Profile cover photo
Profile photo
Martin Řehánek
102 followers
102 followers
About
Martin's interests
View all
Martin's posts

Post has shared content
No super, tak teď už se mluví přímo o Google Play. Ještě by mohli začít řešit AdMob/AdSense/Sklik - aby provozovatelé webů/apek museli účtovat zadavatelům reklam to, komu a kdy se zobrazila která reklama, a jestli byl proklik. To by byly panečku data pro Agrofert Ministerstvo financí.
Všetci kradnů... Dokonce to vypadá, že i programátoři mobilních aplikací a tak je potřeba je prohnat přes #EET. Nevěříte?

Prodávám na Google Play svoje mobilní aplikace. Z každé prodané aplikace odvádím 21% DPH státu, 30% Google, takže když vy zaplatíte za aplikaci stovku, dostanu za ní 57 Kč (pokud jsem se nesplet, počítal jsem to narychlo) a z toho ještě musím platit sociální a zdravotní pojištění. Naučil jsem se s tím žít, byť poslední roky je prodej na Play Store čím dál tím složitější, nestěžuju si, prostě to tak je. Hotově jsem nikdy nedostal ani korunu, čili každá jednotlivá koruna tržeb je evidovaná na několika místech (u Google, u mojí banky a v přiznáních k DPH).

Teď jsem se ale dočetl (https://webtrh.cz/358228-eet-ebay-metodicky-dotaz-mfcr), že v metodice k EET je vysloveně vyjmenována platební brána Google Checkout, že se jí to taky týká.

Čili já bych za svoje prodané aplikace měl hlásit v okamžiku koupě i jako EET. V okamžiku, kdy vy si něco koupíte, cink a měl bych vám nějak vystavit účtenku s kódem od pana Babiše.

Jak to mám udělat, nevím. Jsou dvě možnosti.

1) MF změní metodiku a tyhlety souhrné platební brány z EET vyjme
2) MF metodiku nezmění a mě zatíží (zcela zbytečně) dodatečnou administrativou. Pravděpodobně budu muset napsat nějaký script který, bude neustále pollovat Google Chekout, jestli něco nepřibylo. A jakmile přibyde, budu muset provést EET hlášení. Jakmile to ten člověk zruší, budu muset provést opravné. Jak budu zasílat lísteček, to nevím. Asi nijak. A ten script musí mít support 24x7, budu ho muset někde hostovat a trnout, aby na vánoce nebo na nový rok nezdechnul.

Každopádně už jen tím, že se tomu musím věnovat (místo abych programoval něco užitečného), mě finančně zatěžuje ušlým ziskem.

BTW: Za oficiální odpoveď na to, jestli a jak se mě to týká, si MF ČR účtuje 1000 Kč. Protože oni asi s tím mají nějakou práci, tak ji chtějí extra zaplatit, protože daní jim asi platím málo.

#makamenatom

Post has shared content
Fruckoff :-D

Post has attachment
I really am worried he might actually win this.
https://www.youtube.com/watch?v=LibRNYJmZ-I

Post has attachment
Každoroční zelené pivo na zelený čtvtek. A jako každý rok Starobrhno nevyrobilo mapu hospod, kde ho točí. Tak jsme si ji s +Jan Rychtář​ udělali za pár minut sami. Zatím jen Brno, zítra možný přibydou další města.
http://janrychtar.cz/zelene-pivo/

Post has shared content

Post has shared content
Nedetekujeme signály mimozemských civilizací, protože jsou dobře šifrované a tudíž těžko rozpoznatelné od náhodného šumu?
Tohle je hodně zajímavá teorie: signály mimozemských civilizací nepřijímáme, protože jsou možná až příliš dobře zašifrované.

Post has attachment

Post has attachment
Dovolená v Protektorátu na Last Week Tonight https://www.youtube.com/watch?v=WWNbekZVyKk

Post has shared content
Úžasné demografické dataporno na stránkách Českého rozhlasu, o Rusku. Takhle si představuju analytickou žurnalistiku na (nepřeháním) světové úrovni.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zprava/rusove-proti-rusum-zeme-v-nevyhlasene-obcanske-valce--1484099

Pokud pro dobrý #longread  nepotřebujete paralaxy, gify, gigantické full-width obrázky a onscroll animace (jako bývá obvyklé na nytimes.com apod.), ale naopak vás zajímají nové vhledy a možnost se samostatně podívat na data, vřele doporučuji přečíst.

Poklona směrem k +Jan Boček a +Petr Kočí

(via +Adam Javůrek na Twitteru)
Photo

Post has attachment
1. Taliban, 2. IS a třetí místo v ničení světového kulturního dědictví získává Greenpeace! Congrats!
http://www.iflscience.com/environment/greenpeace-irrevocably-damages-fragile-nazca-lines-peru-during-publicity-stunt
Wait while more posts are being loaded