Profile cover photo
Profile photo
Martin Kozub
195 followers -
Linux user ever since I started tinkering around with computers. Linux-only user since 2006.
Linux user ever since I started tinkering around with computers. Linux-only user since 2006.

195 followers
About
Posts

Post has shared content
Až na to, že nesouhlasím s výpalným za zobrazení perexu atp. Když si nechtějí noviny dělat reklamu na Googlu a jiných webech, tak ať zakáží přístup robotům. Určitě jim bude líp, když je Google nebude vůbec indexovat a přijdou o uživatele. Těm co do toho rýpou bych to jednoznačně přál.

A obecně jakýkoliv mechanismus na kontrolu obsahu = cesta do pekel. Pominu-li aspekt velkého bratra, tak cokoliv podobného leze hodně do peněz, klade si hardwarové požadavky a navíc zpomaluje jednotlivé procesy.

Kdybych si chtěl rýpat ještě dál, je super, že se EU snaží různými prostředky snižovat emise, ale to, že se budou plýtvat nemalé prostředky na provoz šmírovacích serverů, zjevně nikoho netrápí.
Jsme moc rádi, že se tématu směrnice o copyrightu, k níž vedeme od června kampaň na zachraninternet.cz, věnují i takoví influenceři jako je právě Kovy. Naprosto souhlasíme s úskalími a problémy ohledně článku 13, mezi něž patří například automatické filtry.

Piráti jsou nicméně i proti článku 11, a to především proto, že znevýhodňuje menší vydavatele. Ti nemají dostatečně silnou pozici na lobbing u různých platforem, a tak buď nové příjmy za sdílení nezískají, či je dané platformy jednoduše přestanou odkazovat. A právě v dnešní době menší a nezávislí novináři potřebují svobodu sdílení zachovanou.

Děkujeme na každý pád za tolik potřebnou osvětu, jelikož svoboda internetu je ohrožena pro nás všechny!
Add a comment...

Post has shared content
Výbor pro evropské záležitosti dnes přijal stanovisko, kterým národní parlament může odmítnout evropskou legislativu, pokud se domnívá, že zásadním způsobem zasahuje do jeho kompetencí. Návrh podal zpravodaj a místopředseda výboru Mikuláš Peksa, poslanec Pirátů.
Add a comment...

Post has shared content
Jakub Michálek: Prvním čtením právě úspěšně prošel návrh zákona, který jsem spolupředkládal, aby politici se dvěma funkcemi na plný úvazek brali pouhých 140 %, nikoliv celých 200 % (typicky poslanec/senátor + radní). A ten odpor ODS byl, jako když se miminku odtrhuje prs s mateřským mlékem, to bylo rozkošné! Přitom je to úplně stejný problém jako mnohoobročnictví, které kritizoval Jan Hus jako nemravné, že jeden biskup pod sebou hromadil další a další funkce, z nichž mu plynul příjem. Hlavním smyslem je, aby si poslanci uvědomili, že nejsou nadlidi a že očividné blbosti už jim nebudou procházet. Pusťte nás na ně!
Add a comment...

Post has shared content
Vláda dnes odmítla řešit problém téměř milionu lidí v exekuci, ze stolu totiž shodila naši novelu exekučního řádu. Novelizaci exekučního řádu má přitom vláda ve svém programovém prohlášení a píše se o ní i ve volebním programu hnutí ANO. Pirátská novela exekučního řádu má podporu odborné veřejnosti i exekutorské komory. Autor novely pirátský poslanec Lukáš Kolářík se chystá dále získávat podporu novely mezi poslanci ve Sněmovně.

V České republice se už deset let vedou debaty o tom, jak exekuce řešit. Řešení se nyní opět odkládá a počet exekucí se bude pravděpodobně i nadále zvyšovat. Teritorialita, kterou měl předložený návrh zavést, funguje ve všech zemích EU s výjimkou Česka a Nizozemí.

Podrobnosti naleznete na http://bit.ly/VladaExekuce
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Já vidím už ve druhé větě jednoduché řešení, ale nejspíše by se mnou většina nesouhlasila. Proč dávat církvím cokoliv?
Rozpočet Ministerstva kultury ČR je necelých 15 miliard Kč. Po odečtení peněz pro církve je to ale jen 11,5 miliardy. Vláda rozpočty jednotlivých kapitol dál snižuje, a tak jde na záchranu a obnovu památek pouze 0,74 miliardy. Jak vypadají další body rozpočtu se dozvíte z komentáře poslankyně Lenky Kozlové.
Add a comment...

Post has shared content
"Pokud jde o peníze vynaložené na jednoho zástupce na magistrátu, jsou Piráti opět vítězi. Každý Pirát v zastupitelstvu Prahy totiž stranu stál okolo 230 tisíc, více než dvanáctkrát méně než v případě hnutí ANO."
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has shared content
Zvítězili jsme v Mariánských Lázních, kde jako na jediném místě máme od posledních voleb do komunálu starostu! Zdá se, že jsou tedy místní občané s naši prací spokojeni. Děkujeme!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Idiotic policies in Africa, something EU can get inspiration from since they are already on the censorship wave.

via +David Kozub
Add a comment...

Post has shared content
Neštve nás, že vláda ANO kopíruje naše návrhy, #sharingiscaring ! Jen by se měla naučit opisovat lépe a radostněji, protože jí z návrhu vypadly naprosto klíčové milionové odměny v dozorčích radách. Čím to asi bude? :-) Možná tím, že v nich sedí členové ANO a násobí tak své platy.

Piráti všechna tato opatření ošetřili v původním vlastním návrhu, vláda je však ignoruje. Budeme trvat na tom, aby se omezení týkající se obohacování politiků v dozorčích radách do návrhu vrátilo v pozměňovacích návrzích.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded