Profile cover photo
Profile photo
Martin Vlach: Seberozvoj jako životní styl (osobně, online nebo telefonicky)
18 followers -
Štěstí i úspěch jsou zákonité, protože i život funguje zákonitě.
Štěstí i úspěch jsou zákonité, protože i život funguje zákonitě.

18 followers
About
Posts

Post has attachment
Právě jsem spustil avizované předplatné pro přístup k obsahu, který považuji za ideální sadu nástrojů pro seberozvoj. Pracoval jsem na tom několik let, dnes se to tedy konečně uvádí do praxe v podobě, která, jak věřím, bude nám všem vyhovovat.

Předplatné zahrnuje veškerý online obsah, který jsem na webu roky tvořil a budu v tom dál pokračovat. Články, seriály, kratší "fejetony", online karty, karetní výklady, karta s tématem aktuálního dne...

To vše jsou mocné nástroje, které jako kompas směrují náš život. Resp. život toho, kdo jim věnuje pravidelně pozornost — naučil se v tom vidět smysl a hodnotu.

Jak zní jedno přísloví o životě: "Čemu věnuješ pozornost, tím se stáváš". Takto přesně má vypadat škola hrou. A mým posláním je, aby se ta škola týkala života samotného — starám se o kontinuální nárůst jeho kvality těm, kdo o to stojí.

Připravuji další karty, nové seriály, rubriky, návody... Včetně akcí online i naživo. Více o předplatném najdete zde: http://martinvlach.cz/predplatne/ K tomu snad jen dodám, že zatím funguje eshop tak, že vám přijde emailem doklad s platebními údaji pro bankovní převod, a poté, co přijdou peníze na účet (obvykle druhý den), se vaše předplatné zaktivuje.

Těším se na společné zážitky a děkuji za vaši důvěru i podporu. Ať slouží!
Photo

Post has attachment
V současnosti vznikají další karty pro rozvoj přitažlivosti, ze kterých mám osobně velkou radost. Jsou to jednotlivé principy, které učím, každý na jedné kartě. Výborně se s tím pracuje. Testovali jsme to už na škole v přírodě a mám z karet čím dál lepší pocity.

Je to vlastně "celá moje škola" formou karet. Co chtít víc.

Karty učí "aktivně zapojovat mysl". Za jeden z nejúčinnějších způsobů jejich použití považuji to, že princip na kartě sami vlastními slovy vysvětlíte (v duchu sobě, nebo na akci nahlas ostatním). A právě to je ten nejlepší způsob, jak dostávat učení do krve. I jak si uvědomovat hlubší významy a souvislosti toho, o čem mluvíte. Tím líp ve skupině, kde se o tom dá i diskutovat.

Karty jdou používat doslova i "za pochodu", tedy např. na škole v přírodě s batohem na zádech během výletu. Jsou s tím záměrem dělané = stručné velké texty. Věřím, že karty oceníte, vnímám je jako další důležitý krok k efektivitě i zábavě při seberozvoji. Brzy napíšu určitě víc.
Photo

Post has attachment
Jedna z možná nejdůležitějších životních otázek zní: „Kde se v nás bere touha po vlastnění?“ Mamon, honička za majetkem, penězi, lidmi... V Tarotu na to dává jasnou odpověď Princezna Pohárů.

Post has attachment
Tvůj život buď funguje sám a správně, nebo se honíš a trápíš a není to ono. To proto, že motorem života i řešitelem situací není tvá fyzická aktivita, ale tvé vnitřní nastavení.

Post has attachment
Nedávno jsem byl pozvaný přednášet na jednu akci, kde na mě jedna z účastnic hned při příchodu vyhrkla — „Tady se vám bude líbit, Martine, jsme taková super parta, scházíme se takhle už aspoň patnáct let!“. Při odchodu jsem si na to vzpomněl a proletělo mi láskyplně hlavou: „Upřímně řečeno, umíte úplné prd."

Post has attachment
Čím víc rozumíš životu, tím spokojeněji žiješ. Vše je totiž o našich názorech neboli pohledech na svět. Zneklidňují nás jen ty špatné a výzvy jsou tu od toho, aby nás všeho, nač se díváme nesprávně, zbavily. Jenže — kdo to dneska ví?

Post has attachment
Kvalita žití = jeho hloubka. Což není nic jiného než prožívání kontrastů. Seberozvoj je tu od toho, abychom natolik rozuměli prožívanému, že si dokážeme vše, co člověk nazývá problémem, užít. Rozumíte-li něčemu, koukáte na to úplně jinak a právě na tom stojí i padá váš život.

Post has attachment
Dávat umí každý, ale přijímat, to je umění. Právě tady je obvykle zakopaný pes, se kterým bojujeme a ne a ne jej najít a pochopit. Vždycky je mnohem jednodušší vyvíjet aktivitu, než umět zůstat pasivní, to platí v celém životě.

Post has attachment
Není nic horšího, než snaha o pozitivní myšlení nepozitivně nastaveného člověka. Je to stejné zoufalství jako snaha žít jinak než podle životních principů — sebedestruktivní marnost. Pozitivní myšlení má rozhodně v životě své místo, ale je nutné nejdřív dospět do bodu, kdy se nebude tlouct s naším způsobem uvažování. Více kdyžtak v článku.

Post has attachment
Nespokojenost je policajt, který nám sugeruje, že je něco špatně. A je dobré vědět, že dokud s tímto policajtem žiji, nemohu být šťastný a spokojený. Ani mi nemůže život kloudně fungovat, protože je zastřen stínem, který mě omezuje a okrádá o pohodu, radost, štěstí i nekompromisní a tedy ty jediné správné výsledky. Nespokojenost je bariéra, která mě nepustí tam, kam toužím jít. Namísto, abych tam došel, si stěžuji a bojuji, znova a znova.
Wait while more posts are being loaded