Profile

Cover photo
Mastane Mim
Lived in Iran
AboutPosts

Stream

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
صبح دیدم اش خیلی با مزه هستن با اون دندون های کج و کوله
 ·  Translate
16
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
نمایشگاه کتاب خیلی  خوش گذشت 

جای اونهایی که نبودن خیلی خالی بود 
 ·  Translate
17
Mohammad SE's profile photoHoOri F's profile photoMastane Mim's profile photoniceday nice's profile photo
15 comments
 
واقعا نمایشگاه کتاب بود یا مرثیه؟
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
دنیا هنوزم قشنگه و میشه به نیکی آدم ها امیدوار بود 

مرسی
 ·  Translate
17
Mastane Mim's profile photo
 
داره میرسه 
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
توجه توجه 
برای یه دختر کوچولو که بیماره نیاز به کمک داریم 
دارویی که مصرف میکنه پیدا نمیشه و توی شرایط بدی قرار گرفته 
قرص 6-تیوگوانین که قیمتش هم نزدیک 2000تومن بوده 
لطفا اگر جایی رو سراغ دارید که این دارو موجود باشه راهنمایی بفرمائید 

6- تيوگوانين THIOGUANINE – 6 = نام تجارتي = Lanvis 

+نیازمندیهای گودر 
19
30
Behi Mim's profile photoMohammad Reza Agha Khan Beygi's profile photonaVid Azad's profile photoArash Hooshmand's profile photo
12 comments
 
من به دوستای داروخانه ایم سپردم گفتن این دارو تازه سری جدیدش وارد شده ولی چون قیمت گذاری نشده جایی پخش نکردن تا هفته دیگه حتمن هلال احمر میاره ولی باز سفارش کردم اگه جایی داره زودتر بهم بگن
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
وقتی فکرشو میکنم میبینم 
امسال تابستون بهتری داشتم به نسبت سال قبل 
 ·  Translate
16
javad lotfi asheghabady's profile photomahdi .shekarchizadeh's profile photo
2 comments
 
اما برای ما بدتر شده، ما که نه میتونیم بریم سفر و نه  تفریح درست وحسابی داشته باشیم. ماشاالله که الان هم اون پولی که 6و7 ساله داشتیم کار میکردیم و جمع میکردیم در عرض شش ماه ارزشش به اندازه 5 برابر سقوط کرده
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
Mastane Mim originally shared:
 
زدم کل سیرکل ها و آدم ها رو پاک کردم بر اثر خطای انسانی حالا دونه دونه باید بگردم پیداتون کنم
 ·  Translate
17
‫پیر مــ ــرد‬‎'s profile photo
 
منم اینجام :)
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
 
آگهی
شیرین لحظه های زندگی من - به عنوان یک معلم - تبدیل لحظه ی گیجی نفهمیدن به لبخندی است که شاگردم می زند که: "آها! فهمیدم!" یا از آن قشنگ تر، صحبت کردن با بچه هاست که بگویید رویاهایتان چیست. ببافیدشان. زندگیتان را در دست بگیرید. وقتی که میبینم چطور تلاش می کنند کمی از قبل متفاوت تر باشند. وقتی از کتاب جدیدی که خوانده اند حرف می زنند، تصمیم جدیدشان را به مشورت می گذارند و از همه ی اینها دلنشین تر، وقتی که انگیزه می گیرند و بهتر درست می خوانند تا قدم به قدم به خواسته هایشان نزدیک شوند.
این یک آگهی تدریس است. امسال چهارمین سالی است که تدریس می کنم. همپای شاگردهام، ریاضی (تمام شاخه هاش) ، فیزیک و شیمی می خوانیم و تلاش می کنیم که درس خواندنمان فقط برای نمره نباشد. کمی لذت از علم، کمی برنامه ریزی برای آینده و کمی دوستی چاشنی اش می کنیم تا کلاس های درسمان لذت بخش شود. 
برای اینکه کلاس های درسی مان، رنگ اجبار و عجله نگیرد، شخصا ترجیح می دهم همیشه زمان کافی برای ارتباط برقرار کردن با هم و درس، داشته باشیم و نگران نزدیک بودن امتحانات و یا ضرورت نوشتن فوری تکالیف درسی آزارمان ندهد. برای همین امسال زودتر از همیشه این آگهی باشد خدمتتان. شاید خواستید که نوجوانان اطرافتان، درس را بیشتر از یک اجبار ببینند و لذت مستتر در درست فهمیدن را درک کنند.
این آگهی برای تهران و کرج معتبر است.  و ممنون از شما و هر کس که دست به دستش می کنید.
hedieh.madani@gmail.com
3
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
اینم حرفیه
 
بحث این نیست که هشتگ زدن برای کوهنوردای ایرانی فایده داره یا نداره حرف اینه که این افرادی که به چنین موضوعی اینجوری  واکنش نشون میدن چرا وقتی تیتر خبر میگه چهل هزار کودک در سیستان و بلوچستان (سودان نه!سومالی نه! همین زابل زاهدان خودمون!)  از فقرغذایی  دچار سوءتغذیه شدند برای نهضت هشتگ زنی صرف نظر از فایده داشتن یا نداشتنش فراخوان  نمیدن؟ به نظر من علتش اینه که گم شدن و گیر افتادن کوهنوردهای ایرانی یه داستان داره  ! چند تا کوهنورد میخوان یه مسیر جدید رو برای صعود امتحان کنن  اسم مسیرشونم گذاشتن ایران ! برای صعود خیلی سختی میکشن ولی خب بالاخره موفق میشن توی راه برگشت اما پنج شیش بار به کولاک میخورن  و گیر میوفتن و گم میشن تا حالا خیلی ها اونجا مردن  یکیشونم یه تلفن ماهواره ای داره که درخواست کمک میکنه  ... دیدین؟ داستانش جالبه! میتونه جالبـتر هم بشه!! اما چهل هزار تا کودک در بلوچستان به خاطر فقرمالی خانواده  دچارسوءتغذیه شدن ...این اصلا داستان نیست !
#توییتر   #IranianClimbers   #BroadPeak  
6
niceday nice's profile photo
 
نفس سخن شما گرامی کاملا راست هست.
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
 
refrence: +Ayoub Esmaeili 
قبلا بارها از مشکلات نایابی و کمیابی دارو شنیده و دیده بودم و اتفاقا این مسئله آخرهای هفته بود که مجددا سراغم آمد و برای پیدا کردن یک آمپول به هر دری زدم و سر از اکثر داروخانه‌‌ها درآوردم، اما مأیوس و نومید دست‌خالی از آنان خارج شدم. به دوستان شاغل در این حوزه پناه بردم که آدرس سامانه پیام کوتاه 201490 را دادند. سامانه‌ای که برای یافتن داروهای کمیاب راه‌اندازی شده و مکانیزم آن از این قرار است که شما شهر*منطقه *نام دارو را به صورت انگلیسی و صحیح وارد می‌کنید و سپس پیامکی دریافت می‌کنید که آدرس و تلفن داروخانه یا داروخانه‌هایی که این دارو، در آن‌ها موجود است را به شما می‌دهد. 

با اندک امیدی که داشتم پیامک را فرستادم و در کمال ناباوری دیدم که این مکانیزم به درستی عمل کرد و با معرفی یک داروخانه و سپس مراجعه به آن توانستم آمپول را بیابم. ناگفته نماند که قیمت دارو از 4 ماه قبل که آن را 67.000 تومان گرفته بودم به 140.000 تومان افزایش یافته بود اما علیرغم تمامی این اوصاف، خوشحالم که چنین سیستمی راه اندازی شده تا اندکی به معضل و بحران دارو کمک کند. نکته جالب اینکه صبح امروز هم یکی از بستگان تماس گرفت و عنوان کرد که برای شرایط بحرانی بیمارش و یافتن دارویی که مانع از لخته خون می‌شود، بیشتر داروخانه‌های تهران را زیرپا گذاشته است و از من سراغ کسانی را می‌گرفت که امکان خریداری و ارسال آن را از کشورهای دیگر داشته باشند. بلافاصله نام دارویش را به این سامانه پیامک زدم و آدرس دو داروخانه را که ارسال شده بود، برایش فرستادم و پیگیر که شدم با آن‌ها تماس گرفته بود و هر دو داروخانه آن فرص‌ها را داشتند.

امید به اینکه با یافتن هر دارو همنوعی بهبود می‌یابد، باعث شد تا موضوع این سامانه را با شما نیز به اشتراک بگذارم. مطمئن باشید با اوضاع حاد دارویی کشور و مسائلی که در این چند روزه شاهد آن بوده‌ام، خیلی ‌ها نیازمند این شماره هستند، پس در اشتراک آن با سایرین درنگ نکنید.
3
2
Hesam Diba's profile photo‫فشفشه ای بر آسمان تاریک‬‎'s profile photo
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
Mastane Mim originally shared:
 
ده نشانه آشکار افسردگی مردان


1- خواب زیاد، کم خوابی، سحرخیزی مفرط و احساس خستگی بعد از خواب، می تواند از علائم افسردگی باشد.

2- تحقیقات به دست آمده رابطه مستقیمی بین تشویش و خودکشی ترسیم می کند. مردان می توانند به شکل راحت تری از نگرانی های خود حرف بزنند ولی اصرار زیادی برای بر ملا کردن غم خود ندارند

 3- عدم توانایی در تصمیم گیری از نشانه های بارز افسردگی است. کندی قضاوت و بررسی اعمال معمولی نظیر پرداختن قبض برق و تلفن اگر یکباره و اشکار تبدیل به رفتار فرد شود می تواند نشانه افسردگی باشد. افسردگی یعنی کندی مغز در تصمیم گیری ها 

 4- افراد افسرده دستخوش تغییرات فیزیکی و احساسی می شوند. افراد افسرده می توانند کندی فیزیکی و حتی خستگی جسمی را بدون دلیل مشخص، در بدن خود احساس کنند..

5- ضعف قوای جنسی هر چند رابطه مستقیم با بیماری افسردگی ندارد ولی عوارض جانبی بیماری و حتی مصرف داروهای ضد افسردگی، احتمالا مشکلات جنسی را بیشتر می کنند.

6- زنان افسرده بیشتر از مردان اقدام به خودکشی می کنند ولی تعداد مرگ میر ناشی از خودکشی در مردان چهار برابر زنان است. دلیل اصلی تفاوت فوق در این نهفته است که مردان از وسایل مرگبارتر برای اجرای خودکشی استفاده می کنند. مردان مسن افسرده تمایل بیشتری به خودکشی دارند واین مسئله توسط پزشکان خانوادگی نادیده گرفته می شود. 70 درصد افراد مسنی که خودکشی کرده اند از ملاقات شان با دکتر خانوادگی بیش از یک ماه نگذشته بود.

7- گاهی مردان افسرده به عمد بر عصبانیت و احساس پرخاش خود می افزایند تا ثابت کنند هنوز از احساسات و حالت روحی بالایی برخوردارند. اما در حقیقت، در حال بروز علائم افسردگی خودشان هستند.

8- افراد الکلی دو برابر دیگران خطر غلطیدن به افسردگی را دارا هستند. با انکه افسردگی در نتیجه اعتیاد به الکل، در زنان و مردان دیده شده است ولی آمار حکایت از آن دارد که مردان افسرده بیشتر از زنان به الکل پناه می برند

 9- مردان به راحتی استرس شان را گزارش می هند چون داشتن فشار عصبی در جامعه پذیرفته شده است و لقب بدی با خود به همراه ندارد. استرس و داشتن افسردگی همچون یک جاده دو طرفه است. هر دوی شان می توانند بر افزایش دیگری موثر باشند.

 10- اختلالات گوارشی، سر درد و حتی شکم درد و کمر درد به نظر نمی آید رابطه مستقیم با افسردگی داشته باشند. ولی این اواخر، متخصصین میگویند دردهای جسمی بدن، یک از نشانه های افسردگی هستند.
 ·  Translate
8
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
Mastane Mim originally shared:
 
فوری فوری
دوستان 
یکی از دوستام که خیلی عزیز و قابل اعتماد ِ
 یک هفته نیاز به پول داره. فردا باید قرارداد خونه اش رو ببنده و وامش، آخر هفته دستش می رسه.
صاب خونه هم گفته تا پول ندی باهات قرارداد نمی بندم و فردا حتما باید قرارداد روببنده.
 الان چهار میلیون و چهارصد تومن کم داره. کسی هست بتونه بهش قرض بده؟  
خرد خرد هم اگر بشه، این پول جور می شه و مشکلش حل می شه.
اگر کسی نیاز به ضمانت خاصی برای اطمینان هم داره بگه لطفا.

با تشکر فراوان 
 ·  Translate
7
2
Mastane Mim's profile photomoshkel gosha's profile photoPooria N's profile photo
 
مرسی دوست عزیز 
مشکل این دوستم حل شده 
 ·  Translate
Add a comment...

Mastane Mim

Shared publicly  - 
 
در راستای صحبت دوستان 
خواهر من یادش بره تولدم رو 
از ارث محرومش میکنم اصن
 ·  Translate
13
Mastane Mim's profile photoVahid Attari's profile photo
3 comments
 
اون که مرگه!
البته خود تولد مثل مرگه ولي خود روزش سالگردش که نه :دي
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Tagline
لبریز موجم ساحلی آرام میخواهم
Introduction
این فصل را با من بخوان 
Basic Information
Gender
Female
Looking for
Friends, Dating, A relationship
Relationship
Single
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Iran - Tehran
Links