Profile

Cover photo
Maciej Kurzyca
Lives in Wrocław
104 followers|142,481 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Serdecznie zapraszamy do wrocławskiego Klubu Muzyki i Literatury  na ilustrowany muzyką wykład pt. Czarodziejski flet Mozarta a ścieżka wtajemniczenia.

Sobota, 16 maja, godzina: 17:00
Klub Muzyki i Literatury, Wrocław, pl. Tadeusza Kościuszki 10

Celem wykładu jest ukazanie religijno – filozoficznego tła kryjącego się w pozornie bajkowym libretcie opery: książę Tamino, wyruszając z Królestwa Nocy, udaje się do miasta świątyń Ozyrysa i Izydy, w którym więziona jest umiłowana przez niego córka Królowej Nocy, Pamina. Jego początkowym zamiarem jest uwolnienie jej i sprowadzenie z powrotem do Królestwa Nocy.
Z czasem jednak odkrywa, że jest ona córką również Królestwa Światła  i że powrót do matki będzie dla niej zgubą. Kierowany tęsknotą za prawdą, dobrem i pięknem decyduje się na uczynienie wszystkiego, co konieczne dla przebicia się do Królestwa Światła. Wstępuje więc na ścieżkę wtajemniczenia, na której, od pewnego jej etapu towarzyszy mu również Pamina.
Nieodzowną pomocą w przejściu tej ścieżki jest posiadany przez księcia czarodziejski flet, którego dźwięk łagodzi wszelką dysharmonię, odwraca wszelkie niebezpieczeństwa i ostatecznie doprowadza Tamina i Paminę do upragnionego celu.

Wykład wygłosi profesor Joanna Sachse, Uniwersytet Wrocławski

Arie i ensemble z ,,Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu z klas śpiewu solowego, prowadzonych przez profesora Piotra Łykowskiego oraz profesora Bogdana Makala
Marek Belko – tenor
Sylwia Gorajek – sopran
Anna Grycan – mezzosopran
Katarzyna Grygowska – sopran
Martin Koza – baryton
Jakub Michalski – bas
Piotr Wojtaś – tenor
Małgorzata Jaworska – fortepian

Muzyka instrumentalna z ,,Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu flecistów:
Marzena Dziatkiewicz
Polska Opera Kameralna, Polska Scena Kameralna
w Łodzi
Cezary Dynowski
-Teatr Wielki, Polska Scena Kameralna w Łodzi
Włodzimierz Mocek – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
im. Henryka Melcera w Kaliszu
Szkoła Muzyczna I stopnia
im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu

Prowadząca wieczór – Pani Bożena Gierat ( Kraków)

Program wieczoru:
17.00 – rozpoczęcie programu, słowo wstępne,przedstawienie artystów prowadzących wieczór
17.15 – Odczyt, cz. 1 wprowadzenie do ,,Czarodziejskiego fletu”
17.30 – I część programu muzycznego
17.45 – Odczyt, cz. 2 bohaterowie, libretto
18.15 – II część programu muzycznego
18.30 – Odczyt, cz.3 komentarz do libretta
19.00 – III część programu muzycznego
19.15 – Pytania i odpowiedzi
19.50 – IV część programu muzycznego
20.00 – Zakończenie wieczoru
http://www.klubmil.pl/1652015-wykad-pn-czarodziejski-flet-mozarta-a-cieka-wtajemniczenia
#wrocław #czarodziejskiflet  
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Serdecznie zapraszamy do Lubina na pierwsze spotkanie z cyklu Nauka i cel Różokrzyżowców

Wiedza rozumu a wiedza duszy
Zazwyczaj uczenie się oznacza intelektualne przyswajanie i przechowywanie informacji. Wiedza zdobyta z zewnątrz przechowywana jest w pamięci i może być odzyskiwana, kiedy tylko jest potrzebna, pod warunkiem, że jest tam nadal obecna. Uczenie się stanowi proces rozumowy, prowadzący do wiedzy mentalnej, której czas życia jest ograniczony. Tak zgromadzona wiedza jest rezultatem działań naszego "ja", naszej zindywidualizowanej świadomości, zorientowanej na świat zewnętrzny.
Ale czy taka wiedza może rozwiązać zagadkę ludzkiego życia? Nie wydaje się to prawdopodobne. Kto chce odkryć znaczenie swojego życia i zrozumieć własne w nim zadanie, będzie musiał nauczyć się w pewnym sensie zdystansować od narzuconej oraz zdobytej wiedzy i nauki, aby stać się świadomym pierwotnej duszy. To właśnie ta dusza zawiera w sobie plan życia, plan budowy, wiedzę i naukę, które służą temu celowi.
Do jej przebudzenia w nas prowadzi gnostyczna ścieżka duchowa, na której może zostać uwolniona prawdziwa wiedza – Gnoza, intuicja duszy. Ten proces uczenia się oparty jest na "praprzypomnieniu" i dotyczy całej istoty ludzkiej, a nie tylko naszego "ja" które kontroluje poczwórną osobowość. Nie jest on ograniczony do przemijających działań intelektu, ale wypływa z nieśmiertelnej duszy.
27 marca, godz. 18:00
Lubin, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7
(naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 1, sala na 1-szym piętrze)
Wstęp wolny
#Lubin #różokrzyż #gnoza  
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
niezwykłe!!!
 
Don't miss Nejc Polovsak who presents a breakdown of his work for Mothership => http://itsartm.ag/ZvUDMw
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
Live long and prosper Mr. Spock in better World
 ·  Translate
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
WYZWOLENIE SERCA
fragment komentarza Jana van Rijckenborgha do XIII księgi Corpus Hermeticum: "Hermes Trismegistos do Tata: O powszechnym umyśle"
Tak więc każda ludzka istota posiada dwie nieśmiertelne moce: duszę zrodzoną z umysłu, oraz mowę, która również rozwinęła się z umysłu. Dlatego możecie sobie łatwo wyobrazić, w jak wielkie napięcie popada uczeń, który z całym zainteresowaniem zwraca się ku Gnozie i przez to otwiera serce na jądrowe promieniowanie mikrokosmosu, które jest pod każdym względem przeciwstawne istotnemu stanowi osobowości. Wnikająca do systemu siła, wywołana przez samo "ja", jest dla tego "ja" oraz wszystkiego, co owo "ja" pielęgnuje, totalnie niszcząca. Dlatego jasne jest, że wielka walka, którą człowiek musi stoczyć, musi się zacząć w sercu. Z serca wypromieniowywane jest wszelkie pragnienie utwierdzającego się i stawiającego się w centrum "ja", a to, co upragnione, jest przez serce przyciągane. Poprzez te funkcje przybytku serca, występujące u każdego człowieka, serce znajduje się w ciągłym poruszeniu, aż po nawet stan snu. Skutkiem tego serce człowieka jest bardzo skrystalizowane i niezwykle zmęczone, i nie ma ani chwili stania się cichym, bycia cichym.
Wielki spór ucznia toczony jest zawsze w sercu, przez serce i sercem. Serce jest wielkim polem walki, co widać wyraźnie także w Bhagawadgicie. Serce jest zawsze na łowach, gnane pożądaniami człowieczego "ja". Ponieważ jednak w naszym świecie występuje prawo przeciwieństw, to zrozumiałe jest, że w chwili, w której z serca wydobywa się pragnienie, wywołane zostają również czynniki i siły przeciwne. Przyjmują one postać między innymi w ludziach, którzy przeciwstawiają się wam. Ci, których to dotyczy, nie wiedzą o tym ani nawet nie podejrzewają, że na mocy egocentrycznego stanowiska człowieka są poczytywani za wrogów. Promieniowanie waszego serca stara się wtedy zneutralizować ludzi, których uważacie za swoich wrogów, ponieważ stoją oni pomiędzy wami a waszymi zamiarami. I wszystkie funkcje całej osobowości wzywane są wtedy na pomoc, przede wszystkim zaś zdolność mówienia. Mową, słowem ranimy się nawzajem, rozdzieramy się wzajemnie na strzępy, zabijamy jedni drugich.
Tak więc serce człowieka jest bardzo nieczyste. Okazuje się to przede wszystkim wtedy, gdy wchodzi on do Żywego Ciała młodej Gnozy. W Świetle Gnozy, czystego serca nie ma żaden człowiek. Ponieważ serce już od bardzo dawna stało się polem bitwy. Jeśli więc ktoś chce iść ścieżką, to jego serce musi zostać oczyszczone, musi się stać ciche, ciche przed Bogiem, jak to wyraża Biblia. Ciągła gonitwa, walka i srożenie się "ja" musi się skończyć. Jeśli człowiek nie wstrzyma zwykłej kłótni i szarpaniny serca, to serce nigdy nie będzie mogło harmonijnie przyjmować jądrowego promieniowania mikrokosmosu. Wtedy, zgodnie z tym, co już omówiliśmy, stanie się tak, że przenikające do was jądrowe promieniowanie będzie was niszczyło.
Dopiero wtedy, gdy serce jest prawdziwie ciche, czyste, może się ono poświęcić swojemu prawdziwemu zadaniu, do którego z racji swoich dwóch boskich mocy powołany i wybrany jest każdy człowiek, mianowicie do przezwyciężenia śmierci, oraz może się w ten sposób przebić do prawdziwego nowego stanu życia.
W jaki sposób trzeba to zacząć? W jaki sposób ma się dokonać uciszenie serca, oczyszczenie serca? Przez to, że wycofuje się je z dialektycznego procesu życiowego, i że się je poświęca całkowicie nowemu, przebłyskującemu procesowi duszy, promieniowaniu jądrowemu, które wypływa ze środka mikrokosmosu.
Czy człowiek jest do tego zdolny? Czy jest to możliwe? Tak, jest to absolutnie osiągalne. Jeśli zaczniecie to urzeczywistniać, to odkryjecie, że możecie przyjąć i przeprowadzić całkowicie nową postawę życiową, i nie potrzebujecie się w żaden sposób zmuszać do tego; że wasze życie wtapia się w inny nurt życia, w którym wasz życiowy okręt popychany jest naprzód. Załóżcie, że decydujecie się rozpocząć tego rodzaju postawę życiową, to wtedy "ja", natura "ja" jest wprawdzie jeszcze w was obecna, ale "ja" podjęło wtedy bardzo świadomie decyzję, by nie używać już serca w codziennej grze życiowej: "ja" zdecydowało się na prostowanie ścieżek dla swojego Pana.
Gdy mówi się, że "ja" nie chce już używać serca dla dialektycznego procesu życiowego, to brzmi to trochę dziwnie; ponieważ serce naturalnie w dalszym ciągu spełnia swoje normalne biologiczne funkcje. Ale wycofuje się ono z wszystkiego, co jest stąd, z wszelkiej dialektycznej ruchliwości i z wszelkiego sporu. Serce wstępuje w głęboki pokój, pokój betlejemski. Nie pragnie już spraw dialektycznych. Nie walczy już z ludźmi, rzeczami i okolicznościami.
Nie jest jednak obojętne względem ludzi i spraw. Jeśli idzie o serce, to pod względem dialektycznym macie trzy możliwości: możecie rzeczy przyciągać, możecie je odpychać, albo możecie być wobec nich całkowicie obojętnymi. Ta obojętność względem ludzi, rzeczy i świata jest być może czymś najgorszym. Jeśli jako uczniowie zaczynacie wycofywać się sercem z rzeczy dialektycznych, to z pewnością nie mamy tu na myśli tego, że popadacie w obojętność. Serce nie chce już tylko brać udziału w grze na polu życiowej walki. Nie walczy już przeciwko dialektycznym ludziom i rzeczom, i trwa na tym stanowisku aż po ostateczne konsekwencje. Wszystkie funkcje, które muszą tu być spełnione, ażeby żyć, ażeby móc sprostać waszym społecznym zobowiązaniom, spełniane są wyłącznie za pomocą organów inteligencji, a więc bez uczestniczenia w tym serca. Jeśli będziecie tak postępować, to odkryjecie, że możecie spełniać wasze społeczne obowiązki o wiele lepiej niż kiedykolwiek przedtem. Pomyślcie na przykład o tak często pojawiających się awersjach w pracy. Niechęć jest aktywnością serca. Poprzez wasze serce możecie więc waszą codzienną pracę bardzo utrudnić.
Ponadto odkrywamy, że gdy "ja" nie ma już do dyspozycji serca i jego funkcji, to samoutwierdzająca się natura zostaje spętana od wewnątrz. Gdy wycofacie serce z dialektycznej ruchliwości i skierujecie je całkowicie na jądrowe promieniowanie mikrokosmosu, to stracicie wszelkie samoutwierdzające instynkty. A kiedy przejdziecie do nowej postawy serca, to doświadczycie tego, że wasz eter nerwowy wstępuje w wielką, intensywną ciszę. Znajdujecie się wtedy w życiu, wykonujecie swoje obowiązki, ale nie powinniście dążyć do utrzymania czegokolwiek z tych rzeczy.
Nie powinniście oczywiście myśleć, że serce staje się przez to bezczynne. Jeśli serce z dialektycznego punktu widzenia nie ma już nic do zrobienia, to może ono przecież przejść do swego prawdziwego, przez Boga wybranego, wzniosłego zadania. Przez to, że całe serce oddaje się promieniowaniu jądrowemu mikrokosmosu, natychmiast otwiera się róża. I jest ona teraz bez najmniejszego oporu przytwierdzana do krzyża natury. Dopiero wtedy staje się człowiek naprawdę różokrzyżowcem. Gdy krzyż ten zostaje ustawiony, to oczywiście na całą osobowość spływa z niego oczyszczające, odmieniające działanie i staje się ono w niej aktywne. Całe życie, cała postawa życiowa ulega zmianie. Człowiek dowodzi tego, że stał się różokrzyżowcem, że wstąpił do Braterstwa Czerwonego Różokrzyża. Człowiek taki poprzez serce, które stało się ciche, nie może niczego innego, jak tylko być różokrzyżowcem.
Dlatego wasze serce musi się najpierw stać naprawdę ciche i oddane swemu prawdziwemu przeznaczeniu, otrzymywaniu i przyjmowaniu jądrowego promieniowania mikrokosmosu. Gdy serce stanie się w ten sposób ciche i czyste, wówczas róża otwiera się dla Powszechnej Gnozy i słowo może się stać w was żywe. Spływa na was wtedy wielka radość, radość, która nigdy nie minie. Wielkie i wspaniałe szczęście wypełnia wtedy całe serce i doznaje ono dogłębnej łączności z wszystkim i z każdym. Pierwsza potężna, nieśmiertelna moc człowieka w sposób wyzwalający wniknęła do systemu. Umysł, który jest z Boga, zostaje wtedy w was ożywiony, animowany i nie napotyka już w sercu, miejscu tej animacji, żadnego oporu. Może teraz doskonale oczyścić serce. Może się teraz w wielkiej harmonii dopasować do osobowości i przeniknąć żarem cały system osobowości oraz występować przy tym uzdrawiająco i ochraniająco przed chorobami. Taka jest tajemnica wyzdrowienia według miar dialektycznych. Taka jest tajemnica stałego spełniania swojej pracy, aż do późnej starości, nawet jeśli ciało jest z urodzenia słabe.
Jeśli wtedy w ten sposób wstępujecie do różanego ogrodu, to zaczyna się dla was klasyczny pierwszy dzień nowego tygodnia: pierwszy dzień w ogrodzie Józefa z Arymatei. Ogród ten leży na górze. Albowiem słowo Arymateja znaczy również "miejsce położone wysoko". W tym wysokim miejscu, na tej górze powstaje druga nieśmiertelna moc nowego człowieka w was: żywe słowo. Żywe słowo oraz głos stają się w was wtedy jednością, żywo wibrującą rzeczywistością. Obchodzi się w was wtedy wielkie święto zmartwychwstania. Zrodzone w ciszy serca wysokie miejsce, które było na początku, zostaje znów poświęcone życiu. Potężna moc świętego Graala, gnostyczna magia, może zostać zastosowana. Głos poruszony przez słowo przemawia - i dzieje się; rozkazuje - i oto jest! Albowiem poprzez narodziny, poprzez zmartwychwstanie słowa w was, świętowane jest wejście Ducha w was. W tym momencie Siedmioduch łączy się z duszą, Alchemiczne Gody Chrystiana Różokrzyża, czyli transfiguracja, zaczęły się. I wtedy także i wy możecie wejść przez złotą bramę. Cudowne sny o wewnętrznych znakach zaczynają wtedy przemawiać. I Hermes dodaje:
Dusza jest w ciele, umysł w duszy, słowo w umyśle.(...) Słowo jest więc obrazem i umysłem Boga, ciało jest obrazem idei, idea jest obrazem duszy.

Jan van Rijckenborgh, Pragnoza egipska tom IV, rozdz. XII: Wyzwolenie serca, Rozekruis Pers, Wieluń 2005
#różokrzyż #gnoza #hermestrismegistos  
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...
Have him in circles
104 people
Krystian Modrzejewski's profile photo
Tomasz W's profile photo
Ela Majewska's profile photo
Wiesława Bromińska's profile photo
Mirosław Gajewski's profile photo
Go 4 it - szkoła angielskiego Wrocław, kurs angielskiego's profile photo
Leszek Marszałek's profile photo
Zbigniew Wojnar's profile photo
Centrum Katowickie Lectorium Rosicrucianum's profile photo

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Gnostyczne Misteria Pistis Sofii

Gnostycka Ewangelia Pistis Sophia, przypisywana Walentynowi (2 wiek n.e.) jest pismem niezwykle zawoalowanym.
Wyczerpujące objaśnienia Jana van Rijckenborgha do Księgi Pierwszej Pistis Sophii pozwalają poważnym uczniom zrozumieć zawarte w niej uwalniające gnostyczne przesłanie.
W książce tej Autor przedstawia sposób, w jaki możliwe jest dla człowieka, dokładnie tak jak dla Pistis Sophii, przeniknięcie za zasłonę Trzynastego Eonu. Daje nam pełne objaśnienie nowej Siły Światła, która jest niczym wołanie, nowe zadanie życiowe, nowa misja. Misja ta musi jednak zostać spełniona, ażeby można było dostąpić nie śmierci, lecz jedynego prawdziwego Życia.
Gnostyczne Misteria Pistis Sofii Komentarze do Księgi Pierwszej Pisis Sofii, Jan van Rijckenborgh, Instytut Wydawniczy Rozekruis Pers, Wieluń 2015
http://www.rozekruispers.pl/index.php/site/book/180
#PistisSofia #gnoza #RozekruisPers  
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Wielkanoc jest świętem zmartwychwstania. Obchodzi się je około 21 marca, kiedy słońce wchodzi w równonoc wiosenną. Można więc postrzegać to święto zmartwychwstania wyłącznie jako ponowne przebudzenie się natury. Minęła zima, nadeszła wiosna. I dlatego obchodzi się święto, już od milionów lat. Łatwo to zrozumieć.

Oczywiście, że dodaje się do niego wiele religijnych etykiet, bo kiedy się świętuje, to trzeba składać dzięki bogom. W naszych czasach święto Wielkanocy obchodzi się w różnych kościołach, wiele przy tym mówiąc o zmartwychwstaniu Chrystusa. Ale wszyscy ci ludzie w kościele myślą wówczas albo o historycznym fakcie: „Dawno temu Chrystus powstał z martwych”, albo też w tle ich świadomości przewijają się myśli o oczekujących ich wielkanocnych wypiekach, jajkach, wystawnych posiłkach itd. 

Jednak duchowe znaczenie święta Wielkanocy jest zupełnie inne i człowiek obchodzi to święto tylko raz, kiedy z boskiej cząstki w człowieku, z atomu iskry Ducha, narodzi się nieśmiertelna Nowa Dusza.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na cotygodniowe Spotkanie z Gnozą, na którym będziemy mieli możliwość porozmawiać o duchowym znaczeniu Wielkanocy. Wieczór odbędzie się w środę 1 kwietnia o godzinie 19:00 w Krakowie przy ulicy Chopina 19. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubina i okolic na cykl trzech spotkań pod wspólnym tytułem: Nauka i Cele Różokrzyżowców
Spotkania te są wprowadzeniem w podstawowe zagadnienia filozofii gnostycznej oraz przybliżają pracę i cel istnienia Szkoły Duchowej Złotego Różokrzyża we współczesnym świecie.
Cykl ten skierowany jest do osób, u których duchowość odgrywa ważną rolę w życiu, które poszukują odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące sensu życia: kim jestem? Skąd pochodzę? Dokąd idę?

27 marca, godz. 18:00
Wiedza rozumu a wiedza duszy

31 marca, godz. 18:00
To co wieczne w człowieku

9 kwietnia, godz. 18:00
Czego nauczają Różokrzyżowcy

Lubin, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7
(naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 1, sala na 1-szym piętrze)
Wstęp wolny
 ·  Translate
4 comments on original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
A gdy Jezus powstał z martwych, jedenaście lat spędził na rozmowach ze swoimi uczniami i nauczał ich tylko co do obszarów Pierwszego Przykazania i Pierwszego Misterium za zasłoną, a więc o treści Pierwszego Przykazania. Jest to dwudzieste czwarte misterium od wewnątrz na zewnątrz – z tych, które znajdują się w drugiej przestrzeni Pierwszego Misterium, stojącego na czele wszystkich misteriów: Ojciec w postaci gołębia.
Przy pomocy fragmentów książki Gnostyczne misteria Pistis Sophii chcemy przedstawić najstarszą i najbardziej autentyczną ewangelię, jaką posiadamy, Ewangelię Pistis Sophię. Pistis Sophia jest postacią myśliciela, który swym dialektycznym, dualistycznym myśleniem dąży w końcu do wyzwalającej wiedzy. Pistis Sophia przedstawiona jest jako kobieta, która poszukuje wtajemniczenia oraz – pokonana w swym rozumowym myśleniu, Pistis – chce osiągnąć to wtajemniczenie przez boską mądrość, Sophię. Pistis Sophia jest ewangelią w najwyższym stopniu gnostyczną. Została w niej zgromadzona i wyrażona w nowym języku cała objawiona wiedza wszystkich czasów. A przecież wiedza ta wyrażona jest w taki sposób, że nikt niepowołany nie może jej ani zrozumieć, ani sfałszować.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na cotygodniowe Spotkanie z Gnozą, na którym będzie można zapoznać się z cytatami z Pistis Sophia i porozmawiać na ten i pokrewne mu tematy. Wieczór odbędzie się w środę 11 marca o godzinie 19:00 w Krakowie przy ulicy Chopina 19. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
http://youtu.be/1lVaT1LkHEk?list=PL094AEDEDB1FD246B
A rozumek mówi -to niemożliwe żeby było TAK PROSTE :}
Czas wypróbowac 3...2....1..;]
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...
Story
Tagline
Human being, probably.
Introduction
Żeby było jasne: jestem genetycznym anarchistą i heretykiem. Do tych postaw nie doszedłem, nie wykoncypowałem ich sobie w procesie długiego i mozolnego myślenia, nie nabyłem ich wskutek doświadczeń życiowych - po prostu się taki urodziłem.
I dobrze mi z tym:)
Bragging rights
Właściwie nie znam się na niczym
Work
Occupation
wielozadaniowy
Basic Information
Gender
Male
Maciej Kurzyca's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Metrobus bez perspektyw - głos mieszkańca w sprawie kontrowersyjnej miej...
www.tuwroclaw.com

Wrocławianin Dominik Niszewski przysłał do naszej redakcji list, w którym obszernie i szczegółowo zajmuje się planowaną przez miasto budową

Współzałożyciel SolidWorks marzy o systemie CAD w chmurze - dobreprogramy
www.dobreprogramy.pl

Projektanci korzystający z systemów CAD jeszcze niedawno rozmawiali o nowych możliwościach modelowania, czy kształtach, które można szybko w

Zamach na Charlie Hebdo, szaleństwo ekstremistów czy efekt zderzenia cyw...
zmianynaziemi.pl

Oczy całego swiata skupione są obecnie na Francji gdzie przed dwoma dniami doszło do zamachu terrorystycznego na redakcję satyrycznego pisma

Rotawirusy, moja subiektywna opinia - analiza REKLAMY | TATA w Pracy
www.tatawpracy.pl

Moi drodzy. Jeśli macie inną opinię od mojej to zachowajcie ją dla siebie. Jeśli uważacie, że rotawirusy to śmiertelny hardcore. To bójcie

Dispropaganda
plus.google.com

The truth shall set you laughing!

250 darmowych książek wydawnictwa Getty
motionfreaks.pl

Pobierz 250 e-booków o sztuce wydawnictwa i muzeum J. Paul Getty zupełnie za darmo.

M.U.T.O.
mutoresearch.net

I hacked M.U.T.O. and extracted this classified asset. Find out what they are hiding and help reveal Godzilla to the world.

Cinema 4D - Text Edge FX Pro v.2.0 Preset
cgterminal.com

Text Edge FX Pro is a Cinema 4D preset that creates brilliant looking text and logos super fast, perfect for broadcast, movie trailers, prin

Welcome to the New Home of Design on Tuts+ - Tuts+ Design & Illustra...
design.tutsplus.com

Things at Tuts+ are forever changing, but the regular visitors among you will notice a particularly obvious change to our Design and Illustr

Minecraft fan spends years recreating Spirited Away
www.theguardian.com

Ambitious modelling project seeks to exactly replicate the landscape of Hayao Miyazaki's animated masterpiece

Free Video Converter | AVI MP4 MKV | Konwerter Filmów za darmo
www.freemake.com

Darmowy konwerter. Konwersja video formatów, filmow za darmo: AVI MP4 MKV 3GP FLV WMV DVD MP3 SWF VOB. Free software download.

19-Year-Old Solves Ocean’s Garbage Crisis
www.minds.com

by JOE MARTINO Another young creative mind working towards bettering our world. 19-year-old Boyan Slat has revealed his plans to the world r

The Best Evidence You Have Ever Seen That Puppet Masters Script Mainstre...
www.minds.com

8.26.2013 This video is so ridiculous that it actually makes you want to punch through the screen. There are multiple clear cases of

Centrum Katowickie Lectorium Rosicrucianum
plus.google.com

Centrum Katowickie Lectorium Rosicrucianum Międzynarodowej Szkoły Złotego Różokrzyża