Profile

Cover photo
Maciej Warzecha
Lived in Warszawa
2,773 followers|655,357 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Banki są siłą napędową zachodniej gospodarki, generując jej cudowne finansowanie. Faktycznie - cudowne, gdyż kreowane z niczego. Banki tworzą pieniądz na poczet przyszłej ludzkiej pracy. A za te księgowanie nie istniejącego realnie pieniądza pobierają niemałe opłaty. Tylko i wyłącznie zaufanie do banków powoduje, że za te nieistniejące realnie bankowe pieniądze można w naszym świecie cokolwiek kupić. 
 ·  Translate
Banki są siłą napędową zachodniej gospodarki, generując jej cudowne finansowanie. Faktycznie - cudowne, gdyż kreowane z niczego. Banki tworzą pieniądz na poczet przyszłej ludzkiej pracy. A za te księgowanie nie istniejącego realnie pieniądza pobierają niemałe opłaty. Tylko i wyłącznie zaufanie ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Na koniec mojego gorzkiego cyklu rozważań - Europa może być piękna. To w nawiązaniu do pierwszego zdjęcia cyklu, świadomie prześwietlonego i wyjałowionego. Ale piękna Europa to nie Europa głupiej paplaniny, jaką teraz mamy. Ktoś określił Europę jako jako uperfumowaną starą prostytutkę leżącą bezwolnie na swoim łożu. Europa piękna to Europa silna, różnorodna i czerpiąca energię ze swojej różnorodności. To Europa, w które każdy może robić coś pożytecznego. Ale takiej Europy nie będzie, gdy sami będziemy podcinali gałąź na której siedzimy. W Europie jest miejsce na wszystkie wartości, a nie na jakiś głupkowato okrojony, politycznie poprawny kadłubek. O tym warto pamiętać, aby nie wyjałowić Europy i nie zniszczyć jej. 
 ·  Translate
Na koniec mojego gorzkiego cyklu rozważań - Europa może być piękna. To w nawiązaniu do pierwszego zdjęcia cyklu, świadomie prześwietlonego i wyjałowionego. Ale piękna Europa to nie Europa głupiej paplaniny, jaką teraz mamy. Ktoś określił Europę jako jako uperfumowaną starą prostytutkę leżącą ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Nie chcemy mieć w domu zdradliwego węża, chcemy mieć współtowarzysza życia, który nie ukąsi nas lub nie zagryzie gdy poczuje że jesteśmy w słabszej formie. Nikt z nas nie chciałby być wyrzuconym z własnego domu. A tymczasem jako Europa bezmyślnie wpuszczamy do siebie także węża. Wpuszczamy bowiem masę ludzi, wśród których znajdują się nie terroryści (bo ci i tak przybyli już wcześniej) ale potencjalni terroryści, sympatycy radykalnej krucjaty. Nietrudno ich będzie zwerbować, gdy zobaczą jak obrzydliwe bogata i zarazem bezsilna jest Europa.
 ·  Translate
Nie chcemy mieć w domu zdradliwego węża, chcemy mieć współtowarzysza życia, który nie ukąsi nas lub nie zagryzie gdy poczuje że jesteśmy w słabszej formie. Nikt z nas nie chciałby być wyrzuconym z własnego domu. A tymczasem jako Europa bezmyślnie wpuszczamy do siebie także węża.
1
Andrzej Solecki's profile photoMaciej Warzecha's profile photo
2 comments
 
Mówię o ludziach, których w przenośni nazywałem zdradliwymi wężami, a którzy znajdą się w każdej populacji. Chyba nie sądziłeś że będę generalizował to pojęcie na jakikolwiek naród lub grupę społeczną? ;-) 
 ·  Translate
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
W Danii imigranci dopuścili się gwałtów. W odpowiedzi państwo duńskie wysyła ich na lekcje wychowania seksualnego. To tak jakby głodnego tygrysa wysyłać na lekcje przyjaznego mruczenia. Nikt z tych biurokratów podejmujących takie operetkowe decyzje nie pomyślał o tym, jak imigranci postrzegają swoją sytuację, jaki mają kulturowy stosunek do kobiet, dlaczego tak a nie inaczej się zachowują. Sięga się po komiczne rozwiązania, które w większości przypadków okażą się kompletnie chybione. Ilustruje to dzisiejsze zdjęcie.
 ·  Translate
W Danii imigranci dopuścili się gwałtów. W odpowiedzi państwo duńskie wysyła ich na lekcje wychowania seksualnego. To tak jakby głodnego tygrysa wysyłać na lekcje przyjaznego mruczenia. Nikt z tych biurokratów podejmujących takie operetkowe decyzje nie pomyślał o tym, jak imigranci postrzegają ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Po zamachach terrorystycznych w Paryżu i ja dorzucę garść swoich gorzkich refleksji. Europa w naszym własnym przekonaniu jest taka piękna i przyjazna dla wszystkich. Szczycimy się demokracją i tolerancją, poszanowaniem dla odmienności kulturowej i dla środowiska naturalnego. Tymczasem dla innych ludzi możemy jawić się jak zgniła i zdegenerowana dekadencja. Podobno muzułmanie mieszkający w Brukseli nie szanują Belgii za to, że więcej ludzi bywa tam w burdelach, niż w kościołach.
 ·  Translate
Po zamachach terrorystycznych w Paryżu i ja dorzucę garść swoich gorzkich refleksji. Europa w naszym własnym przekonaniu jest taka piękna i przyjazna dla wszystkich. Szczycimy się demokracją i tolerancją, poszanowaniem dla odmienności kulturowej i dla środowiska naturalnego.
3
Marcin Ćwikła's profile photoKazimierz Kurz's profile photoAnna-Barbara Czuraj-Struzik's profile photoMarzena Trybuła's profile photo
7 comments
 
A powinni szanować,choćby dlatego że tam mogą być i korzystać z dobrodziejstw.
 ·  Translate
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
WiFi w modemie skonfigurowałem w taki sam sposób jak w moim routerze do tej pory używanym. Nie jest oczywiście dopuszczalne abym miał jakiś ID przydzielony przez operatora. Sieć WiFi musi mieć oryginalną i maksymalnie elegancką nazwę. Mam już od dawna taką nazwę, którą używam u siebie. I 26-znakowe hasło, które pamiętam. I tę nazwę oraz hasło ustawiłem w nowym routerze bezprzewodowym. 
 ·  Translate
WiFi w modemie skonfigurowałem w taki sam sposób jak w moim routerze do tej pory używanym. Nie jest oczywiście dopuszczalne abym miał jakiś ID przydzielony przez operatora. Sieć WiFi musi mieć oryginalną i maksymalnie elegancką nazwę. Mam już od dawna taką nazwę, którą używam u siebie.
1
Add a comment...
Have him in circles
2,773 people
Marek Korzeniewski's profile photo
Katarzyna Olechowska's profile photo
tashrif asrafi's profile photo
Stowarzyszenie TWiM's profile photo
Tomasz Sobolewski's profile photo
Martyna Paubicka's profile photo
Leszek Tumkiewicz's profile photo
Shark Stimulation's profile photo
Dawid Motyka (OtherVideoiFoto)'s profile photo

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Lichwa zbudowała naszą zachodnią gospodarkę. I panoszy się w naszej zachodniej bankowości. Płacimy gigantyczny haracz bankierom i spekulantom. Żonglują oni pieniędzmi, które istnieją tylko na papierze, nie mającymi realnej wartości. Roszczą sobie prawa do naszej przyszłej pracy sami nie produkując nic co by miało rzeczywistą wartość materialną - bo trudno nazwać wartością materialną księgowanie nieistniejących pieniędzy. Nasi wspaniali eksperci od ekonomii zastanawiają się jak z lichwą żyć. Ale być może z lichwą nie da się nigdy żyć godnie. Być może warto wrócić do dawnej praktyki i lichwy zakazać w ogóle?
 ·  Translate
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Zdjęcie dzisiejsze ma prowokować. Nawołuję bowiem do tego aby granica naszej Europy była granicą rozsądku. Otwartą szeroko dla osób prześladowanych. Ale nie będącą bezmyślnie zniesioną dla fali, która nas zaleje. Musimy zastanowić się na czym nam naprawdę zależy. Czy chcemy obronić stan naszego posiadania, nasze życie i nasze wartości? Czy wolimy wydać to na łup zwycięzcom, którzy nas zaleją. Mają więcej dzieci, są bardziej zdeterminowani i wykorzenią nas po prostu, nawet w całkiem demokratyczny sposób. A my staniemy się mniejszością narodową i kulturową we własnym kraju. Czy chcemy dobrowolnie takiego losu?
 ·  Translate
Zdjęcie dzisiejsze ma prowokować. Nawołuję bowiem do tego aby granica naszej Europy była granicą rozsądku. Otwartą szeroko dla osób prześladowanych. Ale nie będącą bezmyślnie zniesioną dla fali, która nas zaleje. Musimy zastanowić się na czym nam naprawdę zależy. Czy chcemy obronić stan naszego ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Islam to najbardziej humanistyczna religia spośród tych największych. Kiedyś przeczytałem wydaną jeszcze w PRL książkę o islamie i bylem zdumiony nowoczesnością tej religii i jej głęboko humanistycznym przesłaniem. To religia ascetyczna w formie, bez bałwochwalczych półbogów, skupiona na człowieku. Ale nie taki islam funkcjonuje w naszym potocznym przekonaniu. My widzimy islam jako szaleńczą religię nawołującą do świętej wojny. Do krucjaty. 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Tymczasem odnoszę wrażenie, że europejskie elity po zamachach w Paryżu ciągle powtarzają swoją starą śpiewkę jak mantrę - nic się nie stało. Nadal trzeba głosić takie same postępowe ideologie. Wykorzenić wiarę z życia publicznego, a najlepiej także z prywatnego obywateli, zlaicyzować państwo, unowocześnić je otwierając się na wszelkiego rodzaju mniejszości. Multikulturowość to postęp. Tylko, że elity europejskie nie dostrzegają że Europa wyjałowiona z jakichkolwiek wartości, nie mająca własnej tożsamości, stanie się bezwolnym łupem dla innych, niezdolnym do przeciwstawienia się zwycięzcom. 
 ·  Translate
Tymczasem odnoszę wrażenie, że europejskie elity po zamachach w Paryżu ciągle powtarzają swoją starą śpiewkę jak mantrę - jakby nic się nie stało. Nadal trzeba głosić takie same postępowe ideologie. Wykorzenić to, co dla nich niewygodne z życia publicznego, a najlepiej także z prywatnego ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Przy okazji mogłem przyjrzeć się mojemu staremu modemowi. Korzystając z niego widziałem go z ukosa, od strony przedniego panelu z diodkami. Był bowiem na wysokości moic oczu. A teraz obejrzalem go z góry i ze zdziwieniem zobaczyłem, że ma podtopienie na górnej obudowie i coś odciśnięte. To pewnie stopka starego routera, zaś podtopienie musiało być w warunkach dużego nagrzania się sprzętu. Pytanie tylko kiedy się aż tak nagrzał.
 ·  Translate
Przy okazji mogłem przyjrzeć się mojemu staremu modemowi. Korzystając z niego widziałem go z ukosa, od strony przedniego panelu z diodkami. Był bowiem na wysokości moic oczu. A teraz obejrzalem go z góry i ze zdziwieniem zobaczyłem, że ma podtopienie na górnej obudowie i coś odciśnięte.
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Internet działa, strony internetowe się ładują, ale mam wrażenie, że wcale nie działa to tak szybko i nie ma różnicy w porównaniu do poprzednika. Ale pewnie spowodowane to jest tym, że strona internetowa ładuje się nie tylko w zależności od szybkości łącza, ale także szybkości przetwarzania jej elementów przez internetową przeglądarkę. Łącze może być szybkie a przeglądarka i tak układa stronę na ekranie swoim tempem.
 ·  Translate
Internet działa, strony internetowe się ładują, ale mam wrażenie, że wcale nie działa to tak szybko i nie ma różnicy w porównaniu do poprzednika. Ale pewnie spowodowane to jest tym, że strona internetowa ładuje się nie tylko w zależności od szybkości łącza, ale także szybkości przetwarzania jej ...
1
Add a comment...
People
Have him in circles
2,773 people
Marek Korzeniewski's profile photo
Katarzyna Olechowska's profile photo
tashrif asrafi's profile photo
Stowarzyszenie TWiM's profile photo
Tomasz Sobolewski's profile photo
Martyna Paubicka's profile photo
Leszek Tumkiewicz's profile photo
Shark Stimulation's profile photo
Dawid Motyka (OtherVideoiFoto)'s profile photo
Work
Occupation
Fotografia, Blogowanie, Marketing
Skills
Fotografia, pisanie, myślenie... ;-)
Basic Information
Gender
Male
Story
Tagline
Oko fotografa, wrażliwość filozofa, dusza pisarza, internetowa osobowość...
Bragging rights
Fotografia, pisanie, myślenie... ;-)
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Warszawa
Maciej Warzecha's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Plus Minus - Chrome Web Store
chrome.google.com

Plus Minus makes Google+ rock. It lets you select which Circles show up in your Google+ Stream, allows you to easily mark...

Adblock Plus for Google Chrome™ (Beta) - Chrome Web Store
chrome.google.com

Ads were yesterday! The successful extension Adblock Plus is now available for Google Chrome™.

Disconnect - Chrome Web Store
chrome.google.com

Stop third parties and search engines from tracking the webpages you go to and searches you do.

Ikea w natarciu - Inspiracje - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Australijska Ikea reklamuje się spotem inspirowanym sceną walk z filmu „Braveheart”. Zazwyczaj kojarzona z humorem i ciepłem domowego ognisk

Obrazowy świat - Tematy - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów – również o dzisiejszym świecie. Co można powiedzieć o współczesnym społeczeństwie, badając obrazy

Monitoring social media w pigułce | Gadzinowski.pl
gadzinowski.pl

Monitoring social media w pigułce. Żyjemy w czasach globalnej rewolucji social media. Rewolucji, która sprawiła, że każdy z nas ma głos. Gło

Męskość pod prysznicem - Inspiracje - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Chcielibyście w końcu zobaczyć i usłyszeć prawdę w reklamie kosmetyku? Bez żadnych fałszywych obietnic, bez doskonałości rodem z Photoshopa

Najdokładniejszy zegar świata powstał w Gdańsku!
trojmiasto.gazeta.pl

Odmierza czas na podstawie sygnałów odbieranych z gwiazd-pulsarów. Nad zbudowaniem podobnych urządzeń pracuje kilka ośrodków na świecie, m.i

Janusz Palikot wygrywa na Facebooku - Wiadomości - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Gdyby wybory odbywały się na Facebooku, wygrałby Ruch Poparcia Palikota. Najliczniejszą grupę zaangażowanych wyborców w serwisie społeczno

Dlaczego trzeba porzucić Facebooka
www.komputerswiat.pl

Oczywiście, wcale nie trzeba. Ale dowiedzcie się dlaczego warto taką możliwość w ogóle brać pod uwagę...

Awesome Hoover Dam Bypass Construction Photos (33 pics) - Izismile.com
izismile.com

Stretching 840 feet above and across the Colorado River and nine years in the making, these stunning images prove man’s ingenuity. This arch

Język - literatura - edukacja. Strona Łukasza Rokickiego
lukaszrokicki.pl

Strona przeznaczona dla uczniów, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych wyżej podaną tematyką, prowadzona przez nauczyciela polonist

Nagroda dla każdego, ale nie dla wszystkich - Tematy - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Jak zaoferować każdemu nagrodę gwarantowaną bez konieczności nagradzania wszystkich? Gift with purchase (buy and get), a może nagroda gwaran

„Zielone” projektowanie graficzne - Tematy - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Jak projektować grafikę opakowań produktów, aby dobrze wyrazić autentyczną proekologiczną postawę marki? Zagadnienia związane z ekologią p

Wolne Lektury
market.android.com

Biblioteka internetowa Wolne Lektury udost��pnia w swoich zbiorach lektury szkolne zalecane do u��ytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Opowieść o narracji
www.tokfm.pl

Media internetu, social media, bardzo zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat relacje polityk - odbiorca - media klasyczne. Zarówno

Polskatimes.pl - Piskorski: Komorowski będzie prezydentem lata po tym, j...
www.polskatimes.pl

Koło Tuska już kręcą się podpowiadacze, którzy szepcą mu do ucha: "Słuchaj, uwieńczeniem twojej politycznej kariery będzie prezydentura", a

Start 2012 By Taking 2 Minutes to Clean Your Apps Permissions
mypermissions.org

Start 2012 By Taking 2 Minutes to Clean Your Apps Permissions. Try guessing how many apps have permissions to access your private informatio

Dlaczego deaktywowałam konto na Facebooku i dlaczego wróciłam na niego w...
www.spidersweb.pl

Spider'sweb Opinie i analizy na temat technologii. Start O Spider's Web Redakcja Reklama Kontakt. Miniblog. Nowy Nexus bije na głowę

Google Plus jest bardziej ludzki niż Facebook
www.spidersweb.pl

Spider'sweb Opinie i analizy na temat technologii. Start O Spider's Web Redakcja Reklama Kontakt. Miniblog. Google Plus jest bardzie