Profile cover photo
Profile photo
Mariusz Slowinski
32 followers
32 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Nie bardzo wiem jak to interpretować. Dosłownie czy w przenośni. Czy piątek w ogóle jest potrzebny? W którą stronę idzie kościół?

Wczoraj na mszy w czasie kazania w moim kościele usłyszeliśmy, że wystarczy niewielka kradzież a potem ląduje się w więzieniu za mega afery, wystarczy niewielka zdrada małżeńska czy flirt i rozpada się małżeństwo, wystarczy na początek mała działka narkotyku a potem nie można wyjść z uzależnienia. Jak to interpretować w kontekście piątku 4 maja i tym co napisano w komunikacie Archidjecezji?

Aż strach pomyśleć.
Add a comment...

Post has attachment
Nic tylko się załamać. Nie wykopiemy się z tego przez najbliższe 50 lat przy sprzyjającej koniunkturze. 25 lat oszczędzania, jak pisałem wcześniej, poszło w błoto. A teraz mają kolejny plan jak to naprawić. Jak im można wierzyć?
Więcej na https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-pokazal-ukryty-dlug-Polski-7584464.html
Add a comment...

Post has attachment
Namawiali nas na oszczędzanie. Zaczęliśmy i oszczędzaliśmy prawie 20 lat.
Przyszła ekipa z PO i stwierdziła, że budżet państwa jakoś trzeba poprawić bo się inne koledzy z UE biurokracji połapali, że nadmiernie kolesiostwo na ośmiorniczki nas naciągło. No i Jacek zwany Vincentym poprosił, aby kolega z TK orzekł, że pieniądze nie są nasze. I tak też się stało.
Zarządzający z drużyny PO zabrali 50% (dziwne, że tylko tyle skoro to niby nie nasza kasa) naszych zaoszczędzonych pieniędzy w 2015 roku na łatanie dziury mówiąc nam iż zdaniem sędziów zasada zaufania do państwa nie została naruszona. Super.

Potem, fiku miku i zmienił się klub zarządzający na PiS, który to powiedział, że OFE są za drogie, a ZUS jest cool. Więc "przenieśli" naszą pozostałą kasę z bardzo drogich OFE do taniego, wspaniale zarządzanego tworu rodem z socjalizmu i jednocześnie instytucji pomnażającej środki finansowe przyszłych emerytów. Instytucji zwanej Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Część tej kasy poszła przy okazji na FRD (fundusz rezerwy demograficznej - czyli na łatanie dziur tejże dobrze zarządzanej instytucji), a część zamrożono w postaci dziwnego konta wpisując na nim jakieś liczby. Ot, liczby można nawet sobie sprawdzić, podlegają chyba nawet czemuś takiemu jak rewaloryzacji czyli mydlą nam oczy, że te zapisy w czasie są cały czas takie same (tzn. nie maleją w oczach inflacji).

Czyli z zaoszczędzonych środków, jak podają niektóre źródła 175 mld zł, po 20 latach mamy już NIC.

Ta bieżąca drużyna wpadła na niesamowity pomysł aby powiedzieć nam, że skoro kasy jeszcze na emerytury nie zaoszczędziliśmy to trzeba oszczędzać i musimy od swojego dochodu brutto trochę sobie odjąć.

Przygotowali, super program zachęcający niezdecydowanych naiwnych co mogą zrobić ze swoją kasą i co za to będę mieli w przyszłości.

Mnie się ten pomysł bardzo podoba jako pomysł poszukiwania kolejnych naiwnych. Będę pierwszą osobą, która w firmie zadeklaruje, że nie chce tego badziewia i orzekania, że nasze pieniądze nie są nasze tylko..... zmienił się zarządzający naszą kasą. Ba, wymyślili podobno, że skoro raz się powie że się nie chce, to za dwa lata trzeba ponownie to powtórzyć, bo jak nie to domyślnie państwo zapisze nas do tego "programu oszczędnościowego" i będzie i tak nas doiło.

Tak sobie pomyślałem, że dam się jednak przekonać i będę namawiał każdego do tego oszczędzania jeśli:
1. Oddadzą nam te 50% przelane do ZUS (przelew na nasze konta w dowolnym wybranym przez nas banku)
2. osądzą tych którzy powiedzieli, że pierwsze 50% było nie nasze
3. również oddadzą nam pierwsze 50% jak w pkt. 1
4. pozostawienie limitów wpłat do ZUS dla chętnych - niech z większej emerytury ZUS korzystają tylko Ci, którzy tego chcą !!!
5. no i w ogóle powiedzą, że kto chce może się zrzucić dobrowolnie na bieżących emerytów wpłacając im kasę przez ZUS, a Ci co nie chcą nie muszą tego robić. Oczywiście tym, którzy będą wpłacali do ZUS będą brać udział w np w losowaniu cotygodniowym JEDNEJ głównej nagrody np. 10 mln zł.

Inaczej to kolejne kłamstwo bieżącej ekipy zarządzającej.

W ogóle nie rozumiem, dlaczego Państwo chce nam zapewnić emeryturę. Może ja tego w ogóle nie chcę.

Oczywiście, bieżącym emerytom i składkowiczom ZUS trzeba zapewnić do końca co się obiecało. Ale nie naciągać nowych i nie budować nowych idiotycznych pomysłów rodem z socjalizmu.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Nie rozumiem jak można się rozwieść. Niestety sam mam 2 najbliższych przyjaciół, których małżeństwa się rozpadły. Skoro w trakcie PRZYSIĘGI małżeńskiej mówi się dobrowolnie :....i ŚLUBUJĘ CI.... oraz, że Cię NIE OPUSZCZĘ aż do ŚMIERCI...". Jaki sens ma wypowiadanie tych słów?
Jeden z moich kolegów powiedział, że rozchodzi się ze swoją żoną i dwójką dzieci dlatego, że "chce mieć coś od życia".
A przecież S.Sojka śpiewał "bo aby żyć trzeba samemu siebie dać".

i druga strona. Rozumiem, że mogą zdarzyć się sytuacje, że ludzie się nie dogadali, zataili coś przed sobą, byli niepoczytalni, niedojrzali podejmując życiowe decyzje. Ale, że kościół dopuszcza obecnie z tego też powodu tak dużą liczbę unieważnień. Jaką rolę pełni kościół katolicki w tym procesie orzekania nieważności małżeństwa? Czy dawniej ludzie byli inni?

Kiedyś wysłuchałem w radio audycji o małżeństwie, które poznało się i pobrało w trakcie powstania warszawskiego. Poznali się wcześniej tydzień czy dwa. Przeżyli, ze sobą 70 lat. Przecież nie można kogoś poznać przez 2 tygodnie. Sztuką jest to by się dogadać.
Add a comment...

Post has attachment
Sie müssen das sehen, um die Polen zu verstehen

You have to see this to understand the Poles
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Najstarsi Niemcy nadal nie rozumieją co zrobili, Ci młodsi zapomnieli, a Ci najmłodsi nic o tym nie wiedzą.
Ciekawy jest też jeden z komentarzy (Ralf H. Janetschek) - to obrona poprzez atak, żadnej skruchy. Przecież to mordowali naziści. Skoro chcecie od nas pieniędzy to musicie też chcieć od Rosji, a skoro wypłacimy Wam pieniądze to oddajcie nam nasz utracone ziemie (Śląsk, Prusy Wschodnie).
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded