Profile

Cover photo
Mantas Zimnickas
415 followers|48,040 views
AboutPosts+1's

Stream

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
Experience a new level of urban freedom. Rent a bike wherever you need it and drop it wherever you like. No commitment, no membership, no extra charges, only absolute urban freedom. Search. Ride. Drop. Start Here. How it works. How it works. 1. Search bike 2. Check details 3. Get access 4.
3
1
CRONUS Karmalakas's profile photoMantas Zimnickas's profile photoIgnas Brašiškis's profile photoPovilas Galčius (Bomberlt)'s profile photo
6 comments
 
Mačiau Gelių g. vieną: galvojau wtf?
 ·  Translate
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
 
JavaScript kaip „Web asembleris“ [1] naudojamas jau 20 metų (nuo 1995) ir per tiek laiko nelabai kas pasikeitė. Vien Python kalbai yra parašyta apie 14 kompiliatorių [2], kurie kompiliuoja Python į JavaScript.

Tačiau pagaliau panašu, kad reikalai keičiasi. Iš pradžių, prieš 2 metus atsirado asm.js iš karto po to, sekė Emscripten ir dabar kuriasi daug žadantis WebAssembly projektas [3,4].

Mano intuicija sako, kad artėja labai dideli pokyčiai ir gal būt, greitai galėsime programuoti naršyklėms naudodami savo mėgiamą programavimo kalbą [5,6]!

[1] https://github.com/jashkenas/coffeescript/wiki/List-of-languages-that-compile-to-JS
[2] https://github.com/jashkenas/coffeescript/wiki/List-of-languages-that-compile-to-JS#python
[3] https://www.w3.org/community/webassembly/
[4] https://brendaneich.com/2015/06/from-asm-js-to-webassembly/
[5] https://www.rfk.id.au/blog/entry/pypy-js-first-steps/
[6] http://repl.it/languages/Python3
 ·  Translate
tl;dr I'm burying the lede with context and catch-up material first, so impatient or already-clued-in readers should skip to below the videos for today's big news. Or just read Luke Wagner's blog post right now. My Fluent 2015 “ECMAScript Harmony: Rise of the Compilers” talk given on April 21st: ...
5
1
Saulius Krasuckas's profile photo
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
 
Jė, KAM labai šauniai pasielgė paskelbdami šauktinių sąrašus CSV faile. Ta proga paanalizavau šauktinių duomenis:

http://nbviewer.ipython.org/gist/sirex/c94eb738ec744730d9a3
 ·  Translate
byage = d.groupby(d['Gimimo data'].map(lambda x: ('%d (%d)' % (x.year, now.year-x.year)))) byage = byage[['Karo prievolininko kodas']].count() byage = byage.rename(columns={'Karo prievolininko kodas': 'Šauktinių sk.'}) byage['Šauktinių sk. %'] = (byage['Šauktinių sk.
10
1
pow w's profile photoMindey I.'s profile photo
pow w
+
1
2
1
 
savanorius reikėtų atskirai vaizduoti. Jie su nuliuku. 
 ·  Translate
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
 
#EDS Elektroninio deklaravimo sistema (EDS) ko gero yra pati blogiausia sistema, kuria man teko naudoti. Negana to, popieriniu paštu, gavau laišką, kuriame nurodoma, kad EDS sistemoje, nurodytas ne tas įmokos kodas ir nurodyta, kuris kodas yra teisingas.

Kam man, elektroninės sistemos naudotojui siųsti popierinį laišką ir jame prašyti, kad pataisyčiau kažkokį skaičių? Kodėl tie žmonės, kurie nepatingėjo parašyti man popierinį laišką, tiesiog nepakeitė to kodo patys? Manau, laiško rašymui ir siuntimui buvo sugaišta žymiai daugiau laiko ir pinigų. Be to, gaištamas ir mano asmeninis laikas tokiais kvailais klausimais.


Nenoriu vien tik kritikuoti, noriu pasiūlyti kaip reikėtų taisyti EDS sistemą. O taisyti reikia taip:

Vietoj gausybės niekam neįdomių formų, kodų ir laukelių, sistema turėtų surinkti informaciją apie žmogų, užduodama jam eilę klausimų. Pateikiami klausimai turėtų naudoti turimą kontekstą, tai reiškia, jei aš atsakau, kad tarkime vaikų neturiu, tai jokie klausimai susiję su vaikais neturi būti klausiami.

Galų gale, klausimų forma, surinkus visą reikiamą informaciją sistema turės pakankamai duomenų, tam, kad užpildyti tas formas ir pati sistema pateiks visas reikiamas deklaracijas.

Sekančiais metais, kai vėl reikia kažką deklaruoti, sistema atsimintų mano ankstesnius atsakymus ir klaustų tik naujus klausimus dėl informacijos kurios trūksta.

Žodžiu, tokia sistema vadinama „Ekspertinė sistema“, daugiau informacijos galima rasti Vikipedijoje. Jei VMI apie tai nieko nėra girdėję, mielai šiuo klausimu pakonsultuočiau.
 ·  Translate
10
1
Mantas Zimnickas's profile photoSaulius Krasuckas's profile photoJustas Butkus's profile photoCRONUS Karmalakas's profile photo
16 comments
 
+Povilas Poderskis - šaunumėlis! Ačiū, nesekiau naujienų. Bais' įdomu pažiūrėti kaip veikia.

+Mantas Zimnickas juk abu žinome, jog agregacinių reikšmių tarpusavio palyginimas yra trivialus. Ir jis akivaizdžiai (išreikštinai) suprantamas finansininkams/auditoriams. Priešingai nei sprendimų medžiai ir atvirkštinio sąmprotavimo prielaidos.

Man dėl užpraeitų metų deklaracijos tris kartus skambino. Ta pačia tema. Pirmą kartą pasiteiravo, ar žinau ką darau. Antrą kartą paklausė, kodėl nesumokėjau mokesčio (pasakiau kodėl - sutiko). Trečią kartą pasakė, kur nueiti ir kokius dokumentus pridėti, kad jiems neberodytų raudonos vėliavėlės, o man nebereikėtų kartoti tos pačios infromacijos.

Ir tai, kad gavai laišką, rodo jog kažkurioje vietoje automatas "baigiasi" ir prasideda mechaninio Turko procesas.

Manau tam galima rasti paprastą pagrindimą. Padarius sistemą, kuri užduoda klausimus ir už tave užpildo visą deklaraciją - negalima kvestionuoti deklaracijos (formos). Tik žmogaus atsakymus (turinį), o jei pilietis sąžiningas - tai išvis ne diskusijos objektas. Tuo tarpu kuomet žmogus pildo deklaraciją - jis pats priima sprendimus ir galima kvestionuoti formą. Ir šitai, iš juridinės perspektyvos, kur kas lengviau įgyvendinima.

Dar vienas spėjimas - aibė išimtinių atvejų. Tau, man, o gal mums visiems čia viskas paprasta - sudėti(visas pajamas) ir įrašyti į XX laukelį. Paimti iš draudimo išrašą ir įrašyti sumą į YY laukelį. Pateikti deklaraciją. O jei žmogus kilęs iš Tadžikijos, tarnavęs kariuomenėje, turintis negalią, išsiskyręs ir auginantis penkis vaikus, iš kurių trys nepilnamečiai tris mėnesius dirbo valstybės tarnyboje, vieną mėnesį ir dvi vienas buvo bedarbis, keturias savaites teikė konsultacines paslaugas Brazlijoje registruotam juridiniam asmeniui, pusantro mėnesio (laikotarpio viduryje keitėsi MMA) dirbo pagal terminuotą darbo sutartį ir t.t.

Deklaracijos forma nuo to neišauga ypatingai, nes tiesiog joje bus daug eilučių ir reikės paskaičiuoti jų sumą: kiekvienai eilutei surandame taikytiną mokestį, tuomet pagal jos datą parenkame tarifą ir apskaičiuojame sumą.

Ekspertinėje sistemoje arba būtų mygtukas "grįžti į formos pildymą" (auginame kainą, nes vis tiek reikia turėti ir formą, ir ekspertinę sistemą), arba labai greitai augtų jos kompleksiškumas.

Manau trečias variantas (jei VMI neplėtoja sistemos ir joks verslas nenori kurti sprendimo) - VMI galėtų pateikti šablonus. Pavyzdžiai, kuriuos galiu įsivaizduoti daug negalvodamas: "šiemet dirbau tik pagal darbo sutartį", "neturėjau jokių pajamų", "pajamos tik iš individualios veiklos su viena šalimi".
 ·  Translate
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
freedata.lt paviešino žalius duomenis iš VRK svetainės apie 2015 metų taribų rinkimų kandidatus. Labai gaila, kad valstybinės įstaigos nedaro to pačios. Žemiau pateikiu keletą suvestinių iš paskelbtų duomenų, gal būt šie duomenys kam nors padės apsispręsti balsuojant.
5
Povilas Poderskis's profile photoMantas Zimnickas's profile photo
5 comments
 
+Povilas Poderskis neprieš.
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
 
 
nice poster/descriptions on several crypto file format
Crypto Posters (7 photos)
2
1
Andrius V's profile photo
Add a comment...
Have him in circles
415 people
Knioisis IĮ's profile photo
sirmantas skrebe's profile photo
Arunas Miliukas's profile photo
Nerijus “Bacloud” Bukauskas's profile photo
Evaldas Ousinskis's profile photo
Kostas Danilevičius's profile photo
Jonas Liepuonius's profile photo
Marius Gedminas's profile photo
Skirmantas Tumelis's profile photo

Mantas Zimnickas
moderator

Naujienos/Nuorodos  - 
 
Šią vasarą darysime vasaros Python dirbtuves. Pirmasis įvadinis susitikimas vyks jau šį šeštadienį, nuo 11:00 naujajame POV ofise. Pirmo susitikime metu išsirinksime naują projektą vasarai ir pasiruošime darbo aplinką.

Daugiau informacijos: https://groups.google.com/d/topic/python-dirbtuves/-PxWz5tv8do/discussion
Bendraujame el. pašto grupėje: https://groups.google.com/d/forum/python-dirbtuves
 ·  Translate
„Google“ grupės jums leidžia kurti forumus ir dalyvauti juose prisijungus, bei dalyvauti el. pašto pagrindu sukurtose grupėse, kuriose didelė bendruomenės pokalbių patirtis.
4
Add a comment...

Mantas Zimnickas
moderator

Naujienos/Nuorodos  - 
 
Jau galite pasižiūrėti vykusio PyConLT 2015 vaizdo įrašus: http://pycon.lt/
 ·  Translate
10
Ignas Butėnas's profile photo
 
Ačiū už pasidalinimą, buvo ką paklausyti per laisvą valandėlę :)
 ·  Translate
Add a comment...

Mantas Zimnickas
moderator

Naujienos/Nuorodos  - 
 
Nusprendžiau išspręsti brandos egzaminų informatikos praktines užduotis naudojant Python. Kol kas išsprendžiau 2012-2014 metų užduotis, sprendimai čia:

https://github.com/python-dirbtuves/it-brandos-egzaminai

Jei norite išbandyti savo jėgas, prašom prisijungti, dar liko nemažai ankstesnių metų užduočių.
 ·  Translate
it-brandos-egzaminai - Informacinių technologijų brandos egzaminų, programavimo praktinių užduočių sprendimai
18
1
Andrius V's profile photo
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
 
 
Bandome organizuoti Python naudotojų susitikimus Vilniuje. Kol kas bandysime pranešimų formatą ir žiūrėsime kaip seksis.

Pirmasis susitikimas jau Kovo 17 dieną 19:00, Wix ofise Rūdninkų g. 2.
Registracija: http://www.meetup.com/vilniuspy/events/220890657/

Pranešimai:
  - Mantas Zimnickas - asyncio
  - <čia gali būti tavo tema>

Po pranešimų diskusijas pratęsime bare.

Ieškome dar vieno pranešimo, laukiame įvairių temų. Pasiūlymus galite rašyti komentaruose arba siųsti į info@vilniuspy.lt
 ·  Translate
It's time for our first meetup. We'll have 2 talks. Since this is our first meetup we'll also have a short discussion about future topics and dates after the talks. Wix has kindly offered to host us! Talks: • Mantas Zimnickas - asyncio • TBA - want to talk about something interesting? This is your spot! Let us now at [masked] There will be an afterparty, keep your eyes open!
View original post
1
Marius Gedminas's profile photoSaulius Žemaitaitis's profile photo
2 comments
 
+Marius Gedminas 
Registracija pageidautina, bet nebūtina.

Turime keletą užsiregistravusių užsieniečių, tad bent vienas iš pranešimų hopefully bus anglų kalba. But it's not set in stone.
 ·  Translate
Add a comment...

Mantas Zimnickas

Shared publicly  - 
 
Laukiu šios vasaros!
6
1
Algirdas Zemaitis's profile photoHenrikas Statusas's profile photo
 
+Mantas Zimnickas  yra ko laukti, pritariu :)
 ·  Translate
Add a comment...
 
Found a bug. When I write this (including backticks): `<`, it is converted to: &lt;, if I edit it, it becomes this: `&lt;`.
1
Mantas Zimnickas's profile photoKirill Maximov (KIR)'s profile photo
2 comments
 
Hello Mantas, this is a known bug, we plan to fix it soon, hopefully in January. Please vote for http://checkvist.uservoice.com/forums/2121-general/suggestions/715182-support-angle-brackets-in-entries?ref=title

Thanks a lot for writing us about this.
Add a comment...
People
Have him in circles
415 people
Knioisis IĮ's profile photo
sirmantas skrebe's profile photo
Arunas Miliukas's profile photo
Nerijus “Bacloud” Bukauskas's profile photo
Evaldas Ousinskis's profile photo
Kostas Danilevičius's profile photo
Jonas Liepuonius's profile photo
Marius Gedminas's profile photo
Skirmantas Tumelis's profile photo
Links
Other profiles
Contributor to
Basic Information
Gender
Male
Mantas Zimnickas's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
ubuntu.lt
www.ubuntu.lt

Naujienų komentarai. &gt;tam kruliui Tu tikriausiai prieš 13 valandų 29 minutės; tai kam turbint gelezi jei prieš 15 valandų 9 sek; Na nei m

Five Pretty Awesome GNOME Shell Themes
www.omgubuntu.co.uk

OMG!Ubuntu! Everything Ubuntu. Daily. Skip to content. Apps; Reviews; Editorials; News; Interviews. Search for: 12.04 Updates; RSS Feed; Twi

Pelican — Pelican v2 documentation
alexis.notmyidea.org

Pelican¶. Pelican is a simple weblog generator, writen in python. Write your weblog entries directly with your editor of choice (vim!) and d

YouTube - IZIA - So much trouble
www.youtube.com

Sukurti paskyrąPrisijungti. Home. NaršytiĮkelti. Tai nėra reklaminis intarpas. Naudojate pasenusią naršyklę, kurios „YouTube“ nebepalaiko. G

Nemokama skaitmeninė antžeminė televizija (DVB-T) Lietuvoje. Kas tai ir ...
www.radiocool.lt

2012 metų pabaigoje Lietuvoje bus išjungta analoginė televizija, tad neišvengiamai teks susidurti su DVB-T. Jei patys visiškai nežiūrite tel

Kaip kuriamas Linux? (video)
www.akmc.lt

Linux naudojamės kasdien, bet ar žinome, kaip jis kuriamas? Linux Foundation sukūrė apie tai 3 minučių video.

Busai
plus.google.com

Viešojo transporto maršrutų ir tvarkaraščių peržiūros programėlė

„Lietukas“ – nemokama lietuviška operacinė sistema | 15min.lt
www.15min.lt

Žinant, kad Lietuvoje didelė dalis programinės įrangos naudojama nelegaliai, neretai siūloma naudoti legalias nemokamas programas ir operaci

Rock / Metal | FilterMusic
www.filtermusic.net

Rock, metal, death metal, thrash, hard rock

Django's CVB - Roadmap? - Google Groups
groups.google.com

Victor Hooi, 6/1/12 7:14 AM, Hi, I was reading the blog post from Luke Plant recently on his views on Django&#39;s CBVs: http://lukeplant.me

AnySoftKeyboard - Lithuanian
market.android.com

Lithuanian layout and wordlist for AnySoftKeyboard. This is an expansion layouts pack for AnySoftKeyboard. Install AnySoftKeyboard first, a

JAV gyventojai nebepasitiki Atomine energetika - Google Groups
groups.google.com

JAV gyventojai nebepasitiki Atomine energetika, saulius lapienis, 3/10/12 4:09 AM, Amerikiečiai nebepasitiki Atomine energetika, ir labiau o

handyCalc Calculator - Android Market
market.android.com

handyCalc is a powerful calculator with automatic suggestion and solving which makes it easier to learn and use. With almost all the feature

POV
plus.google.com

A software development company that specializes in web applications in Python and the Zope Toolkit

Pencil Shaving Portraits by Kyle Bean
design-milk.com

British artist Kyle Bean, best known for his intricate sculptures made out of unusual materials, has created a series of portraits from colo

Baltix-Linux
plus.google.com

Baltix GNU/Linux – complete computer operating system, based on Ubuntu and Debian, adapted for Lithuania and other Baltic countries

100 XR - #1 Rock Web Station!!! Today&#39;s Best New Rock &amp; XtReme R...
www.100xr.com

100 XR - #1 Rock Web Station!!! Today&#39;s Best New Rock &amp;... XtReme Rock, Alternative, Metal, Classic Rock, Pop Rock.

reStInPeace
kib2.free.fr

reStInPeace. reStInPeace is a little apllication to manage your documents in reStructuredText format. The project has been started in August