بودن آن از سوی طرفین:هزینه های لازمه بطور معمول برای انتقال (مالیات و عوارض شهرداری )بر عهده مالک و هزینه تحریر سند بالمناصفه بر عهده طرفین است
انجام هر گونه تحقیق و اقدامی که برای کشف حقیقت لازم باشد :مثلا در مورد تملک مالکانه معاینه محل برای احراز تصرفات

ادامه مطلب در سایت اصلی به نشانی :
https://melkima.ir/Blog/c-42-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F
Photo
Add a comment...

Post has attachment
برای دریافت و مشاهده انواع قراردادهای ملکی و مطالب مرتبط با آن به سایت تخصصی ملکیما مراجعه کنید .

سایت :
https://melkima.ir/Blog/10-1-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%84%DA%A9
Add a comment...

Post has attachment
مزایا و معایب کابینت های ام دی اف (MDF)
کابینت های ام دی اف امروزه به علت قیمت مناسب نسبت به کابینت های چوبی و های گلاس و همینطور مقاوم بودن آنها در برابر رطوبت در اکثر خانه مشاهده می شود. در این مطلب با کابینت های ام دی اف و مزایا و معایب آن بیشتر آشنا می شویم.

مزایا
1- هزینه پائین
یکی از برجسته ترین مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف (MDF) قیمت آن می باشد. از آنجاییکه ام دی اف (MDF) از فیبرهای چوبی ، موم، و رزین ساخته شده است ارزانتر از کابینت های تمام چوب، استیل زنگ نزن، و سایر جنس های کابینت هستند. بنابراین اگر می خواهید کابینت های آشپزخانه تان را با هزینه مناسبی نو نوار کنید، کابینت های ام دی اف ، گزینه ایده آلی می باشند.

2- به راحتی تمیز می شوند
از آنجاییکه سطح کابینت های ام دی اف(MDF) از لایه نازکی از وینیل تشکیل شده است، به راحتی تمیز می شوند. بیشتر لکه ها را می توانید با اسفنج یا یک تکه پارچه نرم و آب پاک کنید. برای لکه های مقاوم تر، می توانید به اسفنج تان کمی شوینده خانگی غیر ساینده اضافه کنید. با وجود این، از به کار بردن شوینده های قوی که حاوی مواد نفتی، الکلی یا استون هستند، خودداری کنید زیرا ممکن است به سطح کابینت آشپزخانه آسیب برسانند. پس از پاک کردن لکه، کابینت را با دستمال کاغذی خشک نمایید تا از آسیب های ناشی از رطوبت جلو گیری شود.

3- بد شکل و دچار انحراف نمی شود
برخلاف کابینت های چوبی، کابینت های ام دی اف (MDF) مستعد تاب برداشتن و انحراف نیستند. درکابینت هایی که تاب بر می دارند، درب کابینت به خوبی بسته نمی شود، طبقه ها نامتقارن می شوند، و حتی شاید ظاهری غیر جذاب و نامتقارن پیدا کنند. اگر کابینت های چوبی در محیط بسیار مرطوب استفاده شوند، احتمال دارد که این مشکلات پیش بیاید. کابینت های ام دی اف (MDF) جایگزین ایده آلی برای آب و هوا و یا فضای بسیار مرطوب هستند، زیرا دیگر لزومی ندارد که نگران بدشکل شدن یا آسیب ناشی از رطوبت باشید.

ادامه مطلب در لینک زیر :
https://melkima.ir/Blog/c-54-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%81--MDF-
Photo
Add a comment...

Post has attachment
قولنامه چیست؟
اگر شما قرار است ملکی را بخرید و یا هر نوع معامله دیگر انجام دهید ولی نمی توانید مبلغ مورد توافق را یکجا بپردازید و از آن طرف مالک نمی تواند تحت این شرایط ملک را در اختیار شما قرار دهد در نتیجه مشاور املاک طرفین را به نوشتن قولنامه تحت شرایط خاص مورد توافق طرفین تشویق می کند .
قولنامه یک سند عادی محصوب می شود زیرا توسط دفتراسناد رسمی تنظیم نمی شود و تنها یک سند مورد توافق طرفین که بین آن ها نوشته می شود . و باید توجه داشت که پس از حاصل شدن شرایط مورد توافق باید در دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم و ثبت شود
دریافت نمونه قولنامه از لینک زیر :
https://melkima.ir/Blog/c-82-%D9%82%D9%88%D9%84%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بسته حقوقی برای تنظیم کم دردسر قولنامه
اگر به دنبال خانه هستید، به مشاورین املاک مراجعه می کنید و از آن ها برای پیدا کردن خانه کمک می گیرید .بعد از یافتن خانه حال نوبت نوشتن قولنامه می باشد. و در این شرایط آنچه اهمیت دارد نحوه تنظیم قولنامه می باشد.
قولنامه چیست؟
اگر شما قرار است ملکی را بخرید و یا هر نوع معامله دیگر انجام دهید ولی نمی توانید مبلغ مورد توافق را یکجا بپردازید و از آن طرف مالک نمی تواند تحت این شرایط ملک را در اختیار شما قرار دهد در نتیجه مشاور املاک طرفین را به نوشتن قولنامه تحت شرایط خاص مورد توافق طرفین تشویق می کند .
قولنامه یک سند عادی محصوب می شود زیرا توسط دفتراسناد رسمی تنظیم نمی شود و تنها یک سند مورد توافق طرفین که بین آن ها نوشته می شود . و باید توجه داشت که پس از حاصل شدن شرایط مورد توافق باید در دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم و ثبت شود
چه نکاتی برای نوشتن قولنامه باید رعایت شود ؟
خریدار
۱- توجه به مجوز رسمی مشاور املاکی که می خواهید قراردادهای ملکی خود را در آنجا ثبت کنید .
۲- اطمینان از صحت سند ملکی مورد معامله
۳- توجه کنید که آیا کسی که سند فروش را امضا می کند مالک واقعی و یا وکیلی رسمی مالک باشد .
۴- در صورت خرید ملک از وراث به مجوزهای انحصار ورثه وی توجه کنید .
۵- مطمئن شوید که مالک ملک ممنوع المعامله نباشد .
۶- تا زمانی که سند به صورت رسمی به نام شما نبود مبلغ مورد معامله را به طور کامل پرداخت نکنید .
۷- در صورت خرید ملکی که به اجاره داده شده است با مالک ملک بر سر زمان قرارداد استیجاری مستاجر اتمام حجت کنید .
۸-اگر ملک چندین مالک داشت باید همه ی آن ها برای فروش توافق داشته و حصور داشته باشند.
۹- مشخص کنید که اگر ملکی که به شما فروخته شده است شخص دیگری نسبت به آن ادعای مالکیت کرد جبران خسارت بر عهده کیست .
۱۰- علاوه بر امضای مالک و خریدار و مهره مشاور املاک دو نفر شاهد بر معامله نیز باید قولنامه را امضا کنند.
۱۱- درصورت قطعی شدن معامله راه را برای فسخ قرارداد توسط فروشنده ببندید.
۱۲-سعی کنید از امضا کردن قولنامه های دستی خودداری کنید.

ادامه مطلب در لینک زیر :
https://melkima.ir/Blog/c-80-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%B1-%D9%82%D9%88%D9%84%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded