Profile cover photo
Profile photo
Mariusz Marchewa Marchlewicz
163 followers
163 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Witam i pozdrawiam szacowne grono :) Jestem ciekaw jak rozwiązujecie jedno zagadnienie w praktyce, bo sam mam niezłą zagwozdkę. Sprawa wygląda następująco: gracz wydaje punkt losu po to, żeby okazało się, że BG akurat ma przy sobie niezwykle potrzebną część ekwipunku. Punkt wydany, ekwipunek użyty, zadanie wykonane. I pytanie - czy pozwalacie żeby gracz zapisał sobie w ekwipunku ten sprzęt, czy gdzieś tam popada on w zapomnienie i przestaje być dostępny dla gracza? W duchu Fate, osobiście wolałbym, żeby gracze w ogóle nie zapisywali ekwipunku, ale moi gracze mają swoje przyzwyczajenia i spisują większość pierdół które znajdą. Udało mi się ich jedynie do nie notowania amunicji namówić. Jaka jest wasza opinia i przemyślenia na ten temat?

Post has attachment
Po kilku iteracjach projektu, w końcu mogę pokazać ;) Dla wszystkich którzy grają lub chcieli by spróbować #Warhammer   na #Fate . Zrobione pod zasady bazujące na Freeport i 3 ed Warhammera.
Photo

Panowie, czy ktoś prowadził Warhammera Fantasy na Fate? Pewnie tak, ale nic nie udało mi się wyguglać. A zastanawiam się jak podejść do umiejętności, czy lekko dostosować podstawowy zestaw z Fate Core, czy pożyczyć gotową listę 18 skilli z 3 ed WH, czy iść w stronę Freeport Companion i użyć sześciu cech z 3 ed WH. Poza tym jakieś inne ciekawe pomysły? Coś tam sobie zacząłem spisywać z własnych pomysłów, ale oczywiście jestem ciekaw co inni wymyślili :)

Post has attachment
I'd love to play Kung Fury Fate, what are your thoughts? Are there any materials available?

Post has attachment
Gdyby ktoś chciał spróbować The Day After Ragnarok (co bardzo polecam, niesamowicie fajny setting), to może przyda się karta postaci po polsku. PDF na http://kartmistrz.tekronicum.pl/?s=FATE
Photo

Szukam kontaktu do osób zajmujących się tłumaczeniem Fate Core na polski. Przymierzam się do złożenia wstępnej konwersji Neuroshimy na zasady Fate i przydało by się od razu ujednolicić terminologię :)

Czołem! Prowadzę od jakiegoś czasu małą kampanię Neuroshimy na zasadach Fate. Dotychczas wszystko szło gładko i prosto, Fate okazał się dla naszej grupy idealnym systemem, zasady po prostu nie przeszkadzają, a system wywoływania/wymuszania daje świetnego kopa fabularnego. Na ostatniej sesji miałem jednak mały problem. Miotacz ognia. Nie używam weapon rating, bo nie chce wyścigu zbrojeń, wszystko załatwiamy fabularnie, jednak czuję że takie potraktowanie miotacza ognia było lekko rozczarowujące dla gracza który spodziewał się więcej. Potrzebuję kilka szybkich i prostych pomysłów w jaki sposób miotaczowi ognia dodać "kopa" zasadami. Od razu powiem, że wolałbym nie robić z niego ekstrasa, bo za chwilę reszta graczy zacznie marudzić że ich snajperka/shurikeny/maczeta/shotgun też mógłby być ekstrasem. Z góry dzięki za porady!

Post has attachment
Witam. Jeśli ktoś chciałby zagrać w Neuroshima Fate, to może przyda się karta stworzona dla mojej drużyny:
Photo

Post has attachment
Hi guys! Here's a spotify playlist I made for my WFRP sessions and I thought it may come handy for some of you.

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded