Profile

Cover photo
Mehdi Saharkhiz (‫مهدی سحرخیز‬‎)
Works at Rush Graphics
Lives in NJ- USA
1,823 followers|95,813 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Mehdi Saharkhiz

Shared publicly  - 
 
‏به گفته ایشون همه برابرند! ولی کسایی که میخواهند انقلاب کنند برابرترند!
‏منم شام!
‏زندانی سیاسی داریم تا زندانی سیاسی!
 ·  Translate
 
زندانی سیاسی داریم تا زندانی سیاسی !
در ایران زندانی سیاسی داریم تا زندانی سیاسی : زندانیان سیاسی مانند عیسی سحر خیز گرامی . منتقد و مخالف "دولت" بوده ، بخاطر استبداد دولتی به زندان افتاده است . این طیف از زندانیان سیاسی برای تغییر دولت تلاش می کنند . طرفدار اصلاحات و میانه روی هستند . از مردم...
 ·  Translate
5
Add a comment...

Mehdi Saharkhiz

Shared publicly  - 
 
Mehdi Saharkhiz First Time Skydiving مهدی سحرخیز سقوط آزاد
 ·  Translate
9
peyman esmailpoor's profile photo
 
عالى
Add a comment...

Mehdi Saharkhiz

Shared publicly  - 
1
Add a comment...
 
آیا #خامنه_ای، صدای مردم را شنید؟

مهدی #سحرخیز


در این چند روز تحلیل های متفاوتی در مورد نتیجه #انتخابات ریاست جمهوری یازدهم خوانده‌ام؛ تحلیل هایی که ناظر است به اتفاق مهم (پیروزی روحانی) که تقریبا بیشتر مردم را شوکه کرد. تحلیل هایی که چه در "فضای مجازی" مطرح شد و چه توسط برخی ناظران و تحلیل گران و روزنامه نگاران. در این چهار سال که از تقلب در انتخابات گذشته همیشه برای نگارنده این سئوال مطرح بوده که تا کی حاکمیت می تواند به مردم فشار بیاورد و خود را نماینده واقعی آنها بنامد، و تا کی قرار است مردم بازیچه سیاست های کینه توزانه حاکمان شوند؟

به نظر می رسد خامنه ای برای اولین بار بعد از مناظره های انتخابات، مشکلات را از تمام اطرافیان خود که مجوز کاندید شدن آنان را داده بود، شنید. کسانی که در سه مناظره آنچنان تصویر سیاهی از وضع بحرانی کشور و نیز آینده ایران ترسیم کردند که دیگر جایی برای زندگی نمی ماند و کشوری که بشود بر آن رهبری کرد. این تصویر آنچان ترسناک بود که چند بار حداد مجبور شد آن را غیرواقعی توصیف کند.  و فراموش نکنیم نسبت و نزدیکی حداد را با رهبر جمهوری اسلامی؛ و مشخص بود که وی نگاه رأس نظام سیاسی را بازتاب می دهد و تبیین می کند.

 خامنه ای که در این چند سال تنها با کسانی روبرو بوده که به دست و پای وی می افتادند حال و پس از کودتای انتخاباتی 88 در صدا و سیمای خودش و از طریق نزدیک ترین کسانش که تا به حال میترسیدند وضعیت اسف بار جامعه را رودررویش بگویند در معرض بحران ها و واقعیت های خطرخیز کشور قرار گرفت.

سپس آنچه هیچ وقت فکرش را نمی کرد اتفاق افتاد؛ دو جناحی که چند سال گذشته با هم سر جنگ داشتند در کنار هم قرار گرفتند و نزدیکترین کسانش نتوانستند سر کوچکترین مسائل با هم به توافق برسند. این بود که موج غریب راه افتاد؛ بسیاری از کسانی که که تا دیروز مردم را به تحریم دعوت می کردند کنار آنانی قرار گرفتند که هفته ها بود مردم را به رای دادن دعوت می کردند. مردم آمدند و از هر گوشه و کناری رای دادند. انتخاباتی که قریب به اتفاق ناظران آن را دو مرحله ای پیش بینی می کردند، در همان مرحله نخست و بعد از ساعت ها تاخیر قابل تامل، خاتمه یافت. با اینکه با یک تقلب ساده می شد انتخابات را به مرحله دوم برد، ولی جهت و کیفیت رای ها به طوری بود که اگر انتخابات به مرحله دوم می رفت، اردوکشی خیابانی و تبلیغ حامیان نامزد تغییرخواه (روحانی) موجب می شد که نتیجه از آنچه در دور نخست اعلام شد هولناک تر و سنگین تر شود.

اینگونه بود که رأس نظام سیاسی، صدای بلند اعتراض و تغییرطلبی (بخوانید صدای انقلاب) مردم را شنید. حال باید منتظر ماند و صبوری کرد و دید که آیا خامنه ای اجازه و امکان گسترش و تعمیق تغییر را می دهد یا خیر. این سرآغاز راه است. پس از مدت ها، اینک و بار دیگر اراده ی مردم حاکم شده و آنان نیز سکان دار کشتی کشورشان شده اند.

کسانی چون نویسنده، که حتا در انتخابات رای ندادند، دوست دارند که هرچه زودتر، آزادی و امنیت خاطر مردمان زخم دیده و رنج کشیده ی کشور را ببیند؛ و البته آزادی و امنیت کسانی (همچون خانواده موسوی و کروبی) که از زندگی خود برای مردم مایه گذاشتند.  آنها که در پی ایرانی سربلند و زیبایند و چه کسانی که با صبر زیاد دوست دارند ایرانی سربلند و زیبا برای آیندگان بگذارند

اینک وقت آن رسیده که این دو گروه و تمام آنها که بین این دو طیف هستند خواسته های خود را بیان کنند و به جای نقد همدیگر و کوبیدن بر طبل نقار و طعن و انتقاد، در کنار هم، همدل و متحد، گام بردارند. این مهم، با وجود دیدگاه های متفاوت و روش های گوناگون و برنامه های سیاسی مختلف، منافاتی ندارد. امروز و فردای کشور را می توان با همراهی و مدارا و تعامل و گفت‌وگو و صبوری و واقع‌بینی و خردورزی و امید ـ که بذر هویت ماست ـ بهتر و بهتر ساخت.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
الان شعار مردم در تهران: #میرحسین-#روحانی / رفتیم #جام_جهانی :)))
 ·  Translate
2
Add a comment...
Have him in circles
1,823 people

Mehdi Saharkhiz (‫مهدی سحرخیز‬‎) changed his profile photo.

Shared publicly  - 
9
Abbas Tamouchin's profile photoMohammad Mazaheri's profile photo
2 comments
 
عزیزم تماس خصوصی بگیر ببینم چه کار میتونم برات بکنم.
 ·  Translate
Add a comment...

Mehdi Saharkhiz

Shared publicly  - 
 
در مورد این چی میشه گفت...

در مهر ماه سال ۶۰ پسر دایی ۱۶ ساله ام فریبرز دانشمند در خیابان دستگیر و روز بعد اعدام شده بود. زندایی ام به همه جا برای پیدا کردن او سر زده بود اما همه اظهار بی اطلاعی می کردند. بلاخره دو روز بعد از گم شدن او یکی از بستگانمان به خانه ما تلفن زد و به مادرم تسلیت گفت. مادرم که گیج شده بود پرسید که مگر چه اتفاقی افتاده است؟ خانومی که زنگ زده بود با تعجب گفت "مگر روزنامه را ندیده اید؟ اسم فریبرز در میان اعدامی های امروز است." صدای شیون های مادرم همه ما را شوکه کرده بود. نمی فهمیدیدم که چه اتفاقی افتاده است. تلفن از دستش افتاده بود و فقط زار می زد. باورش نمیشد که جمهوری اسلامی به این راحتی می تواند یک نوجوان را به قتل برساند. روزنامه را باز کردیم و دیدیم که چندین ستون در آن روز به اسامی کسانی که اعدام شده بودند اختصاص داده شده است. نام فریبرز هم در میان آنها بود. بر طبق قوانین کشورمان، به دلیل ۱۶ ساله بودن، فریبرزحق رای دادن و یا راننده گی را نداشت، اما حکومت دینی او را به دلیل شرکت در یک راهپیمایی، در کمال بی رحمی تیرباران کرده بود. وقتی که برای دریافت جسد او به دادستانی مراجعه کردیم، درمقابل دریافت مبلغی بعنوان "پول تیر" محل دفن و یک وصیت نامه از او به ما دادند. حکومت اسلامی نوجوان ما را کشته بود و ما باید ناز شصت هم به آنها می دادیم. از آنچه که در وصیت نامه نوشته بود معلوم شد که گویا در درگیری ها تیر خورده و مجروح بوده است. او را از بیمارستان بیرون کشیده و با بدن مجروح برای تیرباران برده بودند. فریبرز در تمام تظاهراتهای انقلاب شرکت کرده بود و در ۲۱ بهمن ۵۷ هنگامی که فقط ۱۴ سال داشت، در یکی از درگیری های خیابانی ترکش خورده و در بیمارستان هزار تختخوابی بستری شده بود. فریبرز قربانی خشونت رژیمی شد که خود برای روی کار آوردن آن تلاش کرده، زخمی شده و هزینه پرداخت کرده بود. او یک نوجوان پر شر و شور بود که به هیچ حزب و دسته ای تعلق نداشت و در شرایط انقلابی آن روزها قرار گرفته بود.
 ·  Translate
6
6
Negin Mat's profile photobahareh omidvar's profile photofariba faghihi's profile photoParisa Karimi's profile photo
3 comments
 
اگر قضیه فریبرز" دقیقا  "همان چیزی است که شما گفته اید واقعا  متاسفم  
فراموش نکنیم پس از انقلاب 17000 نفر از مردم حامی حکومت نیز در ایران ترور شده اند.....
 ·  Translate
Add a comment...
 
امروز تو #استاديوم بين ١٠٠ هزار نفر زن و مرد #موسوي #كروبي دست تو دست بازيكنان بيان تو زمين #ارزو #بدون_هيچ_دليلي
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
#قالیباف با اعضای ستادش نشستی داشته. و تحلیلش در باره دلیل شکستشان بسیار شنیدنی است: "#مردم درست و منطقی رای دادند. این رای، پاسخ منطقی مردم بود به نحوه برخورد بد نظام در سال 88 به مطالبه بر حق مردم. به واقع مردم این همانی کردند. من را گذاشتند جای #احمدی_نژاد و #روحانی را به جای #موسوی. و رایشان به موسوی را تکرار کردند." گفتن این حرف از سوی قالیباف موکد آن است که نتیجه #انتخابات اخیر قطعا فراگیرتر و موثرتر از آن خواهد بود که در ابتدا تصور می شود.
 ·  Translate
2
Add a comment...
People
Have him in circles
1,823 people
Work
Occupation
Graphic
Employment
  • Rush Graphics
    Production Manager, 2004 - present
Basic Information
Gender
Male
Relationship
Married
Apps with Google+ Sign-in