Profile

Cover photo
Maciej Warzecha
Lived in Warszawa
2,840 followers|876,006 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
A na koniec o pewnym troskliwym niemieckim polityku, któremu tak bardzo leży na sercu los Polski, że nie zawaha się gadać bzdur publicznie, pomimo, że jest osobą na bardzo wysoko eksponowanym stanowisku. To taki łysy Martin. Stary niemiecki socjaldemokrata. Jest też bardzo cięty na wszytko, co nie daje się zmierzyć jego jedynie słuszną politycznie bardzo poprawną linijką. Polska to dla niego kraj, w którym prawie mamy zamach stanu. Co jak co, ale to Niemcy mają praktykę w zamachach stanu. A także w dochodzeniu do władzy pewnych bardzo totalitarnych polityków. Pan Martin mógłby czasem pomyśleć o analogiach z historii własnego kraju, zanim pouczy kraje ościenne. 
 ·  Translate
1
Wojciech Myszka's profile photo
 
Jest taka scena w ''Kabarecie'', kiedy główny bohater — pisarz Brian — razem z niemieckim arystokratą siedzą w kawiarnianym ogródku obok młodych hitlerowców. „Oni cię nie przerażają?'” — pyta Brian. „Nie. Trochę tego Hitlera wypuścimy, żeby pogonił komunistów, a potem cały jego ruch łatwo zwiniemy'”. I nagle jakiś chłopiec wstaje i zaczyna śpiewać nacjonalistyczną piosenkę, po chwili cały ogródek w natchnieniu śpiewa. „No i co? Zatrzymacie ich? Jesteś pewien?”.

Tak, tak. Scenę pamiętam. I pamiętam, że — mimo, że to film tylko — zrobiła na mnie wrażenie.

Więc może warto słuchać Niemców? Może oni coś z tego co się u nich stało zrozumieli? Zawsze można powiedzieć, że kto, jak kto oni nie powinni nam mówić jak się mamy urządzać. Wystarczy, że za to „współ-płacą” :-)

A powyższy cytat z tekstu, który zacytł +Jakub Turski w jakimś innym miejscu.
 ·  Translate
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Na święta mini cykl złośliwości politycznych. W sam raz do świątecznego stołu. Najpierw unijna wigilia. Unijna z konieczności, bo przecież super poprawna politycznie lewica wolałaby aby pousuwać wszystkie święta z kalendarza. Oczywiście w imię ubogacania kulturowego Europy. A Unia Europejska gdyby mogła to każdy opłatek wyposażyłaby w etykietkę i termin przydatności do spożycia. I obłożyła VAT-em. Wybrałem zatem najbardziej "opłatkowe" zdjęcie z mojej kolekcji. Nowoczesne, świeckie i do tego z unijną etykietką oraz VAT-em (i kodem kreskowym też).
 ·  Translate
Na święta mini cykl złośliwości politycznych. W sam raz do świątecznego stołu. Najpierw unijna wigilia. Unijna z konieczności, bo przecież super poprawna politycznie lewica wolałaby aby pousuwać wszystkie święta z kalendarza. Oczywiście w imię ubogacania kulturowego Europy.
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Wczoraj była różowa armia, a dziś biały szczur. To mój towarzysz życia. Biało szary, bardzo żywy i trochę szkodnik (uwielbiał wygryzać dziury w ubraniach i pościeli). Ale już niestety nic nie wygryzie. I już niestety nie jest bardzo żywy. W ogóle nie jest żywy. Śpi już swoim wiecznym snem. Tak znalazłem go w klatce 14 grudnia, mniej więcej na dwa tygodnie przed dwuletnią rocznicą kupienia go (a kupiłem go 29 grudnia). Smutny to był dzień.
 ·  Translate
Wczoraj była różowa armia, a dziś biały szczur. To mój towarzysz życia. Biało szary, bardzo żywy i trochę szkodnik (uwielbiał wygryzać dziury w ubraniach i pościeli). Ale już niestety nic nie wygryzie. I już niestety nie jest bardzo żywy. W ogóle nie jest żywy. Śpi już swoim wiecznym snem.
2
HAPPY WHALE's profile photo
 
His body is still here but he moved on to make more holes in heavenly pillows and whatever else he can find up there. You'll meet him one day again, and you will be admiring all these beautifully shredded pieces of heavenly wardrobes. It will be a heck of a day and good reason to throw big party for all other white rats in heaven  ❀♥(~‿~)♥❀ 
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Dawne dzieje za nami a dzisiejsze drogi są często tak zaskakujące. Wielu dawnych działaczy heroicznej opozycji dziś to typowi aparatczycy, podobnie jak ich komunistyczni poprzednicy. Albo wspaniali (lub "wspaniali") biznesmeni. Dawniej walczyli z komunizmem, a dziś czasem wybielają jego dzieje. Ale to zdrowe. Dlatego, że w Polsce pojawiają się rzeczywiste podziały polityczne, a nie papierowe podziały z zamierzchłej historii. Nieważne, kto był komunistą, a kto w opozycji. Ważne kto i co chce zrobić dziś dla Polski. Trzeba żyć potrzebą teraźniejszości. Ale jeśli są sensowne (ale nie awanturnicze) rachunki krzywd - to powinno się je w miarę możliwości także uregulować. 
 ·  Translate
Dawne dzieje za nami a dzisiejsze drogi są często tak zaskakujące. Wielu dawnych działaczy heroicznej opozycji dziś to typowi aparatczycy, podobnie jak ich komunistyczni poprzednicy. Albo wspaniali (lub "wspaniali") biznesmeni. Dawniej walczyli z komunizmem, a dziś czasem wybielają jego dzieje.
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Cenzura była w komunizmie od zawsze. Każdy totalitarny system boi się niezależnej myśli. Ale w czasie stanu wojennego wyjrzała do obywateli. Niezapomniana "rozmowa kontrolowana" i stempelek na listach. Może i to spowodowało, że wiele osób uświadomiło sobie jej istnienie, do tej pory zapewne dla nich niezauważone. Ale rewolucje nie są wynikiem moralnego sprzeciwu. To dobre dla "rewolucyjnych" intelektualistów. Zwykle rewolucja jest dopiero wynikiem kryzysu gospodarki. Gdy ludziom brakuje jedzenia, wtedy dla władzy zaczynają się schody. 
 ·  Translate
Cenzura była w komunizmie od zawsze. Każdy totalitarny system boi się niezależnej myśli. Ale w czasie stanu wojennego wyjrzała do obywateli. Niezapomniana "rozmowa kontrolowana" i stempelek na listach. Może i to spowodowało, że wiele osób uświadomiło sobie jej istnienie, do tej pory zapewne dla ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Małe wspomnienie o ofiarach stanu wojennego. Ale bez wielkiej martyrologii. Niestety, były ofiary. Ale moim zdaniem stety, że było ich stosunkowo niewiele. Myślę, że mogłoby ich być znacznie więcej, gdyby wojskowi nie przygotowali całej operacji tak bardzo starannie. Trzeba im oddać sprawiedliwość. Ale trzeba też pamiętać o tym, że to chyba generał Jaruzelski obawiał się radzieckiej interwencji, która jak wiemy wcale nie była zamierzona. Zatem dziś tłumaczenie generała o wybraniu mniejszego zła brzmi już być może nieco kłamliwie.
 ·  Translate
Małe wspomnienie o ofiarach stanu wojennego. Ale bez wielkiej martyrologii. Niestety, były ofiary. Ale moim zdaniem stety, że było ich stosunkowo niewiele. Myślę, że mogłoby ich być znacznie więcej, gdyby wojskowi nie przygotowali całej operacji tak bardzo starannie.
1
Maciej Warzecha's profile photoAndrzej Solecki's profile photo
4 comments
 ·  Translate
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Kolejna sprawa - KOD. Cudowna inicjatywa opozycji narzekającej na to, że w Polsce nie ma wolności i ta biedna demokracja jest zagrożona. W tej koszmarnie zagrożonej demokracji właśnie odbywają się demokratyczne marsze opozycji a media sobie swobodnie i demokratycznie krytykują rządzących. Jeśli na tym polegać ma zagrożenie demokracji, to na miłość boską czym miałaby być demokracja prawdziwa? Światem, w którym nie ma demonstracji i krytyki rządzących? 
 ·  Translate
1
Kazimierz Kurz's profile photoMaciej Warzecha's profile photoWojciech Myszka's profile photoMarcin Ćwikła's profile photo
4 comments
 
Demonstrować wolno. Jeszcze. Kiedy już nie będzie wolno, będzie odrobinę za późno. Widzę ten wpis na blogu nielogicznym z tego punktu widzenia.

Nauka na błędach, oj tak, nauczył się, i to sporo, co widać po różnicy w początkowym okresie rządów z 2005 i z 2015. Teraz po prostu bierze wszystko, jeńców nie ma. Znając możliwości PiS z lat 2005-2007 i późniejszych, widząc co teraz wyprawia, jakoś optymizm mnie nie ogarnia.
 ·  Translate
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Jutro wigilia, dzień tak radosny dla wielu. Ale życie bywa czasem smutne i okrutne. Akurat ja będę miał tego dnia smutne wspomnienia. Nie chodzi tylko o to, że odszedł mój kochany zwierzak. Życie samo w sobie nie jest lekkie. I niestety święta tego nie uratują. A mojemu szczurkowi zrobiłem afrykański grób. Nie miałem jak kopać dołka (z braku narzędzi) więc położyłem go na ziemi i przykryłem kamieniami. Zrobiłem to w takim miejscu, że mam nadzieję, iż nikt go nie będzie tam niepokoił, zaś ja mogę go łatwo odwiedzić w czasie moich typowych spacerów. Na tym zdjęciu grób widać jeszcze w całej okazałości, ale później dodatkowo zamaskowałem go liśćmi i już prawie go nie było widać. 
 ·  Translate
Jutro wigilia, dzień tak radosny dla wielu. Ale życie bywa czasem smutne i okrutne. Akurat ja będę miał tego dnia smutne wspomnienia. Nie chodzi tylko o to, że odszedł mój kochany zwierzak. Życie samo w sobie nie jest lekkie. I niestety święta tego nie uratują. A mojemu szczurkowi zrobiłem ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
A na koniec tych refleksji nad stanem wojennym - różowa armia. Taki różowy element wraku wojskowego transportera. Wrak pokryty czymś w rodzaju graffiti. I między okienkami taki różowy szpikulec. Może się komuś kojarzyć z gejami - bo stoi, różowy, jak "coś tam" z prezerwatywą. Taki gender-transporter. I takie żartobliwe skojarzenie. Ale w pełni świadomie obrazoburcze. Nie bądźmy poważni do końca. Życie toczy się dalej. Czasem różowe, czasem czarne, czasem białe. Bo białe jest białe a czarne jest czarne, jak powiedział jeden polski polityk. A różowe?
 ·  Translate
A na koniec tych refleksji nad stanem wojennym - różowa armia. Taki różowy element wraku wojskowego transportera. Wrak pokryty czymś w rodzaju graffiti. I między okienkami taki różowy szpikulec. Może się komuś kojarzyć z gejami - bo stoi, różowy, jak "coś tam" z prezerwatywą.
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Dawne dzieje za nami a dzisiejsze drogi są często tak zaskakujące. Wielu dawnych działaczy heroicznej opozycji dziś to typowi aparatczycy, podobnie jak ich komunistyczni poprzednicy. Albo wspaniali (lub "wspaniali") biznesmeni. Dawniej walczyli z komunizmem, a dziś czasem wybielają jego dzieje. Ale to zdrowe. Dlatego, że w Polsce pojawiają się rzeczywiste podziały polityczne, a nie papierowe podziały z zamierzchłej historii. Nieważne, kto był komunistą, a kto w opozycji. Ważne kto i co chce zrobić dziś dla Polski. Trzeba żyć potrzebą teraźniejszości. Ale jeśli są sensowne (ale nie awanturnicze) rachunki krzywd - to powinno się je w miarę możliwości także uregulować. 
 ·  Translate
Dawne dzieje za nami a dzisiejsze drogi są często tak zaskakujące. Wielu dawnych działaczy heroicznej opozycji dziś to typowi aparatczycy, podobnie jak ich komunistyczni poprzednicy. Albo wspaniali (lub "wspaniali") biznesmeni. Dawniej walczyli z komunizmem, a dziś czasem wybielają jego dzieje.
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Stan wojenny to dawne dzieje? PRL to dawne dzieje? To epoka sprzed urodzenia dzisiejszych studentów, a nawet wielu doktorantów. To epoka sprzed urodzin wielu posłów i właścicieli firm. I w ogóle wielu ludzi. Mającą jedną zaletę, o której wspominał Jacek Fedorowicz - w PRL wszyscy byliśmy młodsi (o ile w ogóle byliśmy). Ale czy dziś jest sens rozliczać tą przeszłość? Jak to mówią niektórzy rozdrapywać zastygłe rany. To wszystko przecież tak pięknie się zrosło, jak poligonowa tablica na dzisiejszym zdjęciu. 
 ·  Translate
Stan wojenny to dawne dzieje? PRL to dawne dzieje? To epoka sprzed urodzenia dzisiejszych studentów, a nawet wielu doktorantów. To epoka sprzed urodzin wielu posłów i właścicieli firm. I w ogóle wielu ludzi. Mającą jedną zaletę, o której wspominał Jacek Fedorowicz - w PRL wszyscy byliśmy młodsi ...
1
Add a comment...

Maciej Warzecha

Shared publicly  - 
 
Militaryzacja, smaczek stanu wojennego. Zielone mundury spikerów telewizyjnego dziennika. I czołgi na ulicach (w początkowej fazie). Prawie jak na jakimś filmie sensacyjnym - ale dziejącym się naprawdę. A potem już nie było czołgów, ale była wojskowa rada i patriotyczny ruch. I stara komunistyczna śpiewka - walki o lepsze jutro, z której docelowo wynikł taki stan gospodarki, że lepsze jutro przyszło - ale już bez komunistów w roli głównej. Jednak bez obaw. Źle im nie jest. Wielu ma sute emerytury i nie cierpi w trzeciej rzeczypospolitej. 
 ·  Translate
Militaryzacja, smaczek stanu wojennego. Zielone mundury spikerów telewizyjnego dziennika. I czołgi na ulicach (w początkowej fazie). Prawie jak na jakimś filmie sensacyjnym - ale dziejącym się naprawdę. A potem już nie było czołgów, ale była wojskowa rada i patriotyczny ruch.
1
Add a comment...
Story
Tagline
Oko fotografa, wrażliwość filozofa, dusza pisarza, internetowa osobowość...
Bragging rights
Fotografia, pisanie, myślenie... ;-)
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Warszawa
Links
Work
Occupation
Fotografia, Blogowanie, Marketing
Skills
Fotografia, pisanie, myślenie... ;-)
Basic Information
Gender
Male
Maciej Warzecha's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Plus Minus - Chrome Web Store
chrome.google.com

Plus Minus makes Google+ rock. It lets you select which Circles show up in your Google+ Stream, allows you to easily mark...

Adblock Plus for Google Chrome™ (Beta) - Chrome Web Store
chrome.google.com

Ads were yesterday! The successful extension Adblock Plus is now available for Google Chrome™.

Disconnect - Chrome Web Store
chrome.google.com

Stop third parties and search engines from tracking the webpages you go to and searches you do.

Ikea w natarciu - Inspiracje - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Australijska Ikea reklamuje się spotem inspirowanym sceną walk z filmu „Braveheart”. Zazwyczaj kojarzona z humorem i ciepłem domowego ognisk

Obrazowy świat - Tematy - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów – również o dzisiejszym świecie. Co można powiedzieć o współczesnym społeczeństwie, badając obrazy

Monitoring social media w pigułce | Gadzinowski.pl
gadzinowski.pl

Monitoring social media w pigułce. Żyjemy w czasach globalnej rewolucji social media. Rewolucji, która sprawiła, że każdy z nas ma głos. Gło

Męskość pod prysznicem - Inspiracje - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Chcielibyście w końcu zobaczyć i usłyszeć prawdę w reklamie kosmetyku? Bez żadnych fałszywych obietnic, bez doskonałości rodem z Photoshopa

Najdokładniejszy zegar świata powstał w Gdańsku!
trojmiasto.gazeta.pl

Odmierza czas na podstawie sygnałów odbieranych z gwiazd-pulsarów. Nad zbudowaniem podobnych urządzeń pracuje kilka ośrodków na świecie, m.i

Janusz Palikot wygrywa na Facebooku - Wiadomości - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Gdyby wybory odbywały się na Facebooku, wygrałby Ruch Poparcia Palikota. Najliczniejszą grupę zaangażowanych wyborców w serwisie społeczno

Dlaczego trzeba porzucić Facebooka
www.komputerswiat.pl

Oczywiście, wcale nie trzeba. Ale dowiedzcie się dlaczego warto taką możliwość w ogóle brać pod uwagę...

Awesome Hoover Dam Bypass Construction Photos (33 pics) - Izismile.com
izismile.com

Stretching 840 feet above and across the Colorado River and nine years in the making, these stunning images prove man’s ingenuity. This arch

Język - literatura - edukacja. Strona Łukasza Rokickiego
lukaszrokicki.pl

Strona przeznaczona dla uczniów, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych wyżej podaną tematyką, prowadzona przez nauczyciela polonist

Nagroda dla każdego, ale nie dla wszystkich - Tematy - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Jak zaoferować każdemu nagrodę gwarantowaną bez konieczności nagradzania wszystkich? Gift with purchase (buy and get), a może nagroda gwaran

„Zielone” projektowanie graficzne - Tematy - Marketing przy Kawie
www.marketing-news.pl

Jak projektować grafikę opakowań produktów, aby dobrze wyrazić autentyczną proekologiczną postawę marki? Zagadnienia związane z ekologią p

Wolne Lektury
market.android.com

Biblioteka internetowa Wolne Lektury udost��pnia w swoich zbiorach lektury szkolne zalecane do u��ytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Opowieść o narracji
www.tokfm.pl

Media internetu, social media, bardzo zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat relacje polityk - odbiorca - media klasyczne. Zarówno

Polskatimes.pl - Piskorski: Komorowski będzie prezydentem lata po tym, j...
www.polskatimes.pl

Koło Tuska już kręcą się podpowiadacze, którzy szepcą mu do ucha: "Słuchaj, uwieńczeniem twojej politycznej kariery będzie prezydentura", a

Start 2012 By Taking 2 Minutes to Clean Your Apps Permissions
mypermissions.org

Start 2012 By Taking 2 Minutes to Clean Your Apps Permissions. Try guessing how many apps have permissions to access your private informatio

Dlaczego deaktywowałam konto na Facebooku i dlaczego wróciłam na niego w...
www.spidersweb.pl

Spider'sweb Opinie i analizy na temat technologii. Start O Spider's Web Redakcja Reklama Kontakt. Miniblog. Nowy Nexus bije na głowę

Google Plus jest bardziej ludzki niż Facebook
www.spidersweb.pl

Spider'sweb Opinie i analizy na temat technologii. Start O Spider's Web Redakcja Reklama Kontakt. Miniblog. Google Plus jest bardzie