Profile

Cover photo
Maciej Kurzyca
Lives in Wrocław
112 followers|326,691 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
Usługi cięcia strumieniem wody - water jet
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
Zapraszamy na kolejny wieczór z cyklu Spotkania z Gnozą pt.: Iluzja rozumu. W trakcie wielu, trwających miliony lat rozwojów, człowiek posiadł doskonale zorganizowaną osobowość (osobowość rozumianą jako cielesność, a nie charakter) wyposażoną, między innymi, w zdolność rozumowego myślenia, ...
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Zapraszamy na kolejny wieczór z cyklu Spotkania z Gnozą pt.:
Mieć czy być?

Ludzie nie powinni tak bardzo troszczyć się o to, co robią, jak o to, czym są Mistrz Eckhart

Współczesny człowiek ogarnięty jest żądzą posiadania, która przybiera monstrualne rozmiary i dotyka nas we wszystkich sferach życia: począwszy od potrzeb, poprzez edukację, rozrywkę, kulturę a nawet duchowość. Owo Mieć ogarnęło nas całkiem wypaczając i spychając Być na margines, odsuwając je w jakąś nieokreśloną przyszłość i warunkując je posiadaniem o ile w ogóle zostanie ono spostrzeżone. Mówiąc inaczej: najpierw mieć a dopiero potem być. Najczęściej jednak to Mieć nie ma końca, jest wiecznie niezaspokojone, przez co Być staje się nieuchwytnym, wiecznie odsuwanym w przyszłość lub zupełnie zapomnianym.
Najczęściej już nawet nie wiemy, co to znaczy być.
Chcemy zastanowić się nad tym jak głęboko sięga to Mieć, dlaczego tak przeważa Być, czy możemy w ogóle coś posiadać oraz co to znaczy Być i dlaczego jest ważniejsze od Mieć?
Zapraszamy do rozmowy na ten istotny temat, którego podstawą jest książka Ericha Fromma pod tym samym tytułem, ale, na który chcielibyśmy spojrzeć od duchowej, gnostycznej strony.

poniedziałek, 16 listopada, godz. 19:00
Wrocław, ul. Wandy 7/11
Wstęp wolny
#wrocław #różokrzyż #gnoza  
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Serdecznie zapraszamy do Poznania na drugie spotkanie z cyklu Dlaczego jestem Różokrzyżowcem?

Człowiek jako nieśmiertelny mikrokosmos

środa, 18 listopada, godz. 18:00
Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, ul. Niepodległości 2, sala 22 (I piętro)
wstęp wolny

Człowiek jest istotą podwójną. Jako istota zrodzona, z natury jest śmiertelny, a jako istota duchowa - nieśmiertelny.
Jak objawiają nam wszyscy wysłannicy Światła człowiek nosi w sobie iskrę Wieczności. Teraz jest ona uśpiona, ale może, a nawet powinna, być przebudzona.

Po spotkaniu zapraszamy na Medytację Gnostyczną
#Poznań #różokrzyż #gnoza  
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...
Have him in circles
112 people
Randy Robin Galiban (Randize)'s profile photo
Tomáš Vlček's profile photo
Penrose Triangle's profile photo
Tomasz Świtalski's profile photo
szosa100's profile photo
Beata Rząsa's profile photo
Katarzyna Wykurz's profile photo
Filip Nowakowski's profile photo
Przemek Grela's profile photo

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
Wspaniały film o niezwykłej postaci zgorzeleckiego mistyka.
Szczerze polecam.
https://goo.gl/LmJdVY
 ·  Translate
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
1
Mariola Rybarczyk's profile photoWojtek Ugrewicz's profile photoMaciej Kurzyca's profile photo
3 comments
 
Może kiedyś znajdę czas na to, ale w zasadzie to dwa miejsca: tereny między Odrą i Oławą na wysokości Parku Wschodniego oraz Las Pilczycki a szczególnie rozlewiska nad Odrą
 ·  Translate
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Nie tylko świat widzialny cierpi od zanieczyszczenia, ale także sfery astralne i eteryczne, które zostały zatrute przez egocentryczne myśli i uczynki kolejnych generacji istot ludzkich. 
Jest to jedna z przyczyn, dlaczego obecnie doświadczamy ogólnoświatowej epidemii "choroby duszy". 
A u podłoża tej przyczyny leży powszechna ignorancja dotycząca tego, jak współpracować z dnia na dzień z coraz intensywniejszymi promieniowaniami Wodnika, gdyż wspomniane radiacje mają negatywny wpływ na tych, którzy nie reagują na nie we właściwy sposób. 

"Uniwersalny lek" Jan van Rijckenborgh

Zdjęcie: Federico Bebber
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Maciej Kurzyca

Shared publicly  - 
 
 
Pomóż STOP NOP i poinformuj media o ustawie rozszerzającej w pośpiechu przymus szczepień
2 sierpnia 2015 o 12:20
Sejm za rozszerzeniem obowiązku szczepień, ale bez odpowiedzialności
Teraz senat podejmie decyzję czy kontrowersyjna szczepionka przeciw HPV stanie się obowiązkowa


Rząd, korzystając z wakacji, w pośpiechu, forsuje przepisy, które pozwolą na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Dotychczas szczepienia były finansowane za ok. 80 mln rocznie z budżetu Ministerstwa Zdrowia, a po wprowadzanych zmianach będą kosztować ok. 730 mln rocznie (i progresywnie więcej w kolejnych latach) z budżetu NFZ.

Nowe szczepienia również mają być obowiązkowe (a już teraz dzieci w 1 roku życia otrzymują 12 obowiązkowych dawek, a do 19 roku życia – 21), bez odpowiedzialności urzędników państwowych za powikłania poszczepienne.

Prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu jest prawem człowieka, a rodzice, będący prawnymi opiekunami dzieci, pragną ich zdrowia i bezpieczeństwa i mają prawo podjąć świadomą decyzję o tym, czy i w jaki sposób szczepione jest ich dziecko. Tymczasem w Polsce rząd odbiera im to prawo, nie przejmując jednocześnie w żaden sposób odpowiedzialności za możliwe powikłania poszczepienne.

Tworzona specjalnie ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i "towarzyszące jej przepisy to de facto wydanie zgody na dowolne finansowanie kolejnych szczepień, które w sposób automatyczny dodawane będą do listy obowiązkowych, a które następnie egzekwowane będą przez próby nakładania wysokich grzywien (do 5000 zł).

W Polsce i krajach byłego bloku wschodniego szczepienia są obowiązkowe, a w krajach zachodnich – dobrowolne. W tych drugich jednocześnie istnieją systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne, a w Polsce nie, pomimo nakładanego przez państwo obowiązku szczepień. W Polsce rocznie rejestruje się tylko 1000–1800 niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych, nikły procent faktycznych zdarzeń, i nie wypłacono żadnego odszkodowania.

Podczas pierwszego czytania projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druk 3609), w Sejmowej Komisji Zdrowia, Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, przedstawiła Komisji Zdrowia postulaty z petycji pt. „Więcej przymusowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór” oraz przypadki powikłań poszczepiennych zgłoszonych stowarzyszeniu.

Opiekun projektu, poseł Lidia Gądek, chciała uciąć dyskusję, składając wniosek o przejście od razu do procedowania, jednak było to niezgodne z procedurą i komisja usłyszała, że obawy i postulaty rodziców rozumie poseł Patryk Jaki ze Zjednoczonej Prawicy, a poseł Tadeusz Dziuba z PiS zgłosił poprawki, realizujące część postulatów stowarzyszenia i pacjentów, które jednak odrzucono (2 głosy za, 12 przeciw).

Dotyczyły zobowiązania personelu medycznego do odbierania od rodziców pisemnego potwierdzenia, że zostali oni poinformowani przed szczepieniem o możliwych powikłaniach, oraz do obowiązkowego monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów po szczepieniu.

Dbałość o faktyczną realizację prawa pacjenta do pełnej informacji o zabiegu medycznym oraz aktywne monitorowanie powikłań poszczepiennych to postulaty zgłoszone z nadzieją na poprawienie bezpieczeństwa pacjentów i odbudowę nadszarpniętego zaufania do lekarzy. Ponadto, niezbędne jest wyjście poza niesprawdzający się, pasywny system monitorowania i oceny skali powikłań poszczepiennych.

Zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia Maciej Orzechowski przerwał pani Justynie Sosze czytanie postulatów petycji i odebrał jej głos twierdząc, że nie ma jej na liście uczestników spotkania. Nie było to prawdą, lecz gdy ponownie dopuszczono ją do głosu pod koniec dyskusji i gdy wymieniła szereg zgłoszonych stowarzyszeniu niezarejestrowanych niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych, w tym ciężkich, a także 4 przypadków śmierci, nikt się już do nich nie odniósł. Poseł Józefa Hrynkiewicz z PiS zwróciła uwagę, że konieczne jest rządowe uzasadnienie merytoryczne, finansowe i organizacyjne ustawy ze względu na wagę projektu, który powinien powstać z inicjatywy rządu, a nie grupy posłów PO.

Przewodniczący senackiej Komisji Zdrowia Rafał Muchacki z PO nie pozwolił odczytać na posiedzeniu 30.07.2015 r. przedstawicielce STOP NOP postulatów petycji, żaden z senatorów nie podjął też poprawek. Reprezentujący Ministerstwo Zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki rodziców poszkodowanych dzieci nazwał „sektą antyszczepionkową” i nie odpowiedział na żadne pytania. Komisja poparła projekt (2 głosy PO za, 2 senatorów PiS wstrzymało się od głosu).

Jednocześnie sejm pracuje już nad rządowym projektem ustawy o zdrowiu publicznym. W projekcie tym brak nawet definicji zdrowia publicznego, nie wspominając o jasnym, realnym uzasadnieniu samego wprowadzenia nowej ustawy. Są w nim natomiast wyliczenia setek milionów złotych, które trzeba będzie wydać na jej realizację. Co ciekawe, projekt ustawy dopuszcza udział lobbystów i sponsorów w procesie decyzyjnym dotyczącym działania organów państwowych, jak również sposobu i celów wydawania tych setek milionów złotych. Są to rozwiązania spotykane w pokolonialnych państwach afrykańskich.

W treści petycji stowarzyszenie zwraca uwagę na trwające od pewnego czasu tworzenie atmosfery agresji i zagrożenia wokół osób, które sceptycznie podchodzą do aktualnej liczby i jakości szczepionek podawanych małym dzieciom. Stowarzyszenie postrzega takie akcje medialne jako taktykę kampanii reklamowej producentów, przedstawiającej szczepionki jako zbawczy produkt, z przemilczeniem ryzyka. Tymczasem zarówno Minister Zdrowia (załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych i kryteriów ich kwalifikowania) jak i charakterystyki produktów szczepionkowych potwierdzają nieodłączne ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia, wiążące się ze szczepieniami. Rodzice wyrażają przypuszczenie, że szerokie akcje medialne miały na celu przygotowanie gruntu pod przyjęcie ustawy bez protestów społecznych.
Głos rodziców jest jednak ignorowany, chociaż petycję w zaledwie w tydzień poparło 15 000 osób. Rodzice oczekują opracowania nowego, skutecznego systemu rozpoznawania, monitorowania oraz leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, utworzenia funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek, utworzenia listy biegłych ekspertów niezależnych od koncernów farmaceutycznych oraz, przede wszystkim, wzorem 16 państw europejskich, dobrowolności, a nie obowiązku szczepień. Rodzice przedstawili członkom Sejmowej Komisji Zdrowia przykłady niepożądanych odczynów poszczepiennych, które nie zostały zarejestrowane w oficjalnych statystykach prowadzonych przez Państwowy Zakład Higieny, takie jak zignorowanie przez inspekcję sanitarną skargi ojca 18-letniego Tomasza Gaickiego, który zmarł dwa dni po podaniu mu szczepionki przeciw błonicy i tężcowi, skarg rodziców zmarłego na poszczepienną gruźlicę mózgu, niespełna dwuletniego Kubusia Skalika, śmierci Zuzi Rojek zaszczepionej w pierwszej dobie życia wycofaną później serią szczepionki Euvax przeciw WZW B, czy śmierci sześciomiesięcznej Basi Łuczyńskiej z Kutna, zaszczepionej dwa dni wcześniej szczepionką Infanrix Hexa.

Rodzice wypełniający ankietę i biorący udział w akcji „#czerwonakartka”, organizowanych przez stowarzyszenie „STOP NOP”, zgłosili setki przypadków NOP (niepożądanych odczynów poszczepiennych), od łagodnych po ciężkie, takich jak regres rozwoju, wymioty i biegunka, drgawki, padaczka, zapalenie mózgu, wstrząs, brak reakcji na bodźce, zaburzenia neurologiczne, utrata przytomności, zapalenia oskrzeli i płuc, bezdech, powikłania po podawanej w pierwszej dobie życia szczepionce przeciwko gruźlicy, łącznie z gruźlicą poszczepienną, poszczepienne odra, świnka i różyczka, zaburzenia widzenia, porażenia, zaburzenia równowagi, bóle i zawroty głowy, wielogodzinny nieutulony płacz, zaburzenia pracy i zatrzymanie akcji serca, śpiączka, krwiaki przymózgowe, wylewy, sepsa. W zdecydowanej większości przypadków ofiary szczepień nie otrzymują potrzebnych informacji, właściwej diagnozy ani odpowiedniego leczenia.

W uzasadnieniu wnoszonych postulatów stowarzyszenie zwraca uwagę na to, że ich spełnienie pomoże w ustaleniu pełnego bilansu korzyści i strat prowadzonego w Polsce programu szczepień, a dzięki temu zwiększy bezpieczeństwo dzieci i dorosłych pacjentów, którzy mają prawo do podejmowania suwerennych, świadomych decyzji o szczepieniach. Stosowane obecnie zastraszanie i przymus, przy jednoczesnym braku pełnej informacji o ryzyku i jakiejkolwiek odpowiedzialności organów państwowych za powikłania poszczepienne, są karygodne i niedopuszczalne.
Według uzasadnienia projektu, od 1 stycznia 2017 roku do kalendarza wejdą szczepionki przeciw pneumokokom i HPV. Polska byłaby wówczas jedynym krajem na świecie z obowiązkiem szczepienia kontrowersyjnymi preparatami przeciwko HPV. Co ciekawe, jeszcze niedawno Rada Agencji Oceny Technologii Medycznych wręcz nie zalecała finansowania tych szczepień, ze względu na brak dowodów na ich skuteczność w zapobieganiu rakowi szyjki macicy. Z całego świata napływają informacje potwierdzające konieczność zachowania w odniesieniu do nich dalece idącej ostrożności. Rząd japoński wycofał się z zalecania pacjentom szczepień przeciwko HPV z powodu licznych przypadków działań niepożądanych. We Francji 500 lekarzy poparło petycję o przeprowadzenie niezależnych badań skuteczności odnośnych preparatów. W tym roku duńska telewizja publiczna wyemitowała film dokumentalny o setkach dziewczynek z poważnymi powikłaniami po tych szczepieniach. Amerykański Sąd Szczepionkowy przyznał miliardy odszkodowań za skutki uboczne szczepionki Gardasil (w Polsce dystrybuowanej pod nazwą Silgard).
Petycję rodziców można poprzeć na stronie http://zmienmy.to/petycja/wiecej-przymusowych-szczepien-skoro-jest-ryzyko-musi-byc-wybor/. 30.07.2015 r. ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi 4 sierpnia zajmie się senat, co może w tym dniu zamknąć prace parlamentarne i ustawa błyskawicznie trafi na biurko ustępującego prezydenta.

Kontakt dla mediów: Justyna Socha, tel. 506 748 961
______________________________________________

Petycja http://zmienmy.to/petycja/wiecej-przymusowych-szczepien-skoro-jest-ryzyko-musi-byc-wybor/

Rząd korzystając z wakacji, forsuje przepisy, które pozwolą na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Finansowanie przejmie znany z niegospodarności i ograniczania prawa do leczenia – NFZ.
Polska będzie jedynym na świecie krajem, gdzie obowiązkowa będzie kontrowersyjna szczepionka przeciw HPV. Kto za to zapłaci? Pacjenci. A jest to jednocześnie najdroższa ze wszystkich szczepionek, droższa niż wszystkie dotąd stosowane razem wzięte. Jej skuteczność będzie można ocenić dopiero za 30 lat.

W Polsce szczepienia są obowiązkowe, w krajach zachodnich – dobrowolne. W krajach zachodnich istnieją systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne – w Polsce nie, mimo obowiązku szczepień. Rocznie rejestruje się tylko 1000 – 1800 niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych, wypłacono 0 odszkodowań.

NFZ przejmie 86 mln zł, które dotąd Minister Zdrowia przeznaczał na finansowanie wszystkich szczepień refundowanych. Z tego chce finansować stosowane dotąd szczepienia, szczepienia przeciw HPV oraz dwie inne szczepionki. Komu więc zabierze pieniądze na leczenie? Dzieciom chorym na raka? Niepełnosprawnym?

Lobbing firm farmaceutycznych gra ostro. W Polsce jest już niemal więcej aptek niż sklepów spożywczych. Czy dzięki temu nasze społeczeństwo jest zdrowsze?

Istnieje obawa, że forsowane obecnie zmiany prawne zagwarantują, że gdy następnym razem wystąpi „teoretyczna” epidemia świńskiej czy mamuciej grypy, Minister Zdrowia nie będzie miał możliwości odmowy zakupu milionów szczepionek.

Przygotowania trwały kilka lat. Najpierw stworzono kilka medialnych epidemii, aby zastraszyć społeczeństwo i uzasadnić skok na kasę. Co druga reklama w TV – to reklama leku. Taki lobbing kosztuje, ale się opłaca. Budowanie atmosfery agresji i zagrożenia wokół osób sceptycznie patrzących na ilość i jakość substancji wstrzykiwanych małym dzieciom – to również element tej kampanii reklamowej.

Zaangażowano całą prasę, TV, radio, Internet, a nawet polityków w stworzenie wizerunku jednostronnego dobrodziejstwa szczepionek, ukrywając jednocześnie ich drugą, ciemną stronę, powikłania poszczepienne, kalectwo, śmierć. Osoby domagające się bezpieczeństwa szczepień, również lekarzy i naukowców, okrzyknięto antyszczepionkowcami, ciemnogrodem, zbudowano wokół nich atmosferę agresji i wyszydzania.

Jeszcze 50 lat temu, dokładnie tych samych metod używano, reklamując papierosy. Reklamy zachęcające do palenia były wszechobecne, wypowiedzi „niezależnych ekspertów” , zachęcające do kupowania papierosów i palenia pojawiały się we wszystkich mediach. Oficjalnie zaprzeczano ciemniej stronie palenia i możliwej szkodliwości. Palenie na szczęście nie było obowiązkowe.

Firmy farmaceutyczne od lat wypłacają miliardy odszkodowań za powikłania poszczepienne. Ale nie w Polsce. W Polsce mają gwarancję zbytu zabezpieczoną obowiązkowością szczepień, a jednocześnie nie muszą wypłacać żadnych odszkodowań.

Szczepienia są nie tylko obowiązkowe, ale i refundowane. Co oznacza, ze Państwo (czyli podatnicy) przeznacza na ich finansowanie setki milionów złotych rocznie. Im więcej szczepień refundowanych, tym większy zysk koncernów.

Rząd ma ograniczone fundusze, dlatego teraz lobbing naciska na przejęcie finansowania szczepień przez NFZ. Budżet NFZ jest dużo wyższy, niż Ministra Zdrowia. To nic, że przeznaczony na leczenie ubezpieczonych. Łatwość przesuwania środków jest kuszącą możliwością. Finansowanie leczenia trwa krótko, natomiast wstrzykiwanie obowiązkowych szczepionek aż do 19 roku życia dla każdej, zdrowej osoby.
Ilu z nas już teraz płaci z własnej kieszeni za leczenie w razie choroby? Ile dzieci już teraz słyszy wyrok – nie ma możliwości leczenia z powodu braku funduszy? Jak grzyby po deszczu powstają stowarzyszenia i fundacje, które ratują skazanych na śmierć przez NFZ. Jak wielu z podatników dołożyło się do takich chwytających za serce akcji ratowania życia, zastępując w ten sposób urząd, który powinien realizować te zadania?
Leczenie raka w POlsce jest makabrycznie niedofinansowane, stosuje się przestarzałe, nieskuteczne preparaty. NFZ nie finansuje nowoczesnego leczenia, które jest dostępne na zachodzie. Z oferowanych tam około 30 leków, w POlsce dostępne są 2 – bo NFZ nie ma funduszy. Ale na finansowanie drogiej szczepionki przeciw HPV, która niesłusznie jest reklamowana jako szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy, bo nie ma gwarancji jej skuteczności – NFZ znajdzie pieniądze.

Czy powierzysz zdrowie swojego dziecka i rodziny firmom farmaceutycznym? Czy ma być kolejną cyfrą w statystyce prowadzonej przez urzędników?

Masz prawo podjąć suwerenną i świadomą decyzję czy, czym, kiedy i jak będzie szczepione Twoje dziecko i członkowie rodziny. Teraz jest przymus, brak informacji o powikłaniach i brak odpowiedzialności za nie.

Treść petycji:


Rafał Muchacki
Przewodniczący Komisji Zdrowia
Senat RP
Do wiadomości:

Ewa Kopacz
Prezes Rady Ministrów

Bronisław Komorowski
Prezydent RP

Andrzej Duda
Prezydent Elekt

Szanowny Panie Przewodniczący,
W związku z planami rozszerzenia listy obowiązkowych szczepień bez odpowiedzialności urzędników za podejmowane decyzje i powikłania poszczepienne, oczekujemy od Komisji Zdrowia Senatu RP:Opracowania nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), włącznie z opracowaniem procedur gwarantujących opiekunom prawnym i dorosłym pacjentom pełny udział w tym procesie, zmiany zaczynając od przyjęcia poprawek dot Art. 17 ustawy o chorobach zakaźnych (pełna informacja o powikłaniach i monitorowanie stanu zdrowia).Utworzenia specjalnego funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych.Utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów).Zniesienia obowiązku szczepień i wprowadzenia dobrowolności wzorem 16 państw europejskich.
Proponowane w petycji postulaty można wdrożyć do projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druk 3609).
Pełne uzasadnienie potrzeby oczekiwanych przez nas zmian zostało umieszczone w Raporcie z badania ankietowego „Przyczyny rezygnacji ze szczepień” przeprowadzonego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP w czerwcu 2015 r. oraz w uzasadnieniu do projektu zmiany Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, przygotowanego przez nasze Stowarzyszenie.

Palącą potrzebę zmian dotyczących systemu szczepień w Polsce można też uzasadnić przykładem tego, co spotkało rodzinę zmarłego dwa dni po podaniu mu szczepionki przeciw błonicy i tężcowi 18-letniego Tomasza Gaickiego. Ten niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) również nie został zarejestrowany, mimo skargi złożonej przez ojca chłopca do stacji sanitarno-epidemiologicznej, a rodzina ma problemy z uzyskaniem obiektywnej opinii biegłych i ustaleniem prawdziwej przyczyny śmierci. Stowarzyszenie otrzymało również zgłoszenia śmierci Kubusia Skalika (NOP po szczepionce BCG), Zuzi Rojek (szczepionej wycofaną później serią szczepionki Euvax) oraz Basi Łuczyńskiej (szczepionej dwa dni przed śmiercią szczepionką Infanrix Hexa). W żadnym z tych przypadków służby medyczne nie biorą pod uwagę wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego mimo zaleceń WHO.

Rodzice wypełniając ankietę oraz biorąc udział w akcji „#czerwonakartka” zgłosili nam również m.in. setki następujących przypadków NOP: gorączka, opuchlizna, zaczerwienienie, wielogodzinny nieutulony płacz (zwany przez rodziców krzykiem mózgowym), zaburzenia oddychania, duszności, wysypka, pokrzywka, AZS, alergia, regres rozwoju, mowy, senność i zaburzenia snu, wymioty, biegunka, obniżenie odporności i ciągłe infekcje po każdej kolejnej dawce, drgawki, padaczka, encefalopatia poszczepienna, zapalenie mózgu lub opon mózgowych, wstrząs, apatia, brak reakcji na bodźce, problemy z napięciem mięśniowym, zaburzenia neurologiczne, problemy z koncentracją, nadwrażliwość sensoryczna, nadpobudliwość, utrata przytomności, zapalenia oskrzeli i płuc, bezdech, powikłania po szczepionce BCG, guzy w miejscu wkłucia, duże, długo utrzymujące się odczyny miejscowe, oczopląs, zez, zaburzenia widzenia, bezwład, niedowłady, porażenia, zaburzenia równowagi, bóle i zawroty głowy, zaburzenia pracy serca, zatrzymanie akcji serca, śpiączka, nadciśnienie wewnątrzczaszkowe, krwiaki przymózgowe, wylewy, sepsa, utrata łaknienia oraz odra, świnka, różyczka poszczepienne.

Poprzez całkowicie niewydolny system rejestracji NOP nie można ocenić skutków społecznych i ekonomicznych programu szczepień prowadzonego w Polsce, wieloletnich kosztów terapii i hospitalizacji dzieci z powikłaniami poszczepiennymi, ani kosztów odszkodowań, które skarb państwa powinien wypłacić poszkodowanym rodzinom, ponieważ nakładając przymus administracyjny i zalecając powszechne szczepienia ponosi pełną odpowiedzialność za ich skutki (systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne funkcjonują w 13 państwach europejskich i w USA, a kolejny powstaje właśnie w Czechach).

Spełnienie naszych postulatów pomoże zmniejszyć liczbę powikłań poszczepiennych, poprawić ich diagnozowanie i leczenie oraz ustalić pełen bilans korzyści i strat programu szczepień prowadzonego w Polsce, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych pacjentów, którzy mają prawo podjąć suwerenną i świadomą decyzję czy, czym, kiedy i jak będzie szczepione ich dziecko i członkowie rodziny. Teraz jest przymus, brak informacji o powikłaniach i brak odpowiedzialności za nie, a osoby, które powinny bronić praw pacjentów, częstokroć okazują się lobbystami firm farmaceutycznych.
___________________________________________________________
LOBBING ZWIĄZANY Z USTAWĄ ROZSZERZAJĄCĄ OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ

1. Potężna kampania medialna promująca szczepienia.

Podsekretarz Stanu Igor Radziewicz-Winnicki na posiedzeniu Komisji Zdrowia: "Niestety, jak pan przewodniczący i Wysoka Komisja zapewne wiedzą, Minister Zdrowia nie posiada stosownych środków finansowych na przeprowadzenie potężnej informacyjnej kampanii medialnej, której zakup odbiłby się negatywnie na pozostałych środkach finansowych, które służą do finansowania świadczeń zdrowotnych. Dlatego współpracujemy chętnie z instytucjami pozarządowymi, a spieszę donieść, że w kuluarach dzisiejszego posiedzenia Komisji już wstępnie taki projekt i wolę współpracy ustaliłem z panem dyrektorem Kępińskim. Wydaje się, że dzięki tej koalicji ludzi wypromowanie idei szczepień nabierze większego wigoru."
Źródło: http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?skrnr=ZDR-148
Krzysztof Kępiński jest Dyrektorem Relacji Zewnętrznych i Rynku Publicznego Szczepień w jednej ze spółek firmy GlaxoSmithKline http://www.krs-online.com.pl/gsk-commercial-sp-z-o-o-krs-216485.html
O jaką kampanie chodziło, jakie jest jej źródło finansowania, kiedy była realizowana i jaki udział w niej ma Ministerstwo Zdrowia? Czy chodziło o fikcyjną epidemię odry, która przetoczyła się przez polskie media?
Czy chodziło o przygotowanie gruntu pod projekt pilotowany przez posłankę Lidię Gądek i wprowadzenie do obowiązkowego kalendarza kolejnych szczepień zaczynając od szczepionki przeciw pneumokokom i HPV? Finansowanie „potężnej informacyjnej kampanii medialnej” jest w interesie firm produkujących te szczepionki. Czy Ministerstwo zdrowia zamiast reprezentować interesy obywateli zajmuje się lobbingiem na rzecz producentów szczepionek?

2. Kulminacja ataku na środowisko sceptyczne wobec szczepień.

Czy miało to przygotować grunt pod bezproblemowe przyjęcie ustawy? „Pediatra: odra jest jak ebola. Przeciwnicy szczepień to bioterroryści”
http://www.tvp.info/19045949/pediatra-odra-jest-jak-ebola-przeciwnicy-szczepien-to-bioterrorysci
Poseł Przemysław Wipler o kampanii lobbingowej polegającej na wyolbrzymieniu problemu nielicznych zachorowań na odrę i skierowaniu agresji społecznej przeciw sceptykom szczepień: "To co się dzieje w trakcie ostatnich kilku dni to jest ewidentnie kampania lobbingowa. Jeden z moich kolegów napisał do mnie parę dni temu, w największym skrócie, rusza kampania niebrandowa przeciw postawom antyszczepionkowym finansowana przez koncern GlaxoSmithKline, ponieważ firma, z którą jakiś tam ma związek właśnie bierze takie zlecenie."
https://www.youtube.com/watch?v=lFNVtHczqwc
https://www.facebook.com/StopPrzymusowiSzczepien/photos/pb.379044232148766.-2207520000.1437801356./802797953106723/?type=3&theater
Jak naprawdę wyglądała ta "wracająca" do Polski odra? Liczba zachorowań w tym roku spada! https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/pb.206336526060450.-2207520000.1437801446./999493256744769/?type=3&theater
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/pb.206336526060450.-220750000.1437801446./998354346858660/?type=3&theater

3. Atak na STOP NOP, które od dawna protestuje przeciwko rozszerzaniu kalendarza szczepień bez rozwiązania problemów, które zgłaszają rodzice poszkodowanych dzieci, oraz rodziców sceptycznych wobec szczepień

W międzyczasie na Facebooku jak grzyby po deszczu powstają strony atakujące, szkalujące i próbujące ośmieszyć Stowarzyszenie STOP NOP. Mamy sygnały, że jest to inspirowane przez znaną agencję PR. Pojawiają się także inicjatywy radnych z wielu miast, które mają doprowadzić do zablokowania dzieciom z powikłaniami poszczepiennymi dostępu do przedszkoli i żłobków.

4. Opłaceni eksperci.

Konsultant ds. Pediatrii, panią prof. Teresa Jackowska złożyła oświadczenie w związku z obowiązkiem wynikającym ze znowelizowanej ustawy o konsultantach medycznych. http://www.bip.mz.gov.pl/ministerstwo-zdrowia/oswiadczenia-konsultantow-w-ochronie-zdrowia Wynika z niego, że otrzymała wynagrodzenie od firmy Pfizer, MSD, GSK i Novartis. Jednocześnie rekomenduje i publicznie opowiada się za koniecznością zwiększenia liczby obowiązkowych szczepień np. http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1380525,Krajowy-konsultant-ds-pediatrii-szczepionka-przeciwko-pneumokokom-powinna-byc-refundowana i potępia lekarzy krytycznie wypowiadających się na ich temat, grożąc im sprawami w sądach lekarskich, zamykając w ten sposób drogę do uczciwej publicznej debaty na temat wad systemu szczepień w Polsce, których doświadczają pacjenci.
http://www.mp.pl/szczepienia/wywiady/show.html?id=123555
Prof. Teresa Jackowska jest również przewodniczącą grupy ekspertów powołanych przez wspierane finansowo przez firmę Pfizer Stowarzyszenie „Parasol dla życia”, dążące do wprowadzenia do obowiązkowego kalendarza szczepień szczepionki przeciw pneumokokom (informacja ze strony http://www.pfizer.com.pl/o-firmie/wartosci-firmy-i-spoleczna-odpowiedzialnosc)
Konflikt interesów ma również część osób z Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. PSO przy MZ. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/eksperci-trzeba-rozszerzyc-kalendarz-szczepien-obowiazkowych/x1dxl

4. Konferencja w sejmie na temat obowiązkowej szczepionki przeciw pneumokokom i konflikt interesów

23.06.2015 r. w sejmie odbyła się konferencja prasowa - Priorytety immunoprofilaktyki. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i w Europie http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=1ADFB250C11D9EE9C1257E69003E8FDC#
Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki
Priorytety immunoprofilaktyki - sytuacja epidemiologiczna w Polsce i w Europie z udziałem prof. Teresy Jackowskiej
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#54815A590DC85767C1257E52004FBE85
Źródło informacji o konflikcie interesów:
http://www.mp.pl/szczepienia/wyklady/show.html?id=116741
http://www.pfizer.com.pl/o-firmie/wartosci-firmy-i-spoleczna-odpowiedzialnosc
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/photos/pb.206336526060450.-2207520000.1437801425./1066750546685706/

5. Błyskawiczna ustawa

24.07. 2015 Sejm przegłosowuje błyskawicznie ustawę, której celem jest rozszerzanie obowiązku szczepień systematycznie o kolejne szczepionki, zaczynając od szczepionki przeciw pneumokokom i HPV bez odpowiedzialności za powikłania i bez ich rejestracji. 4.08. zajmie się nią senat i trafi na biurko ustępującego prezydenta
 ·  Translate
Rząd korzystając z wakacji, forsuje przepisy, które pozwolą na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Masz prawo podjąć suwerenną i świadomą decyzję czy, czym, kiedy i jak będzie szczepione Twoje dziecko, Ty i członkowie rodziny. Masz prawo do godnego leczenia.
View original post
1
Add a comment...
People
Have him in circles
112 people
Randy Robin Galiban (Randize)'s profile photo
Tomáš Vlček's profile photo
Penrose Triangle's profile photo
Tomasz Świtalski's profile photo
szosa100's profile photo
Beata Rząsa's profile photo
Katarzyna Wykurz's profile photo
Filip Nowakowski's profile photo
Przemek Grela's profile photo
Work
Occupation
wielozadaniowy
Basic Information
Gender
Male
Story
Tagline
Human being, probably.
Introduction
Żeby było jasne: jestem genetycznym anarchistą i heretykiem. Do tych postaw nie doszedłem, nie wykoncypowałem ich sobie w procesie długiego i mozolnego myślenia, nie nabyłem ich wskutek doświadczeń życiowych - po prostu się taki urodziłem.
I dobrze mi z tym:)
Bragging rights
Właściwie nie znam się na niczym
Collections Maciej is following
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Wrocław
Maciej Kurzyca's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Metrobus bez perspektyw - głos mieszkańca w sprawie kontrowersyjnej miej...
www.tuwroclaw.com

Wrocławianin Dominik Niszewski przysłał do naszej redakcji list, w którym obszernie i szczegółowo zajmuje się planowaną przez miasto budową

Współzałożyciel SolidWorks marzy o systemie CAD w chmurze - dobreprogramy
www.dobreprogramy.pl

Projektanci korzystający z systemów CAD jeszcze niedawno rozmawiali o nowych możliwościach modelowania, czy kształtach, które można szybko w

Zamach na Charlie Hebdo, szaleństwo ekstremistów czy efekt zderzenia cyw...
zmianynaziemi.pl

Oczy całego swiata skupione są obecnie na Francji gdzie przed dwoma dniami doszło do zamachu terrorystycznego na redakcję satyrycznego pisma

Rotawirusy, moja subiektywna opinia - analiza REKLAMY | TATA w Pracy
www.tatawpracy.pl

Moi drodzy. Jeśli macie inną opinię od mojej to zachowajcie ją dla siebie. Jeśli uważacie, że rotawirusy to śmiertelny hardcore. To bójcie

Dispropaganda
plus.google.com

The truth shall set you laughing!

250 darmowych książek wydawnictwa Getty
motionfreaks.pl

Pobierz 250 e-booków o sztuce wydawnictwa i muzeum J. Paul Getty zupełnie za darmo.

M.U.T.O.
mutoresearch.net

I hacked M.U.T.O. and extracted this classified asset. Find out what they are hiding and help reveal Godzilla to the world.

Cinema 4D - Text Edge FX Pro v.2.0 Preset
cgterminal.com

Text Edge FX Pro is a Cinema 4D preset that creates brilliant looking text and logos super fast, perfect for broadcast, movie trailers, prin

Welcome to the New Home of Design on Tuts+ - Tuts+ Design & Illustra...
design.tutsplus.com

Things at Tuts+ are forever changing, but the regular visitors among you will notice a particularly obvious change to our Design and Illustr

Minecraft fan spends years recreating Spirited Away
www.theguardian.com

Ambitious modelling project seeks to exactly replicate the landscape of Hayao Miyazaki's animated masterpiece

Free Video Converter | AVI MP4 MKV | Konwerter Filmów za darmo
www.freemake.com

Darmowy konwerter. Konwersja video formatów, filmow za darmo: AVI MP4 MKV 3GP FLV WMV DVD MP3 SWF VOB. Free software download.

19-Year-Old Solves Ocean’s Garbage Crisis
www.minds.com

by JOE MARTINO Another young creative mind working towards bettering our world. 19-year-old Boyan Slat has revealed his plans to the world r

The Best Evidence You Have Ever Seen That Puppet Masters Script Mainstre...
www.minds.com

8.26.2013 This video is so ridiculous that it actually makes you want to punch through the screen. There are multiple clear cases of

Centrum Katowickie Lectorium Rosicrucianum
plus.google.com

Centrum Katowickie Lectorium Rosicrucianum Międzynarodowej Szkoły Złotego Różokrzyża