Profile cover photo
Profile photo
‫مجله مگـلی‬‎
182 followers -
موفقیت در کسب و کار، زندگی بهتر، تکنیک های کارآفرینی
موفقیت در کسب و کار، زندگی بهتر، تکنیک های کارآفرینی

182 followers
About
Posts

Post has attachment
۷ راهکاری که باید هنگام شکست و ناامیدی به خاطر داشته باشید :
امروز صبح حال و حوصله هیچ کاری نداشتم. این احساس می تواند از چند روز سخت کاری نشات بگیرد و یا نتیجه کم خوابی در اثر نگهداری از کودک در خانه باشد. توانایی انجام هیچ کار خاصی را نداشتم، شرایطی که بسیار برایم نادر بود. احساس شکست و ناامیدی تمام وجودم را فرا گرفته بود. یکسره فکرم مشغول بود، به توانایی های خود شک داشتم و سرگشته و حیران بودم که آیا کارهایی که می کنم مفید و به صرفه هستند؟

حدود یک ساعت گوشه ای نشستم و به این فکر کردم که چگونه از این وضعیت بغرنج رها شوم. آیا باید امروز را فراموش کنم؟ آیا باید این پروژه را متوقف کنم چون آنطور که تصور می کردم از عهده اش بر می آیم، بر نخواهم آمد؟

حداقل برای چند لحظه این افکار ذهن مرا درگیر کرده بود. اما خوب می دانستم این حالت افسردگی موقتی است، به همین دلیل به کاوش در جعبه ابزار هوشمند ذهنم، برای یافتن راه حل پرداختم.

آنچه به کارم آمد در اینجا ذکر شده اند

۷ ترفندی که باید هنگام شکست و ناامیدی در ذهن داشته باشیم و به آن عمل کنیم:

۱ – شما مرکز دنیا نیستید (از مقصر دانستن خود دست بکشید)

به عقیده من همه دوست دارند در مرکز دنیا قرار داشته باشند تا بتوانند از چگونگی تاثیر امور بر خود سر درآورند. اما این کار می تواند پیامدهای مختلفی داشته باشد، از تاسف خوردن به حال خود در شرایطی که کارها طبق برنامه ریزی پیش نمی روند گرفته تا تردید نسبت به توانایی ها وقتی نمی توان کارها را به نحو احسن انجام داد.

پس امروز صبح به جای استرس وارد کردن به خود، به افرادی که می توانم به آنها کمک کنم فکر کردم. یافتن راه هایی برای حداقل کمک به دیگران مرا از تفکر خودمحورانه باز می دارد و به این ترتیب دیگر به حال خود تاسف نمی خورم. شروع به فکر کردن راجع به نیازهای دیگران کردم. دیگر به توانایی های خود شک ندارم چون از این پس این سوال که آیا من فرد باکفایتی هستم سوال اصلی نیست. بلکه حالا سوال اصلی این است که دیگران چه نیازهایی دارند. فکر کردن درباره دیگران به این ترتیب موجب سرکوب احساس شکست و ناامیدی می شود.

۲ – نپذیرفتن “آنچه هست” موجب آزارتان می شود (در زمان حال زندگی کنید)

امروز صبح با خیالات خود در هر مکان و زمانی سیر کردم غیر از مکان و زمانی که در آن قرار داشتم. وقتی متوجه حال خود شدم فوراً به زمان حال برگشتم.

به یاد داشته باشید شادمانی با رضایت کامل از “آنچه هست” و نه آرزو و نگرانی برای “آنچه نیست” به وجود می آید. “آنچه هست” مربوط می شود به آنچه باید باشد و یا نباشد. مابقی فقط مربوط به خود شما و دلیلتان برای زندگی می شود. برای لحظه ای به آن فکر کنید. رنج شما صرفاً ناشی از نپذیرفتن شرایط موجود است.

گرچه تمام اتفاقاتی که برایتان می افتد از کنترل شما خارج است اما نحوه پاسخ به این اتفاقات دست خودتان است. در واقع قدرت شما در پاسختان و حضور شما در قدرتتان است.

۳ – شما بیشتر از یک بُعد دارید (به خود آزادی بیان دهید و هویتتان را انسجام بخشید) 

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/Oe01An در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
۹ اشتباهی که کارآفرینان جدید انجام می‌دهند:
بخش بزرگی از شروع یک کسب و کار داشتن یک برنامه است تا داشتن نظم و انضباط برای انجام آن. بخشی از یک استارت‌آپ بودن همیشه پرزرق و برق نیست، و اغلب نیاز دارد به سادگی خودتان را در فرآیند آن اثبات کنید.

اریک ریس در کتاب خود استارت‌آپ ناب، این نکته را بهتر بیان می‌کند: “من هم از موفقیت و هم از شکست خود درس گرفتم و آن اموری که خسته‌کننده به نظر می‌رسند بیشتر اهمیت‌تر دارند. موفقیت یک استارت‌آپ نتیجه ژن خوب یا بودن در جای مناسب در زمان مناسب نیست. موفقیت استارت‌آپ را می‌توان با فرایند درست زیر کسب کرد، که بدین معنی است می‌توان آن را آموزش داد و می‌توان آن را آموخت.”

انجام اقداماتی برای جلوگیری از اشتباهات توسط کارآفرینان جدید بخشی از این فرایند است. در اینجا ۹ اشتباهی که کارآفرینان جدید باید در هنگام شروع یک کسب و کار جدید از آن جلوگیری کنند آمده است:

 

۱ – صرف نکردن پول کافی و یا صرف پول بیش از حد

به عنوان یک کارآفرین جدید، به احتمال زیاد پول یکی از بزرگترین نگرانی‌های شماست. جریان نقدی پیش از راه‌اندازی به احتمال زیاد نزدیک به صفر است، بنابراین کسب پول و صرفه جویی در آن معمولا بیش از هر چیز دیگری اولویت دارد.

دو ذهنیت وجود دارد که من در میان کارآفرینان جدید می‌بینم: یا “برای اینکه پول زیادی به دست آورید باید پول زیادی صرف کنید” یا ” حداقل ممکن پول را صرف کنم تا زمانی که جریان نقدی مناسب و معقولی داشته باشم.”

هر دو این نگرش‌ها، هنگامی که افراطی شوند، می‌توانند مضر باشند. پول نقد خود را عالمانه خرج کنید، اما از سرمایه‌گذاری آن بر روی افراد خوب و محصولات با کیفیت نترسید. این در دراز مدت به خوبی جواب خواهد داد.

 

۲ – فکر کنید که  شما هیچ رقیب مستقیمی ندارید

شور و هیجان در مورد یک محصول جدید و یا کسب و کار اغلب می‌تواند به این منجر شود که کارآفرینان جدید فکر کنند آنها واقعا هیچ رقیب مستقیمی ندارند، یا محصول آنها یک سر و گردن بالاتر از دیگر رقبا در رده‌های خودشان است.

در واقع، نداشتن هیچ رقیب مستقیمی بسیار نادر است. مگر اینکه شما یک محصول کاملا جدید را ابداع کرده باشید، اغلب کسی وجود دارد که بازار را با شما مشترک شود. سعی کنید تا بفهمید این رقبا چه کسانی هستند و شما چگونه می‌توانید کسب و کارتان را از آنها متمایز کنید.

 

۳ – تصمیم‌گیری برای استخدام بر مبنای هزینه

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/NUjaZI در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
۸ اشتباه که هر روز بهره وری شما را کاهش می دهد :
آیا تاکنون به این نتیجه رسیده اید که ساعات کافی در روز ندارید؟ چرا بعضی از مردم تلاش می کنند تا جایی که ممکن است از زمان بهره ببرند؟ حتی برخی از آن ها برای رسیدن به این منظور، اغلب خودشان را پریشان می کنند. به هرحال، باید به این باور برسیم که بارور کردن هدف ها و رسیدن به بهره وری، آسان تر از آن چیزی است که به نظر می آید. فقط کافی است تا خوب دقت کنیم و از اشتباهات احتمالی دوری کنیم.

اغلب مردم وقتی می خواهند بهروه ور باشند، مرتکب این ۸ اشتباه عمومی می شوند. پس بهتر است آن ها را به یاد داشته باشید و از آن ها دوری کنید.

۱ – درمان تقلب به عنوان پاداش

مردم اگر به این نتیجه برسند که کار مورد نظر آن ها سخت است، مثل رژیم گرفتن، پس انداز کردن پول، ورزش کردن و یا کار کردن؛ اغلب سعی می کنند خود را فریب دهند و از کار مورد نظر به گونه ای فرار کنند. به هرحال، اگر یک هفته مراقبت و صرفه جویی داشته باشید، خواهید دید که به این اخلاق دست خواهید یافت. این رفتارها شاید باعث شود تا برنامه ی قدیمی خود را به طور کامل دفن و فراموش کنید، چرا که دیگر با روش جدید عادت کرده و از پیاده سازی روش قبل، تقریباً احساس بدی می کنید.

تلاش کنید تا آن چه به شما در رسیدن به هدفتان کمک می کند را به عنوان رفتار انتخاب کنید. شما می خواهید خود را بهتر کنید و اکنون شما در مسیرتان خوب عمل می کنید.

۲ – برنامه ریزی جلسات غیر ضروری

ملاقات های غیر ضروری می تواند تمام بهره وری روز کاری شما را هدر دهد. همیشه ملاقات های هدفمند داشته باشید، مردم را از مسؤولیت هایشان دور نگه دارید. یک راه حل خوب این است که به جای تنظیم این نوع جلسات، در حد امکان با دیگران در مورد مسائل مربوطه، از راه دیگری سخن بگویید.این بدین معنی است که برای اینکه جلسات مفیدی برگزار کنید سعی کنید محل جلسات را طوری تنظیم کنید که در آن محل شخص مورد نظر شما درگیر مسائل کاری خود نباشد و دائما برای رسیدگی به سایر کارهای خود در جلسه وقفه نیانداخته و زمان کوتاه تری برای جلسات صرف کنید.

۳ – چند وظیفه ای

در حالی که بسیاری از افراد معتقدند که می توانند همزمان دو کار را در یک زمان انجام دهند، تحقیقات نشان می دهد که بیشتر افراد زمانی که سعی می کنند چند وظیفه ای باشند، بهره وری پایین تری دارند. تلاش برای چند وظیفه ای بودن، دامنه ی توجه و بهره وری شما را کاهش می دهد، پس تلاش کنید در یک زمان معین، بر روی یک کار تمرکز کنید تا نتیجه ی بهتری از بهره وری در زمان داشته باشید.

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/CeC2zZ در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اگر به دنبال موفقیت هستید، فقط بر روی یک کار تمرکز کنید :
هرگاه با شکستی در حوزه کاریم  مواجه شدم، تصمیم گرفتم با اقتدار بیشتر به سوی موفقیت پیش بروم. به مرور متوجه شدم در دنیای تجارت، به خصوص دنیای گسترده ی کارآفرینی هر لحظه  شیوه ی جدید به وجود می آید که دلیل آن گستردگی و تنوع  میل و اشتیاق سیری ناپذیر ماست. به همین دلیل حقیقت، قناعت، منطق و احساسات ما رنگ و لعابی فراتر از آنچه هست، می گیرد. امروزه ما به کمک یک کلیک یا توئیت به راحتی می توانیم آنچه را که در ذهن داریم به اشتراک بگذاریم.

شاید بتوان گفت پر مخاطب ترین خبر حوزه ی کارآفرینی و موفقیت که امروز مخاطب های زیادی دارد این باشد که: یک کارآفرین موفق، به طور همزمان به سرمایه گذاری و انجام چند کار در حوزه های مختلف می پردازد. اما اگر شما منحصرا بر روی انجام یک فعالیت تجاری تمرکز کنید، مطمئن باشید آنچه به دست می آورید به مراتب از آغاز چندین کار به طور همزمان بهتر و پرسود تر است. در چنین شرایطی از لحاظ آگاهی، قدرتمندی و مالی موفق تر خواهید بود. این روند، روندی افزایشی خواهد بود. به شخصه فردی را می شناسم که در عرض یک هفته یک فعالیت تجاری را آغاز کرد و در همین مدت کم آینده ی خود را رقم زد. شاید به نظر شما این کار فقط مناسب ثبت شدن در کتاب گینس باشد، ولی برای کارآفرینی مستعد و جدی اصلا اینگونه نیست.

شاید آنچه که واقعا شما را آزار می دهد عدم اگاهی است و از خود می پرسید: “خب ازکجا شروع کنم؟” و یا “در صورتیکه این کار را از اینجا آغاز کنم، آیا پایانی خوش به همراه خواهد داشت یانه؟”

برای من اصلا اهمیتی ندارد که کاری را که می خواهم آغاز کنم یک پروژه، مسابقه و یا فعالیتی تجاری باشد. زیرا آغاز هر کاری در ابتدا بسیار آسان است ولی آنچه اهمیت دارد ادامه و خاتمه  دادن به آن است. با این همه پس از پایان کار، پیشرفت، نتیجه بخشی و موفقیت در دنیای تجارت زمانی کامل می شود که شما بتوانید رضایت مشتریان، کارمندان و سهامداران خود را جلب کنید. براساس گفته های چارلی رز، یکی از شرکای کمپانی اپل، یکی از مواردی که استیو جابز به آن خیلی اهمیت می داد تمرکز بر روی انجام کار و بهترین بودن در آن کار بود.

انجام دادن چندین کار به طور همزمان قاعدتا دشوار است، به همین دلیل سخت ترین تصمیم گیری ها در رابطه با کار، نحوه ی ادامه آن است. علاوه بر این جابز در گفتویی با مجله  بخت (فورچون) گفته بود: “مردم بر این باورند که تمرکز کرده اند. یعنی توانایی پذیرش مسئولیت کارهایی که نیازمند تمرکز می باشند. ولی به هیچ وجه اینچنین چیزی درست نیست، بلکه تمرکز یعنی عدم پذیرش صدها وظیفه و کار خوب.” در مصاحبه ایی دیگر کوک از سهامداران اپل نیز گفته است: ” چنین شرایطی نیز در دنیای تکنولوژی پیش می آید و تا حدودی یک معضل است.آن هم زمانی که تعریف افراد از موفقیت به معنای بیشترین سودآوری مبدل می شود. و مسائلی از قبیل میزان بازدید از سایت و کاربران آنلاین برایشان به دغدغه تبدیل می شود، ولی استیو خود را هرگز درگیر چنین حواشی نکرد و فقط تلاش کرد بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.”

وقتی برای آنچه در زندگی به آن اهمیت می دهیم چنین شرایطی را وضع کنیم، مطمئن باشید با شرایط بسیار عالی روبرو خواهید شد. پس هرچه کمتر، بهتر. این قاعده در تمام موقعیت ها برقرار است و نقاط مشترک زیادی دارد. پس مطمئن باشید هر چه بیشتر دغدغه فکری داشته باشید، کمترین فرصت را برای تمرکز خواهید داشت و کمترین بازده را دریافت خواهید کرد.

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/0DCMZT در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
شما با برنامه زندگی می کنید یا با احتمالات؟ :
«ریک وارن» می گوید: «شما مسیر زندگی خود را یا با طراحی سپری می کنید و یا با پیش فرض ها.»

شما چه طور زندگی می کنید؟ با طراحی یا با احتمالات و تصادفات؟

زندگی با طراحی یعنی زندگی کردن با یک طرح برنامه ریزی شده. به عبارت دیگر، در این شیوه شما برای رسیدن به هدف تان در زندگی، نقشه ای می کشید و برای رسیدن به آن تلاش می کنید.

از سوی دیگر، زندگی با پیش فرض ها و احتمالات، یعنی این که از اجتماع و تصادفات موجود در آن پیروی و دنباله روی کنیم. این یعنی به همه چیز اجازه دهید تا آن طور که هست، اتفاق بیفتد و سیر طبیعی خود را سپری کند.

زندگی با پیش فرض ها و احتمالات، یک دستورالعمل برای حد وسط بودن است. با این روش، زندگی شما هرگز فراتر از حد میانگین نخواهد شد.

در این جا چند مشخصه از زندگی با احتمالات را بیان می کنیم:

– شما هیچ رویایی ندارید. شما هرگز نمی دانید در ۱۰ سال دیگر می خواهید به چه چیزهایی برسید. حتی اگر برنامه ای دارید، چیزی نیست که عمیقاً هدف و نیت شما باشد.

– شما هیچ برنامه ای برای این که به آرزوهایتان برسید ندارید. شاید یک رویا داشته باشید، اما هیچ برنامه ای برای به حقیقت پیوستن آن ندارید. رویا تا زمانی که واقعی نشود، تنها یک رویا است.

– شما هیچ حرکتی در راستای برنامه هایتان انجام نمی دهید. شاید یک رویا و یا یک برنامه داشته باشید، اما برای برنامه ای که دارید کاری انجام نمی دهید. در نتیجه، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

– شما برای هدفتان زیاد تلاش نمی کنید. شاید یک رویا داشته باشید و کارهایی برای آن انجام دهید، اما تلاش شما کافی نیست. سال ها طول خواهد کشید تا همه چیز به حقیقت بپیوندد، پس شما به این زودی به آن چه می خواهید نخواهید رسید.

پس چه طور با داشتن یک برنامه ی طراحی شده، زندگی کنیم؟

شما به این ۵ مورد برای زندگی با طراحی و برنامه ریزی نیاز دارید:

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/GZFEb3 در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
۱۰ اقدام موثر برای متمایز شدن :
موضوعی که همیشه توجه ام را به خود معطوف می کند شناسایی بهترین اقدامات برای متمایز شدن از دیگران است. در حالی که عوامل کمی و کیفی متنوعی برای دست یابی به این مهم وجود دارد؛ در این قسمت تصمیم گرفتیم ۱۰ اقدام موثر برای متمایز شدن را برای شما بازگو کنیم.

۱ – بصیرت خود را گسترش دهید

به جای اینکه اجازه دهید اشتباهات و شکست های گذشته سرنوشت شما را تحت تاثیر قرار دهد، سعی کنید بصیرت و بینش خود را گسترش دهید و بیاندیشید هم اکنون چه اقدامی می توانید انجام دهید. همه ی ما به خوبی می دانیم تا زمانی که قادر به تنفس هستیم فرصتی دوباره برای آغازی جدید را در پیش داریم. این مهم ترین دلیل برای تلاش بیشتر برای کسب آنچه می خواهید، است.

۲ – سرسختانه به دنبال اهدافتان باشید

هر ساله زمانی را به اندیشیدن به آنچه در زندگی به دنبالش هستید اختصاص دهید. بدانید چه چیزی از زندگی می خواهید. اهدافتان را روی کاغذ بنویسید و با برنامه ریزی دقیق و در نظر گرفتن تمام جزئیات به جلو پیش بروید تا به آنچه در ذهن دارید دست یابید.

۳ – دست به کارهای بزرگ بزنید

پس از تعیین هدف و برنامه ریزی برای آن، به تلاش و پشتکار زیادی نیازمندید. تعداد زیادی از مردم از شرایط زندگی و دشواری های آن گله مندند در حالیکه قهرمانان واقعی، با  اتخاذ بهترین تصمیم در چنین شرایطی به جلو پیش می روند.

۴ – اطراف خود را با کسانی پر کنید که حمایت تان می کنند
متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/xEcejL در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
با این ۵ رایحه، بهره وری خود را افزایش دهید :
بیشتر ادارات بوی قهوه و چای مانده و یا جوشیده، دستگاه کپی از کار افتاده و بویی از ناامیدی و کسالت می دهند. چه بویی بر روی حوصله و حال شما تاثیر می گذارد؟ بسیاری از افراد، بدون تردید پس از پرسیدن این سوال، نام گیاهی را می آورند و یا به عطر خاصی اشاره می کنند. جالب است که آن ها می دانند چه رایحه ای به آن ها انرژی می دهد، اما از آن استفاده نمی کنند. تا حدی احمقانه به نظر می رسد که چرا ما به رایحه ای که در فضای کارمان جریان دارد، اهمیت نمی دهیم.

در ژاپن، استفاده از هر رایحه ای در محیط کار برای آرامش و احساس راحتی کارمندان غیر معمول است. یک شرکت عطر ژاپنی به نام «تاکاساگو» اخیراً نشان داده است که وقتی رایحه ی لیمو در فضا آگنده باشد، امکان بروز غلط املایی تا ۵۰ % کاهش پیدا می کند.

این بدین معنا است که در دنیای تجارت، کارخانه های ارائه دهنده ی عطر و ادکلن، در بازارهای خرده فروشی خود به منظور افزایش مشتری تجربه ی حسی هر رایحه را مد نظر قرار می دهند و این روش برای آن ها پول سازتر خواهد بود.

چه رایحه و بویی می تواند کارایی شما را افزایش دهد؟ چه بویی می تواند باعث جرقه زدن مغز شما شود؟ ما در این مقاله، چند رایحه که می تواند مشام شما را نوازش دهد و سطح بهره وری شما در محیط کار را بالا ببرد، ذکر می کنیم.

۱ – رزماری
رزماری می تواند به شما در آزاد فکر کردن، تقویت حافظه و پرانرژی کردن ذهن تان کمک کند.

۲ – یاسمن
این رایحه به شما در به آرامش رسیدن و ریلکس شدن کمک می کند. یاسمن می تواند تنش و اعصاب را تسکین دهد.

۳ – مرکبات

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/SmYJol در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
از تکرار این ۱۰ بهانه بپرهیزید، اینها دروغی بیش نیستند :
بهانه تراشی انرژی شما را تحلیل می برد. با پیش گرفتن این روش به هیچ موفقیتی دست نخواهید یافت. هیچ نکته ی مثبتی در بهانه تراشی وجود ندارد. بهترین کار، تلاش بیشتر برای بهبود شرایط است. پس از هم اکنون تصمیم بگیرید و تمام بهانه هایی که شما را از پیشرفت باز می دارد را کنار گذاشته و  خود را درگیر این دروغ های واهی  نکنید.

امکان پذیر نیست

چرا فکر می کنید که این کار شدنی نیست؟  قطعا بدون تلاش هیچ کاری شدنی نیست. دروغ هایی از این قبیل شما را از رویاهای بزرگی که در سر دارید، دور کرده و شانس موفقیت را از شما می گیرد. پس این طرز فکر را رها کنید و بر روی نکات مثبت متمرکز شوید.

بدون مدرک دانشگاهی، اعتباری ندارم

این بهانه واقعاً ابلهانه است. چرا زمان و انرژی خود را با پرداختن به چنین افکاری تحلیل می دهید؟ چرا فکر می کنید بدون داشتن مدرک دانشگاهی، موفقیت امکان پذیر نیست؟ تعداد زیادی از افراد موفق در جامعه وجود دارند که بدون داشتن مدرک دانشگاهی  و از صفر شروع کردن به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.

از توانایی کافی برخوردار نیستم

ممکن است شما از لحاظ جسمانی و مالی در محدودیت به سر ببرید، ولی این شرایط نباید شما را از رویا پردازی و تلاش برای کسب موفقیت باز دارد. هیچ کس در اولین مراحل شروع یک فعالیت، عالی و بی نقص نیست و به تکرار و تمرین فراوان برای کسب موفقیت نیاز دارد. اتفاقا ضعف و داشتن کاستی در شروع فعالیت بسیار مفید است زیرا  دنیا افراد سخت کوش را دوست دارد.

پول کافی برای انجام این کار را ندارم

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/cpDqww در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تنها دو قدم فاصله تا زندگی ایده آل :
زندگی بسیار با ارزش است، به همین دلیل نباید به کم قانع شوید. در عوض باید از زندگی نهایت لذت را ببرید. اما چگونه؟ نمی گویم تمام پاسخ های این پرسش را می دانم اما با توجه به آموخته های شخصی، در اینجا دو مرحله برای رسیدن به یک زندگی ایده آل را ذکر می کنم:

۱ – تفکرات خود را نسبت به امور ممکن گسترش دهید

برای اینکه زندگی را به تمام معنا زندگی کنید، نخست باید روشن شود “به تمام معنا” برای شما چه مفهومی دارد. اگر تمام استعدادهایتان شکوفا شود چه می شود؟ رسیدن به تمام آرزوها چه حسی دارد؟ اگر جواب را نمی دانید پس در همان زندگی معمولی که دارید خواهید ماند و به اندک ها راضی خواهید شد. دقیقاً به همین علت است که باید تعریف خود را از “به تمام معنا”  اصلاح کنید.

برای این کار دو مانع وجود دارد که باید بر آنها غلبه کنید:

الف: ناآکاهی نسبت به ممکن ها
گاهی تنها دلیل نرسیدن به خواسته ها ناآکاهی نسبت به امکان پذیر بودن آنهاست.

برای مثال سبک زندگی مستقل از مکان را در نظر بگیرید. اگر ندانید حین سفر در دور دنیا می توانید کار هم بکنید، تنها ۵ تا ۹ مورد کاری را برای خود مقدور خواهید دید و به همین دلیل قادر نخواهید بود سبک زندگی ایده آل خود را داشته باشید. برای رفع این مشکل باید اطلاعاتتان را به روز کنید. مطالعه کنید و به وبلاگ ها سری بزنید. برنامه های ضبط شده را بشنوید و دامنه فکری خود را وسعت دهید.

ب: باور نداشتن به امکان پذیر بودن امور
حتی اگر نسبت به امری آگاهی داشته باشید باز ممکن است به امکان پذیر بودن آن باور نداشته باشید. شاید تصور کنید برایتان زیادی است یا فراتر از توانایی شماست. به همین خاطر هم جرات نخواهید کرد آن را هدف خود قرار دهید. راه مورد علاقه من برای رهایی از این مشکل مطالعه داستان های زندگی انسان های بزرگ است. اگر چنین کنید خواهید فهمید که آنها هم از یک زندگی معمولی شروع کرده اند. زندگی ای که شاید شبیه زندگی من یا شما بوده است. اگر آنها توانسته اند به این موفقیت های بزرگ دست یابند پس شما هم می توانید.

۲ – ممکن ها را پیگیر باشید

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/nBWwOr در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تونی رابینز : ۳ تصمیم که زندگی مالی شما را تغییر می‌دهد :
هیچ چیز بدتر از این وجود ندارد که یک فرد ثروتمند به صورت مزمن عصبانی یا ناراضی باشد. واقعا هیچ بهانه‌ای برای آن وجود ندارد، با این حال من هر روز این پدیده را مشاهده می‌کنم. این ناشی از یک زندگی بسیار نامتعادل است که نتیجه انتظارات بیش از حد و قدردانی ناکافی است.

بدون قدردانی و سپاسگذاری برای آنچه که اکنون دارید، شما هرگز به کمال واقعی نمی‌رسید. اما چگونه می‌توانید در زندگی تعادل برقرار کنید؟ نقطه دستاورد شما چیست اگر زندگی‌تان تعادل نداشته باشد؟

حدود نزدیک به چهار دهه، این افتخار را داشتم مربی هر قدم زندگی افرادی از جمله قدرتمند ترین زنان و مردان در این سیاره بودم. من با رئیس جمهور و همچنین صاحبان کسب و کارهای کوچک کار می‌کردم.

من متوجه شده‌ام که مردم تقریبا هر لحظه سه تصمیم کلیدی می‌گیرند که کیفیت زندگی‌شان را تعیین می‌کند.

اگر شما این تصمیمات را ناآگاهانه بگیرید، پایان کار شما مانند اکثر افرادی است که تمایل دارند از نظر فیزیکی نامتعارف و از لحاظ احساسی خسته و از نظر مالی اغلب پر استرس باشند. اما اگر شما این تصمیمات را آگاهانه بگیرید، می‌توانید به معنای واقعی کلمه، این دوره از زندگی خود را تغییر دهید.

 

تصمیم ۱: انتخاب دقیق برای تمرکز کردن

در هر لحظه، میلیون‌ها عامل برای جلب توجه شما به رقابت می‌پردازند. شما می‌توانید بر روی عواملی که در اینجا و در حال حاضر اتفاق می افتد یا در مورد آنچه شما می خواهید در آینده ایجاد کنید تمرکز کنید. یا می‌توانید بر گذشته تمرکز کنید.

جایی که تمرکز می‌رود، انرژی جریان می‌یابد. آن چیزی که بر روی آن تمرکز می‌کنید یا برنامه دارید آن را انجام دهید.

در کدام منطقه شما تمایل به تمرکز بیشتر دارید: چه چیزی دارید یا چه چیزی در زندگی‌تان کم است؟

من مطمئن‌ام که شما در مورد هر دو طرف این سکه فکر کرده‌اید. اما اگر شما افکار همیشگی خود را بررسی کنید، تمایل دارید بر روی چه چیزی وقت بیشتری در خانه صرف کنید؟

به جای تمرکز بر آنچه ندارید و حسادت نسبت به کسانی که از لحاظ مالی بهتر از شما هستند، شاید باید اذعان کنید که باید بیشتر برای مسائل دیگری که به پول ربط ندارند سپاسگزار باشید. شما می‌توانید برای سلامت، خانواده، دوستان، فرصت‌ها و ذهن خود سپاس‌گذار باشید.

توسعه عادت قدردانی از آنچه دارید، می‌تواند یک سطح جدید از احساس خوب بودن و ثروت ایجاد کند. اما سوال واقعی این است، آیا زمان کافی برای احساس سپاسگزاری عمیق از ذهن، بدن، قلب و روح خود می‌گذارید؟ این جایی است که لذت، شادی و رضایت را می‌توان یافت.

در نظر داشته باشید یک الگوی دوم تمرکز می‌تواند بر کیفیت زندگی شما تاثیر بگذارد: آیا شما تمایل دارید بیشتر در مورد آنچه می‌توانید کنترل کنید، تمرکز کنید یا آنچه نمی‌توانید کنترل کنید؟

اگر شما در مورد آنچه نمی توانید کنترل کنید تمرکز کنید، استرس بیشتری به شما در زندگی وارد می‌شود. شما می‌توانید بسیاری از جنبه‌های زندگی خود را تحت تأثیر قرار دهید اما معمولا نمی‌توانید آنها را کنترل کنید.

هنگامی که شما این الگوی تمرکز را اتخاذ کنید، مغز شما تصمیم دیگری می‌گیرد:

 

تصمیم ۲: بفهمید، این به چه معنی است؟

متن کامل این مطلب در یکی از صفحات مجله مگلی به آدرس http://goo.gl/DwCLdq در دسترس شما است از خواندن آن لذت خواهید برد.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded