Profile

Cover photo
MABUDO Sp. z o.o.
Works at Mabudo Sp. z o.o.
Lives in Zduńska Wola, Ceramiczna 8
30 followers|1,774,005 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

MABUDO Sp. z o.o.

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
@RobiquattroS8 w 28 sekundzie-  jest to dom indywidualny w Zduńskiej Woli  więcej zdjęć od początku budowy:
 http://mabudo.eu/gal.php?kat=%2FDomy+Enegooszcz%EAdne+MABUDO+%28zdj%EAcia+z+kolejnych+etap%F3w+budowy%29%2FDom+na+Nowym+Mie%9Ccie+Zd-Wola
pozdrawiam serdecznie
 ·  Translate

MABUDO Sp. z o.o.

Shared publicly  - 
 
Energooszczędny Pięciorak MABUDO w Zduńskiej Woli
 ·  Translate
1
Heinz-Georg Schmidt's profile photo
 
Poz
Heinz-Georg bede z kontaktem Radek
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
30 people
Joanna Architek - Rogalska's profile photo
Ela Architek's profile photo
Marko Hernaiz's profile photo
Serwis Finansowy Get-Money.pl's profile photo
Artur Kwiatkowski's profile photo
Jarosław Pawłowski's profile photo
Krystian Wiśniewski's profile photo
Tomasz Marcinkowski's profile photo
"ANKOR" ŁÓDŹ Instalacje Grzewcze I Sanitarne tel:601227205's profile photo

MABUDO Sp. z o.o.

Shared publicly  - 
 
Mapa naszych wybranych realizacji
 ·  Translate
Energooszczędne domy Mabudo.
1
Add a comment...

MABUDO Sp. z o.o.

Shared publicly  - 
 
gronowiczagnieszka@gmail.com
1
Add a comment...
People
Have them in circles
30 people
Joanna Architek - Rogalska's profile photo
Ela Architek's profile photo
Marko Hernaiz's profile photo
Serwis Finansowy Get-Money.pl's profile photo
Artur Kwiatkowski's profile photo
Jarosław Pawłowski's profile photo
Krystian Wiśniewski's profile photo
Tomasz Marcinkowski's profile photo
"ANKOR" ŁÓDŹ Instalacje Grzewcze I Sanitarne tel:601227205's profile photo
Work
Occupation
Budowa ENERGOOSZCĘDNYCH domów
Employment
  • Mabudo Sp. z o.o.
    Budowa ENERGOOSZCĘDNYCH domów, present
  • Mabudo
Basic Information
Gender
Decline to State
Other names
domy prefabrykowane, żelbety na zamówienie, stropy teriva, domy enegooszczędne, konstrukcje dachowe
Story
Tagline
Lider domów energooszczędnych na rynku polskim, producent elementów żelbetowych, producent nowoczesnych konstrukcji dachowych, producent stropów Teriwa, nadproży L19,
Introduction

http://www.mabudo.pl

Początki MABUDO Sp. z o.o. sięgają dnia 10 kwietnia 1989 roku, kiedy to jako Wytwórnia Materiałów Budowlanych MABUDO z siedzibą w Suchoczasach 24, koło Zduńskiej Woli rozpoczęła swoją działalność. Firma zajęła się produkcją betonowych materiałów budowlanych, a zwłaszcza stropów gęstożebrowych i pustaków. W miarę rozwoju firmy w 1996 roku zakupiono tereny i hale produkcyjne po byłej fabryce domów "FADOM" w Zduńskiej Woli. Tak olbrzymi potencjał spowodował możliwości rozszerzenia dotychczasowej działalności firmy i wprowadzenia nowych technologii.

Rozpoczęto produkcję betonowych i żelbetowych prefabrykatów na potrzeby budownictwa. Od szwedzkiej firmy została zakupiona licencja na produkcję betonowych prefabrykowanych elementów fundamentów oraz ścian zewnętrznych o bardzo niskim współczynniku przenikalności cieplnej ścian U=0,2 W/m2K. W celu uzupełnienia oferty wprowadzona została również technologia prefabrykacji drewnianych dźwigarów dachowych z użyciem płytek kolczastych firmy MiTek Industries, która od lat jest niekwestionowanym światowym liderem w tej dziedzinie, MABUDO natomiast jest na rynku polskim pionierem, gdyż przedstawicielstwo firmy MiTek działa wPolsce dopiero od stycznia 2001 roku. Zakupienie ww. licencji pozwoliło produkować i montować budynki do stanu surowego otwartego zmożliwością rozszerzenia prac o roboty wykończeniowe. ( Domy prefabfykowane, hale ) Całość została nazwana technologią "MABUDO", która charakteryzuje się dużą szybkością montażu elementów, ich wysoką trwałością i niskim współczynnikiem przenikalności ciepła "U".

W 1997 roku powstał pierwszy budynek wykonany w tej nowej na polskim rynku technologii, powołano własne ekipy montażowe, które szkoliły się u szwedzkich budowniczych. Z roku na rok powstawało coraz więcej budynków w Polsce zarówno domów jednorodzinnych, bliźniaków, domów szeregowych oraz obiektów przemysłowych jak hale produkcyjne, magazynowe i budynki biurowe.

MABUDO nie ograniczało się do lokalnego rynku. Obiekty powstawały w Łodzi, Warszawie, Słupsku, Częstochowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i wielu innych polskich miastach. W 1999 roku rozpoczęto eksport domów do Niemiec, doprowadzano tam obiekty do stanu surowego zamkniętego wraz z pokryciem dachów, oknami, roletami i gotowymi elewacjami. W 2006 roku rozpoczęto również produkcję i montaż obiektów budowlanych na potrzeby rynku szwedzkiego.

Dnia 7 lipca 2006 roku powstała MABUDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, początkowo działając jako spółka kapitałowa w organizacji, ostatecznie otrzymując wpis do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 8 sierpnia 2006 roku pod numerem: 0000261819. W dniu 1 września 2006 roku zostało wniesione do Spółki Przedsiębiorstwo W.M.B. MABUDO a w szczególności własność wszelkich środków trwałych, zapasów, zobowiązań, należności itp. W związku powyższym kapitał zakładowy został podwyższony do wartości 1.010.000,00 zł. Spółka kontynuuje dotychczasową działalność wniesionego Przedsiębiorstwa w zakresie produkcji betonowych i żelbetowych wyrobów budowlanych, wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa, prefabrykacji drewnianych dźwigarów dachowych z użyciem płytek kolczastych. MABUDO wykonuje również konstrukcje stalowe na potrzeby budownictwa, roboty budowlane w zakresie montażu i wznoszenia budynków oraz budowli z elementów prefabrykowanych. Od 2005 roku prowadzi także działalność w zakresie projektowania budowlanego i technologicznego.

MABUDO posiada własny węzeł betoniarski o wydajności 90 m3/godz. produkujący beton wg normy PN-EN 206-1:2003, zadaszony magazyn kruszyw, dostęp do bocznicy kolejowej, laboratorium, transport niskopodwoziowy a także samozaładowczy. Dotychczasowy zasięg działalności Spółki obejmuje teren całej Polski, Niemiec oraz Szwecji ciągle pozyskując nowe rynki zbytu.

Firma nadal produkuje materiały do budownictwa tradycyjnego: stropy gęstożebrowe (pustaki stropowe i belki), nadproża okienne i drzwiowe typu L-19 oraz wiele innych elementów na indywidualne potrzeby odbiorców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów MABUDO podjęło współpracę z podwykonawcami (specjalistami w poszczególnych dziedzinach) mogąc w ten sposób oferować nabywcy kompletne budowle z instalacjami, pokryciem dachu, stolarką okienną i drzwiową, wykończeniami wnętrz oraz drogami dojazdowymi. Jako "Generalny Wykonawca" nadzorujemy prawidłowość przebiegu poszczególnych etapów robót, aż do oddania budynku do użytkowania.

Bragging rights
Dla nas najdroższy jest klient
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Zduńska Wola, Ceramiczna 8
Previously
Suchoczasy 24