Profile cover photo
Profile photo
Mariusz Łodyga
389 followers -
Doradca, consultant, coach, trener sprzedaży i marketingu
Doradca, consultant, coach, trener sprzedaży i marketingu

389 followers
About
Posts

Post has attachment
Pytanie, jak zdobyć udziały w rynku i sprawić by konkretna marka była więcej warta nurtują marketerów na całym świecie nie od dziś. W dzisiejszym artykule przybliżę ci 7 zasad marketingu wg Byrona Sharpa, które spowodują, że również twoja marka stanie się silna.

Dlaczego warto rozwijać marki zgodnie z 7 zasadami wzrostu marki wg Byrona Sharpa?

Ponieważ Byron Sharp jest profesorem oraz dyrektorem Instytutu Ehrenberga Bassa na Uniwersytecie Południowej Australii – jednej z największych na świecie placówek zajmujących się analizowaniem i badaniem praktyk marketingowych pod kątem ich rynkowej efektywności. Sharp jest apostołem nowego podejścia do marketingu: opierającego się na dowodach skuteczności – evidence based aproach.

Jego kultowa już dziś książka „How Brands Grow – what marketers don’t know” została wyróżniona prestiżowym tutułem jednej z najbardziej wpływowych książek przez czytelników Advertising Age, a sam autor został okrzynięty Kotlerem XXI wieku.

Gotowy do poznania 7 zasad wzrostu marki?

Na wstępie powinienem cię lojalnie uprzedzić, że sam proces budowy marki nie jest łatwy, a co dopiero doprowadzenie do sytuacji, w której twoja marka jest liderem rynkowym.
Add a comment...

Post has attachment
Business Rider – Moc strategii w biznesowej praktyce – Mariusz Łodyga podróżuje i rozmawia z Danielem Siwcem o strategii marketingowej w biznesie.

Czy potrzebujesz strategii marketingowej w budowie biznesu?
Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy w kwestiach marketingowych?

Jakie dźwignie można wykorzystywać, by zwiększać marketingową skuteczność?

Od czego zacząć proces tworzenia strategii marketingowej?

Zapraszamy!
Add a comment...

Post has attachment
Dlaczego warto, a nawet trzeba korzystać z formatu video?

87% marketerów wykorzystuje materiały video w komunikacji online.
49% – o tyle szybciej zwiększają się dochody marketerzy wykorzystujący video niż Ci, którzy z niego nie korzystają
85% filmów na Facebooku oglądanych jest bez dźwięku
51% światowych specjalistów od marketingu określa format video typem treści z najlepszym ROI
2 minuty – tyle trwające filmy generują największe zaangażowanie
1200% udostępnień generują filmy w mediach społecznościowych w porównaniu do zdjęć i tekstów (razem wziętych)
Add a comment...

Post has attachment
Umiejętność pisania i składania ofert nie do odrzucenia można porównać do posiadania wielkiego szczęścia w biznesowej loterii. Gwarancji nie ma, że los zawsze będzie nas faworyzował, ale szanse rosną wprost proporcjonalnie do umiejętności ich „przyrządzania”. Można wręcz powiedzieć, że dobrze przedstawiona oferta jest niczym perswazyjna broń przyłożona do skroni zamawiającego, niezwykle trudno jest się jej oprzeć.

Możesz mieć świetny pomysł na usługę/produkt, ale jeśli nie potrafisz jej przedstawić w postaci dokumentu ofertowego lub innej propozycji (strona www z ofertą), to jest po tobie. Zatem Każdy kto prowadzi swoją firmę, musi nauczyć się tworzyć oferty. Kropka.

Bardzo często jednak zdarza mi się pracować z klientami, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o tym, jak zabrać się do przygotowania oferty, która sprawi, że to właśnie oni zostaną wybrani do współpracy.

Próbują starych i dobrze im znanych technik związanych z wykorzystywaniem najniższej ceny, nawet poniżej progu opłacalności. Kochają takie akcje jak Black Friday oraz Cyber Monday, bo wtedy przynajmniej nie czują, że nie potrafią się wyceniać. Wręcz przeciwnie: czują, że robią dokładnie to, czego w takich dniach od nich się oczekuje.

Tymczasem jest jedna zasada, która mówi: cena właściwa, to nie najniższa cena, lecz cena „kompetetywna”. Czyli taka, która w procesie wyboru jest najbardziej optymalna zarówno pod kątem marży dla firmy, jak i oceny ze strony klienta (możliwa do zaakceptowania).

Jak można podejść do procesu przygotowania oferty?

Można podejść do procesu ofertowania w sposób bardziej świadomy i metodyczny. Co więcej: do tego cię zachęcam. Poświęć czas i energię na przygotowanie dobrej oferty, aby później mniej tracić czasu i energii na komunikowanie ofert, które nie mają prawa być skutecznymi.
Add a comment...

Post has attachment
Rok 2017 był dla mnie rokiem bardzo dobrym lecz wymagającym. Zaczynał się powoli, ale potem przeszedł do galopu, by zakończyć się w rakietowym tempie. 2017 był jednym z bardziej rozwojowych okresów w moim zawodowym życiu.

Co się wydarzyło w 2017 roku?

W 2017 roku zebrałem bardzo dużo świetnych doświadczeń, do których zaliczam wystąpienie podczas 19 konferencji w największych polskich miastach dla jednego z globalnych banków. W ramach tego projektu miałem okazję wystąpić przed przedstawicielami ponad 700 firm. W trakcie trwania tego projektu miałem okazję pierwszy raz w moim życiu objechać całą Polskę dookoła. Wyszło na to, że jednak nie jesteśmy w ruinie, ale też nie wszędzie jest tak pięknie jakbyśmy chcieli.

Ogromnym powodem do satysfakcji jest dla mnie możliwość współpracy z markami, które stanowią w swoich kategoriach pewnego rodzaju ikony. Nie tylko dla tego, że są znane, ale również z uwagi na skalę, w której działają, na przykład: jeden z klientów osiąga 500 mln przychodów rocznie i ma ponad 100k interesariuszy, a inny jest największym eventem w swojej kategorii w całej Europie (gdy ma miejsce odwiedza go ponad 40 tysięcy uczestników).

To, co jednak jest dla mnie niezwykle ważne, to również wzrost mojego biznesu zarówno pod kątem wyników związanych z realizacją dużych i wymagających projektów doradczych jak i sam wynik finansowy, który udało się finalnie wypracować. Innymi słowy: zarówno fejm i hajs się zgadza.
Add a comment...

Post has attachment
"Okno komunikatora na stronie internetowej, to jedno z popularniejszych rozwiązań ostatnich czasów pozwalające na szybką komunikację klienta z przedstawicielem marki.

Rozwiązań tego typu jest sporo – LiveChat, UserEngage, Czater i wiele, wiele innych, ale dziś zajmę się Messengerem – komunikatorem stworzonym przez Facebooka, z którego, w wersji mobilnej, w Polsce korzysta już ponad 11 milionów użytkowników. To więcej niż z mobilnej aplikacji Facebooka (9.2 miliona użytkowników)".
Add a comment...

Post has attachment
Zastanawiasz się jak sprawić by Twoja marka rosła w siłę?

Byron Sharp ma dla Ciebie 7 zasad, które opisał w książce "How brands grow - what marketers dont know". Jeśli chcesz szybko dowiedzieć się jakie są te zasady, to możesz się zrobić czytając mój artykuł na ten temat! Zapraszam do lektury :)
Add a comment...

Post has attachment
Wiele wizji przyszłości opartych jest na założeniu, że towarzyszący nam rozwój technologii jest dla ludzkości zbawienny. Tymczasem nie brak opinii, które wskazują również na zagrożenia. Dziś postaram się opisać oba te punkty widzenia.

Skoro ma być tak dobrze, to dlaczego jest tyle negatywnych progroz?

Być może dlatego, że ci, którzy analizują trendy techologiczne i znają kontekst historyczny wiedzą, że jeśli coś może pójść niezgodnie z planem, to na pewno pójdzie. To zresztą jest już znany problem i nosi nazwę Prawa Murphiego.
Add a comment...

Post has attachment
„Żeby zdobyć klienta, musisz myśleć jak klient” – to z pozoru banalne stwierdzenie jest według mnie najlepszą radą, jaką może dostać każdy, nie tylko początkujący marketer.

Doskonała znajomość zachowań konsumenckich w dzisiejszych, niezwykle wymagających dla prowadzących własny biznes czasach, jest kluczowym czynnikiem decydującym o rynkowym sukcesie.

Dlaczego klienci niektóre zakupy poprzedzają dokładnymi analizami, a innych dokonują impulsywnie, pod wypływem emocji?

Czy podwyższenie ceny może spowodować zwiększenie sprzedaży?

Jak zdobyć klienta, który jeszcze nie wie, że potrzebuje naszego produktu bądź usługi?

Na wszystkie te pytania odpowiedzią jest właśnie psychologia zachowań konsumenckich – bardzo dynamicznie rozwijająca się i niezwykle praktyczna dziedzina nauki. Zagłębienie się w jej tajniki to jedna z najlepszych inwestycji, jakich możesz dokonać w najbliższym czasie.

Zapraszam do przeczytania całego artykułu :)
Add a comment...

Post has attachment
Profesjonalnie zaprojektowany Landing Page to jeden z najskuteczniejszych sposobów na podwyższenie wartości wskaźników konwersji i osiągnięcie satysfakcjonującego ROI (z angielskiego return on investment, czyli zwrot z inwestycji). To świetna inwestycja czasu i pieniędzy. To praktyczne wykorzystanie wiedzy o kliencie i zachowaniach konsumenckich. Warto wiedzieć, czym powinien charakteryzować się skuteczny Landing Page i na jakie aspekty musimy zwrócić uwagę przy jego projektowaniu.

Czym jest Landing Page i do czego służy?

Landing Page to strona docelowa, pierwsza na którą kierowany jest użytkownik w celu wykonania założonej przez twórcę strony czynności. W odróżnieniu od firmowej strony internetowej, jej zadaniem jest przekonanie potencjalnego klienta do wykonania „tylko i wyłącznie” jednego zadania.

Oczywiście czynności te będą różniły się w zależności od założeń marketingowych firmy, ale większość z nich można umieścić w jednej z poniższych kategorii.

Dokonanie zakupu;
Zapisanie się na konferencję/event/szkolenie;
Zaprenumerowanie newslettera;
Ściągnięcie e-booka.

Zapraszam do przeczytania całego artykułu :)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded