Profile cover photo
Profile photo
Mariusz Tomaszewski
25 followers -
Przedsiębiorca, Coach, Trener, Psycholog Biznesu
Przedsiębiorca, Coach, Trener, Psycholog Biznesu

25 followers
About
Posts

Post has attachment
Dlaczego warto mieć pasję i co mówią na ten temat badania naukowe? Czy ludzie z dwoma pasjami są bardziej szczęśliwi, niż Ci z jedną? Czy pasja wpływa na ciśnienie krwi, poziom kortyzolu, obwód talii, czy nawet wskaźnik BMI?
Jak pasja wpływa na Twoją pracę? Czy brak pasji może prowadzić do wypalenia zawodowego, depresji a nawet samobójstw? Czy dzięki pasji można znaleźć miłość swojego życia?
Na te i inne pytania odpowiadam w najnowszym artykule. Zapraszam na czytanko.
http://mariusztomaszewski.pl/blog/zycie-z-pasja-i-brak-pasji/

Post has attachment
➡️ Co ma wspólnego pasja z pożądaniem i motylkami w brzuchu? Jaka jest różnica między koleżanką, przyjaciółką a kochanką? Co ma wspólnego pasja z nekrofilem? Dlaczego pasja jest cierpieniem? Pasja jest kobietą, czy mężczyzną? Co jest ważniejsze - serce czy rozum? Jakie są oblicza pasji? I dlaczego w Wikipedii nie ma definicji pasji⁉️😮🤔

Na te i inne pytania odpowiadam w najnowszym artykule na blogu. Mówiąc nieskromnie, prawdopodobnie jest to najlepszy artykuł na temat pasji i najlepsza definicja pasji, z jaką kiedykolwiek się spotkałeś. 😎 Zapraszam do lektury. :)
http://mariusztomaszewski.pl/blog/co-to-jest-pasja-hobby-definicja/

Post has attachment
Zastanawiasz się nad zorganizowaniem szkolenia w swojej firmie? Czy jednak wiesz, jak powinno wyglądać dobre szkolenie? Jakie elementy, moduły i metody pracy powinno zawierać? Co sprawi, że będzie ono skuteczne?

Szkolenie to przede wszystkim proces, w którym niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, przeprowadzenie i wdrożenie. Zwróć, więc uwagę na jakość wybieranego szkolenia, zanim wydasz pieniądze w błoto.

Sprawdź, czym powinno się charakteryzować profesjonalne szkolenie. Dowiedz się, czego możesz oczekiwać i jakie efekty, powinny zostać uzyskane.
http://mtc.pl/skuteczne-szkolenie-czyli/
Add a comment...

Post has attachment
Kim jest lider? Czy warto nim zostać? I czy każdy może się nim stać? Co decyduje o tym, kto będzie liderem a kto nie? Co sprawia, że niektóre osoby zyskują uznanie i autorytet wśród grupy a inne nie? Dlaczego za jednymi idą tłumy a od innych stronią? Czy są jakieś specjalne predyspozycje i atrybuty opisujące lidera? Jakie cechy posiada PRAWDZIWY i SKUTECZNY LIDER?

Jedną z cech skutecznego lidera, jest dbanie o innych. Nie powinien on troszczyć się jedynie o swoją opinię, lecz o to, by ludzie, którzy za nim podążają, stawali się lepsi. Lider nikogo nie przymusza ani nie wywiera siłowo władzy nad innymi. Dzięki dobremu liderowi, ludzie stają się lepsi. Wydobywa on z nich to, co najlepsze i mobilizuje do działania zgodnie z własnymi wartościami. Docenia on naturalny potencjał tkwiący w człowieku. Ponadto dobry lider potrafi odpowiednio pokierować nawet grupą mało inteligentnych czy niezaradnych osób. Zaś zły lider, nawet z geniuszy i ekspertów nie wydobędzie prawdziwego potencjału.

Chcesz poznać więcej cech dobrego lidera? Przeczytaj artykuł o jego 15 najważniejszych predyspozycjach i sprawdź, które z nich masz a nad którymi jeszcze musisz popracować.
http://mtc.pl/15-cech-skutecznego-lidera/
Add a comment...

Post has attachment
„Przywództwo to coś więcej….” – Pewnie nie raz słyszałeś tego typu stwierdzenie. Czy zastanawiałeś się jednak, czym jest prawdziwe przywództwo, jakie obszary obejmuje i czym się właściwie różni od zarządzania? Przywództwo i zarządzanie to dwa bliskoznaczne wyrazy, które często bywają używane zamiennie. Czy jednak oznaczają one to samo?

Czy w firmie potrzebny jest przywódca? A może wystarczy sam menedżer? I czy ich obowiązki oraz sposób myślenia czymś się różnią? A tak w ogóle to, który z nich jest ważniejszy? Przywódca czy manager? Zapewne znasz jakiś sławnych przywódców, ale czy potrafisz wymienić znanych managerów?

Przeczytaj artykuł i poznaj główne różnice między przywództwem a zarządzaniem oraz przywódcą a menedżerem.
http://mtc.pl/czym-sie-rozni-przywodztwo-zarzadzania/
Add a comment...

Post has attachment
Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wielką odpowiedzialnością i ogromem pracy. A biznes to poważna sprawa. Nie każdemu udaje się w nim wytrwać - konkurencja nie śpi. Jak przetrwać? Jak się dostosować? I przede wszystkim, jakich błędów nie popełniać? Przeczytaj o 11 rzeczach, na które musisz szczególnie uważać prowadząc swój biznes!

Nie bądź jak właściciele innych małych firm i nie daj się pogrążyć! Ucz się na błędach innych i uniknij wpadek, które na zawsze mogą Cię wykreślić z biznesowego świata.
Dowiedz się, jak przetrwać: http://mtc.pl/11-bledow-popelnianych-wlascicieli-malych-firm/
Add a comment...

Post has attachment
O tym się nie mówi, tego nie powinno się komentować... Często błędy popełniane przez szefa w pracy są zamiatane pod dywan. No bo, jak zwrócić mu uwagę, kiedy to ON wszystkim i wszystkimi zarządza?
Szef, Boss, CEO, Prezes – jakby go nie nazywać, to postać kluczowa. Mądry szef będzie dla swojej firmy, jak kapitan dla statku. Niemądry może szybko doprowadzić swój statek na dno. Poznaj krytyczne błędy, które najczęściej mogą przydarzyć się szefowi w pracy lub jeśli sam jesteś szefem, dowiedz się, jakich błędów nie popełniać.
http://mtc.pl/8-krytycznych-bledow-szefa/
Add a comment...

Post has attachment
Dress code, czyli o tym, jak ważny jest wizerunek zewnętrzny w naszym codziennym życiu i biznesie? Czy biała koszula, odpowiedni kolor krawata bądź długość spódnicy może pomóc nam wywrzeć dobre pierwsze wrażenie i odnieść sukces?
Ponoć dobre wrażenie można zrobić tylko raz! A „jak Cię widzą, tak Cię piszą”! Czy, więc odpowiedni strój i wizerunek może pomóc nam wywrzeć dobre pierwsze wrażenie? O efekcie, jaki możecie wywołać u innych swoim wyglądem zewnętrznym i o tym, jak stworzyć profesjonalny image, przeczytasz w poniższym artykule.
http://mtc.pl/dress-code/
Add a comment...

Post has attachment
Czy wiesz, jaka jest najbardziej pożądana umiejętność w biznesie? Jakie cechy i zdolności trzeba posiadać, by odnieść sukces w dzisiejszych czasach? Czy wystarczy ta jedna, jedyna umiejętność czy trzeba mieć ich kilka?

Sukces w biznesie to przede wszystkim składowa dwóch rzeczy – pomysłu oraz wiedzy. Idea, jaka nam przyświeca, pozwala wejść w rynek z pełnym impetem, a wiedza – utrzymać się na nim. Czy to prawda?

Owszem, ale są to wartości, będące tylko uzupełnieniem innych. Która z nich jest najważniejsza i przyświeca zawładnięciu biznesowego świata? Sprawdź, co szczególnie ułatwi Ci drogę do sukcesu….
http://mtc.pl/sukces-w-biznesie/
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszam do pobrania 25-ciu bezpłatnych raportów HR, które powinien znać każdy HR-owiec i nie tylko! W raporcie znajdują się najciekawsze i najbardziej wartościowe raporty i badania z obszaru HR. Zaznajomienie się z nimi pomoże Ci lepiej zrozumieć aktualną sytuację w obszarze HR oraz pozwoli precyzyjniej planować politykę kadrową i działania z tego obszaru, a także uniknąć popełniania wielu błędów.
http://hr.mtc.pl
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded