Profile

Cover photo
Matin Rezazadeh
122 followers|42,312 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
Grieving Mothers of Iran
مادران داغدار ایران‌
http://iranwire.com/pictorian/cartoons/full/237/
 ·  Translate
1

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
Parallel Jump
1

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
فرشاد (پیمان قاسم خانی): ظاهرا من آدما رو خوب درک میکنم، زنها وقتی درک شون میکنی، شل میشن می افتن گردنت!
کریم (محسن طنابنده): خب درک شون نکن!
فرشاد: دست خودم نیست، تا می بینمشون، تق درک شون میکنم!
کریم: خب یه جوری درک شون کن نفهمن!
فرشاد: نمیشه قایم کرد، می فهمن ناکسا!!!
کریم: تو این خونه درک نمیکنیا، برو خواهر یکی دیگه رو درک کن!
فرشاد: دیگه درک نمیکنم، قول میدم....

سن پطرزبورگ
بهروز افخمی
 ·  Translate
3
Have her in circles
122 people

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
شرح وقایع غرق شدن تایتانیک روی کاغذ سربرگ این کشتی به قلم «هوسونو ماسابومی» تنها ژاپنی مسافر کشتی که نجات پیدا کرد اما بعد از بازگشت به کشورش مورد نفرت مردم ژاپن قرار گرفت و از کار هم اخراج شد٬ چرا که جان خود را برای نجات بقیه‌ی مسافران فدا نکرده بود.

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Masabumi_Hosono
 ·  Translate
2

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
حكایت ریچارد فرای و افراطیون در 5 تصویر!
http://thesaurus.mihanblog.com/post/4069
 ·  Translate
1
 
 
یکی از همکاران ایرانی پروفسور فرای در آمریکا پس از انتشار تصاویر مقبره‌ی پروفسور پوپ در اصفهان، به خبرنگار ایسنا گفت: با انتشار تصاویر مربوط به اتفاقی که در مقبره‌ی پروفسور پوپ و همسرش رخ داد، من و همکاران ایرانی‌ام، با تمام وجودمان خجالت کشیدیم.

دکتر تورج دریایی - استاد تاریخ ایران و جوامع فارسی زبان دانشگاه کالیفرنیا در شهر ارواین - ادامه داد: از دیدن آنچه بر سر مقبره‌ی «آرتور پوپ» و «فیلیس آکرمن» در اصفهان آوردند، اشک در چشمانم جمع شد. این، همان مکانی بود که سال‌ها پیش، ریچارد فرای ایران‌دوست وصیت کرد در آنجا دفن شود٬ در خاکی که او درباره‌اش حدود 60 سال، کتاب و مقاله نوشته بود.

وی اظهار کرد: در سال‌هایی که مطبوعات و تلویزیون‌های آمریکا و رسانه‌های خارجی اقدامات یکسری تندرو و شعار «مرگ» را با نام «ایران» و «ایرانیان» به جهان نشان می‌دادند٬ پروفسور فرای در حال نوشتن و مصاحبه کردن بود و می‌گفت که ایران فرهنگی غنی، مردمی دوست‌داشتنی و باغ‌هایی باصفا و فرهنگی پرعظمت دارد که از جیحون تا فرات را دربرمی‌گیرد.

او که از حدود 14 سال پیش، تاریخ ایران را در دانشگاه‌های آمریکا تدریس می‌کند و در همین مدت نیز از جمله همکاران ریچارد فرای بوده است، بیان کرد: فرای یک‌بار از ایران و ایرانی بد نگفت؛ اما در جواب به همه‌ی تلاش‌های او و دلسوزی‌اش برای ایران و ایران‌شناسی٬ جوابش را این‌چنین دادند. من مطمئنم آن‌هایی که این ناهنجاری را به وجود آوردند، درک و تحلیل لازم را ندارند. من خجالت می‌کشم. من شرمنده هستم. من مقصرم. مخصوصا اگر چیزی نگویم در قبال اینکه چند نفر نام و حرمت «ایران» و «ایرانی» را این‌چنین به چالش بکشند.

دریایی گفت: در روزی که این تصاویر را دیدم و خبرها را شنیدم، اشک ریختم و خجل شدم. به دوستم که در دانشگاه نزدیکم، استاد ایرانشناسی است، گفتم: ما چه می‌کنیم؟ برای که داریم این چیزها را می‌نویسم و کنفرانس می‌دهیم؟ فردا که در تلویزیون‌ها نشان دهند که مردم ما چه بر سر مزار مردگان می‌آورند٬ چگونه برای هزارمین‌بار نطق کنیم که ایران فرهنگی زیبا٬ پویا و مردمی صلح‌جو دارد؟ برای که بنویسم و برای چه بنویسم که ایران چه تاریخی داشته، برای چه مصاحبه کنیم و چه بگوییم درباره‌ی ایران و ایرانی؟

او با بیان این‌که با دیدن این تصاویر همه‌ی خستگی سال‌های گذشته بر شانه‌ام نشسته است، افزود: امروز از خودم خجالت می‌کشم و از کشورم و دولت «تدبیر و امید» که گذاشت این‌ کار را با آبروی سرزمین کهن‌مان کنند گله دارم.

وی گفت: حدود 110 سال پیش یک آمریکایی به‌نام «هاوارد بسکرویل» برای آزادی ایرانیان و کمک به هواداران مشروطه در ایران و برای ایرانی به شهادت رسید. اکنون قبر او در تبریز است و مردم هنوز به یاد او، گل بر مزارش می‌گذارند. او که از دانشگاه پرنستون فارغ‌التحصیل شده بود، برای تدریس به ایران آمد و نه‌تنها این کار را به‌خوبی انجام داد، بلکه عاشق ملت ایران و خود ایران نیز شد و بالاخره ‌جان خود را نیز در راه آن داد؛ اما امروز با مقبره‌ی افراد هم‌عقیده با او در اصفهان چه کرده‌اند!؟

دریایی ادامه داد: به نظرم بهتر است پیکر مرحوم فرای دست‌ کم در جایی به خاک سپرده شود که به او بی‌احترامی‌ نمی‌کنند. در واقع امیدوارم فرای در نقطه‌ی دیگری از ایران‌شهر، یعنی تاجیکستان به خاک سپرده شود.
 ·  Translate
1

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
A Boy’s First Taste Of Rejection..
1

Matin Rezazadeh

Shared publicly  - 
 
 
پیشنهاد تازه همسر ریچارد فرای به مقامات جمهوری اسلامی

همسر ریچارد فرای می‌گوید که دفن این ایرانشناس نامی در نارنجستان شیراز هم خوب است. این گفته خانم عدن نبی در حالی صورت گرفت که تلاش‌های حسن روحانی برای عمل به وصیت ریچارد فرای به ساعات‌های پایانی خود نزدیک شده است. یازده روز است که جنازه فرای در سردخانه‌ای در ایالت ماساچوست آمریکا نگهداری می‌شود. او که در پای امضای خود همیشه از ترکیب «ایران دوست» استفاده می‌کرد وصیت کرده بود که کنار زاینده رود اصفهان دفن شود. آیت الله سید مصطفی محقق داماد چهره مطرح فرهنگی کشورمان که از جایگاه ریاست بنیاد موقوفات مرحوم دکتر محمود افشار به روزنامه شرق گفته است که نظر نهایی رئیس جمهوری روز سه شنبه اعلام می‌شود.
عدن نبی همسر ایرانی و آشوری فرای گفت که تمام تلاش وی عمل به وصیت آنمرحوم بوده است. وی در عین حال گفت: «دکتر ریچارد فرای یا در اصفهان کنار پوپ یا در نارنجستان شیراز مدفون شود خوب است.»
آنطور که قانون کسب اطلاع کرده است خانم نبی بزودی نوه‌دار می‌شود. پسر او که به گفته مرحوم فرای دیگر قطب فرهنگی شرق یعنی چین را مرکز تحقیق و علاقه خود قرار داده است در پکن به انتظار پدر شدن را می‌کشد. او تا 15 روز دیگر به این آرزو خواهد رسید و مادربزرگ بچه می‌خواهد در آن زمان نزد خانواده نورسیده باشد و به عروس و نوه‌اش برسد. وی از این بایت نگران این است که در صورت حل مساله روند صدور ویزا برایش طول بکشد.
امیدها به گشایش در پرونده دفن ریچارد فرای در ایران همچنان وجود دارد و پیشنهاد خانم عدن نبی نیز راهکاری است که روند تصمیم‌گیری مقامات ایرانی و قدرت چانه زنی رئیس جمهوری را بالا می‌برد. با این حال وی گفت که ریچارد دوست داشته در افغانستان هم به خاک سپرده شود اما اگر ایران موافقت نکند وی در شهر دوشنبه به خاک سپرده خواهد شد. حال باید دید آیا مخالفان دفن ایرانشناس شهیر در اصفهان به شیراز رضایت می‌دهند؟
منبع: قانون آنلاین
 ·  Translate
1
People
Have her in circles
122 people
Links
Contributor to
Basic Information
Gender
Female