Profile cover photo
Profile photo
Martin Strnad
341 followers
341 followers
About
Martin's interests
View all
Martin's posts

Post has attachment
This is the future well worth looking forward to

Post has shared content
"Jak je možné, že lidi neznají Khanovu akademii?"
Taky se pořád ptáme :) Co znamená být dobrým učitelem, jaké jsou jeho kompetence a kde jsme v Česku v úrovni školství zamrzli.
Rozhovor na DVTV.

Post has shared content
“Recently, we uncovered evidence that Otto and Uber have taken and are using key parts of Waymo’s self-driving technology. Today, we’re taking legal action against Otto and its parent company Uber for misappropriating Waymo trade secrets and infringing our patents. We wanted to share more context on why we made this decision.”

Post has shared content
Internet v České republice slaví 25 let! Co mu popřál Googler přezdívaný "otec internetu" Vint Cerf, jenž je spoluautorem komunikačního protokolu TCP/IP, na kterém je celosvětová síť vystavěna? Jeho přání zaznělo dnes na setkání v Praze uspořádaném sdružením CESNET a ČVUT k 25 letům Internetu v ČR ➡ https://25let.online/


Post has shared content

Post has shared content
Umíme česky vytvořili další typ úloh. Tvorba slov (předpona, kořen, přípona, koncovka)
My jsme nadšení =)

http://bit.ly/2j00msn
Photo

Post has shared content

Post has shared content
Všetci kradnů... Dokonce to vypadá, že i programátoři mobilních aplikací a tak je potřeba je prohnat přes #EET. Nevěříte?

Prodávám na Google Play svoje mobilní aplikace. Z každé prodané aplikace odvádím 21% DPH státu, 30% Google, takže když vy zaplatíte za aplikaci stovku, dostanu za ní 57 Kč (pokud jsem se nesplet, počítal jsem to narychlo) a z toho ještě musím platit sociální a zdravotní pojištění. Naučil jsem se s tím žít, byť poslední roky je prodej na Play Store čím dál tím složitější, nestěžuju si, prostě to tak je. Hotově jsem nikdy nedostal ani korunu, čili každá jednotlivá koruna tržeb je evidovaná na několika místech (u Google, u mojí banky a v přiznáních k DPH).

Teď jsem se ale dočetl (https://webtrh.cz/358228-eet-ebay-metodicky-dotaz-mfcr), že v metodice k EET je vysloveně vyjmenována platební brána Google Checkout, že se jí to taky týká.

Čili já bych za svoje prodané aplikace měl hlásit v okamžiku koupě i jako EET. V okamžiku, kdy vy si něco koupíte, cink a měl bych vám nějak vystavit účtenku s kódem od pana Babiše.

Jak to mám udělat, nevím. Jsou dvě možnosti.

1) MF změní metodiku a tyhlety souhrné platební brány z EET vyjme
2) MF metodiku nezmění a mě zatíží (zcela zbytečně) dodatečnou administrativou. Pravděpodobně budu muset napsat nějaký script který, bude neustále pollovat Google Chekout, jestli něco nepřibylo. A jakmile přibyde, budu muset provést EET hlášení. Jakmile to ten člověk zruší, budu muset provést opravné. Jak budu zasílat lísteček, to nevím. Asi nijak. A ten script musí mít support 24x7, budu ho muset někde hostovat a trnout, aby na vánoce nebo na nový rok nezdechnul.

Každopádně už jen tím, že se tomu musím věnovat (místo abych programoval něco užitečného), mě finančně zatěžuje ušlým ziskem.

BTW: Za oficiální odpoveď na to, jestli a jak se mě to týká, si MF ČR účtuje 1000 Kč. Protože oni asi s tím mají nějakou práci, tak ji chtějí extra zaplatit, protože daní jim asi platím málo.

#makamenatom

Post has shared content
In case you missed it, here's what the future looks like

Post has attachment
Very interesting interview. Especially the part about education
Wait while more posts are being loaded