Profile cover photo
Profile photo
Lubelskie Centrum Konferencyjne
6 followers
6 followers
About
Posts

Post has attachment
Nie ma dziedziny przemysłu, która nie zostałaby zrewolucjonizowana dzięki pojawieniu się nowoczesnych materiałów. Motoryzacja, budownictwo, elektronika, bezpieczeństwo i wiele innych gałęzi gospodarki korzysta dziś z technologii materiałowych, których nie znano jeszcze dwie, trzy dekady temu.

Nowoczesne materiały odkrywane są zupełnie inaczej, niż w ubiegłych dekadach i stuleciach. Dotąd skazani byliśmy na geniusz natury – korzystaliśmy z rozwiązań, jakie wypracowała ona na przestrzeni milionów lat. Dziś posiadamy wiedzę i narzędzia pozwalające projektować nowe materiały na poziomie molekularnym. Jesteśmy w stanie przewidzieć ich właściwości już na etapie modelu matematycznego w symulacjach komputerowych.

Dzięki olbrzymiej wiedzy i doświadczeniu naukowcy są w stanie połączyć wodę z ogniem – uzyskując np. materiał jednocześnie bardzo lekki i wytrzymały. Wydaje się, że jedynym ograniczeniem pozostaje ludzka wyobraźnia. A może to tylko złudzenie? Na jakie przeszkody napotykają inżynierowie opracowujący nowe materiały? Jakie są ich ambicje i plany – a jakie są potrzeby przemysłu?

Serdecznie zapraszamy na dzień Poświęcony gospodarce 4.0 podczas II Europejskiego Tygodnia Innowacji.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
II Europejski Tydzień Innowacji coraz bliżej. Wśród wielu tematów, które poruszy znajduje się Żywność personalizowana.

Personalizacja w odniesieniu do żywności odnosić się może do wielu aspektów jej funkcjonalności jaką jest zdrowe żywienie.

Mówiąc o żywności personalizowanej mamy na myśli zaspokajanie właściwych dla konkretnej osoby potrzeb żywieniowych ale także prozdrowotną bioaktywność jej składników, dodatki a nawet opakowania pozwalające zachować jej wartości odżywcze i prozdrowotne.

Tak szerokie rozumienie personalizowanej żywności pozwala na formułowanie pakietów projektowych, które łącząc różne wymiary personalizacji konkretyzują prozdrowotność i oddają właściwe miejsce profilaktyki, która jest przed a nie zamiast leczenia.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dzięki nowoczesnym technologiom i postępowi w dziedzinie diagnostyki i badań nad ludzkim organizmem, otrzymujemy coraz bardziej szczegółowe odpowiedzi na nurtujące nas pytania:
Jak zdrowo i dobrze żyć?
Jaka dieta i rodzaj ćwiczeń będą dla nas najbardziej odpowiednie?
I wreszcie: jak osiągnąć długowieczność?
Testy genetyczne, cieszące się stale rosnącą popularnością to niezwykłe narzędzie, które pozwala w drobiazgowy sposób zanalizować indywidualne predyspozycje, a co za tym idzie dowiedzieć się o badanej osobie więcej niż kiedykolwiek było to możliwe.
Badania oferowane przez Polskie Laboratorium Genetyczne VITAGENUM dają unikalną możliwość poznania tkwiącego w genach potencjału, a następnie przekucia go na realne efekty.
O to jak to możliwe będzie można zapytać dr inż. Tomasza Czerneckiego z Vitagenum podczas II edycji Europejskiego Tygodnia Innowacji :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już za niecałe 2 miesące II Europejski Tydzień Innowacji (www.etilubelskie.pl). Dołącz do jego uczestników
w dniach 17-21 września i odwiedź Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie.
Poznaj najnowsze odkrycia w zakresie Medycyny, Gospodarki oraz Bioenergo! Zdobądź kontakty
w nauce i biznesie! Poznaj sposoby na komercjalizację swoich badań! Poszukaj startupów
lub inwestorów! Zainspiruj się historiami naszych prelegentów! Ucz się od najlepszych innowatorów
i przedsiębiorczych naukowców, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Posłuchaj o medycynie cyfrowej, gospodarce cyrkularnej, technologiach kosmicznych, elektronice, biotechnologii i wielu innych tematach od ludzi, którzy realnie tworzą innowacje na co dzień. Przyjdź, zobacz, przekonaj się podczas ETI 2018!
#ETI2018 #etilublin #nauka #biznes #innowacje
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Motor Lublin obiegnie dla Mariusza w Lublin Business Run :) Wy również macie jeszcze szansę zapisać swoją drużynę czekamy :)
Add a comment...

Post has attachment
📣 Podczas II Europejskiego Tygodnia Innowacji jednym z głównych tematów będzie również Przemysł 4.0 Tej tematyce poświęcony będzie czwarty dzień ETI2018, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o:

✅ Zarządzaniu światłem
✅ Internecie rzeczy
✅ Materiałach w przemyśle
✅ Technologiach kosmicznych
✅ Trendach w motoryzacji

📅 Konferencja startuje już 17 września!

Więcej info na ➡ etilubelskie.pl/program
Photo
Add a comment...

Post has attachment
📣 Kolejnym z tematów podczas II Europejskiego Tygodnia Innowacji będzie Medycyna 2.0 te tematyce poświęcony będzie piąty dzień ETI2018, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o:

✅ Medycynie cyfrowej
✅ Biotechnologii medycznej
✅ Zarządzaniu w opiece medycznej
✅ Zdrowiu 2.0 - czyli nowych trendach technologicznych

📅 Konferencja startuje już 17 września!

Więcej info na ➡ etilubelskie.pl/program
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Żywność personalizowana 💥 Technologie w produkcji żywności 💥 Gospodarka cyrkularna 💥 Międzysektorowe ujęcie biotechnologii💥
... to główne tematy trzeciego dnia Europejskiego Tygodnia Innowacji pod hasłem BIOINNOWACJE

co jeszcze czeka was podczas ETI 2018? Sprawdźcie https://etilubelskie.pl/program/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Niewiele ponad pół roku temu, w zimny i deszczowy dzień obdarzyliście nas mnóstwem uśmiechów, pozytywnej energii i chęci niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie 📢 2 września 2018 r. 💥 podczas II edycji biegu Lublin Business Run ✌️

My się już szykujemy, a was będziemy informować na bieżąco :)

Do zobaczenia na starcie 🏅😊🏃‍♂️🏃‍♀️
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.03.2018
16 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Maciej Orłoś już wie, jak wielką siłą napędową dla Lubelszczyzny jest lokalna gospodarka. 💪 Już 7 marca i Wy będziecie się mogli o tym przekonać. 👌 Na konferencji dla samorządów i przedsiębiorców po raz kolejny udowodnimy, że województwo lubelskie jest liderem wielu systemowych zmian. 🌐 Serdecznie zapraszamy na Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu - wydarzenie, które w przełomowy sposób zmieni Wasze myślenie o sieciowaniu biznesu. Zapraszamy!
Biznes Lubelskie
Biznes Lubelskie
facebook.com
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded