Profile

Cover photo
Matěj Čičák
453 followers|4,106,829 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
Pevnou půdu pod nohama získal znovu při odpovědi na otázku jedné z piknikujících: „A vy jste tady proč?“
Policista: „No, vidíme tady větší počet lidí.“
Piknikující: „A to je důvod? Parky jsou přece od toho, aby se tam lidé potkávali...“
Policista: „No, dobrý, ale ne v takovémhle počtu. Na jednom místě. To je nezvyklý.“
A aby potvrdil přechod do ofenzivy, stvrdil fundamentalistickou protigrilovací taktiku: „Neříkejte mi, že je normální, abyste si grilovali, kde se vám zalíbí. To tak nejde.“
Piknikující: „No, nezlobte se, ale to je normální.“
Policista: „To možná někde jinde ale ne v Duchcově.“

Nejvtipnější na tom je, že grilující znají mětskou vyhlášku lépe, než přítomní policisté, kteří však přesto chtějí grilující šikanovat...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
To sedlo jak prdel na hrnec :-) „Strana svobodných občanů se sama nazývá jedinou pravicovou stranou, protože všichni ostatní jsou socialisté.“
 ·  Translate
 
Volební programy nezaujmou tolik, co tento článek na necyklopedii o Straně svobodných občanů. Necyclopedie dokáže, jako i v jiných článcích vidět za roh.

 ·  Translate
5 comments on original post
2
marek bojanovsky's profile photoJan Polášek's profile photoJakub Čížek's profile photoPetr Moses's profile photo
11 comments
 
+Jakub Čížek Aféra metanol ukázala, že zbytečná omezení neochránila zrak ani životy mnohých konzumentů alkoholu. Prapříčinou "metanolové aféry" bylo zvýšení spotřební daně z lihu, což bylo motivací pro vznik a rozšíření lihové mafie. Vláda tehdy argumentovala, že "zdražení alkoholu povede k lepšímu zdraví obyvatel". Ve skutečnosti vysoké zdanění posílilo nepovolené distribuční kanály.
Druhou příčinou metanolové aféry bylo vyškrtnutí metanolu ze seznamu jedů, tj. vláda umožnila nekontrolované nakládání s životu nebezpečnou tekutinou firmám i jednotlivcům bez dohledu. Cena metanolu je ještě o nějakou korunu nižší než nezdaněného lihu, ale především je (legálně) dostupnější než nezdaněný líh. Malé šarže lihové mafie chtěly větší podíl na ziscích z obchodu a dopadlo to jak dopadlo.
Liberál by viděl účinnou prevenci této a podobných afér ve zjednodušení podnikání v tomto segmentu trhu, především ve snížení spotřební daně, resp. DPH a snížení byrokracie. 
Nejsem lihovarník, ale mám zdravotní průkaz pro práci s potravinami, jsem dobrovolným zdravotníkem ČČK a vím, že hygienické a zdravotní normy vyžadované v 90-tých letech byly rozumné a splnitelné i pro malé provozovny, dětské tábory, sociální zařízení. Od té doby předpisů přibývá, ovšem s malým vlivem na kvalitu a bezpečnost stravování.
OTOH: Žijeme v nejlepším z možných světů. Nepopírám, že kvalita zásobování, životního prostředí, silnic, nemocnic, školství, celkově "kvalita života" za 25 let od revoluce neskonale stoupla.To mi ovšem nebrání v tom zamrmlat si, že bez dohledu soudruhů úředníků, resp. s rozumně malým dohledem by to šlo mnohdy lépe.
 ·  Translate
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
Aktuální díl Ano, šéfe je opět něco neuvěřitelného, co si někteří lidé dovolí beze studu dělat. Majitel, který dluží zaměstnancům prachy, je ještě slabý odvar provozní Aničky, pro kterou asi slušné označení nenajdu. (následují spoilery)

Když si s ní druhý provozní chce promluvit o tom, že má pocit, že byl odsunut na druhou kolej a chystá se jeho vyhazov, tak mu lže do očí, že o ničem neví a majitel s ní o něm nikdy nemluvil, naopak mu ještě tvrdí, že je majitel s jeho prací nejspíš spokojen. Když ho vzápětí majitel vyhodí (naprosto nedůstojným způsobem) a baví se o něm s Aničkou, tak se s ní baví způsobem, který ukazuje, že o všem věděla.

Když se v půlce pořadu ptá číšnice, kdy dostane výplatu, že je 15. a nic nedostala, tak se majitel vymlouvá, že nikdy neslíbil, že by měla 15. dostat výplatu a že smlouvu (kde tento výplatní termín má uvedený) s ní sepisoval vyhozený provozní, ne on, tak nemůže nic takového čekat. Číšnice chce prachy, takže majitel prohlásí, že už tu nemůže dále dělat. A co vzápětí řekne provozní Anička na kameru? Že číšnici museli vyhodit, protože nesplňovala náročné požadavky na výkon povolání číšnice v centru Prahy.

Když se na konci pořadu, který se točil 6 týdnů po předchozím natáčení, přijdou ptát bývalí zaměstnanci, kdy dostanou výplatu, je mezi nimi i vyhozená číšnice... Majitel se jim už ve dveřích omlouval, že mu ukradli telefon :-))) Vyhozené číšnici pak tvrdí, že ji vyhodili, protože odjela na dovolenou, na kterou neměla nárok. Že dovolenou oznámila svému nadřízenému provoznímu, o kterém se píše výše, tak to samozřejmě páni majitelé neuznávají, měla to říct jim. 

Otázku, kdy dostane peníze, pokládal i kuchař Lukáš, který při posledním natáčení tvrdil, že je v hospodě 13–15 hodin denně už měsíc a půl v kuse (na což tehdy majitel reagoval slovy „já bych si taky potřeboval odpočinout a nemůžu“), takže minimálně 3 měsíce neviděl výplatu. Prý příští týden, teď fakt nemají... Provozní Anička se pak nestydí na kameru osočit kluka, který jim tam dělal od nevidím do nevidím a nedostal za to prachy, že kvůli němu museli vyhodit maso za 600 Kč.

Škoda, že se štáb pořadu s Lukášem nespojil, zda peníze skutečně dostal, vzhledem k počtu zájemců o zaplacení, tomu moc nevěřím.

Nejlépe je vytrollil kuchař Karlos, kterému majitel dluží 17 tisíc. Nasral se tak, že do restaurace, kam nikdo nechodí, pravidělně objednal pro fiktivní skupinu 25 osob hned 25 kolen :-)) A Anička mu na to, dle své naštvané reakce, když se k tomu bez hnutí brvou přiznal, opakovaně skočila...

Pohlreich to řekl skvěle, tihle lidi by měli sedět.

(btw, na Prima Play mají – jak tak už nějakou dobu sleduju – slušný bordel v číslování, toto je už asi 5. díl, ale označen je jako první, většinou to dodatečně opravují, tak kdyby kvůli tomu přestal fungovat odkaz na video, nedivte se)
 ·  Translate
Sametová restaurace / Praha 1
2
Matěj Čičák's profile photoJosef Houdek's profile photoRadim Pytlík's profile photo
15 comments
 
+Matěj Čičák Velkej ;-) Ten s tim bilym bourakem :-)
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
Já bych mu tu Nobelovku dal :-)
 ·  Translate
10
3
Veronika Děrdová's profile photoPatrik Purchart's profile photoJaroslav Staníček (mever1ck)'s profile photoAndrea Kvasnicová (Raven)'s profile photo
3 comments
 
ale pobavil...
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
Místní Albert poskytuje široké služby... 
 ·  Translate
1
marek bojanovsky's profile photoSupra Alpha's profile photo
2 comments
 
Levná cena, hmm
Add a comment...
In their circles
193 people
Have them in circles
453 people
Václav V.K.'s profile photo
Daniel Šimo's profile photo
Arnie Fieldi's profile photo
Martin Stiborský's profile photo
Z-MAN the great's profile photo
Puer Senex's profile photo
KoNster1230 s.r.o's profile photo
Martin Lepka's profile photo
Marek Lutonský's profile photo

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
Nehodu sice způsobí řidič Octávie, ale pokutu dáme pro jistotu oboum...
 ·  Translate
Řidič autobusu jablonecké MHD Pavel Počta měl před časem kolizi s osobním autem. Zkřížilo mu dráhu, když vyjížděl ze zastávky. Počta šoférovi octavie vysvětlil, že autobus měl přednost. Muž se naštval, autobus vybrzdil a způsobil srážku. Pokutu ve správním řízení dostali oba.
1
Richard Lastovecki's profile photoDavid Šantora's profile photo
4 comments
 
+Richard Lastovecki​ malá chybka díky prediktivnímu psaní na mobilu a co to s některými dělá, co? ;-)
 ·  Translate
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
2
Zdeněk Král's profile photo
 
+Markéta Gajdošová mi to vysvětlila, tak +1.
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
#priceless  V 38:20 se Andrej Babiš ptá Václava Moravce, proč pozval Miroslava Kalouska. Moravec odpovídá, že Kalousek je zástupce lidu a proto byl pozván, čímž u Babiše vyvolal hysterický záchvat, že to je urážka lidu, když je tak označován Kalousek. Padne dokonce i tvrzení: „On je dvacet let v politice a může za všechno, kdežto já, já jsem v člene hnutí, které vzniklo z vůle lidu!“ V kontrastu s tím, že v MF Dnes nemohl vyjít rozhovor s Miroslavem Kalouskem, je jasné, kam Babiš míří: veřejně prezentovat své názory může jen ten, kdo je se mnou.
 ·  Translate
Hádky, urážky a ostrá slova. Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Jsou schopni se na něčem shodnout? Pro začátek se po roce a čtvrt opět dohodli na místě a datu vzájemného střetu. Duel vicepremiéra a ministra financí s jeho předchůdcem v čele rezortu.
3
marek bojanovsky's profile photoOndřej Kolín's profile photoRichard Lastovecki's profile photoTomáš Vít's profile photo
6 comments
 
Svobodné žvanění v parlamentu je vedlejší produkt demokracie. Často v něm navíc najdeme pádné argumenty. Dobře pamatuji i žvanění nesvobodné za vlády jedné strany – bylo jej víc, nemělo obsah a nevedlo nikam. Za to svobodné můžeme být opravdu rádi.
 ·  Translate
Add a comment...

Matěj Čičák

Shared publicly  - 
 
Když si uvědomíte, že žijete ve státu, kde by čtvrtina lidí volila oligarchu, který dojí stát na dotacích, ale brojí proti drobným živnostníkům.

Když si uvědomíte, že drtivá většina – 62 % lidí – volila Babiše, neschopné a bezzubé ČSSD, komunisty, Okamurův nový úsvit SPD, Okamurův starý Úsvit bez Okamury a hnědé košile, které si místo NSDAP říkají DSSS.

Když si to uvědomíte, tak už se nedivíte, že je tu největší spotřeba alkoholu na světě (https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_spot%C5%99eby_alkoholu).
 ·  Translate
Volební model se příliš nezměnil. Na prvním a druhém místě se drží dvě vládní strany – ANO a ČSSD, obě ale zaznamenaly pokles minimálně dvou procentních bodů. Oproti poslednímu průzkumu nevykázaly zásadní zlepšení ani opoziční strany. Výraznější meziměsíční nárůst preferencí se tak týká pouze vládních lidovců. Průzkum provedla TNS AISA pro Českou televizi v rámci projektu Trendy Česka.
4
Radek Kejduš (jarada)'s profile photoMatěj Čičák's profile photoMiroslav Kučera's profile photoTomáš Vít's profile photo
5 comments
 
+Miroslav Kučera  „Bude to stačit, myslíš?“ (www.youtube.com/watch?v=gX_DH0wOjP0)
 ·  Translate
Add a comment...
Matěj's Collections
People
In their circles
193 people
Have them in circles
453 people
Václav V.K.'s profile photo
Daniel Šimo's profile photo
Arnie Fieldi's profile photo
Martin Stiborský's profile photo
Z-MAN the great's profile photo
Puer Senex's profile photo
KoNster1230 s.r.o's profile photo
Martin Lepka's profile photo
Marek Lutonský's profile photo
Work
Occupation
Technology maniac! | Google Level 2 Local Guide
Contact Information
Home
Email
Google Talk
mail@matejcicak.eu
Apps with Google+ Sign-in
 • Millionaire World
 • Milionář český
 • RGB Express
 • Smove
 • Hitman GO
 • Solitaire
 • Despicable Me:Minion Rush
 • 2048
 • Mini Hockey
 • Chess Free
 • Bird Climb
 • FRONTLINE COMMANDO:D-DAY 2
 • Motorsport Manager
 • Iconic - Guess The Name
Story
Tagline
AMAZING ME
Introduction
Moderní technologie, sociální sítě a on-line svět – to je moje! Sbírám pivní podtácky, líbí se mi retro plechové cedule a miluji grilovaná žebra. Kromě Opilé Opice publikuji také na Živě.cz a i v dalších internetových magazínech vydavatelství Mladá frontawww.matejcicak.eu • Google+ • Facebook
Bragging rights
Sbírám pivní podtácky, líbí se mi retro plechové cedule a miluji grilovaná žebra.
Basic Information
Gender
Antropomorfní antihmota
Relationship
Single
Matěj Čičák's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
„Chlapi, teď jde o všechno!“ aneb Demonstrační orgie v Praze
svobodneforum.cz

Den české státnosti se v Praze letos nesl v duchu všelijakých protestů. Proti kvótám EU, proti EU vůbec, proti NATO, proti rozdělení Českosl

Už zase kádrujou Landu
www.respekt.cz

Vrcholem práce kulturní publicistky je zřejmě říkat „v ničem se nerýpejte“

Jak jednou Jiří Sovák tak znárodňoval, že skoro zabil Josefa Vinkláře
kultura.zpravy.idnes.cz

Před patnácti lety zemřel v 79 letech Jiří Sovák. Jedna z hereckých ikon minulého století a nezapomenutelný komik, herec Národního divadla a

Jak NEPSAT nevyžádanou reklamní poštu
www.fffilm.name

Představte si, že jste renomovaná mezinárodní realitní kancelář Engel & Völkers, nabízející luxusní nemovitosti, a rozhodnete se poslat stan

Motorsport Manager
market.android.com

PRESS REACTION★★★★★ Pocket Tactics - "Quite possibly the best sports sim on mobile" ★★★★½ Touch Arcade - "Makes an immediately striking impr

Když dva dělají totéž...
www.fffilm.name

At first I was like... But then I was like... (To je skutečný plakát na nového Spongeboba a docela dobře ilustruje, jaký smysl pro humor maj

Mimozemšťané pohřbívali své mrtvé. Na Marsu byla objevena rakev!
procproto.cz

Od přistání vozítka Curiosity na Marsu se k nám dostalo již mnoho pozoruhodných snímků. Ten poslední však dostal ale úplně všechny. Podle uf

Humble Weekly Bundle: Racing
www.humblebundle.com

Get 6 racing games in this week's Humble Weekly Bundle

Mladík snědl mezi regály koblihu a nezaplatil ji, hrozí mu vězení
olomouc.idnes.cz

Možná chtěl ušetřit, možná ji dokonce jen zapomněl při placení nahlásit. Přesto může kobliha snědená v obchodě dostat mladíka do vězení. Byl

Na volby v Donbasu dohlíží senátor z Ústí. Kdo ho pozval, netuší
zpravy.idnes.cz

Na separatisty organizované volby dohlíží přímo v Luhansku jako volební pozorovatel senátor z Ústí nad Labem Jaroslav Doubrava. Žádné pochyb

Statečná soudkyně rozzuřila prokurátora
www.rozhlas.cz

Ojedinělý projev statečnosti v naší socialistické justici. Mladá soudkyně Dana Maťátková, členka KSČ, dostala krátce po návratu z mateřské d

6 typů ponižujících telefonátů, které herci zažívají
www.kafeacigarko.cz

Dnes si probereme 6 typů ponižujících telefonátů, které musí každý herec někdy absolvovat. 1/ "Dobrý den, chci se s vámi dohodnout na honorá

Zázračné tachyony « Konečná teorie VŠEHO
vlada.blokuje.cz

Před několika lety mi poslal kamarád spisek o tachyonech. Pobavil jsem se, napsal k tomu pár poznámek a poslal mu to zpátky s tím, že je to

Český stát a jeho IT - jsem fascinován
www.itefektivne.cz

Když Andrej Babiš prohlásil, že se mu podařilo snížit náklady na ajťáky o 1/3 z 24.000,- Kč / ManDay na 18.000,- Kč / ManDay, nestačil jsem

Portrait of a Russian Oligarch | VICE United States
www.vice.com

After the collapse of Communism in Russia, as state assets were divvied up and privatized, a few individuals stepped in to take the reins of

Bohemia, Bohéma a Romové | Klaretův encyklopedický klub
klub.slovniky.cz

Televizní pořad věnovaný Antonínu Gondolánovi mi připomněl historku, která mi utkvěla v paměti z dětství, zřejmě ji vyprávěl v rozhlase Kare

Vykupto.cz
market.android.com

Vykupto.cz přináší každý den nejzajímavější zboží a služby ve vašem městě, ale také lákavé pobyty, zájezdy a značkové oblečení. U nás nakoup

Průměr, který směřuje spíš směrem dolů, než nahoru. Číšníka by úsměv a slova jako „prosím“, „děkuji“ či „jak vám chutnalo“ určitě nezabila. Jídlo bylo víceméně bez chuti, čemuž absolutně neodpovídala vysoká cena. Při žádosti o změnu přílohy jsem se dozvěděl: „Ne, to nejde. Můžete si ji ale zaplatit navíc a my vám ji dáme místo toho.“, což je vysloveně prozákaznické. Plusem je snad jen to, že berou karty, ale číšník by se při žádosti o platbu kartou nemusel tvářit tak otráveně.
• • •
Public - 2 weeks ago
reviewed 2 weeks ago
Nevyužil jsem rozvozu, pizzu jsem si vyzvedl přímo v restauraci. Nadprůměrná cena za průměrnou pizzu mne odradila od jakýchkoliv dalších návštěv.
Public - 2 weeks ago
reviewed 2 weeks ago
Public - 2 months ago
reviewed 2 months ago
Public - 3 months ago
reviewed 3 months ago
113 reviews
Map
Map
Map
Stylová kavárna v budově Moravského zemského muzea. Káva i míchané drinky jsou moc dobré.
Public - 2 weeks ago
reviewed 2 weeks ago
Public - 3 months ago
reviewed 3 months ago