Profile cover photo
Profile photo
Marcin “Seji” Segit
Rule of Acquisition #45: Expand or die.
Rule of Acquisition #45: Expand or die.
About
Marcin “Seji” Segit's interests
View all
Marcin “Seji” Segit's posts

Post has attachment
"Interactive Fantasy" to jedno z najważniejszych czasopism o grach fabularnych. Redagowane było przez Andrew Rilstone'a i Jamesa Wallisa. W latach 1994–1995 ukazały się cztery numery IF (pierwszy numer jako "Inter*Action"), kolejne nie powstały ze względów finansowych.

IF zajmowało się przede wszystkim zagadnieniami projektowania gier fabularnych i powiązaną tematyką (narracja, krytyczne - niemal naukowe - podejście do RPG, recenzje skupione raczej na konstrukcji gier, a nie ich treści). W IF publikowali m.in. Greg Costikyan, Robin Laws, Jonathan Tweet, Lee Gold i Greg Stafford.

Dzisiaj James Wallis wrzucił na sieć wersje elektroniczne wszystkich czterech numerów "Interactive Fantasy", stworzone na podstawie oryginalnych plików składu. PDF-y są dostępne za darmo, wystarczy kliknąć. Taka okazja nie zdarza się codziennie, zwłaszcza że papierowe wydania IF są trudne do znalezienia i dość drogie, Polecam!

Post has attachment
Powraca "Top Secret", pierwsza szpiegowska gra fabularna, napisana przez Merle'a M. Rasmussena i oryginalnie wydana w 1980 roku przez TSR. Dzisiaj wystartowała zbiórka na nową edycję gry: "Top Secret: New World Order". Co interesujące, będzie to wydanie pudełkowe, podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwszej edycji gry. Za projekt odpowiada Merle M. Rasmussen i nowa firma o znajomej nazwie TSR.

Post has attachment
To ja się samookaleczę, jak na pirata przystało. ;)

Nadciaga "Trucizna", piracka gra fabularna Vincenta Bakera (oryg. "Poison'd"). Tłumaczył +m foczka, a ja miałem okazję przyłożyć hak, to jest rękę do polskiego wydania i poprawić tam literki.

"Trucizna" to ponury świat niebezpiecznych pirackich przygód. Są tam zdrady, morderstwa, bluźnierstwa, tortury oraz wszelkie inne bezeceństwa, okropności i potworności pirackiego życia. Zaczyna się od otrucia kapitana, a potem napięcie rośnie. Autor poleca grę osobom dorosłym.

Druk (przedsprzedaż): https://gindie.pl/p/trucizna
PDF: https://gindie.pl/p/trucizna-pdf

Arrr!

Post has attachment
22 czerwca zmarł Stewart Wieck, twórca i redaktor czasopisma "White Wolf", współzałożyciel wydawnictwa o tej samej nazwie. Był głównym autorem "Maga: Wstąpienie" i współtwórcą Świata Morku. Pracował także przy "Exalted". W 2004 roku wraz z Mike'iem Toddem i Chrisem McDonoughem założył sklep DriveThruRPG. 

Post has attachment
Garść dodatkowych informacji i spekulacji na temat zapisów FBI dotyczących TSR, o których pisałem wczoraj. Najwyraźniej FBI prowadziło dochodzenie dotyczące handlu narkotykami na terenie Lake Geneva oraz szukało powiązań Unabombera ze środowiskiem wargamerów i fanów gier fabularnych. Oczywiście jedno i drugie nie miało żadnego związku z Gygaxem i TSR. Więcej można przeczytać na linkowanym blogu, natomiast udostępnione dokumenty ze śledztwa można znaleźć pod linkiem: https://www.muckrock.com/foi/united-states-of-america-10/1980-fbi-raid-on-tsr-hobbies-24438/#files

Post has attachment
W ramach Freedom of Information Act, umożliwiającego obywatelom USA dostęp do uprzednio zastrzeżonych informacji, dziennikarz CJ Ciaramella poprosił o akta FBI dotyczące "Dungeons & Dragons". Wśród otrzymanych materiałów była charakterystyka Gary'ego Gygaxa. Wynika z niej, że był co najmniej 20-poziomowym łotrem z potężnymi koneksjami. ;)
Podziękowania dla +Aleksandra Sontowska za link. :)

Post has attachment
Pierwsza (proto)sesja fantasy RPG odbyła się 46 lat temu, 22 maja 1971 roku. Wtedy właśnie Dave Arneson zorganizował rozgrywki w średniowieczny wariant "Braunstein" nazwany "Blackmoor". O nowej grze poinformował w wydawanym przez siebie newsletterze "Corner of the Table Top" (nr 5/1971).
Photo

Post has attachment
Wyniki tegorocznej edycji One Page Dungeon Contest.

Post has attachment
Szykowana jest druga edycja "Eclipse Phase". Zbiórka funduszy i wydanie podręcznika planowane są jeszcze na ten rok. 

Post has attachment
Garść informacji o dzieciństwie profesora M.A.R. Barkera i jego wczesnych publikacjach. Twórca świata Tékumel i przyszły autor "Empire of the Petal Throne", jako fan science fiction, publikował w fanzinach, poruszając m.in. kwestię komunikacji między ludźmi a obcymi (wzajemna nieznajomość języka i próby obejścia tego problemu przez autorów powieści i opowiadań). Owe wczesne teksty są mało znane i trudno dostępne, na szczęście część z nich została ze skanowana i jest dostępna w zasobach strony http://www.fanac.org.
Wait while more posts are being loaded