Profile

Cover photo
Mehrnaz S
Attended Amirkabir University of Technology
6,147 followers|1,367,264 views
AboutPostsPhotos

Stream

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
"بكوشيد نيكي به كار آوريد
چو ديديد سرما بهار آوريد"
ویوا جناب ظریف... امیدوارم زودتر به نتیجه برسیم و جشن ملی بگیریم :)
 ·  Translate
9
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
از حالا؟؟؟! زوده بابا...
خدا بزرگه تا سال دیگه باز وعده و وعید میدین حل میشه.. بعد میپیچونید...
#احترام_مراجع  
 ·  Translate
 
رییس فدراسیون #والیبال:ازحالاباید #دلواپس باشیم که چرا زنان را به سالن راه ندادیم.به‌احتمال زیاد سال آینده ازمیزبانی محروم می‌شویم خبرآنلاین
#احترام_مراجع  
 ·  Translate
“رییس فدراسیون #والیبال:ازحالاباید #دلواپس باشیم که چرا زنان را به سالن راه ندادیم.به‌احتمال زیاد سال آینده ازمیزبانی محروم می‌شویم خبرآنلاین”
View original post
10
Mehrnaz S's profile photo
 
بذارین سال دیگه بعد از اینکه وعده و وعید دادین که خانوما رو راه میدین... هفته‌ی آخر میگین نه نمیشه، بازی آخر خبرنگارای زن رو ببرین تو ورزشگاه، بعد از بازیا هم نگران سال دیگه باشین که وای نکنه محروممون کنن!
 ·  Translate
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
پایان قرن۱۶ برای مدتی جراحی ممنوع شد، پاپ معتقد بود که در روز رستاخیز قطعات بدن نمی توانند یکدیگر را پیدا کنند! #راسل
 ·  Translate
“پایان قرن۱۶ برای مدتی جراحی ممنوع شد، پاپ معتقد بود که در روز رستاخیز قطعات بدن نمی توانند یکدیگر را پیدا کنند! #راسل”
8 comments on original post
18
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
یاداشت شیوا نظر آهاری به خاطر آزادی اش:
"آزادی"... (لطفا تا انتها بخوانید)
یکشنبه روزی بود. صبح ملاقات داشتیم و توی ملاقات گفته بودم که " خدا را چه دیدی شاید همین امروز آمدم". پویش گفته بود " خیلی هم امیدوار نباش، چون دارند مرخصی‌ها را برمی‌گردانند. به مسعود گفته‌اند باید برگردد." .. بهاره چهارشنبه‌اش رفته بود مرخصی. از روزی که انتخابات برگزار شد و روحانی رئیس جمهور، همه( زندانی‌های 88) منتظر بودیم که هر لحظه بگویند بیایید بروید. سه ماه طول کشید، تا بهار را خواندند و بعدش دیگر منتظر بودم تا بروم مرخصی. مرخصی‌هایی که فکر می‌کردیم بی‌‌برگشت باشد.
یکشنبه عصر، صدای جیغ مریم اکبری توی بند خبر از مرخصی‌ام داد. مرخصی سه روزه. حتما آنهایی که بوده‌اند می‌دانند که تمام قلبم را آنجا گذاشتم و آمدم بیرون. پیش آدم‌هایی که حاضرم همه چیزم را بدهم برای اینکه بیایند این سوی دیوار.
دو روز گذشته بود و مشغول خانه‌تکانی بودیم که خبر دادند بهار باید برگردد به زندان. بی‌رمق و خسته بودم. گمانم بر این بود که حتما به من هم می‌گویند برگرد. خانه را میان خانه‌تکانی رها کرده و فقط به همان سه روز مرخصی فکر می‌کردم که تنها یک روزش مانده بود. قلبم مچاله شده بود از این بازی.که اگر قرار نبود بمانیم برای چه فرستادنمان به مرخصی سه روزه... حالم عجیب بد شده بود و نمی‌دانم چطور زندانی‌های دیگر ،این همه سال، مرخصی‌های سه روزه را تحمل کرده و دم نزده‌اند. من داشتم خفه می‌شدم.
بهار برگشت و به من دستور بازگشت ندادند. سه هفته بعدش، با سرعت یک مراسم عقد ساده گرفتیم که اگر به زندان برگشتم ملاقات‌هایمان برقرار بماند. من ماندم. دیگر به من دستور بازگشت ندادند. ماهی یکبار برگه تمدید مرخصی‌ام را فکس می‌کردم دادستانی و از یک جایی دیگر آن کار را هم نکردم. گفته بودند هر وقت بخواهند زنگ می‌زنند.
راست‌اش از اینکه من مرخصی مانده بودم و دیگران توی زندان بودند. یک جور حس عذاب وجدان داشتم. لابد این هم از خصوصیات اینجاست که به جای اینکه مقصر اصلی را ملامت کنی، دائم به خودت نگاه می‌کنی که چرا تو مانده‌ای و دیگران نه!
توی این روزها، هر بار که خواستم بروم به دادستانی و خبری بگیرم از حکم و وثیقه و ممنوع الخروجی‌ام، همه گفتند که بهتر است خودم را بهشان نشان ندهم و کمتر آفتابی شوم. نمی‌توانم کتمان کنم که در همه این روزها به آن لحظه عجیب و تلخ و شیرین آزادی فکر می‌کردم. به اینکه اگر قرار باشد، حکم‌ام اینطور به انتها برسد و درحالی که توی خانه‌ام نشسته‌ام خبر بدهند که " آزادی"، خیلی برایم تلخ خواهد بود. با خودم می‌گفتم من لیاقت آن لحظه ناب آزادی را داشته‌ام. لحظه‌ای که همه آن سال‌های تلخ را پشت سر بگذاری و از پله‌های اوین بیایی پایین و بدانی که دیگر همه چیز تمام شده است. اما حسرت آن لحظه، انگار تا همیشه به روی دلم ماند. بین همه تجربه‌های این سال‌ها، بهترین‌اش را از دست داده‌ام.
امروز بلاخره شماره دادستانی را گرفتم تا بپرسم، آخر حکم من کی تمام می‌شود و چرا تکلیفم را روشن نمی‌کنند؟ کی وثیقه‌ام آزاد می‌شود و ممنوع الخروجی‌ام برطرف.. خانمی که تلفن را برداشت، با تعجب گفت که " شما که آزاد شده‌اید!".. سکوت برقرار شد. چه می‌گفت. خانم حسن‌پور گوشی را گرفته بود و می‌گفت که 27 اسفند 93 آزاد شده‌ام و در جواب من که چرا خبر نداده‌اند گفت که " خودت نباید یک زنگ می‌زدی؟" گفتم "به حساب من حکم باید شهریور 94 تمام می‌شد، چه شده، آیا مشمول عفوی شده‌ام؟. جواب نداد. گفت :" چه کار داری برو زندگی‌ات را بکن".... حالا که حدود یک ساعت از لحظه شنیدن خبر می‌گذرد. نمی‌دانم خوشحالم یا ناراحت. فقط می‌دانم که باز در زندگی‌ام آن لحظه بزرگ را از دست داده‌ام.
باید برای همه کسانی که در طول شش سال گذشته، نگران من بوده‌اند. این خبر" آزاد" شدن را می‌نوشتم. باید این متن تشکری باشد از هر کسی که برای یک لحظه هم که شده توی آن دوران به من فکر کرد. تشکر از کسانی که توی آن روزهای پر التهاب اتهام "محاربه" صدایشان را آنقدر بلند کرده بودند تا سیاهی آن روزها را به همه نشان دهند. باید جوابی باشد برای کسانی که سؤال می‌کردند که حکم‌ام چه شد و چگونه آزادم. باید حتی جوابی باشد برای آنان که توی این چند سال هر چه می‌خواستند گفتند و از هیچ حرکتی برای بدنام کردن دریغ نکردند. راست‌اش این است که دیگر مهم نیست آنها چه می‌گویند. مهم این است که خودت بتوانی سرت را بالا بگیری. من همه آنها را بخشیده‌ام.
تصویر شیوا زیر پل یادگار مقابل زندان اوین!
 ·  Translate
3 comments on original post
8
EDY B's profile photo
EDY B
 
تاسف و بس
 ·  Translate
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
شرکت فعال در زمینه تجهیزات نفت و گاز
استخدام کارشناس بازرگانی خارجی
مسلط به فرایند ثبت سفارش – ترخیص و امور گمرکی
با حداقل یکسال سابقه کار
ارسال رزومه به 
MR.MAHDAVI@GMAIL.COM
#استخدام   #بازرگانی  
 ·  Translate
View original post
3
1
Hasan. Raiesipoor's profile photo
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
گفت كه امريكاييا به احترام ايران آب نخوردن ولی نگفت درعوض ما انقدر بيشعوريم كه به احترامشون سرود ملی‌شون رو پخش نكرديم
 ·  Translate
“گفت كه امريكاييا به احترام ايران آب نخوردن ولی نگفت درعوض ما انقدر بيشعوريم كه به احترامشون سرود ملی‌شون رو پخش نكرديم”
85 comments on original post
20
Add a comment...
In her circles
279 people
Have her in circles
6,147 people
alameen ahamah's profile photo
Amin Akhoundi's profile photo
donya jarmouzi's profile photo
iman rayegan's profile photo
Nooreddin Hanafi's profile photo
‫دلقک خاکستری‬‎'s profile photo
Sagecreekliving www.sagecreekliving.com's profile photo
Tork 3da's profile photo
Imtiaz Baig's profile photo

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
18
Mehrnaz S's profile photoEDY B's profile photosoheil rayat doost's profile photo
4 comments
 
بحث قناعت به حداقل نیست توی عکس نوشته پیگیری نشده، تذکر دادم که بی انصافی است بگیم پیگیری نشده.
 ·  Translate
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
من متوجه نمیشم، مگه ما به روحان رای ندادیم؟ مگه یکی از دلایل رای دادنمون همین به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای نبود؟ مگه روحانی رای نیاورده؟
پس چرا هنوزم ما رو سرکوب میکنن؟ چرا مخالفان رو عین شش سال پیش، تهدید نمیکنن(والا ما راضی به باتوم و تیر نیستیم عین اون موقع)؟ چرا صدا و سیما رو ازشون نمیگیرن؟ چرا این مخالفا رو زندان نمیبرن؟
به #احنرام_مراجع  
 ·  Translate
 
دستور اکید مدیران صدا و سیما به تهیه کنندگان: هیچ‌کس در باره‌ی صلح امام حسن چیزی نگوید
به گزارش خبرآنلاین، با توجه به نزدیک شدن به حصول توافق هسته ای در وین صدا و سیما جهت گیری هایی بر خلاف نظر مذاکره کنندگان اتخاذ کرده اند. طبق آخرین اخبار ، مدیران صدا و سیما به تهیه کنندگان برنامه های مذهبی رادیو و تلویزیون و نیز بخش های خبری دستور اکید داده اند که درباره صلح امام حسن مجتبی برنامه سازی نکنند. در روزهای اخیر برخی از حامیان تیم مذاکره کننده هسته ای توافق جامع هسته ای را به صلح مدبرانه امام حسن مجتبی تشبیه کرده بودند.

گفتنی است، چندی پیش حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی در یک برنامه تلویزیونی از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع کرده بود . تهیه کننده این برنامه از سوی مدیران سازمان صدا و سیما توبیخ شد.

نکته قابل توجه دیگر اینکه ، این اتفاقات در حالی می افتد که در دوره پیشین مذاکرات هیچ رسانه ای حق بررسی مذاکرات و یا بازنشر مطالبی که رسانه های خارجی نداشت و این ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی بود.

لازم به ذکر است که معاون رسانه ای سعید جلیلی در دوران دبیری شورای عالی امنیت ملی پیمان جبلی بود که هم اکنون معاون خبر صدا و سیما است.
 ·  Translate
2 comments on original post
11
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
‏یه‌جوری گرمه انگار دموی جهنمه
 ·  Translate
View original post
15
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
"دکتری به نام دونالد آنگر مصمم شد که نادرستی هشدارهای مادرش را اثبات کند او به مدت پنجاه سال به طور مداوم قولنج مفاصل انگشتان دست چپ خود را شکست ولی برای دست راست خود چنین کاری نکرد. بعد از ۳۶۵۰۰ بار شکستن قولنج انگشتان دست چپش، هیچ کدام از دست‌هایش آرتروز نداشتند. برای انجام چنین عمل فداکارانه در راه علم دکتر آنگر برنده جایزه ایگ‌نوبل شد. جایزه ایگ‌نوبل نقیضه‌ی جایزه نوبل برای قدردانی از کمالات علمی جنون آمیز اما به طور عجیب جالب است."
 ·  Translate
 
بسته به این‌که از چه کسی می‌پرسید، صدای ترق و تروق ناشی از شکستن قولنج مفاصل یا صدای تسکین دلپذیر است. چرا خم کردن مفاصلتان در یک حالت به خصوص باعث تولید چنین صدایی می‌شود؟ دانشمندان چندین توضیح ارائه داده‌اند. از جمله کشش سریع رباط‌ها و در موارد شدیدتر، خود استخوان‌ها به هم ساییده می‌شوند. اما عمومی‌ترین توضیح برای این سوال که چرا مفاصل کشیده شده صدایی شبیه ترکیدن حباب می‌دهند این است که در واقع درونشان حباب است. شکستن قولنج مفاصل انگشتانتان از همه راحت‌تر است اما بسیاری افراد قولنج مفاصل بین مهره‌های کمر و گردن و حتی مفصل ران، مچ دست، کتف و … را نیز می‌شکنند. همه این مفصل‌ها، مفاصل زلالی (یا مفاصل سینوویال) هستند که از بقیه‌ی مفاصل بدنتان انعطاف پذیرترند. فضای بین دو استخوان از یک ماده چسبناک به نام مایع مفصلی پر شده است. مایع مفصلی دارای مولکول‌های بلند و لغزنده‌ای مانند اسید هیالورونیک (هیالورونان) و پروتئین‌های گلیکوزیل شده است. ساختار مایع مفصلی کمابیش همان زرده تخم‌مرغ است و هدف اصلی آن این است که نقش ضربه‌گیر را برای استخوان‌ها بازی کند و کمک کند که استخوان‌ها راحت‌تر بر روی هم بلغزند.


در مایع مفصلی سلول‌های بیگانه خوار (فاگوسیت‌ها) نیز حضور دارند و به نظافت هرگونه خرده استخوان یا غضروفی که در مفصل ایجاد شوند کمک می‌کنند اما مایع مفصلی از آن جهت برای ایجاد صدای ترق تروق در هنگام شکستن قولنج مفاصل اهمیت دارد که مانند همه سیالات درون بدنتان مقادیر زیادی مولکول‌های گاز حل شده درون خود دارد. افرادی که قولنج مفاصلشان را می‌شکنند می‌دانند که برای ایجاد چنین صدای رضایت بخشی می‌بایست مفصل را بیش از حالت معمول بکشند. مثلاً با خم کردن انگشتان به سمت عقب. زمانی که چنین کاری انجام می‌دهید، استخوان‌ها از هم فاصله می‌گیرند، فضای بین استخوان‌ها بیشتر شده اما میزان مایع مفصلی ثابت باقی می‌ماند که باعث ایجاد ناحیه کم فشار شده و گازهای محلول را از مایع مفصلی بیرون می‌کشد. درست مانند کربن‌دی‌اکسید که هنگام باز کردن سر نوشابه‌های گازدار به صورت کف از آن خارج می‌شود.

درون مفصل، گازهای خارج شده با ایجاد یک صدای تَرَق، تشکیل حباب می‌دهند. اما این حباب زیاد دوام نمی‌آورد مایع پیرامون آن بر رویش فشار آورده تا این‌که در نهایت فرو می‌پاشد. گازهای حباب در سراسر حفره مفصلی پراکنده شده و به آرامی در طول حدوداً بیست دقیقه دوباره در مایع مفصلی حل می‌شوند. به همین علت است که مدتی طول می‌کشد که بتوانید قولنج همان مفصل را دوباره بشکنید. برخی دانشمندان معتقدند که در واقع دو بار صدای تَرَق ایجاد می‌شود، بار اول زمانیست که حباب تشکیل می‌شود، و بار دوم وقتیست که می‌ترکد. شکستن قولنج مفصل به طور موقت آن مفصل را بزرگ‌تر می‌کند. شاید به همین دلیل باشد که افرادی که قولنج مفاصل انگشتان دست، گردن و کمر خود را می‌شکنند می‌گویند که این کار باعث ایجاد حس آزادی و انعطاف پذیری بیشتر در مفاصلشان می‌شود. با این حال ممکن است از یک خویشاوند نگران یا همکار آزرده خاطر شنیده باشید که شکستن قولنج مفاصل باعث ایجاد آرتروز خواهد شد.

دکتری به نام دونالد آنگر هم این را شنید و مصمم شد که نادرستی هشدارهای مادرش را اثبات کند او به مدت پنجاه سال به طور مداوم قولنج مفاصل انگشتان دست چپ خود را شکست ولی برای دست راست خود چنین کاری نکرد. بعد از ۳۶۵۰۰ بار شکستن قولنج انگشتان دست چپش، هیچ کدام از دست‌هایش آرتروز نداشتند. برای انجام چنین عمل فداکارانه در راه علم دکتر آنگر برنده جایزه ایگ‌نوبل شد. جایزه ایگ‌نوبل نقیضه‌ی جایزه نوبل برای قدردانی از کمالات علمی جنون آمیز اما به طور عجیب جالب است. دکتر آنگر چنین نوشت که نتایج او می‌بایست تحقیقات بیشتری را در مورد باورهای والدین برانگیزد، مانند اهمیت خوردن اسفناج و مانند شکستن قولنج انگشتان دست.

مطالعه‌ای نشان می‌دهد که همه آن مفصل کشیدن‌ها و حباب ترکیدن‌ها ممکن است باعث تورم دست‌هایتان شود و قدرت پنجه‌هایتان را کم کند اما به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین خطر اثبات شده‌ی این کار، آزردن افراد پیرامونتان باشد.
 ·  Translate
بسته به این‌که از چه کسی می‌پرسید، صدای ترق و تروق ناشی از شکستن قولنج مفاصل یا صدای تسکین دلپذیر است. چرا خم کردن مفاصلتان در یک حالت به خصوص باعث تولید چنین صدایی می‌شود؟ دانشمندان چندین توضیح ارائه داده‌اند. از جمله کشش سریع رباط‌ها و در موارد شدیدتر، خود استخوان‌ها به هم ساییده می‌شوند. اما عمومی‌ترین توضیح برای این سوال که…
View original post
9
Mehrnaz S's profile photoArghavan Arghanoon's profile photo
2 comments
 
+Memento Mori  
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
اوکی دولت دزد، بی عرضه، نالایق . اما این همه آشغال کنار ساحل و توی جنگل که دیگه کار من و شماست
 ·  Translate
9 comments on original post
27
Vahid Lazio's profile photoMehrnaz S's profile photo
2 comments
 
تو این موارد به آموزش اعتقاد دارم. ولی تا یه سنی
آدم وقتی خودش عقل و شعور پیدا میکنه، باید قدرت تشخیص خوب و از بد داشته باشه. حالا من نمیگم "فرهنگ اشغال نریختن"، میگم "شعور آدمی" باید بکشه که یه سری کارارو نکنه.
 ·  Translate
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
ویوا کواچ
اون گزارشگر محترم کاش سر گزارش بازی ایران-لهستان کمی زبون به دهن بگیره و انقد با یک سره حرف زدن رو اعصاب و روان ما نباشه.. خودش عکس العمل ملتو ندیده؟ کسی بهش نمیگه انقد چرند نگو؟ یه دقیقه تماشاگرا رو به حال خودشون بذار؟ 
 ·  Translate
 
خسته نباشی آقای سرمربی.
گزارشگر محترم به اتفاق همکاران استودیو و سیار شبکه 3 و کانال ورزش، بارها از نقش تماشاگران پرشور، داورزنی، تعلل آندرسون، دعای روزه‌داران، اشتباهات حریف، یگان ویژه، نهاوندیان، گودرزی، ارنج نامناسب جان اسپرو، نصرالله سجادی و ... در این پیروزیهای تاریخی یاد کرد. 
نوبت به اسلوبودان کواچ که می‌رسید، یادش می‌افتاد: «کاستیها رو هم باید بگیم!»
سهم تو در احیای تیمی که از موفقیت پارسال می‌توانست گرفتار غرور و بی انگیزگی شود، چشمگیر است. تیمی که طبیعتاً از رفتن ولاسکو و مرگ دلخراش حسین معدنی باید آسیب می‌دید را از نو زنده کردی. 
بوبان عزیز، با ما بمان تا المپیک
 ·  Translate
27 comments on original post
18
1
Bahram Serpoushani's profile photo
Add a comment...
People
In her circles
279 people
Have her in circles
6,147 people
alameen ahamah's profile photo
Amin Akhoundi's profile photo
donya jarmouzi's profile photo
iman rayegan's profile photo
Nooreddin Hanafi's profile photo
‫دلقک خاکستری‬‎'s profile photo
Sagecreekliving www.sagecreekliving.com's profile photo
Tork 3da's profile photo
Imtiaz Baig's profile photo
Education
  • Amirkabir University of Technology
    2011 - 2014
Story
Tagline
من مست و تو دیوانه..‏
Introduction
 بیدی خواهم بود، مجنون و سبز.‏ رقصان در هجوم بادهای اتهامات‏ و ریشه هایم آویخته به امید..
Basic Information
Gender
Female