Profile cover photo
Profile photo
Marek Wojciechowski
481 followers -
Nie mogąc (ze względu na zapisy regulaminowe Google+) występować jako małżeństwo Marek i Ewa Wojciechowscy występujemy sztucznie jako jedna osoba. Mamy nadzieję, że zrozumiesz ograniczenia tego typu serwisów i wybaczysz nam, że nie możemy tu występować tak jak naszej stronie www: http://tripsoverpoland.pl . Dziękujemy.
Nie mogąc (ze względu na zapisy regulaminowe Google+) występować jako małżeństwo Marek i Ewa Wojciechowscy występujemy sztucznie jako jedna osoba. Mamy nadzieję, że zrozumiesz ograniczenia tego typu serwisów i wybaczysz nam, że nie możemy tu występować tak jak naszej stronie www: http://tripsoverpoland.pl . Dziękujemy.

481 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has shared content
Chcąc zaplanować pobyty weekendowe czy urlopowe w tym roku należy już wiedzieć gdzie pojedziemy i w którym miejscu będziemy nocować. Sezon turystyczny 2019 w zasadzie rozpoczął się 1 stycznia 2019, więc z minimalnym opóźnieniem dołączamy z naszymi wskazówkami gdzie spędzić czas i co zobaczyć w Polsce. Na początek przypominamy nasz blogowy wpis:
https://blog.tripsoverpoland.pl/2010/09/18/gdzie-na-weekend-a-moze-na-dluzszy-wypad-lub-caly-urlop/
Add a comment...

Post has shared content
Chcąc zaplanować pobyty weekendowe czy urlopowe w tym roku należy już wiedzieć gdzie pojedziemy i w którym miejscu będziemy nocować. Dołączamy z naszymi wskazówkami gdzie spędzić czas i co zobaczyć w Polsce, aby było łatwiej wybrać Państwu wycieczkowy kierunek. Dzisiaj zapraszamy do lektury kolejnego blogowego wpisu:
http://blog.tripsoverpoland.pl/2014/01/25/najpiekniej-polozone-polskie-zamki-34-bolkow/
---------
#Bolkow #castel #dolnoslaskie #Sezon2019 #season2019#urlop #holiday #rest #plan #Polska #Poland #architecture #total_monuments #monument #tourist_attraction #monumental_world #loves_monuments #worldplaces #travel #tourism #trips #ig_monumentalworld #architecturephotography #beautifulplaces #zabytek #europe_greatshots #europe_focus_on #total_europe #landscape
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Chcąc zaplanować pobyty weekendowe czy urlopowe w tym roku należy już wiedzieć gdzie pojedziemy i w którym miejscu będziemy nocować. Dołączamy z naszymi wskazówkami gdzie spędzić czas i co zobaczyć w Polsce, aby było łatwiej wybrać Państwu wycieczkowy kierunek. Dzisiaj zapraszamy do lektury kolejnego blogowego wpisu:
http://blog.tripsoverpoland.pl/2017/09/16/palac-branickich-i-park-w-bialymstoku-pieknieje/
Add a comment...

Post has shared content
Dzisiaj na naszych stronach G+ pojawia się już taki komunikat: Twoja strona Google+ i wszystkie pozostałe strony Google+, którymi zarządzasz, przestaną działać 2 kwietnia 2019 r.

Więc dziękujemy już dzisiaj wszystkim, którzy zaglądali i tworzyli treści w tej grupie. Zapraszamy do naszych stron na Facebooku: https://www.facebook.com/tripsoverpoland
oraz na nasze strony www:
https://tripsoverpoland.pl/ oraz https://blog.tripsoverpoland.pl/
Dla użytkowników Instagrama - nasz profil jest tu: https://www.instagram.com/

Więcej informacji - https://support.google.com/plus/answer/9195133?hl=pl&authuser=0
"2 kwietnia 2019 r. wyłączymy konta Google+ użytkowników indywidualnych (konta osobiste)
30 stycznia 2019 r.
W grudniu 2018 r. zapowiedzieliśmy, że w kwietniu 2019 r. wyłączymy Google+ dla użytkowników indywidualnych ze względu na spadek popularności tej usługi oraz trudności związane z jej ciągłym udoskonalaniem w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników. Dlatego chcielibyśmy podziękować za to, że korzystasz z Google+, oraz przekazać Ci ważne informacje, w tym instrukcje pobierania zdjęć i innych materiałów z tej usługi.

2 kwietnia wyłączymy Twoje konto Google+ i wszystkie strony utworzone przez Ciebie w tej usłudze. Tego dnia zaczniemy też usuwać zawartość kont użytkowników indywidualnych Google+. Zdjęcia i filmy z Google+ znajdujące się w Archiwum albumów i na stronach Google+ także zostaną usunięte. Możesz pobrać i zapisać te materiały, ale pamiętaj, by zrobić to do końca marca. Uwaga: kopie zapasowe zdjęć i filmów w usłudze Zdjęcia Google nie zostaną usunięte.

Proces usuwania zawartości kont Google+ użytkowników indywidualnych, stron Google+ i Archiwum albumów potrwa kilka miesięcy, więc część materiałów może pozostawać w tym czasie dostępna. Użytkownicy indywidualni mogą mieć dostęp do niektórych obszarów swoich kont Google+ w Historii aktywności. Poza tym część materiałów znajdujących się w Google+ może być widoczna dla użytkowników G Suite do czasu całkowitego usunięcia osobistych kont Google+.

Od 4 lutego nie będzie już można tworzyć w Google+ nowych profili, stron, społeczności ani wydarzeń. Więcej szczegółów i aktualnych informacji dotyczących wyłączenia tej usługi znajdziesz w Najczęstszych pytaniach.

Jeśli jesteś właścicielem lub moderatorem Społeczności Google+, możesz pobrać i zapisać jej dane. Na początku marca 2019 r. umożliwimy pobranie dodatkowych danych, m.in. informacji o autorach poszczególnych wpisów w społeczności publicznej, treści tych wpisów oraz dodanych do nich zdjęć. Więcej informacji

Jeśli na stronach i w aplikacjach logujesz się za pomocą przycisku Logowanie przez Google+, pamiętaj, że w nadchodzących tygodniach przyciski te przestaną działać. W niektórych przypadkach może jednak zastąpić je przycisk Logowanie przez Google. We wszystkich witrynach i aplikacjach, w których dostępny jest przycisk Logowanie przez Google, nadal będzie można logować się za pomocą konta Google. Więcej informacji

Funkcja dodawania komentarzy na stronach (własnych lub innych) za pomocą Google+ zostanie wyłączona – na Bloggerze nastąpi to przed 4 lutego, a na innych stronach przed 7 marca. Komentarze dodane za pomocą konta Google+ zaczniemy usuwać ze wszystkich stron 2 kwietnia 2019 r. Więcej informacji

Jeśli korzystasz z G Suite, usługa Google+ na Twoim koncie G Suite powinna pozostać aktywna. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z administratorem G Suite. Wkrótce odświeżymy też wygląd tej usługi i dodamy do niej nowe funkcje. Więcej informacji

Jeśli jesteś deweloperem i korzystasz z interfejsów API Google+ lub przycisku Logowanie przez Google+, kliknij tutaj, by sprawdzić, co ta zmiana oznacza dla Ciebie.

Zespół Google+ dziękuje Ci za Twój wkład w tworzenie tej usługi. Jesteśmy wdzięczni wszystkim utalentowanym artystom, osobom rozwijającym społeczności oraz inspirującym innowatorom, którzy poświęcili swój czas i wysiłek, by uczynić Google+ wspaniałym miejscem. Bez ich pasji i poświęcenia to nie byłby tak wyjątkowy serwis."
Add a comment...

Post has shared content
Chcąc zaplanować pobyty weekendowe czy urlopowe w tym roku należy już wiedzieć gdzie pojedziemy i w którym miejscu będziemy nocować. Sezon turystyczny 2019 w zasadzie rozpoczął się 1 stycznia 2019, więc z minimalnym opóźnieniem dołączamy z naszymi wskazówkami gdzie spędzić czas i co zobaczyć w Polsce. Dzisiaj zapraszamy do lektury kolejnego blogowego wpisu:
http://blog.tripsoverpoland.pl/2014/03/15/piekne-polskie-parki-i-palace-antonin/
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Pałac biskupi w Ciążeniu
Wikipedia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_biskupi_w_Ci%C4%85%C5%BCeniu): Późnobarokowy pałac biskupi w Ciążeniu, gmina Lądek, powiat słupecki. Zbudowany został w latach 1758 - 1768 dla biskupa Teodora Czartoryskiego przez architekta Józefa Sacco i wykończony około 1810 w stylu rokokowym z inicjatywy biskupa Ignacego Raczyńskiego. Budynek trzykondygnacyjny, na parterze sześć pomieszczeń reprezentacyjnych o zbliżonej wielkości, bez centralnej dominanty w rodzaju salonu. Na parterze i na piętrze pomieszczenia w układzie dwutraktowym, amfiladowym. Na najwyższej, mieszkalnej kondygnacji pokoje połączone korytarzem. Budynek przykryty dachem mansardowym. Z zewnątrz parter wyodrębniony z bryły budynku poprzez silnie akcentowany gzyms, pseudoryzality z delikatnymi pilastrami wielkiego porządku. Kapitele pilastrów oraz przyczółki ryzalitów dekorowane rokokową sztukaterią. Pierwotny plan zakładał połączenie pałacu z oficynami za pomocą galerii na obu skrzydłach. Z powodu śmierci fundatora projekt ukończono tylko po stronie wschodniej.
W 1818 roku pałac przeszedł w ręce prywatne, do pułkownika Wacława Gutakowskiego.
W dwóch salonach na piętrze zachowały się rokokowe dekoracje stiukowe na plafonach i fasetach, o motywach architektonicznych, chińskich, ze scenami bukolicznymi i sielankowymi oraz ornamentami roślinnymi wykonane według projektów Francois de Cuvillie.
Pałac przejęty w 1969 przez poznański Uniwersytet. Obecnie w pałacu (parter) mieści się oddział Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu przechowujący największą w Polsce kolekcję druków masońskich (około 80 tys. woluminów), zgromadzonych w latach wojny przez hitlerowców a porzuconych w Środzie Śląskiej. Na dwóch wyższych kondygnacjach znajduje się dom pracy twórczej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z zapleczem hotelowym.
Wokół pałacu rozpościera się mały zabytkowy park francuski, przechodzący ku korytu Warty w park krajobrazowy o powierzchni 9,7 ha.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Zapora i elektrownia wodna na Jeziorze Leśniańskim
Wikipedia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Le%C5%9Bnia%C5%84skie):
Jezioro Leśniańskie. (Leśniański Zbiornik Wodny) – zbiornik zaporowy (jezioro zaporowe) na rzece Kwisie, między Gryfowem Śląskim a Leśną.

Powstało w wyniku przegrodzenia rzeki zaporą we wsi Czocha, powyżej Leśnej, w czerwcu 1905.
Budowę zapory rozpoczęto 5 października 1901 roku[1]. W uroczystościach położenia kamienia węgielnego pod budowę tamy brali udział m.in. pruski minister rolnictwa Victor von Podbielski i nadprezydent Śląska Hermann von Hatzfeld(niem.). Na kamieniu węgielnym zapory umieszczono napis „Dolinom na ochronę, odmętom na przekór, wszystkim na pożytek!”. Pojemność zbiornika to 15 mln m³, a powierzchnia – 140 ha. Podstawowym zadaniem zbiornika jest retencja oraz produkcja energii elektrycznej. Na wysokim, lewym brzegu usytuowany jest zamek Czocha, na brzegu prawym – zamek Rajsko. Nad jeziorem znajduje się kilka pól namiotowych, ośrodków wypoczynkowych i wypożyczalni sprzętu pływającego.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika z klasztorem redemptorystów w Tuchowie
Wikipedia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_Nawiedzenia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_w_Tuchowie)
"Pierwsza, drewniana świątynia powstała w miejscu obecnego kompleksu kościelno-klasztornego, na wzgórzu na prawym brzegu rzeki Białej, prawdopodobnie pod koniec XI wieku za sprawą benedyktynów z opactwa tynieckiego. Benedyktyńska tradycja głosi, że był on konsekrowany przez św. Stanisława oraz, że w XV wieku odbyła się tutaj prymicja św. Jana Kantego. Z kościołem tym związana była pierwsza tuchowska parafia, powstała prawdopodobnie w XII wieku. Po wybudowaniu w mieście nowego kościoła pw. św. Jakuba, w 1460 roku benedyktyni przenieśli tam parafię.

Ożywienie podupadającego kościoła Najświętszej Maryi Panny przyniosło w XVI wieku umieszczenie w kościele obrazu Matki Bożej, prawdopodobnie kopii starszego obrazu Matki Boskiej Czortkowskiej. Od 1597 roku zasłynął on łaskami i zaczął przyciągać pątników. W związku z tym tuchowscy benedyktyni zdecydowali się na wybudowanie nowego kościoła pielgrzymkowego. Budowa trwała od 1665 do 1682 roku, zaś nową świątynię konsekrował 8 września 1687 roku biskup sufragan krakowski Mikołaj Oborski.

W 1789 roku w wielkim pożarze miasta spłonął stojący w tuchowskim rynku parafialny kościół pw. św. Jakuba. Do czasu budowy w tym miejscu nowej świątyni (konsekrowanej w 1797 roku) obowiązki kościoła parafialnego przejął benedyktyński kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Benedyktyni opiekowali się sanktuarium, jak i kościołem parafialnym, aż do początku XIX wieku. Po wydaniu w 1787 roku przez cesarza Józefa II dekretu likwidującego posiadłości opactwa tynieckiego udało się im po interwencji doprowadzić do zmiany decyzji i pozostali w Tuchowie do 1816 roku. Następnie świątynią zajmowali się jezuici i księża diecezjalni, a od 1893 roku redemptoryści. W tym samym roku na miejscu starych, pobenedyktyńskich zabudowań klasztornych wzniesiono obecny klasztor.

5 stycznia 1951 roku biskup tarnowski Jan Stepa erygował ponownie parafię przy kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny."
Photo
Photo
22.01.2019
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded