Profile

Cover photo
Mehrnaz S
Attended Amirkabir University of Technology
6,419 followers|1,493,296 views
AboutPostsPhotos

Stream

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
موسیقی متن ایستاده در غبار
#شنیدنی  
به نظرم بهترین صحنه‌ی فیلم همین عکس بود...
 ·  Translate
Hmdrza
Istadeh dar Ghobar (Soundtrack) | موسیقی فیلم ایستاده در غبار by Hmdrza
9
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
هولناکه. 
 ·  Translate
این نمایی از فیلمی از محمد رسولف یا سرگئی پاراجانف نیست، منظره‌ای از توفان شن در #سیستان_بلوچستان است. Embedded image. 7:04 AM - 18 Jul 2016. 2 Likes. Reply to @erfanmojib. Home · Sign up · Log in · Search · About. More like this; Less like this; Cancel. Not on Twitter?
View original post
5
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
بهزاد، بهزاد است!
با سیانوری که در حلقه محاصره ساواک در چهل و چهار سال پیش خورد و شهید نشد! با ده ساعت پیاده روی که در سلول انفرادی می کرد تا کف پا، تاب شکنجه شلاق را بیاورد!
تا در دهه شصت همقدم رجایی بماند تا بماند و بر عهدی که بسته بود، بماند و سالها بعدترش بگوید: #خیانت نمیکنم!
جان سخت است ولی در هفتاد و اندی سالگی #حلقه اش به نشان عشق و صفا در دست چپش می درخشد.
پ.ن:تصویر مربوط است به مراسم تدفین همسر دکتر محسن آرمین. خبرگزاری اصولگرای تسنیم تصاویر نابی از او، تاج زاده، میردامادی و...منتشر کرده است.
#بهزاد_نبوی #بهزاد #اسوه #زندان #زندان_اوین #شهادت #شهید #شهید_زنده #حلقه #ساواک #چریک_پیر #اصلاحات #اصلاح_طلبان #اصلاح_طلبی #سیانور #خیانت_نمیکنم
 ·  Translate
5 comments on original post
12
1
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
2CELLOS
Viva La Vida by 2CELLOS
1
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
به کرار این عکس رو دیده‌ایم اما توضیحات کامل رو اولین بار هست که می‌بینم ‏
هيجان كودكان هنگام تماشاي نمايش عروسكي... در اين سكانس، قهرمان داستان در حال مبارزه با اژدهاست، فرانسه سال 1969. https://t.co/apzBH2pRQR

 ·  Translate
هيجان كودكان هنگام تماشاي نمايش عروسكي... در اين سكانس، قهرمان داستان در حال مبارزه با اژدهاست، فرانسه سال 1969. Embedded image. 8:14 AM - 19 Jun 2016. 16 Retweets114 Likes. Reply to @Historyinpic1 · Home · Sign up · Log in · Search · About. More like this; Less like this ...
View original post
6
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
اشک شوق....
بیش باد...
 ·  Translate
29
1
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
 
یکی از استادهای دانشگاه پرینستون در حساب توتیتری خودش لیستی رو منتشر کرده با عنوان «رزومه شکست‌ها» و در این رزومه به تمامی بورسیه‌ها و فرصت‌های تحصیلی که نتونسته بگیره، مقالاتی که برای نشریات علمی فرستاده و رد شده‌اند، به پست‌های دانشگاهی که براشون انتخاب نشده اشاره کرده و گفته خیلی از تلاش‌هایی که در طول زندگی‌ام انجام داده‌ام  با شکست روبرو شده‌اند. اما شکست‌ها  معمولا دیده نمی‌شوند درحالیکه موفقیت‌ها و پیروزی‌ها  به چشم می آیند  و دیده می‌شوند.
 
این استاد دانشگاه در ادامه و در توضیح چرایی رزومه‌ای که منتشر کرده نوشته که با این کارش می خواد «تصویر واقعی‌تری» از خودش به دیگرانی که اون رو آدم موفقی میدونند نشون بده. آدم‌هایی که خودشون رو مدام بابت شکست هاشون سرزنش می‌کنند و مقصر می دونند. درحالیکه به نظر هاشوفر موفقیت‌ها و شکست‌ها به هزار اما و اگر و پارامتر وابسته است و نباید آدما خودشون رو بابت تمامی اونها مقصر بدونند.
 ·  Translate
Johannes Haushofer bravely posts document listing degree programs he did not get in to and academic positions he did not get
41 comments on original post
14
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
مادر نرگس محمدی: آقای رییس جمهور به مسأله دخترم رسیدگی کنید

جناب آقای روحانی
من مادر نرگس محمدی هستم که اکنون در زندان اوین و در اعتصاب غذا به سر می‌برد. دختر زندانی من یک سال است که از شنیدن صدای کودکانش محروم است. کودکانی که خردسال هستند و در غربت به همراه پدرشان زندگی می‌کنند و دل‌های کوچکشان برای شنیدن صدای مادر بی‌تاب است. نوشتن این نامه برای من آسان نیست. زنی 64 ساله‌ام که دوران پیش از انقلاب را خوب به‌خاطر دارم. پدرم، مرحوم بازرگان از بازاریان شناخته شده شهر بود و برادرم و خواهر‌زاده‌هایم مبارزان و فعالان سیاسی بودند. هنوز زندان‌های برادرم وشکنجه‌هایش را خوب به‌خاطر دارم. هنوز اشک‌های لرزان مادرم را که در پی علی جانش می‌دوید را به‌خاطر دارم. اکنون من به‌سان همان مادر، پای در جای پای او گذاشته‌ام. در این سرزمین مادر بودن جرم بزرگی است. چرا که دخترم هم در اعتراض به انکار مادرانگی خود و هم‌بندانش حتی از غذا خوردن هم دست کشیده است.

از زمانی‌که دخترم را به زندان افکنده‌اند، به‌دلیل بیماری‌ام و پیری پدر نرگس، فقط سه بار به دیدن دخترم رفته‌ایم و اجازه نمی‌دهند حتی دخترم با تلفن با من صحبت کند. سال‌های گذشته، راه‌های زندان‌ها را برای اعضای خانواده‌ام هزاران بار رفتم و بازگشتم. نمی‌دانستم داستان غم‌انگیز زندان در خانواده‌ام پایانی ندارد و اکنون دیگر پای رفتن به زندان و دیدار پاره تنم را ندارم. دیگر طاقت دیدن زنان و مردان زندانی را ندارم که به‌خاطر باورهایشان اسیر زندان هستند.

جناب رئیس جمهور؛
دختر من یک زن مسئول و دلسوز برای سرزمین ایران است که از هیچ فعالیتی برای بهبود وضع حقوق بشر کوتاهی نکرده است و حاصل تلاش‌های او جز اخراج از کار، بازداشت‌های پی‌در‌پی، دوری از فرزندان و زندان نبوده، در حالی‌که او به صفت مهربانی و احساس وظیفه ملی قابل تقدیر است. اما اگر بدخواهان این سرزمین و کینه‌ورزان تاب آزادی دخترم را ندارند و او را از فرزندانش جدا کرده و به زندان افکندند و 6 سال حبس را برای او کم دیدند و 16 سال حبس را هم به حبس‌اش اضافه کردند، چرا چنین ناجوانمردی را بر او روا داشته‌اند که حتی از شنیدن صدای فرزندانش محروم کرده‌اند؟ دختر من 15 روز است که لب به غذا نزده تا اجازه دهند مادران در زندان اوین تلفن داشته باشند و دختر من هم بتواند با فرزندانش صحبت کند، ولی هنوز به خواسته او اعتنایی نشده است. شگفتا، عجبا به غیرت و جوانمردی آنان که خود را مسئول و دیندار می‌نامند. چرا در مورد دختر من و زنان و مادران زندانی شنیده نمی‌شود فریادی که بگوید اگر مسلمان نیستید آزاده باشید؟ از عدالت و جوانمردی ساعت‌ها سخنرانی می کنند، به عرصه عمل که می‌رسد دریغ از ذره‌ای جوانمردی و اجرای عدالت. کدام قانون و کدام شرع و دین اجازه می‌دهد در سرزمینی زنان و مادران را به زندان افکنند و از شنیدن صدای فرزندانشان محروم کنند؟ این مرام را در کدام مکتب الهی یا بشری فرا گرفته‌اند؟ شگفتا که آنچه در دوران پیش از انقلاب چشیدم و دوران کودکی و جوانی‌ام را با بیم و هراس ساواک گذراندم، اکنون با رنج و حسرت دخترم دوباره تجربه می‌کنم و تا مغز استخوانم می‌سوزد.

آقای رئیس جمهور؛
دختر من یک فعال مدنی است که از حقوق بشر دفاع می‌کند. او برای خواسته‌ای اعتصاب غذا کرده که حق هر مادری است اما امتناع می‌کنند. از شما می‌خواهم به عنوان رئیس جمهور این کشور که پاسدار قانون و اخلاق و بالطبع دین در این کشور هستید، پی‌گیر برآورده شدن در خواست دختر من شوید تا اعتصاب غذایش را پایان دهد. من به‌عنوان یک شهروند ایرانی و یک مادر از شما توقع دارم تا به این مسأله رسیدگی فرمایید تا مبادا جان فرزند عزیز من بیش از این در معرض خطر قرار گیرد.

عذرا بازرگان
مادر نرگس محمدی
22 تیر 1395
 ·  Translate
15 comments on original post
3
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
Ahmed Hamed
Game Of Thrones Season 6 Soudtrack- Light Of The Seven-Ramni Djawadi by Ahmed Hamed
2
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 
 
ديشب آفيش ايسنا براي افطاري عارف بودم. خاتمي هم مثل هر سال دقيقه نود اومد. فارغ از جريانات سياسي مرسوم، دو اتفاق جالب كه نوشتنش بد نيست:
١.دور ميز خاتمي شلوغ بود و همه تو صف عكس يادگاري. محافظ ها هم از آرنج مبارك ما رو بي نصيب نمي گذاشتند. يه لحظه يكي از محافظان شروع كرد به شدت هل دادن مردمي كه تو صف عكس بودند كه خاتمي قاطي كرد و شروع به پرخاش كه اين چه كاريه نكنيد آقا نكنيد. قيافه عصباني خاتمي و حساسيتش به اين قضيه جالب بود.
٢. موقع سوار شدن شخصيت ها به ماشين، اكثر عكاس ها طرف ديگه ماشين واميستن تا دست تكون دادنش رو بگيرن و اگر شيشه پايين بود از داخل ماشين هم عكس بگيرن .شيشه دودي بود و بالا و داشتيم با بقيه عكاس ها بحث ميكرديم به كدوم محافظ عصباني ميشه گفت شيشه رو بده پايين كه يه دفعه شيشه اومد پايين و ديديم خاتميه كه خم شده ازونور ماشين و با همون صورت خندون داره شيشه رو ميده پايين. يه لحظه ياد فيلم نان،عشق و موتور هزار افتادم :)) عالي بود حركتش
 ·  Translate
4 comments on original post
20
Ali Bakh's profile photoMehran S's profile photo
2 comments
 
+Ali Bakh تو برو آبو بریز روی اونجاییت که سوخته 😆
 ·  Translate
Add a comment...

Mehrnaz S

Shared publicly  - 
 ·  Translate
 
نتیجه‌ی رأی مردم

۲۵ بهمن ۸۹، میرحسین و شیخ از مردم دعوت کرده‌بودند تا برای همراهی با انقلاب تونس و مصر به خیابان‌ بیایند. حاکمیت فکر می‌کرد با گذشت یک سال و چند ماه از ۸۸، کار جنبش سبز تمام شده و قرار نیست اتفاقی بیافتد. حضور مردم اما چشم‌گیر و غافل‌گیرکننده‌ بود. فردای آن روز ۲۲۳ نماینده‌ی مجلس هشتم بیانیه‌ای را امضا کردند و با ادبیاتی تهدیدآمیز خواهان اشد مجازات برای موسوی و کروبی شدند. آن‌ها پیام خود را «پیام ملت ایران» نامیدند. شهاب‌الدین صدر متن بیانیه را خواند و رسایی و زاکانی و حسینیان پیش افتادند تا در صحن علنی شعار «مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی» سر داده شود. صدا و سیما پوشش کامل و گسترده داد. رسانه‌های امنیتی چند صد خبر و گزارش کار کردند و خواهان پیگیری «خواسته‌ی ملت» شدند. تا شب که خبر رسید اجازه‌ی خروج میرحسین و کروبی از خانه‌شان داده نمی‌شود.

مجلس هشتم و نهم، تنها دو صدای بلندِ مخالف‌خوان داشت: مسعود پزشکیان و علی مطهری. هر دو به خاطر حمایت از میرحسین و شیخ تهدید به مجازات شدند. قوه‌ی قضائیه گفت دستور برخورد می‌دهد. علی مطهری به خاطر انتقاد از تصمیم حاکم مبنی بر ادامه‌ی حصر، توسط «نمایندگان ملت» کتک خورد.

حالا ۱۹۳۰ روز از ۲۵ بهمن گذشته‌؛ رسایی افتاده دنبال رفع توقیف ۹ دی. زاکانی برگشته به کلاس چند نفره‌ی دانشگاه. خبری از حسینیان و صدر نیست. پزشکیان و مطهری اما - با پشتکارِ امیدوارانِ عمل‌گرا - شده‌اند نایب‌رئیس اول و دوم مجلس. گویا «پیام ملت» جور دیگری تعبیر شده‌است.

پیش از انتخابات مجلس، مطهری (و عارف) قول داده‌‌بودند اگر منتخب مردم شوند، مطالبه‌ی رفع حصر را با جدیت پیگیری کنند. امروز نوبت عمل به وعده‌هاست. مخصوصاً حالا که دولت و مجلس در این‌باره هم‌نظرند.

telegram.me/AliAbdiTelegram
 ·  Translate
4 comments on original post
9
Add a comment...
Story
Tagline
من مست و تو دیوانه..‏
Introduction
 بیدی خواهم بود، مجنون و سبز.‏ رقصان در هجوم بادهای اتهامات‏ و ریشه هایم آویخته به امید..
Basic Information
Gender
Female
Education
  • Amirkabir University of Technology
    2011 - 2014
Links