Profile

Cover photo
Marcin “hrw” Juszkiewicz
Works at Red Hat Software
1,483 followers|2,531,927 views
AboutPostsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

 
#opticalexperiments with "little things that kill" from "weird beard" brewery 
8
Add a comment...
 
Garść przydatnych porad dla planujących zgłaszanie zestawów misji.
 ·  Translate
 
Kilka próśb do osób tworzących banery na podstawie obserwacji i doświadczeń. Wszystkie te porady mają na celu ułatwienie robienia misji banerowej. Jeśli Waszym celem przy tworzeniu banera nie jest robienie zestawu misji skierowanego do jak najszerszej publiczności (i ułatwienie robienia tej misji), zignorujcie te prośby, ale proszę zaznaczajcie przy opisach misji, że jest z założenia utrudniona.

1. Logiczna trasa

Przy tworzeniu banera bardzo dokładnie przemyślcie trasę. Czy trasa ma pokazywać ew. odwiedzającym Warszawę jakieś konkretne atrakcje? Czy ma zapewnić uniki? Czy ma prowadzić gdzie indziej, niż inne misje? Czy ma po prostu być możliwie jak najkrótsza? Te cele mogą się wzajemnie wykluczać, a mogą uzupełniać, ale fajnie czuć, że autor miał coś konkretnego ma myśli.

2. Sekwencja, nie losowa kolejność

Błagam o nie stosowanie opcji losowej kolejności portali w misji. Jeśli macie przemyślaną trasę, dokładnie wiecie, którędy osoba robiąca misję powinna iść, nie musicie dawać losowej kolejności. Ingress kijowo wyświetla portale w przypadku losowej kolejności i zdarza się, że człowiek kręci się w kółko lub nagle musi się kawałek cofać tylko ze względu na słabe zachowanie oprogramowania. W przypadku banerów sekwencja sprawdza się zdecydowanie lepiej.

3. Po co pomijać portale?

Jeśli baner prowadzi w bardzo "gęstej" okolicy, niech obejmuje krótszą trasę fizycznie, ale wszystkie portale, jakie tylko można. Jeśli ktoś przyjeżdża po uniki i zrobić baner, zależy mu aby hakować czy rozwalać jak najwięcej, a niektóre banery często przeskakują spore grupy portali i robiący misję nie wie, czy może w ogóle je hakować, czy potem będzie musiał pakować heat sinki (o ile będzie mógł). Słowem: wykorzystujcie absolutnie wszystkie portale jakie można na zaplanowanej trasie, chyba że odejście do nich jest bezsensowne lub są trudne do zahaczenia.

4. Początki przy końcach

To jest szczególnie ważne w przypadku banerów w dużym zagęszczeniu, np. w centrum. Jeśli kolejna część banera zaczyna się daleko od końca poprzedniego, soft fatalnie wyświetla kolejną część na liście. Zdarzało mi się stać 5 minut i przewijać zakładkę misji, aby znaleźć kolejną część banera w centrum, bo autor zamiast zacząć kolejny element banera na portalu obok zdecydował się zrobić to 100 metrów dalej (a w okolicy jest 100 innych misji).

5. Początki na innych portalach niż końce

Niezależnie od rodzaju działania (passphrase/hack na przykład) zawsze zaczynajcie kolejną część banera od innego portalu niż ten, na którym skończyła się poprzednia część. To naprawdę wkurzające, jak trzeba czekać 5 minut lub pakować HS.

6. Ograniczajcie się do hack, róbcie pass na końcu

Niektóre banery mają inne działania, rozumiem że takie mogło być założenie autorów, ale jeśli np. mamy "capture/upgrade" na portalu, który stoi przy ulicy, może się okazać, że jest to P8 naszej frakcji i żeby zrobić misję musimy go flipnąć i zniszczyć. To zajmuje sporo czasu i sprzętu, a banery często są robione przez przyjezdnych, którzy nie mają ani tego ani tego zbyt dużo :( Jeśli baner jest utrudniony, warto to bardzo wyraźnie napisać w opisie pierwszej misji. Dodatkowo, polecałbym unikanie wsadzania waypointów ze względu na graczy korzystających z iPhone, których jest coraz więcej. Nie ma tam przycisku back i wracanie ciągle do Ingressa jest upierdliwe :). Czyli: czym mniej waypoint tym łatwiej dla jabłkowców :). No i: proponuję kończyć każdą misję jakimś łatwym passphrase. Może być to nawet tak jak zrobił zielakk na misji na Żoli: "ile części ma cała misja". Chodzi znów o jawne wskazanie, że to ostatni portal misji, bo Ingress nadal się buguje i czasem nie wyświetla powiadomienia i oceny, więc trzeba sprawdzać co chwila w zakładce Agent czy misja się zaliczyła.

7. Opisy po angielsku

Moim zdaniem warto robić opisy misji po angielsku, bo w ten sposób wyciągamy rękę do gości z zagranicy. Nawet jeśli nasz angielski jest mocno koślawy, to gość z zagranicy przynajmniej coś zrozumie :).

8. Charakterystyczne nazwy

To szczególnie dotyczy się banerów z nazwą miasta. Są one często w tym samym obszarze i potem można się łatwo przez pośpiech czy nieuwagę pomylić w wyborze. Pamiętam jak dawno temu robiłem minibanery przy PKiN "panorama Xmp" i "panorama Rezo" czy jakoś tak i pomyliłem ich części ze sobą i spędziłem 2x tyle czasu, aby to odkręcić, robiąc niektóre misje ponownie...

9. Róbcie na znanym terenie

Najlepiej robić baner na terenie, który się dobrze zna. Wtedy wiadomo, którędy przejść, gdzie mogą być kłopoty itd. Jeśli chcecie zrobić baner w okolicy, którą znacie słabo, użyjcie google maps, street view i poświęćcie więcej czasu na planowanie, proszę! Pamiętajcie, potem Wasze błędy będą powtarzać setki ludzi i Wasze oszczędzone pół godziny będzie oznaczało 100 godzin straconych przez innych. Miejcie szacunek do współgraczy.

10. Ruszcie pupki!

Zanim upublicznicie baner (ewentualnie jak najszybciej po jego upublicznieniu) ruszcie pupki i zaliczcie sami swój baner i poprawcie błędy. Jeśli coś sprawi Wam trudność, na pewno sprawi trudność ludziom spoza miasta, którzy przyjeżdżają zrobić banery w Warszawie. Poprawiajcie zgłaszane błędy, pamiętajcie że ludzie zgłaszają je nie po to, że chcą Wam dosrać, tylko po to, aby innym było łatwiej.

To tyle ode mnie :). Miłego misjonowania i tworzenia misji!

PS. chciałbym również propsować baner Xoworksa Warsaw Enlightened, który jest praktycznie idealny. Wszystkie powyższe punkty są w nim uwzględnione, a Xoworks również słucha uwag od ludzi i poprawia, jeśli coś okaże się nie tak. No i fajne quizowe łatwe pytania na koniec każdej misji, przez które można pewne informacje sobie utrwalić.
 ·  Translate
4 comments on original post
3
Add a comment...
 
Much less people than yesterday so easier to see what I want. 
6
Add a comment...
 
Fully agreed.
 
Hello SBC makers. Please stop using the term 'PI' in your products. Such a thing only adds insult to your product, which is probably better (less shitty) than the real thing.
1 comment on original post
3
1
Thomas Ruecker (TBR)'s profile photoVladimir Pantelic's profile photoAngelo Theodorou (Encelo)'s profile photoMarcin “hrw” Juszkiewicz's profile photo
7 comments
 
+Angelo Theodorou​ Arm soc vendors are masters of recycling. 
Add a comment...
 
Is there a way to cleanup birthday handling? Only subset of my contacts landed in BC birthday calendar so I disabled it to not have duplicated entries on a screen.

Something like "if John Doe birthday is in both BC birthday and GC birthday calendars then show it once" would be great. 
1
Business Calendar's profile photo
 
Hi, the birthday entries come from different sources and that is why they are displayed twice. Currently there is nor possibility to merge events, but please feel free to post your idea in our user forum:
https://appgenix.uservoice.com/forums/280499-business-calendar-2
Add a comment...
 
Quite detailed instruction on how to use Yubikey.
Two Factor authentication and general improvement of my security infrastructure was long on my todo list. Some month ago I finally purchased a Yubikey NEO from Yubico and try to consistently use it as second factor, as well as gpg signing/encrypting device. I am trying to get the best out of my Yubikey NEO by [...]
6
3
Roy Franz's profile photoMarcin “hrw” Juszkiewicz's profile photo
2 comments
 
I am aware. 
Add a comment...
Have him in circles
1,483 people
Michał Dwużnik's profile photo
Julius ter Pelkwijk (Mr. Seeker)'s profile photo
Leroy Simons's profile photo
SOUMYA BASAK's profile photo
Michał Urbaniak's profile photo
Bill Hickle's profile photo
Laura Marson's profile photo
The Daily Bangladesh Shomoy's profile photo
Holger Freyther's profile photo
 
ASCII art before EBCDIC, before ASCII.
 
Precursors of ASCII Art (1860+ Newspaper Ads)

An interesting find in the New York Times online archive ("Time Machine"): pictorial use of typography in vintage newspaper ads as early as the 1860s. That's particularly interesting, because related typewriter art hasn't been recorded earlier than the late 1890s. – We may be alone in the universe, but we're certainly not in history...

Also, the article includes some details on the process of digitizing and tagging of the historical NYT issues.

http://www.theatlantic.com/technology/archive/2016/05/the-ascii-mystery-face/483698/?single_page=true
How a strange face in a random 19th-century newspaper ad became a portal to a forgotten moment in ASCII art history
1 comment on original post
4
Add a comment...
 
Cambridge.

Beer/lunch anyone? Monday, Tuesday. Wednesday evening going home. 
2
Add a comment...
 
My retro is more retro than most of my friends retro.

Nice to be here, look at antiques and recognize names. 
6
David Anders (prpplague)'s profile photoMarcin “hrw” Juszkiewicz's profile photo
2 comments
 
+David Anders​ please... How could I miss it? 
Add a comment...
9
Attila Kinali's profile photo
 
Without the plague? You are doing it wrong!
Add a comment...
 
My talk about Raspberry/Pi support in Fedora will be on Wednesday.
The Flock 2016 schedule is now out, with tons of technology and community topics. Flock is August 2-5 in Krakow -- free and open to everyone to attend.
3
Add a comment...
7
Grzegorz Rajtar's profile photo
 
#NASA  approved, delivers cargo to the orbit.
Add a comment...
People
Have him in circles
1,483 people
Michał Dwużnik's profile photo
Julius ter Pelkwijk (Mr. Seeker)'s profile photo
Leroy Simons's profile photo
SOUMYA BASAK's profile photo
Michał Urbaniak's profile photo
Bill Hickle's profile photo
Laura Marson's profile photo
The Daily Bangladesh Shomoy's profile photo
Holger Freyther's profile photo
Work
Occupation
Building software, hacking ARM devices.
Employment
 • Red Hat Software
  Senior Software Engineer, 2013 - present
 • My own consulting company
  owner, 2006 - 2014
 • Linaro
  2010 - 2013
 • Canonical Ltd.
  2010 - 2013
 • OpenedHand
  2006 - 2008
 • BugLabs
  2008 - 2010
Contact Information
Work
Email
Story
Tagline
Linux/ARM developer, build engineer
Basic Information
Gender
Male
Marcin “hrw” Juszkiewicz's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Tapatalk – Aplikacje Android w Google Play
market.android.com

Tapatalk sprawia, że przeglądanie forów na twoim smartfonie/tablecie nigdy nie było łatwiejsze.Nowa wersja Tapatalka oferuje wsparcie dla sm

Telegram - Android Apps on Google Play
market.android.com

Telegram is a messaging app with a focus on speed and security. It’s super-fast, simple, secure and free. Telegram seamlessly syncs across a

แฮงเอาท์ - แอปพลิเคชัน Android ใน Google Play
market.android.com

ใช้แฮงเอาท์เพื่อติดต่อกัน ส่งข้อความถึงเพื่อน เริ่มต้นแฮงเอาท์วิดีโอหรือการโทรด้วยเสียง และเริ่มการสนทนากับคนเดียวหรือทั้งกลุ่มได้ทันที สื่อ

Sleep as Android
market.android.com

Sveglia intelligente capace di controllare i cicli del sonno. Svegliati dolcemente nel momento giusto del tuo riposo per avere una migliore

Pipe Puzzle
market.android.com

New addictive puzzle. Use your imagination and arrange the puzzle pipes and elbows to create a perfect piping connection between two points.

WordPress
market.android.com

WordPress for Android puts the power of publishing in your hands, making it easy to create and consume content. Write, edit, and publish pos

Business Calendar Pro
market.android.com

Business Calendar es una aplicación completa que se puede sincronizar con tus calendarios Google!* desplazamiento fluido y zoom en la vista

Wifi Analyzer
market.android.com

Turns your android phone into a Wi-Fi analyzer!! Shows the Wi-Fi channels around you. Helps you to find a less crowded channel for your wire

LastPass Password Mgr Premium*
market.android.com

Mobile version of the award-winning LastPass password manager. Fast, easy and simple; securely syncs your passwords across all your browsers

QuickPic
market.android.com

The best photo gallery and picture browser&viewer in Android, more quick and clear, just as millions of users say!1. View and slide show wit

JuiceSSH - SSH Client
market.android.com

Features: - Full colour terminal / ssh client - Popup keyboard with all those normally hard to find characters - Use the volume keys to quic

Twilight
market.android.com

Are you having troubles to fall asleep? Are your kids hyperactive when playing with the tablet before bed time? Are you using your smart pho

Quick Uninstaller
market.android.com

Quick uninstaller helps you to uninstall your apps easily. Unlike the built in uninstaller, Quick uninstaller allows you to uninstall multip

Google Keep
market.android.com

Quickly capture what’s on your mind and recall it easily wherever you are. Create a checklist, enter a voice note or snap a photo and annota

Yandex.Shell
market.android.com

Yandex.Shell is an intuitive interface that makes using Android devices a breeze. It only takes a second to customise the various screens, w

Google Maps
market.android.com

Download the latest release of Google Maps, and never carry a paper map again. Get Google Maps with Navigation (Beta), Places, and Latitude

SwiftKey X (Phone)
market.android.com

Next-generation AI keyboard, now with unrivaled prediction and personalization! SwiftKey X for smartphones builds on TouchType's SwiftKey ke

SzLUUG
plus.google.com

linux lug szczecin opensource unix gnu bsd freebsd

Titanium Backup ★ root
market.android.com

EXTREMELY powerful tool. Backup ALL apps, Market links, remove bloatware & MORE! ☆Over 2.6 million users, 23+ languages! ☆Needs ROOT, fo

PicSpeed HD Wallpapers 50,000+
market.android.com

Simple and easy to use wallpaper application. All the backgrounds you can need. Fastest wallpaper app with over 50,000+ images. All backgrou

Fachowo zajęli się moim autem.
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
3 reviews
Map
Map
Map
Cienkie ciasto, dobrze wypieczone.
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago