Profile cover photo
Profile photo
Mediasoft
8 followers -
پرتال علمی ، فناوری و آموزشی مدیاسافت
پرتال علمی ، فناوری و آموزشی مدیاسافت

8 followers
About
Posts

Post has attachment
اینترنت اشیا (IoT)، شبکه ای از دستگاه های فیزیکی، وسایل نقلیه، لوازم خانگی و دیگر مواردی است که در داخل آن ها از مدار های الکترونیکی، نرم افزار، حسگرها و عملگرهای مکانیکی استفاده شده است که همگی به اینترنت متصل هستند.

این اتصال به این اشیا اجازه می دهد تا به یکدیگر متصل شده و به تبادل اطلاعات بپردازند و به این ترتیب موقعیت های بیشتری را برای یکپارچه سازی مستقیم جهان حقیقی در داخل سیستم های کامپیوتری ایجاد کرده و در نتیجه، باعث افزایش بازده و مزایای اقتصادی و کاهش کار فیزیکی برای انسان می شود.

#اینترنت_اشیا #IOT #کشاورزی_انلاین #آبیاری_آنلاین
Add a comment...

Post has attachment
هاست ابری، یا هاست VPS ابری به شما اجازه می دهد از منابع چندین سرور استفاده کنید، به جای اینکه سایت خود را به یک مکان تک سرور محدود کنید. این باعث می شود سرویس های ابری بسیار مورد پسند قرار گیرند.

مزیت اصلی هاستینگ ابری این است که اجازه می دهد تا وب سایت خود را بطور نامحدود گسترش دهید و برای سایت های با ترافیک سنگین ضروری است. هاستینگ ابری همچنین امکان محافظت بیشتر از سرور درهم شکسته را می دهد. اگر یک سرور خراب شود، به سادگی به یک سرور ابری دیگر منتقل می شوید.

#هاست_ابری #هاست #فضای_میزبانی #شبکه
Add a comment...

Post has attachment
برای داشتن یک سایت در اینترنت، شما نیاز به هاستینگ وب دارید. اما، چطور هاستینگ درست را برای کسب و کار خود انتخاب می کنید؟ و تفاوت بین هاستینگ ابری و هاستینگ وب چیست؟

انتخاب هاستینگ وب می تواند پیچیده باشد و همچنین آپشن های زیادی وجود دارد. به راحتی سردرگم می شوید، بنابراین اگر در نقطه ی شروع دچار سردرگمی شدید، ناامید نشوید.

در پایین به تفاوت بین هاستینگ ابری و هاستینگ مشترک می پردازیم. این دو انتخاب، رایج ترین گزینه های هاستینگ هستند. به خاطر داشته باشید که هیچ فردی، گزینه ی قاطعی وجود ندارد؛ نوع مناسب برای شما بستگی به نیازهای وب سایت شما دارد.

#هاستینگ #شبکه #هاست_ابری #فضای_ابری #تکنولوژی
Add a comment...

Post has attachment
سیستم‌های هوشمند دستگاه‌هایی هستند که فناوری پیش رفته‌ای داشته و نسبت به جهان اطراف خود واکنشی توام با ادراک دارند. سیستم‌های هوشمند را می‌توان از یک جاروبرقی خودکار رومبا (Roomba) تا برنامه‌های تشخیص چهره و تعیین هویت خرید اختصاصی آمازون (Amazon) و به صورت‌های گوناگونی مشاهده نمود.

دیدن محیط اطراف یکی از روش‌هایی است که این سیستم‌ها می‌توانند به وسیله‌ی آن اطراف‌شان را درک کنند. در اواخر دهه‌ی 1950 میلادی مطالعاتی انجام شد که چگونگی روند ادراک کامپیوترها از محیط اطراف‌شان و نحوه‌ی تفسیر تصاویر و ترتیب ویدیوها را مشخص ساخت. از آن زمان به بعد، این فناوری قدرت روزافزونی یافت و به بخش جدایی ناپذیری از صنعت، بازرگانی و حکومت کشورها تبدیل شد.

سیستم‌های هوشمند در حوزه‌های خود بر تعامل با کاربرانی از نوع بشر و تغییرات و پویایی محیط‌های اجتماعی و فیزیکی تمرکز دارند. ربات‌های ابتدایی در تصمیم‌گیری‌های خودکار خود استقلال عمل کم‌تری داشتند. پیش فرض آن‌ها مواجه شدن با جهانی قابل پیش بینی بود و در شرایط یکسان بارها و بارها رفتارهایی مشابه را پیش می‌گرفتند. ربات‌های امروزی دستگاه مستقلی هستند که می‌توانند محیط اطراف‌شان را درک کنند و در جهانی فیزیک اهداف خاصی را دنبال نمایند.

#تکنولوژی #فناوری #هوش_مصنوعی #علم #کامپیوتر #علوم_شناختی
Add a comment...

Post has attachment
سامانه بازشناسی با امواج رادیویی (RFID) یا Radio Frequency Identification برای تشخیص و ردیابی خودکار برچسب هایی (تگ ها) که به اشیا مختلف چسبانده می شوند از میدان های مغناطیسی استفاده می کند.

این برچسب ها حاوی اطلاعاتی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره شده اند. برچسب های منفعل، انرژی لازم را از امواج رادیویی که توسط بازخوان (Reader) RFID منتشر می شوند به دست می آورند در حالی که برچسب های فعال، خودشان یک منبع تغذیه محلی ( مثلا یک باتری) دارند و می توانند صد ها متر دورتر از بازخوان RFID نیز عمل کنند. بر خلاف یک بارکد، برچسب نیازی ندارد در معرض دید مستقیم باز خوان قرار بگیرد، پس می توان آن را در داخل جسم ردیابی شده، جاسازی کرد. RFID یکی از روش های تشخیص و دریافت داده ها به صورت خودکار (AIDC) است.

برچسب های RFID در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال، می توان یک برچسب RFID را به یک خودرو در حال ساخت متصل کرد تا بتوان مراحل پیشرفت ساخت آن را در خط تولید ردیابی کرد. دارو های با برچسب RFID را می توان در انبار های مختلف ردیابی کرد و استفاده از میکروچیپ های RFID در داخل بدن دام ها و حیوانات خانگی، می‌تواند در پیدا کردن آن ها به ما کمک کند.

#تکنولوژی #فناوری #شبکه #RFID
Add a comment...

Post has attachment
سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) یا Relational database management system یک سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) است که بر مبنای مدل رابطه ای که توسط Edgar F. Codd (از آزمایشگاه تحقیقاتی مشهور IBM در سن خوزه) ابداع شد عمل می کند.

بیشتر پایگاه های داده ای که امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند بر مبنای مدل پایگاه داده رابطه ای او طراحی شده اند.

RDBMS ها از دهه 1980 به بعد به انتخابی متداول برای ذخیره اطلاعات در پایگاه های داده ای که برای ثبت گزارش های مالی، اطلاعات تولید و لجستیکی، داده های مربوط به پرسنل و کاربرد های دیگر استفاده می شود، تبدیل شده اند. پایگاه های داده رابطه ای به دلیل ساده تر بودن اجرا و مدیریت آن ها، عمدتا توانسته اند جایگزین مدل های قدیمی تر مانند پایگاه های اطلاعاتی سلسله مراتبی و پایگاه های اطلاعاتی شبکه ای شوند. با این وجود، در دهه های 80 و 90 میلادی پایگاه های داده رابطه ای بارها توسط سیستم های مدیریت پایگاه های داده شی گرا و همچنین سیستم های مدیریت پایگاه های داده XML (دهه 90 میلادی) به چالش کشیده شدند که البته این چالش ها موفقیت آمیز نبود. سیستم های مدیریت پایگاه های داده شی گرا با هدف برطرف کردن مشکلی که بین پایگاه های داده رابطه ای و برنامه های کاربردی شی گرا وجود دارد و به آن “عدم تطبیق امپدانس شی-رابطه ای” گفته می شود، ایجاد شدند. با این حال، به دلیل گسترش فناوری ها، مانند مقیاس پذیری خوشه های کامپیوتری، اخیرا پایگاه های داده NoSQL توانسته اند بخشی از سهم بازار را از مالکیت RDBMS ها خارج کنند.

#تکنولوژی #کامپیوتر #پایگاه_داده #RDBMS
Add a comment...

Post has attachment
بسیاری از کاربران کامپیوتر های شخصی، بدافزار ها، ویروس ها، جاسوس افزار ها، آگهی افزار ها، کرم ها، تروجان ها و… را یک چیز در نظر می گیرند. اگرچه همه این آلودگی ها به کامپیوتر های ما آسیب می زنند، اما باید توجه داشت که یکسان نیستند؛ همه آن ها انواع مختلفی از بدافزار ها هستند که رفتار های مختلفی از خود نشان می دهند.

واژه بدافزار ترکیبی از دو کلمه بد و نرم افزار به شمار می رود. این واژه کلمه ای عمومی است که برای توصیف تمامی کد های کامپیوتری متخاصم و ناخوانده شامل ویروس ها، جاسوس افزار ها، کرم ها، تروجان ها و یا هر چیزی که برای انجام عملیات مخرب بر روی کامپیوتر ها طراحی می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

معنی بسیاری از این واژه ها در طول زمان تغییر کرده است. برخی از آن ها به نحوه آلوده شدن سیستم شما به بدافزار اشاره می کنند در حالی که برخی دیگر از کلمات، برای توصیف عملکرد بدافزار پس از فعال شدن در سیستم شما به کار می روند.

#بدافزار #ویروس #تکنولوژی #کامپیوتر #موبایل #تلفن_همراه
Add a comment...

Post has attachment
چند رسانه ای یا مولتی مدیا (Multimedia) و به عبارت دیگر “مالتی مدیا”، محتوایی است که از ترکیب اشکال گوناگون محتوا، نظیر متن، صوت، تصاویر، تصاویر متحرک، ویدئو و محتوای تعاملی استفاده میکند. مفهوم چند رسانه ای با رسانه که میتواند یک متن نمایش داده شده در رایانه های ابتدایی یا اشکال سنتی چاپ شده یا مواد ساخته شده با دست باشد، متمایز است.

چند رسانه ای قادر است ضبط، پخش یا نمایش داده شود، با دستگاه های پردازش محتوای اطلاعات همچون دستگاه های کامپیوتری و الکترونیکی، تعامل داشته یا به آنها دسترسی داشته باشد، همچنین میتواند بخشی از یک اجرای زنده نیز محسوب شود. دستگاههای چند رسانه ای به سیستمهای رسانه ای الکترونیکی اطلاق میشوند که به منظور ذخیره و تجربه کردن محتوای چند رسانه ای مورد استفاده قرار میگیرند. مفهوم چند رسانه ای، متفاوت از ترکیب چند رسانه در هنرهای زیبا می باشد؛ بطور مثال، بدلیل داشتن صدا، طیف وسیعتری دارد. در سالهای نخست چند رسانه ای، واژه “رسانه غنی” معادل با “چند رسانه ای تعاملی” بود و “ابر رسانه”، کاربردی از چند رسانه ای محسوب میشد.

#مولتی_مدیا #مالتی_مدیا #رسانه #فناوری #کامپیوتر
Add a comment...

Post has attachment
تجارت الکترونیک عمل خرید یا فروش محصولات در سرویس های آنلاین یا بر بستراینترنت می باشد. تجارت الکترونیک بر تکنولوزی نیز اثر گذاشته است؛ از قبیل: تجارت سیار، انتقال وجه الکترونیکی، مدیریت چرخه عرضه، بازاریابی ایترنتی، پردازش آنلاین تراکنش، تبادل اطلاعات الکترونیکی، فهرست مدیریت سیستم ها و سیستم های خودکار جمع آوری اطلاعات.

تجارت الکترونیک مدرن معمولا از “وب جهان گستر” حداقل برای یک قسمت از چرخه حیات تراکنش استفاده میکند؛ با اینکه ممکن است همچنین از سایر تکنولوژِی ها از قبیل ایمیل استفاده کند. تراکنش های تجارت الکترونیک معمولی شامل خرید کتاب های آنلاین (مثل آمازون) و خرید موسیقی (دانلود موسیقی به شکل توزیع دیجیتال مثل فروشگاه آیتیونز)، و به میزان کمتر، خدمات آنلاین لیست فروشگاه های کالاهای سفارشی یا شخصی سازی شده می شوند. تجارت الکترونیک شامل سه بخش است: خرده فروشی آنلاین، بازار های الکترونیکی و مزایده های آنلاین. تجارت الکترونیک توسط کسب و کار الکترونیک حمایت شده است.

#تجارت_الکترونیک #برند_سازی #برندینگ #فناوری_اطلاعات
Add a comment...

Post has attachment
” قلب برند سازی، قولی است که سازمان به مخاطب می دهد. قول برند به مخاطب می گوید که شما چه کسی هستید، به چه چیزی اعتقاد دارید و چه ارزش های یکتایی را ارائه می دهید.”

-دیو هولستون

دیو هولستون، نویسنده “طراح استراتژیک” و مدرس دوره آنلاین توسعه استراتژی برند در دانشگاه آنلاین “چگونگی طراحی”، بطور کامل توضیح می دهد که چرا برای یک طراح حیاتی است که به ساخت برند مسلط شود. حرفه ای های حوزه تجارت برای ساخت هویتی قوی که مخاطب هدف آن ها را همراهی کند به طراحان تکیه می کنند، چیزی که منجر به کامیابی تجارت آن ها می شود.

او نه تنها نقش حیاتی برندینگ را در حفظ یک تجارت پرسود تشریح می کند، بلکه با جزییات گام های مورد نیاز در چگونگی تولید هوشمندانه و استراتژیک یک برند قابل احترام را بیان می کند.

#برندسازی #طراحی_سایت #طراحی #برندینگ #فناوری_اطلاعات #تجارت_الکترونیک
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded